Autor Wątek: paczka i head do studia ;)  (Przeczytany 16479 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
paczka i head do studia ;)
« 04 Cze, 2012, 12:45:11 »
Witam,
jak w temacie co polecacie do nagrywania ( w dużej mierze do reampowania) gitar w studio ?:
- paczka 2 x 12 (jakie głośniki),
- head ( mój typ to Blackstar HT5),
czekam na propozycje również oferty sprzedaży ;) budżet max 2 tys, nie będę grał na tym koncertów ani prób często dostaje ślady DI gitar w sesjach miksu i chiałbym sam na spokojnie sobie to zreampować ;)
pozdrawiam,

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #1 04 Cze, 2012, 13:04:33 »
W tym budzecie zmieścisz się (oczywiście mowa o używkach) z Bashem SH-20 + paczka Harley Benton 212 a CV30. Do tego zestawu z czasem przydałaby się jakaś dopałka i zestaw zajebisty :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #2 04 Cze, 2012, 13:12:15 »
W tym budzecie zmieścisz się (oczywiście mowa o używkach) z Bashem SH-20 + paczka Harley Benton 212 a CV30. Do tego zestawu z czasem przydałaby się jakaś dopałka i zestaw zajebisty :)
spoko, spoko, dopałki żaden problem, musi byc małe w miarę uniwersalne ale z nastawieniem na szatana, o tej paczce własnie myślałem, ale.... sporo osób odradza mi v30, ja ze swojego doświadczenia (jakie by nie było) też srednio je widze strasznie dużo siary mają, a akurat najlepsze gitary jakie nagrywałem nie były nagrywane na V30 ale... dlatego chce miec cos u siebie pokręcić pokombinować i "zrozumieć" to zjawisko ;) Cemu akurat Bash ?
Pozdrawiam,

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #3 04 Cze, 2012, 13:14:40 »
na czym nagrywales najlepsze wg Ciebie gitary?

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #4 04 Cze, 2012, 13:48:41 »
na czym nagrywales najlepsze wg Ciebie gitary?

ja wiem... Lecto, TSE X 50  ;D
Tak na poważnie:

To nagrywałem na triple XXX i paczce z v30 pod koniec video jest mój mix, a próbki właśnie z sesji czy to AT 3035 czy sm57 miałem siare,

Tutaj reampowałem ale... paczka na bank nie z V30


A tak szczerze to nagrywałem tyle gitar że już nie pamiętam na czym ;), zapamietałem natomiast że wszystkie paczki z V30 miały sporo siarry, nie wazne jaki wzmak, byc może to wina ustawienia mikrofonu może eq z głowie ale tak miałem, dlatego też nie chodzi o kase bo mi ryba czy wezmę HB z V30 http://www.thomann.de/pl/harley_benton_g212_vintage.htm
czy tez tą: http://www.thomann.de/pl/harley_benton_g212.htm
ważne żeby gadało bez siarry która mnie wkurwia, dlatego też pytam was a w szczególności tych którzy nie grali tylko ale również nagrywali o "sprawdzony" set oczywiście kazdy lubi co innego i nie ma reguły, ale jakies podpowiedzi mile widziane.
Pozdrawiam,

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #5 04 Cze, 2012, 14:16:37 »
Da się nagrywać V30 bez siary, kwestia ustawienia mikrofonu. Sprawdzono na Mesie 212 DR z Bashem MK5.

Z jakich powodów potrzebujesz wzmacniacza i kolumny? Gdybym działał tylko w studio zainwestowałbym Twój budżet w PODa HD, nawet tego rackowego. Wygoda i sensowne brzmienie, o ile nie jesteś tru lampowcem..

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #6 04 Cze, 2012, 14:48:18 »
W tym budzecie zmieścisz się (oczywiście mowa o używkach) z Bashem SH-20 + paczka Harley Benton 212 a CV30. Do tego zestawu z czasem przydałaby się jakaś dopałka i zestaw zajebisty :)
spoko, spoko, dopałki żaden problem, musi byc małe w miarę uniwersalne ale z nastawieniem na szatana, o tej paczce własnie myślałem, ale.... sporo osób odradza mi v30, ja ze swojego doświadczenia (jakie by nie było) też srednio je widze strasznie dużo siary mają, a akurat najlepsze gitary jakie nagrywałem nie były nagrywane na V30 ale... dlatego chce miec cos u siebie pokręcić pokombinować i "zrozumieć" to zjawisko ;) Cemu akurat Bash ?
Pozdrawiam,

