Autor Wątek: 25,5' czy 27"- czyli moje dylematy.....  (Przeczytany 24228 razy)

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
25,5' czy 27"- czyli moje dylematy.....
« 22 Gru, 2013, 22:09:42 »
Siemanko, mam dylemat. Jak w temacie. Co jest wg Was lepsze? Chcę się stroić do drop G# w siedmiostrunówce, czyli ten sam strój co Periphery i do nich też chcę się brzmieniowo zbliżyć :)
jestem raczej po stronie 25,5 przez to że Misha właśnie taką specyfikacje gitar ma, ale chcę usłyszeć opinii ludu nim coś zrobię :)
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a grałeś na 27" w ogóle?

B ( o ) ( o ) B S

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Meeen, periphery gra w standard F#, drop C, drop G#, drop A# i co im się tam jeszcze podoba. Masz wgl jakaś 7strunówkę, czy fantazjujesz? Miałeś 27" w łapach?
Co ma Misha to Cię powinno niewiele obchodzić, bo ma sporo gratów wszelkiej maści. Ważne jest, żeby dla Ciebie to było wygodne. I na tym i na tym do G# zejdziesz.

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
Grałem na 25,5 i 26'5. Powiem że 25,5" mi dobrze leży w łapie, natomiast nie mam pojęcia jak 27", więc chyba zostanę po prostu przy opcji 25,5. Jaki set strun do G#? 11-65 wystarczy? Nie lubie makaronu pod łapą :)
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
27 poza niezliczonymi zaletami ma jedną wadę. Stare struny brzmią jak gówno :D

Wysłane z mojego PAP4055DUO przy użyciu Tapatalka


Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 355
    • CTG TV
Nie zauważyłem takiej przypadłości, a gram na 27" dość długo.

IMO ciężej dobrać do siebie odpowiednią grubość/szerokość gryfu, do skali bardzo szybko sie przyzwyczaja. Szczególnie jeśli chcesz jakieś tappingi uprawiać, szersze progi się przydają. No i najważniejsza sprawa - grubość strun, przy .065/25,5/Gis może być nie za twardo, tu gdzieś 70-72 trzeba by wsadzać. IMO oczywiście.
mniut i piah

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Ja bym CI sugerował 27". Nie miałem w rękach 27" ale miałem 26"5. Przy grubości strun 12-68 gram w A Standard i Powiem Ci ze 68 jest na styk z 46 tak jak w normalnym E2. Bierz 27 jak chcesz poniżej A grac wg mnie. na 25.5 nie osiagneisz mocnego naciagu czyli np 19.0 pounds. Chyba ze 72 w A1 to tak.
Djent to kópa.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Czy ktoś z doświadczenia mógłby napisać o konkretnych różnicach pomiędzy 26,5 a 27,1 ?
Niby tylko pół cala ale czy robi to różnicę np. przy strojeniu w niższym stroju/grubszych strunach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 355
    • CTG TV
Tzn co Ci mam napisać? Krótsza menzura, mniejsza siła naciągu przy tym samy stroju i strunach.
Osobiście lubię miękkie druty, gram na 27" 9-42+60, do 26,5 pakowałem 9-42+62 coby uzyskać podobne doznania.
Kwestia wysokości mostu również.
mniut i piah

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
To rozumiem.
Kwestia strun i ich naciągu jest jasna.
Spotkałem się tutaj z opiniami, że 26,5 w Schecterach 8-kach to za mało a 27 w 8-kach Ibaneza jest już w porządku.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Dobry koń to i po błocie pociągnie ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 355
    • CTG TV
Czyli 25,5 w Ibanezach w C daje rady, ale 24 3/4 w Gibsonach już nie? ;)
mniut i piah

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Według logiki forumowych mitów nie da rady tak nisko ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Spotkałem się tutaj z opiniami, że 26,5 w Schecterach 8-kach to za mało a 27 w 8-kach Ibaneza jest już w porządku.

