Autor Wątek: Widek - Marzenia się spełniają - prezentacja studia nagraniowego!  (Przeczytany 9791 razy)

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Cześć !

Po 2 latach miksowania zespołów w domu moje marzenie w końcu się spełniło i udało mi się ukończyć moje pierwsze studio nagraniowe.  :headbang:

Wszystko zaczęło się w czerwcu 2013 roku kiedy po wielu przemyśleniach i ryzyku jakie podejmuję postanowiłem wyjść z mojej małej klitki i zająć się na poważnie tym, co lubię najbardziej - czyli nagrywaniem i współpracą z zespołami muzycznymi . Pomysł podzielił także mój bliski kumpel Maciek i razem postanowiliśmy się porządnie brać za działanie. Pierwszym poważnym problemem było znalezienie jakiegoś miejsca w trójmieście, które w ogóle nadawałoby się na studio nagraniowe.

Po wielu dniach żmudnych poszukiwań byłem bardzo zrezygnowany, ponieważ pomieszczenia albo się w ogóle nie nadawały, albo brakowało drugiego pokoju, które pasowałoby jako live room, albo błache rzeczy jak brak łazienki. (co generowało niestety dodatkowe koszty dobudowania). Aż pewnego dnia udało się znaleźć coś fajnego co po pewnym wkładzie pracy dawałoby naprawdę radę. Tak więc zaczęło się od podstawowych rzeczy czyli sprowadzeniu porządnej ekipy, sprzętu i wełny mineralnej :P Fotki z czerwca 2013:







Los jednak nie był zbyt łaskawy... W międzyczasie zrezygnowaliśmy ze stelaży aluminiowych i zastąpiliśmy je stelażami drewnianymi (co niestety nadszarpnęło także budżet).
Wszystko szło bardzo sympatycznie aż pewnego razu nadeszła wielka ulewa i zalało całe miejsce:




Byłem zrozpaczony i myślałem , że to już koniec mojej przygody ze studiem - jednak po opłakaniu tych kilku trudnych dni postanowiłem wziąć się w garść i nie rezygnować - obrałem sobie cel i pozostało mi jedynie jego spełnienie. Kolejne dni opóźnienia oraz dodatkowych kosztów nie przebiegało w miłej atmosferze (wykopanie 2 metrowej studni aby sytuacja nigdy się już nie powtórzyła oraz zakup nowej ilości sklejki i wełny mineralnej, która została zalana).

Niecałe 2 miesiące później mamy początek sierpnia i sytuacja jest opanowana - studnia zdała egzamin i zalanie nie było już nam groźne. Prace ruszyły solidnie do przodu, wybrany został kolor ścian i rodzaj sklejki, a nawet zakupiony pierwszy poważny sprzęt :D Orange - Mahoniowe ściany w live room i kasztan w reżyserce zdały egzamin - czuliśmy się bardzo komfortowo i cieszyliśmy się humorem przy tych ciepłych przyjemnych kolorkach :)





Z biegiem czasu zawitała do nas orzechowo - perłowa sofa. Bardzo wygodna, że aż nie chciało się wstawać. :D W tym momencie - serce studia nagraniowego !




Po ukończeniu ścian i wypchaniu je wełną mineralną nadszedł środek sierpnia i moment gdzie trzeba było już decydować jaki sprzęt będzie najbardziej optymalny do studia, wybór padł oczywiście na... PS 3 :D




Kilka dni później mamy już coraz więcej sprzętu i prowizoryczne "biurko" gdzie można te rzeczy zostawić ;)





Stolik i szafeczka z ikei choć niedrogie - zdają egzamin  :headbang:



Tydzień później nadchodzi moment gdzie trzeba zainwestować w najważniejszą rzecz czyli porządne biurko - po znalezieniu kilku projektów na stronach internetowych bez zastanowienia dzwonię do Jarka ze Skervesena i składam zamówienie :)

Po krótkim okresie oczekiwania przychodzi bardzo ładne masywne biureczko w kolorze orzechowym i klonowym bindingiem.



Dzięki za szybką robotę i pomoc Jarku! Musiałem cyknąć fotkę w stylu "Widek approved"



Nadchodzi koniec sierpnia i niestety drobna refleksja w której stwierdzamy, że budżet został już mocno przekroczony i czekają nas kolejne wydatki. Niestety nawarzyło się piwa to teraz trzeba je wypić. Wciąż brakuje porządnej adaptacji akustycznej w live roomie - tutaj decyduję się na panele akustyczne firmy London Rim Kit 12A, które w internecie mają bardzo dobre opinie - dodatkowo dochodzi wiele panelów akustycznych o grubości 7cm z najwyższa pochłanialnością dzwięku, które idealnie będą się nadawać na sufit.