Bash SH-20 dlatego że to jeden z tańszych małych lampiaków, któremu nic nie brakuje, zwłaszcza gainu. CV 30 są zajebiście uniwersalne, i tak jak zostalo napisane, można zrobić mix bez siary, jednak trzeba dobrze ustawić mikrofon. Jesli chodzi o Twój filmik to jako przyczynę siary predzej podałbym Peaveya XXX niż CV30.
Ale jesli nie lubisz CV30 to w tym HB możesz bezstratnie wymienić glośniki a zawsze będziesz miał obudowę ze sklejki a nie MDF. Pamiętaj ze to paczka za ok 800 pln, za tę cenę ciężko bedzie znaleźć cokolwiek innego z dobrymi głosnikami
B ( o ) ( o ) B S

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #7 04 Cze, 2012, 16:57:46 »
No to możesz zlecić wykonanie komuś kolumny i dokupić samemu głośniki. Trochę więcej wyniesie ale będzie elegancja. :) Najlepiej na Greenbackach :)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #8 04 Cze, 2012, 17:04:53 »
Da się nagrywać V30 bez siary, kwestia ustawienia mikrofonu. Sprawdzono na Mesie 212 DR z Bashem MK5.

Z jakich powodów potrzebujesz wzmacniacza i kolumny? Gdybym działał tylko w studio zainwestowałbym Twój budżet w PODa HD, nawet tego rackowego. Wygoda i sensowne brzmienie, o ile nie jesteś tru lampowcem..
nie chce poda, axe fx, czy kampera  ;D, potrzebuje pakę wzmacniacz i już ;) co do HB na V30 praktycznie jestem zdecydowany, tylko jakis head jeszcze ;)
Pozdrawiam,

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #9 04 Cze, 2012, 17:32:34 »
Czil, rozumiem, nie zaszkodziło spytać (tylko potem nie wracaj na giełdę z płaczem! ;)). W takim razie Bash Studio Head 20, będzie dobrze.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #10 04 Cze, 2012, 18:39:44 »
Jak chcesz ograć duet Basha SH-20 i tę paczke HB to zapraszam do Oleśnicy :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #11 04 Cze, 2012, 19:30:54 »
Widzę tutaj duże parcie na SH20, więc musi być jakaś przeciwwaga, od siebie polecam:

http://allegro.pl/mg-vintage-5-i2396914723.html

Miałem wersję 40W (ten sam preamp), i gain na bank Ci wystarczy, jeżeli nie, to przelutowujesz potek gain z 220k/500k (nowsze wersje) na 1M i masz tyle Gain ile dusza zapragnie, przy czym mi się brzmienie bardziej podoba od SH20, choć wolę brzmienie MG na G12T-75 niż V30.

Albo może coś niedocenianego z większą mocą?

http://allegro.pl/laboga-studio-reverb-i2380509736.html
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #12 04 Cze, 2012, 19:55:54 »
Tylko studio Reverb średnio sobie radzi z szatanami. Ten mg to bardzo dobra opcja i moze jeszcze styknie na jakąś paczke marszala na G12T-75
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #13 04 Cze, 2012, 20:17:15 »
Coś mi wpadło do głowy, BARDZO możliwe, że za jakiś czas będzie do kupienia Harley Benton G212 ale na Greenback + ... no właśnie do wyboru ;) cena do dogadania na PW.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #14 04 Cze, 2012, 22:22:58 »
Cytuj
Czil, rozumiem, nie zaszkodziło spytać (tylko potem nie wracaj na giełdę z płaczem! ;)). W takim razie Bash Studio Head 20, będzie dobrze.
dlatego pisałem, że potrzebuję czegoś co będzie łatwo za jakiś czas opylić  ;D
Propozycje "zestawów" głowa + paka (2x12 - nic innego) proszę kierować na PW, obiecuję porobić 3141515 reampów i zamieścić przykłady (mikrofonów też trochę posiadam). A ta tańsza paka HB to jakie ma głośniki - takie badziewie to jest ?, bo ja to się nie znam  :-\
Pozdrawiam,

Posty połączone: 06 Cze, 2012, 08:24:20
jeszcze jedno koles napisał mi że np ten wzmak go rozjebał i bardziej mu siedzi niż np blackstar ht 5 http://www.riff.net.pl/?p=26381&o=glowy_gitarowe_kustom_kg_100_hfx   ten model dokladnie co myslicie ???
Pozdrawiam,

Posty połączone: 06 Cze, 2012, 12:50:17
Paczka HB 2 x12 na v30 kupiona,  ;D czekam na sprawdzone propozycje heada do niej ;)
Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 06 Cze, 2012, 12:50:17 wysłana przez sinquestsound »

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #15 07 Cze, 2012, 08:18:53 »
No to może: http://tablica.pl/oferta/okhema-head-50w-ID17gx9.html myśl że uda Ci się coś stargować. Ewentualnie szukaj na angielskim ebayu Laneya GH50 którego możesz posłuchać u scorpiena bodajże :) Jak by co mogę pomóc Ci go z stamtąd sprowadzić :)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #16 07 Cze, 2012, 11:29:55 »
Da się nagrywać V30 bez siary, kwestia ustawienia mikrofonu. Sprawdzono na Mesie 212 DR z Bashem MK5.

