Autor Wątek: Kolejny wątek pod tytułem "jaki interfejs"  (Przeczytany 6764 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Kolejny wątek pod tytułem "jaki interfejs"
« 21 Gru, 2011, 21:28:56 »
Siema,

Kupiłem E-MU 1616M, ale jest chujowa i robi mi z laptopem (brak sensownych sterowników działających z win7 i ExpresCard 02, dodatkowo MicroDock robił mi BSODy na każdym kompie). Więc jutro ją odsyłam i teraz pytanie co dalej. Na 100% odpada cokolwiek łączonego na usb. Najchętniej widziałbym coś na firewire, które łączyłbym przez adapter ExpresCard -> Firewire na cipie Texasa. Tak więc pozostaje kwestia co wybrać? W miare zblizone do E-MU 1616m jest M-Audio ProFire 610 (które kilka osób tu ma/miało i zachwalało), które funkiel nówkę na gwarancji moge mieć za smiesznie mało (poniżej 1000). Ale czy to dobra opcja? Potrzebuję czegoś co mi ładnie będzie grało przez monitory i ma być o wiele lepsze niż POD X3 czy GX (ale to chyba nie będzie problemem ;) ). Do czego ma to słuzyć? Do tego co zwykle, nagrywanie, miks/master, słuchanie muzy. Musi mieć fantoma, no po prostu musi/powinno mieć to co ma 1616m + ewentualnie cos jeszcze.

Jedyne czego się obawiam, to to że ProFire 610 jest juz na rynku trochę i spotka ją ten sam los co 1616m, czyli koniec suppoertu ze strony producenta.

Jakies pomysły, sugestie odnośnie tego ProFire 610? A może powinienem je olac i pójść w stron czegos innego?

Pozdr.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Może Twin Impact od Aza? Cała seria ma ponoć te same preampy, poza tym spełnia chyba wszystkie twoje oczekiwania. Konnekt jest fajowski, Twin Impact może być jeszcze bardziej.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Kazda karte ktora bedziesz chcial kupic powinienes sprawdzic czy bedzie chodzic z Twoim firewire.. Ja np na HP Compaq nie moglem odpalic zadnej karty chodzacej przez firewire -> expresscard.

TC jest jakosciowo bardzo fajne, ale lubi sie wylozyc czasami.. Najgorzej jest jak pierdyknie flash w karcie (poczytaj o tym) bo naprawy sa bardzo drogie.
Gdyby nie to, w swojej klasie cenowej bylby chyba najlepszymi kartami na rynku.

Z najbardziej elastycznych kart, gdzie o wsparcie producenta bym sie nie martwil, wybralbym Focusrite Pro 24 DSP. Brzmienie uczciwe, mikser programowy mega zaawansowany i DSP na pokladzie. Nie pamietmam tylko czy w 1616 nie jest czasami zinstalowany ADAT? Jesli tak - to tego w Focusie brakuje.

Jeszcze tak z ciekawosci spytam, czemu nie chcesz niz na USB? Masz zajete wszystie porty, czy poczytales o tym jakie to USB jest niedobre do pracy z dzwiekiem? :)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja miałem durny problem, który rozwiązał się jakby sam. Firewire to zło w sumie.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Z tego co wiem to Deely ładował swojego ProFire przez przejściówkę FW - ExpresCard

USB nie che raz dlatego że mam z nimi drobny problem - wystarczy lekko poruszyc wtyczka i mi wywala połączenie, co w przypadku karty dźwiękowej kończy się BSODem. Po za tym nic do USB nie mam, bo PODy jada przez USB, jednak  FireWire i ExpressCard jest u mnie stabilniejszy ;)

Karta AZa mnie strasznie kusi, ale wolałbym cos na gwarancji, zwłaszcza że moge dostac interfejsy z bardzo dużą zniżką (wspomniany ProFire za ok 900 pln)

A jak jest z częstotliwościa probkowania? Bo generalnie część ma 24/96 a część 24/192, czy jest sens w tym że ograniczam karty do wyboru spośród 24/192? Bo różnica jest bezsprzeczna, tylko czy rzeczywiście jestem  stanie na tej róznicy skorzystac i czy jestem w stanie tę różnice wychwycić?

@Aston - jaki miałeś problem?
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2011, 16:38:56 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
g-zs - nie bierz w ogole pod uwage czy karta ma 96 czy 192kHz. Juz dawno dowiedzione zostalo, ze karta pracujac w 192 zapisuje gorszej jakosci sygnal niz pracujac w 96. W pelni wystarczajaca jest praca 24/44.1. Chyba na e-muzyku mozna poczytac na ten temat. :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
dzięki wielki za info, bo na logikę to mi wychodziło że więcej - lepiej :) Problem w tym że niebezpiecznie mi się wzwiekszyła ilość kart, które biorę pod uwagę ;)

Posty połączone: 23 Gru, 2011, 00:02:15
Tak sobie teraz rozmyślam przyszłościowo - sporo laptopów nie posiada FireWire ani ExpressCard (no może nie sporo, ale są i takie). Jaki jest wobec tego sensowny interface w cenie zblizonej do ProFire 610, z tym że na USB?
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2011, 00:02:15 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
I tu masz racje. Apple np juz prawie nie montuje ExpressCard, a i z Windowsowych komputerow zaczynaja one szybko znikac. Firewire w laptopach w ogole wystepowalo raczej sporadycznie, co mnie akurat dziwi..