Ludzie, którzy to piszą albo nie mieli w rękach ósemki Schectera, albo nie mieli w rękach ósemki Ibaneza, albo nie mieli w łapach ósemki w ogóle. Najlepsze jest to, że te same osoby często stroją sobie siódemki albo szóstki 25,5" do F, ale 26,5" dla ósemki strojonej do F to już za mało :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Eisteufel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 110
Jutro będę miał et 13-72+80 to wam powiem czy 25,5 i F to coś strasznego :D
"mnie te obskursfinks jedzie taką parówą z orlena, że wytrzymałem 3:49 jakiegoś numeru i minutkę lajwa " Paskievicz

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Dla mnie brzmienie wiolinow akurat fajniejsze jest na dluzszej skali ale za to flazolety kepiej mi brzmia na skalach mniejszych niz te 27/26.5
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Dla mnie brzmienie wiolinow akurat fajniejsze jest na dluzszej skali ale za to flazolety kepiej mi brzmia na skalach mniejszych niz te 27/26.5
Potwierdzam to o wiolinach, choć nie zauważyłem zbyt dużej zmiany w flażoletach, choć może rzeczywiście głośniejsze są na krótszej skali, ale tylko głośniejsze.
.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
O jakich gitarach jest mowa? Bo jeśli to custom, to zdecydowanie polecam multiskalę 25,5"/27“.

Jeśli to monoskala: ograwszy stwierdzam brak większych różnic miedzy 26,5" a 27", więc wybrałbym tę drugą, wydaje mi się naturalniejsza i bardziej ustandaryzowana. Niemniej nastroić strunę 0.070 w G# na 25,5" się da, jeśli nie chcesz odchudzać brzmienia strun wiolinowych, choć na barytonowej skali owijane zabrzmią lepiej. Wpływu skali na flażolety nie odnotowałem.
« Ostatnia zmiana: 24 Gru, 2013, 00:39:20 wysłana przez mondomg »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No widzicie a dla mnie wioliny w barytonach jazgoczą.

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
kuźwa ja już nie wiem co brać ;p
multiskala odpada, fajna rzecz, ale cena wtedy mocno wzrasta, a tego nie chcę. Powiedzcie mi Panowie- jak to będzie z szybszymi przejściami takimi jak np. w Periphery w 27? Da radę to zagrać? Palce mam chyba dosyć długie jak na faceta. Chcę trochę eksperymentować ze strojeniem, stąd moje pytania ;p
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Ile masz lat? jeszcze wierzysz, ze skala ma znaczenie co do szybkosci gry?
Liczy sie skill a nie gitara.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
wiesz, chodzi mi raczej o to, czy mi to w łapie będzie leżeć. Muszę jakąś gitkę taką obadac blisko mnie ;p
a skill to swoją drogą. Mansoorem ani Petruccim nie jestem ;p
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
W co drugim Twoim poście pada słowo "Periphery". Jest jeszcze nadzieja, z fanbojstwa czasem się wyrasta ;)

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
cóż. Mój ulubiony zespół. Jasne że trzeba wreszcie obrać swoją drogę, no ale ten zespół mocno na mnie oddziałuje. Ich gitarzysta też chciał być jak Petrucci i jakoś nie widzę żeby słabo grał. Oczywiście teraz ma już swój własny styl. Może ze mną będzie podobnie, a może nie. Kto to wie? :)
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Lol, widze że ten temat to taki lokalny odpowiednik pigmejowego "jaka gitara do metalicy" :D
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
4396 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2012, 10:52:32
wysłana przez Rachet
22 Odpowiedzi
4525 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2013, 17:11:33
wysłana przez fk
0 Odpowiedzi
778 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2014, 12:08:29
wysłana przez indabrain
15 Odpowiedzi
4820 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2015, 18:32:06
wysłana przez krechaSP
3 Odpowiedzi
2074 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2015, 21:01:27
wysłana przez larva