Z jakich powodów potrzebujesz wzmacniacza i kolumny? Gdybym działał tylko w studio zainwestowałbym Twój budżet w PODa HD, nawet tego rackowego. Wygoda i sensowne brzmienie, o ile nie jesteś tru lampowcem..
nie chce poda, axe fx, czy kampera  ;D, potrzebuje pakę wzmacniacz i już ;) co do HB na V30 praktycznie jestem zdecydowany, tylko jakis head jeszcze ;)
Pozdrawiam,
Rozumiem, że masz, nie wiem, 10 - 15 lat doświadczenia w nagrywaniu wzmak+paka+mikrofon? Masz zajebisty lampowy preamp do przepuszczenia sygnału i wpuszczenia w niezły, analogowy stół. Szczerze mówiąc to dziwię się bardzo różnym adeptom nagrywania i ich "niechęci" do wtyczek. Cały świat nagrywa na wtyczkach. Tru lampowe brzmienie to sobie może robić studio z SSL-em i pomieszczeniami wyliczonymi do takiego nagrania. Cała reszta będzie po prostu... chujowa.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #17 07 Cze, 2012, 11:44:51 »
Da się nagrywać V30 bez siary, kwestia ustawienia mikrofonu. Sprawdzono na Mesie 212 DR z Bashem MK5.

Z jakich powodów potrzebujesz wzmacniacza i kolumny? Gdybym działał tylko w studio zainwestowałbym Twój budżet w PODa HD, nawet tego rackowego. Wygoda i sensowne brzmienie, o ile nie jesteś tru lampowcem..
nie chce poda, axe fx, czy kampera  ;D, potrzebuje pakę wzmacniacz i już ;) co do HB na V30 praktycznie jestem zdecydowany, tylko jakis head jeszcze ;)
Pozdrawiam,
Rozumiem, że masz, nie wiem, 10 - 15 lat doświadczenia w nagrywaniu wzmak+paka+mikrofon?

Jak nie będzie miał wzmacniacza+paka to nie nabierze tego doświadczenia nigdy ;)

Poza tym Sinq pisał, że wtyczek używa i się ich nie brzydzi. Sam trzymam wzmaka w domu i staram się najpierw jego używać do mixów mimo, że lepsze brzmienia uzyskuję z wtyczek. Robię to tylko po to, żeby się wreszcie nauczyć tej sztuki, rozwijać i znaleźć sweet-spot swojego zestawu. Na lampowe preampy i inne saturatory przyjdzie czas, a póki co szczęśliwie są wtyczki które je nieźle symulują.

Nikt tu chyba nie podważył przewagi cyfrowych urządzeń nad analogowymi w studiach niskiego budżetu (chyba, że jest się Olą Englund) i małego doświadczenia.
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2012, 11:51:22 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #18 07 Cze, 2012, 11:52:45 »
Ale mate, nie na piecu za 2 tys z paką.  No sorry.
Także ja nie wiem po cholerę się pierdolić w ćwierćśrodki (bo nawet nie pół). Logiczniejszym wydaje mi się wydać te 2 tys na jakiś kurs, gdzie wszystko Ci pokażą i nie będzie trzeba wyważać otwartych drzwi. Choćby Konsbud Audio takie organizuje. Albo dogadać się na staż w jakimś studio. IMO o wiele lepiej ulokowana kasa niż kupno piecyka, na którym ile wykręcisz saoundów, 5?

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #19 07 Cze, 2012, 13:01:21 »
Cytuj
Tru lampowe brzmienie to sobie może robić studio z SSL-em i pomieszczeniami wyliczonymi do takiego nagrania.
ja sie natomiast dziwie, że ty wierzysz w to co napisałeś ?, Ludzie, nigdy nie negowałem tego ze wtyczki brzmia dobrze, prostoty ich obsługi, i efektów jakie dzieki nim możemy uzyskać, itd... nie rozumiem również po co takie teksty i czemu maja słuzyć ?, @Yony nie wiem czy sie myle ale wydaje mi się że przez ostatnie 5 lat, nagrałem wiecej wzmaków i kolumn niż ty, oczywiście możemy zacząć sie licytować, z ta różnicą że ja moge to poprzec konkretnymi nazwami kapel, miksami które zrobiłem a Ty ???, nie wierzę w magię stołów SSL, wzmacniaczy sraczy za 10 tys, ale wierze w ludzi którzy za tymi gratami stoją bo to jak brzmi miks czy gitara po rejestracji w dużej mierze zależy właśnie od nich, jeżeli ty uważasz że true lampowe brzmienie mozna robić ze stołem SSL i pomieszczeniem - to sorry ale masz wiekszy problem niż ja z wydaniem tych 2 tys. jeżeli nie masz również nic sensownego do dodania w temacie to po prostu nie pisz, dziekuję,
Pozdrawiam,

