Autor Wątek: 25,5' czy 27"- czyli moje dylematy.....  (Przeczytany 24206 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
mateusz. ja też :(

Mondo myślisz że nie zrobią na zamówienie? Jestem w sumie ciekaw ich odpowiedzi... :D

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
dwadzieścia pieńć i pół je lepsze
synkopy to guwno

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie wiem, czy zrobią - bazuję na tym, co widnieje na stronie w opcjach Crushera, bo kolega chyba w niego celuje jako, że customy od RANa są nieco droższe. Oczywiście, warto spytać.
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2013, 14:02:13 wysłana przez mondomg »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Na custom shopowego ff crushera bedziesz czekac poltora roku i doplacisz co najmniej 2k.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Franq

  • Gość
A RAN nie ma niestety w ofercie siódemki z multiskalą.

Chyba jednak ma z tego co się orientuję (25.5-27"). Ile się teraz czeka to nie wiem. Trzeba by im maila wysłać z zapytaniem.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A moze blackat Bulb tez go ma. :P

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Ja miałem kilka lat przerwy w graniu i półtora roku temu przycisnęło mnie żeby wrócić do grania i miałem ten sam dylemat .Zacząłem od od IBANEZA RGA7 i skali 25.5 i wydało mi się że będzie ok.Założyłem komplet strun Ernie Ball (10-74) Slinky ( do ósemki) eliminując 30-tke z cienkich.I dobrze to gadało przy niskich strojach ,ale zauważyłem że jednak przy niskim strojeniu  nie wyciągnie się pewnych niuansów jak przy 27 calowej skali (chodzi o brzmienie). Przerzuciłem się na IBANEZA RG8 z tym samym kompletem strun i zajebiście zagadało.Główny wniosek żeby się nie rozpisywać lepiej mieć 27 na skali bo zawsze wyciągniesz brzmienie które jest na krótszych skalach zakładając cieńsze struny.Zawsze będziesz miał zapas w obydwie strony.To tylko moje subiektywne zdanie
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Myślę że jest to bardzo indywidualna sprawa. Co komu w jakim wiośle, w jakim stroju, na jakich strunach, w jakiej kondycji zagra. Ja nie gram nisko (standard A) i z czasem co raz cieniej (obecnie 10 - 60) i 25,5" jest w pytkę.
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
i o takie odpowiedzi jak myheaven i xaperfly mi chodziło, dzięki!
Oczywiście wiadomo że to sprawa indywidualna, ale chodziło mi o wasze odczucia w tym temacie. I niektórzy się z tego wywiązali w 100% ;)
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Główny wniosek żeby się nie rozpisywać lepiej mieć 27 na skali bo zawsze wyciągniesz brzmienie które jest na krótszych skalach zakładając cieńsze struny.
Nie.
synkopy to guwno

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
czemu niby nie? ;)
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
aaa, było tak od razu :D
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
nie bez przyczyny jak robią multiskalowe gitary to na basowych jest 27cali a na wiolinach 25,5 a nie odwrotnie :)

myślę przy niskim stroju (typu pełen ton w dół i więcej) jeżeli chce się grać mocniej (prawa ręka) i nie czuć za bardzo blendów (lewa ręka) chyba lepiej uderzać w baryton. jeżeli dużo artykulacji mamy w lewej ręce to na krótszej skali będą one wyraźniejsze. fizyka.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ale odwrotnie można by było zrobić wiosło w stylu mesy :D Muł i siara. Naraz  :facepalm:

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
miałem DR i nie był to muł i siara. czy to razem czy osobno.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wszystko zależy od egzemplarza, tego, co podłączasz do tego wzmaka, etc, etc. Anyway, chodziło mi o urban legends, sam też lubię tą masę w brzmieniu, której nie uświadczy się nigdzie indziej ;)

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
myślę przy niskim stroju (typu pełen ton w dół i więcej) jeżeli chce się grać mocniej (prawa ręka) i nie czuć za bardzo blendów (lewa ręka) chyba lepiej uderzać w baryton. jeżeli dużo artykulacji mamy w lewej ręce to na krótszej skali będą one wyraźniejsze. fizyka.
Jeżeli chodzi o grubsze owijane struny, to tak. Ale na wiolinach skala barytonowa jest trudniejsza do opanowania. Granie wysokich dźwięków bez zdecydowanej dokładnej artykulacji po prostu boli w uszy. A baryton jej nie ułatwia. Raz, że paluchami lewej trza się szerzej i mocniej namachać aby wibrato nie brzmiało jak koza a bendy były podociągane, dwa że jednocześnie masz nierówną walkę z jebiącym jazgotem, w dodatku często nierównomiernie rozłożonym na gryfie. Co jak co ale te konkretnie ''niuanse'' są mega wkurwiające i to, że procentowo grajek popełnia mniejsze babole na niechlujnym docisku struny do progu w ogóle tego nie rekompensuje. Zgadza się, że krótka skala+niski strój+grube struny = wełniste dudniące w dole brzmienie i barytong jest w lepszej sytuacji jeśli chodzi o kontrolę w obu łapach. Ale w 7ce nastrojonej do standardu na prawidłowo zbalansowanych setach strun z przedziału grubości od około 9-10 do 56-60 przy skali 25.5'' nie powinno być problemów ani z muleniem ani z poprawnym panowaniem nad artykulacją. Jeżeli jakimś cudem jest problem z tym pierwszym, to wina leży w gicie, reszcie sprzętu ale nie w samej skali. Jeżeli z tym drugim, to przyczyną jest sam gitarzysta.
synkopy to guwno

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
4381 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2012, 10:52:32
wysłana przez Rachet
22 Odpowiedzi
4497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2013, 17:11:33
wysłana przez fk
0 Odpowiedzi
776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2014, 12:08:29
wysłana przez indabrain
15 Odpowiedzi
4815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2015, 18:32:06
wysłana przez krechaSP
3 Odpowiedzi
2069 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2015, 21:01:27
wysłana przez larva