Problem pojawia sie jeszcze jeden - masz laptopa, jedno firewire ktore zajmuje interface.. Jak wpadniesz kiedys na pomysl, ze chcesz magazynowac sample, czy inne dane ktorych uzywasz podczas nagran na zewnetrznym dysku - zostaje Ci tylko dysk na USB..

A odnosnie parametrow karty, zdecydowanie bardzej zwrocilbym uwage na zakres dynamiki w jakim pracuje karta, niz na czestotliwosci probkowania.

Ja szukajac interfacu ktory chodzilby na USB, oferowal 24 wejscia i mial rozsadna dynamike, trafilem tylko na jedna rozsadna pozycje - RME UFX. Jednak zdecydowanie po za moim zasiegiem finansowym..

Przyzwoite parametry zapisu oferuje Presonus Audiobox VSL - poczytaj po sieci i funkcjach miksera - fajnie to wsyztsko jest zrobione. Minus jest jeden.. To Presonus - wiec uj wie jak ze stabilnoscia driverow..

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Mało laptoków teraz ma FW lub EC i to mnie szczerze wkurwia, miałbym na wydanie 3k ale nie widzę nic sensownego. DELL Latitude jeszcze ma coś w ofercie ale procesor mi nie pasuje. Wolałbym i7 i spokój na jakiś czas. Minus, że matryce ma małą. I grafika z dupy wyjęta. Przynajmniej w tych oferowanych na aledrogo.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Rozwiazanie: Uzywany Mac Book Pro 15 (a jak dobrze poszukasz 17"). Ja sie przesiadlem z laptopa HP na iMaca o niewiele lepszych parametrach i musze stwierdzic, ze roznica w tym jak to dziala, i z jakimi sesjami jestem w stanie pracowac bez dropow jest ogromna. :) Za 3ooo zl spokojnie wyjmiesz cos z rozsadna specyfikacja i w dobrym stanie :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Przeglądałem laptopy i w sumie wśród lapków do 4600 znalazłem Sony i Della, które miałt EC jak i FW. Ale nie o laptopach temat. Szczerze mówiąc dynamika to nie była rzecz na którą specjalnie zwracałem uwagę i nawet nie wiem ile dB zalicza się do tych przyzwoitych...? Z tym USB czuję ze będzie problem. Co prawda najchętniej bym wziął własnie na USB (bo wymiana obecnych wyjechanych portów USB na ciaśniejsze będzie tańsza niz najtańszy adapter ExpressCard - FireWire na Texasie), ale wybór jest bardzo mały. W sumie z tego co wyszukałem to mam do wyboru dwa: PRESONUS AUDIOBOX 44VSL oraz FOCUSRITE SCARLETT 18I6. Z tym że i tak zaden mnie do siebie tak nie przekonuje jak Profire 610 czy (zwłaszcza) Saffire Pro 24 DSP
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
G-zs - miałem problemy z synchronizacją interfejsu. Tak z Presonusem jak i z T.C. Ale pokręciłem coś, poprzestawiałem z milion razy i w końcu działa bez zarzutu. Niestety nic więcej nie umiem powiedzieć, samo się naprawiło ;)

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Ja tam czuje ze wiecej problemow bedziesz mial z interfacem na FW niz na USB. :) Kupisz jednak to co bedziesz uwazal za sluszne..

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dobra, zadalem jeszcze pytanie Deelyemu i jestem juz pewny że chcę USB ;)
Teraz pytanie i prośba w podjeciu decyzji. Wybieram pomiędzy:

Scarlett 18i6
http://www.focusrite.com/products/audio_interfaces/scarlett_18i6/

a ESI ESU 1808
http://www.esi-audio.com/products/esu1808/

Za ESI przemawia do mnie to że to rack (bitches love racks) i bardziej przemawia do mnie ich support chociazby w kwestii sterów. Skarletka ma w paczce dodatkowe softowe ficzery. Co do funkcji sa zblizone. Więc jeszcze raz ponawiam zapytanie - który z nich? :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
g-zs jak bedziesz chcial 18i6 to daj znac, mam fajne doscie do Focusow w rozsadnych cenach i z darmowa wysylka :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
24187 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
7 Odpowiedzi
4316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2009, 14:26:19
wysłana przez ukasheq
10 Odpowiedzi
2854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2011, 15:12:49
wysłana przez p0ison
18 Odpowiedzi
15851 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
2 Odpowiedzi
2068 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2015, 00:14:45
wysłana przez Nightmarishreaper