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #20 07 Cze, 2012, 19:29:34 »
moge to poprzec konkretnymi nazwami kapel, miksami które zrobiłem

Poprzyj, chętnie posłucham.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #21 07 Cze, 2012, 21:21:09 »
Cytuj
Tru lampowe brzmienie to sobie może robić studio z SSL-em i pomieszczeniami wyliczonymi do takiego nagrania.
ja sie natomiast dziwie, że ty wierzysz w to co napisałeś ?, Ludzie, nigdy nie negowałem tego ze wtyczki brzmia żle itd... nie rozumiem również po co takie teksty i czemu maja słuzyć ?, @Yony nie wiem czy sie myle ale wydaje mi się że przez ostatnie 5 lat, nagrałem wiecej wzmaków i kolumn niż ty, oczywiście możemy zacząć sie licytować, z ta różnicą że ja moge to poprzec konkretnymi nazwami kapel, miksami które zrobiłem a Ty ???, nie wierzę w magię stołów SSL, wzmacniaczy sraczy za 10 tys, ale wierze w ludzi którzy za tymi gratami stoją bo to jak brzmi miks czy gitara po rejestracji w dużej mierze zależy właśnie od nich, jeżeli ty uważasz że true lampowe brzmienie mozna robić ze stołem SSL i pomieszczeniem - to sorry ale masz wiekszy problem niż ja z wydaniem tych 2 tys. jeżeli nie masz również nic sensownego do dodania w temacie to po prostu nie pisz, dziekuję,
Pozdrawiam,
moge to poprzec konkretnymi nazwami kapel, miksami które zrobiłem

Poprzyj, chętnie posłucham.
Spoko,
Zacznę od najstarszych jakie w całości nagrałem,zmiksowałem i zmasterowałem:




Tutaj coś z ostatnich:


Nie chce mi sie wypisywać bo sam już nie pamiętam z bardziej znanych:
Abusiveness, Fateborn, Parricide, Blaze of Perdition, Ulcer, Major Kong, Fifty Foot Woman, Enthymion, Tipsy Train, Kaligula, (nie pamiętam sorry)

z rokowizny: Whisky, Czarna Mamba, Tylko Szybko, Gap Year, Acute Mind

Myślę że w ciągu ostatnich 5 lat było to około 60 zespołów, od dem po pełne płyty
Miksów z różnych śladów nawet nie zlicze, zreszta jak komuś bardzo zależy zapraszam na mój profil SC (gdzie jest tylko garstka tego co robiłem) http://soundcloud.com/sinmixbrickwall
Pozdrawiam,

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #22 07 Cze, 2012, 22:44:13 »
Ja bym sie w blackstara ht5 nie ładował. Słabo brzmi ten wzmak.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #23 07 Cze, 2012, 23:23:52 »
Ja bym sie w blackstara ht5 nie ładował. Słabo brzmi ten wzmak.
Hmmm, w sumie bez problemu mogę mieć na stanie pożyczonego Randalla RH 100, na allegro jest do wyrwania RH300(1500 zeta), o ile RH100 nagrywalem i przyznam ze mi się podobał to o RH300 nic nie wiem, jakieś info ?
Pozdrawiam,

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: paczka i head do studia ;)
« Odpowiedź #24 08 Cze, 2012, 00:13:45 »
Naprawdę nagrywanie na wtyczkach to dużo lepszy pomysł niż kupować w tym celu taniego Randalla  :facepalm:
Jeśli już to bardziej jakiś h&k tubemeister, engl gigmaster, jet city 22h
« Ostatnia zmiana: 08 Cze, 2012, 00:17:03 wysłana przez Marc!n »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
5398 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2009, 12:01:20
wysłana przez dom?n
Raport ze studia - LOST SOUL

Zaczęty przez Domin777 Muzyka

9 Odpowiedzi
5161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2009, 19:57:37
wysłana przez Drevniak
2 Odpowiedzi
2848 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2010, 18:54:08
wysłana przez Icchok Lejb Perec
35 Odpowiedzi
10725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2010, 16:09:39
wysłana przez Marvel
19 Odpowiedzi
9707 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2012, 17:23:04
wysłana przez danati