Autor Wątek: Szostka 27", jaki set do E, drop D? Te niskie osemkowe E/D  (Przeczytany 5892 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No wiec chcialem barytonga sprzedac, nikt nie kupil, pewnie znak aby dac mu jeszcze jedna szanse. Strasznie kusza te niskie osemkowe rejestry, tylko za cholere nie wiem jakie struny zanabyc? Zwykly set osemkowy, czy jeszcze grubiej trzeba? Nie mam kompletnie pojecia jaka rozmiarowke dobrac. Na pewno nie lubie zbyt napietych drutow, na les paulu w drop B mam 11-54, wiec nie jest jakos "super tight".

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
siedem 27" w takim strojeniu (E) miałem na secie EB do ósemki z odjętą najcienszą struną. Więc do szóstki zabierzesz dwie i też powinno być ok.

Do drop D natomiast (8 strun, 27") miałem customowy set od Polińskiego z czego najgrubsza był .90. Też było ok
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Dzieki. No i zle moze sprecyzowalem, bardziej mi chodzi o grubosci strun, nie konkretne zestawy. Struny se na sztuki moge przeciez machnac, tylko nie mam pojecia jaki rozmiar bedzie OK.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Proponowałbym 16, 28, 40, 54, 62, 80 do drop D, 62, 72 do E. Zawsze możesz też zaryzykować 13-72 baritone set od EB, jeśli lubisz miękko, zwłaszcza na "wiolinach". Na gibsonie w drop A było bardzo twardo, więc na dłuższej menzurze, może nawet w E podoła.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Na pewno nie lubie zbyt napietych drutow, na les paulu w drop B mam 11-54, wiec nie jest jakos "super tight".
Ale wiolinów to pewnie też za miękkich nie masz :P

Załóż sobie, że standardowy lajtowy set dla normalnej gity w standardzie to te 9-42 lub 9-46. Dla ósemki standardowo dodajesz 56-60 jako siódmą strunę i 74-80 jako ósmą. Do zejścia ton niżej w szóstce wystarczy 10-50 do 10-54. Z oferty GHS najlepiej sprawdza się set 10,13,17,30,44,52, przy czym 30 zamieniam na 28 a 44 na 40 aby lepiej współgrały z ostatnią struną. Te sety wrzucałem do różnych gitar, od krótkich po barytony i działały. Owszem różnice w naciągu są, ale jakoś strasznie ich nie odczuwałem pod palcami. Za to w brzmieniu bardzo. Ofkors jak wolisz lżej, to dasz odpowiednio cieniej wedle własnego uznania. Teraz tak: na siódmą strunę 60 do A to takie minimum do grywalności i kontroli a i tak sporo już hałasuje. Nawet na 27''. Coś bliżej 70 będzie akurat. Powyżej 74 to sadomaso. Na ósmą strunę do E 80 jest już miękkie ale jeszcze grywalne. Ty chcesz dropować, więc musi być grubiej. Sugerowałbym 90. Teraz wypierdalasz dwie najcieńsze struny. Zostaje 17,28,40,52,70,90, z czego dwóch środkowych bym nie ruszał, no może delikatnie, np. 38 i 50, dwie najcieńsze możesz zjechać do 16 i 26. 70 i 90 to dostępne grubości u GHS. Niestety przeskoki są tu spore, co trochę utrudnia dobranie setu, ale trzymam się tej marki z uwagi na strojenie i jakość. Dobrze sprawdziły się też Circle K, choć tu struny poniżej 51 szału nie robią ale grubsze już tak. I fajnie się uzupełniają z cieńszymi GHS.
synkopy to guwno

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Proponowałbym 16, 28, 40, 54, 62, 80 do drop D, 62, 72 do E. Zawsze możesz też zaryzykować 13-72 baritone set od EB, jeśli lubisz miękko, zwłaszcza na "wiolinach". Na gibsonie w drop A było bardzo twardo, więc na dłuższej menzurze, może nawet w E podoła.

set od EB do ósemki (http://www.ernieball.com/products/electric-strings/2020/8-string-slinky-electric-nickel-wound) mam na RGA8, ale to jest od 10tki do 74ki i nie jest miękko na wiolinach (pełen ton w dół strojenie).

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Proponowałbym 16, 28, 40, 54, 62, 80 do drop D, 62, 72 do E. Zawsze możesz też zaryzykować 13-72 baritone set od EB, jeśli lubisz miękko, zwłaszcza na "wiolinach". Na gibsonie w drop A było bardzo twardo, więc na dłuższej menzurze, może nawet w E podoła.
Maniek weź se to przelicz w jakimś kalkulatorze naprężeń. zwłaszcza pomysł "54, 62" jest błyskotliwy.

+1 do Vicola

Muszę poszukać porządnego kalkulatora. Polecasz jakiś konkretny?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ale wiolinów to pewnie też za miękkich nie masz :P

To fakt, musze sobie jakis inny set do szostki znalezc, bo jednak te wioliny deko za twarde w porownaniu do reszty.

Cytuj
Załóż sobie, że standardowy lajtowy set dla normalnej gity w standardzie to te 9-42 lub 9-46. Dla ósemki standardowo dodajesz 56-60 jako siódmą strunę i 74-80 jako ósmą. Do zejścia ton niżej w szóstce wystarczy 10-50 do 10-54. Z oferty GHS najlepiej sprawdza się set 10,13,17,30,44,52, przy czym 30 zamieniam na 28 a 44 na 40 aby lepiej współgrały z ostatnią struną. Te sety wrzucałem do różnych gitar, od krótkich po barytony i działały. Owszem różnice w naciągu są, ale jakoś strasznie ich nie odczuwałem pod palcami. Za to w brzmieniu bardzo. Ofkors jak wolisz lżej, to dasz odpowiednio cieniej wedle własnego uznania. Teraz tak: na siódmą strunę 60 do A to takie minimum do grywalności i kontroli a i tak sporo już hałasuje. Nawet na 27''. Coś bliżej 70 będzie akurat. Powyżej 74 to sadomaso. Na ósmą strunę do E 80 jest już miękkie ale jeszcze grywalne. Ty chcesz dropować, więc musi być grubiej. Sugerowałbym 90. Teraz wypierdalasz dwie najcieńsze struny. Zostaje 17,28,40,52,70,90, z czego dwóch środkowych bym nie ruszał, no może delikatnie, np. 38 i 50, dwie najcieńsze możesz zjechać do 16 i 26. 70 i 90 to dostępne grubości u GHS. Niestety przeskoki są tu spore, co trochę utrudnia dobranie setu, ale trzymam się tej marki z uwagi na strojenie i jakość. Dobrze sprawdziły się też Circle K, choć tu struny poniżej 51 szału nie robią ale grubsze już tak. I fajnie się uzupełniają z cieńszymi GHS.
Konkrety, to lubie. Bede cos kombinowal. Troche problemem jest to, ze w jukeju ciezko niektore marki strun dostac, no ale dam rade. Dzieki.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
2504 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2011, 18:40:33
wysłana przez crushingattack
4 Odpowiedzi
2319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2011, 18:12:51
wysłana przez Lothar
15 Odpowiedzi
6762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2011, 20:36:46
wysłana przez g-zs
18 Odpowiedzi
15821 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
4 Odpowiedzi
7219 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2014, 07:08:30
wysłana przez uchal