Prezentacja kilku paneli z bliska:



Pięć dni później od zakupu paneli przychodzi to na co czekałem najbardziej, czyli Fractal Axe Fx 2  :headbang: Cacko jest niesamowite !



I w końcu po ciężkich przeżytych chwilach, zalaniu oraz wielu drobnych problemach mijają niecałe 4 miesiące (23 września 2013 roku) gdzie możemy w końcu powiedzieć: NARESZCIE ! Skończone :)  Studio od tego momentu zaczyna funkcjonować pod nazwą "Nova".

W moim pierwszym projekcie chciałem zrobić fioletowe ściany, dużo taśm ledowych i ogólnie klimat mass effect, ale koncepcja bardzo szybko się zmieniła i jedyne co z tego zostało to fajne kosmiczne obrazy na płótnie. :D

Oto finalne fotki ze studia:



















Nasz facebook:

https://www.facebook.com/pages/Nova-Recording-Studio/552964901423994?ref=hl

Pierwszy filmik i utwór muzyczny ze studia w niskim strojeniu już za kilka dni, dlatego wrzuciłem to w dział twórczość ! :)

Jak się podoba?  :headbang:

« Ostatnia zmiana: 25 Wrz, 2013, 11:54:21 wysłana przez Widek »

bandit112

  • Gość
Spoko kwadrat. Szkoda tylko, ze zwykle szczere checi to za malo, bo nie jeden by takie cos sobie zlozyl po swojemu. Graty

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Gratulacje Widek i powodzenia w biznesie, oby sie klienci rzucili jak psy na kielbase.


Btw. Obrazy krzywo.



Bandit ogarnij dupe i przestan polakowac.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz, 2013, 07:39:04 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
propsy za lewitujące gniazdo UPC ;]

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Bardzo przytulnie! Zajebistych produkcji życzę!

Pozdrawiam,

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Widek gratulacje!!! Zajebiście, że mimo zalania daliście radę!

Ile jest w sumie pomieszczeń?



Bandit ogarnij dupe i przestan polakowac.

Już chciałem napisać coś podobnego, bo pierdoli farmazony przeokrutnie.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Widek czymamy kciuki by zaczeło pracowac pełną parą.
Panowie spoko, bandit jest po prostu sobą, więc którzy by sie tym przejmował.


kurfa kontenerek :facepalm:

Franq

  • Gość
Super!

Gratuluje i życzę powodzenia :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Gratuluję i cieszę się, że mogłem dotykać tego samego Axe :D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Widek , samych zajebistych mixów i kolejek klientów!! Reszta to drobnostka :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.


Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Gratulacje stary! Na prawdę wygląda to przezajebiście.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
macie tam tak slicznie, że można by zamieszkać
B ( o ) ( o ) B S

Orange

  • Gość
Gratulacje. Bardzo fajnie kontenerek wygląda. Oba.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Gratulacje, przede wszystkim za upór, że pomimo takich perypetii jednak doprowadziliście sprawę do końca.
bardzo miło i przytulnie, pewnie nic u was nie nagram, ale mam nadzieję, że osiągnięcie taki poziom i rozgłos, że będziecie nagrywać Acid Drinkers i Braci ;) czego wam z całego serca życzę :)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline cyco roboter

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
  • cycki i roboty
    • https://soundcloud.com/cyco-roboter

Zomballo

  • Gość
Zajebiste! Wszystkiego dobrego na nowej drodze miksu! ;)

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Prezentuje się fajnie, gratulacje! :headbang:
power to a being never dies

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Gratsy, jak widać, nawet mimo przeciwności losu/deszczu, Polak potrafi :)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
BARDZO graty, też sobie kiedyś takie wybuduje, a co! :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
Bardzo gustownie zaprojektowane, mógłbym tam zamieszkać... Szczere gratulacje; samych udanych miksów! :D

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Wygląda to super, gratulacje!

Nie chcesz czasem parki do PRO40??

Offline thornado2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
No to jak wszyscy... Gratuluję kwadratu :D

I jak najwięcej klientów ;)

Szkoda, że Trójmiasto, bo pewnie sam bym zawitał ;)

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Super- gratuluję !
Wygląda doskonale.

GDAŃSK GÓRĄ :P
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
10262 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2010, 21:31:46
wysłana przez Pneumonia2
14 Odpowiedzi
7400 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2011, 01:58:09
wysłana przez Matt-Carnage
51 Odpowiedzi
17173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2012, 13:00:11
wysłana przez sinquestsound
11 Odpowiedzi
10665 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2017, 07:33:29
wysłana przez chronix1
7 Odpowiedzi
2582 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2022, 09:44:26
wysłana przez dari555