Autor Wątek: Lampa do domu ewentualnie małe próby  (Przeczytany 13021 razy)

Offline Miyagi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
Lampa do domu ewentualnie małe próby
« 18 Sie, 2013, 10:44:20 »
Siemano :)
Na początku września planuję zakup nowego wzmacniacza. Celuję raczej w lampę. Przeglądając oferty sklepów w moim mieście oraz alledrogo wpadły mi w oko następujące konstrukcje
Kustom defender 5h a jeszcze bardziej jego większy brat 15h
http://www.kustom.com/product_detail.aspx?TypeID=2&FamilyID=75&ProductID=234&Tab=0
http://www.kustom.com/product_detail.aspx?TypeID=2&FamilyID=75&ProductID=243&Tab=0
oraz
http://rnr.pl/p11822.894_laney_cub_12_cub_12.html
Później (chyba z nadmiaru wolnego czasu przez weekend ;p ) przekopując forum znowu zaczęła mi chodzić po głowie myśl czy nie lepiej pomyśleć nad kolumną aktywną skoro cenowo wyjdę podobnie…

Przyznam, że bardziej podoba mi się brzmienie tego kustoma ale nie posiada on pętli efektów ;/ Jak duża jest różnica między efektami wpiętymi w pętli a za gitarą?
Czy warto brać te wzmacniacze pod uwagę czy raczej zacząć szukać czegoś innego i ewentualnie do zbierać?
Gram raczej w domu (85%) rzadziej udaje mi się z perkusistą pograć(15%). Dlatego redukcja mocy mile widziana ;)
Zależy mi przede wszystkim na ładnym cleanie. Raczej nie gram cięższych klimatów zamykam się w okolicach bluesa i rocka ( a jak coś to kostka :P )
Cena hmm… tak w 1500zł chciałbym się jednak zamknąć bo jak będę dokładać wiecznie jeszcze kilka stówek to wyląduję z H&K Tube Meisterem 18 lub Jet City Amplification JCA22H ;)
W razie występowania wersji combo oraz head+kolumna czym lepiej było by się zainteresować?

Przepraszam za bałagan ale mam nadzieję, że jednak da się to ogarnąć :)
« Ostatnia zmiana: 18 Sie, 2013, 10:45:55 wysłana przez Miyagi »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Cena hmm… tak w 1500zł chciałbym się jednak zamknąć bo jak będę dokładać wiecznie jeszcze kilka stówek to wyląduję z H&K Tube Meisterem 18 lub Jet City Amplification JCA22H ;)
ale po do dokladac?
http://www.thomann.de/pl/jet_city_amplification_jca22h_guitar_head.htm
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Jeśli brzmienie Kustoma Ci się podobało to JCA bedziesz zachwycony :D

Możesz też rozważyć Bash Studio Head SH 20, używki chodzą w granicach 1200-1400 pln i zarówno clean jak i przester są bardzo ok.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Miyagi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
Cena hmm… tak w 1500zł chciałbym się jednak zamknąć bo jak będę dokładać wiecznie jeszcze kilka stówek to wyląduję z H&K Tube Meisterem 18 lub Jet City Amplification JCA22H ;)
ale po do dokladac?
http://www.thomann.de/pl/jet_city_amplification_jca22h_guitar_head.htm

o rany! to przecież 500 zł taniej niż na miejscu! :O to nawet z kolumną 1 x 12 się prawie zmieszczę w cenie :D
tylko teraz nie wiem czy lepiej by było wziąć tąich dedykowaną kolumnę z 1 głośnikiem czy chwalonego harley bentona g212 http://www.thomann.de/pl/harley_benton_g212.htm. Jednak mimo wszystko zdecydowanie częściej gram w domu a i mega wyrozumiali sąsiedzi mają swoje granice wytrzymałości :P (chociaż... jakbym zagłuszył psa sąsiadki wyjącego 18 godzin na dobę to może by im to nie przeszkadzało :P )
Tylko kurcze... 20 W tak do domu to trochę lipa z tego co wiem z prawie codziennego śledzenia forum ;/

g-zs
w Kustomach podoba mi się ten ich klin ;) świetny jest. tylko brakowało mi tej pętli efektów (nie wiem co prawda jaka jest różnica w brzmieniu z efektami wpiętymi w nią i bez niej ale niby jest spora... (a jak już chcę coś kupić to raz a dobrze :P )

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Tylko kurcze... 20 W tak do domu to trochę lipa z tego co wiem z prawie codziennego śledzenia forum ;/

do domu zawsze można power brake sobie sprawić - ktos na forum składa takie, podobno spoko rozwiązanie.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Coin777 składał, a teraz to nie wiem. Miał się odezwać jak będzie gotów :)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Tjubmajster 5 8)

« Ostatnia zmiana: 18 Sie, 2013, 14:10:38 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 516
  • Venus as a goodboi
IMO TubeMeister, nawet większy brat tej 5-ki w wersji combo, ma redukcję mocy. Ewen. polecam Blackstary HT. Mam od niedawna 5-kę, do grania w domu super wypas, ale z perkusistą sądzę, że cleana na pewno by nie dało rady uciągnąć, za to na high gainie głośności powinno starczyć.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
JCA22h będzie spoczko, sam zamierzam kupić, tyle, że Pan Tuman, coś nie spieszy się z terminem sprowadzenia i już trzeci raz przesunął termin, a kasę którą im wpłaciłem, bez słowa wyjaśnienia odesłał.

Jakbyś chciał to mam taaanią prawie nie używaną (kilka razy zagrała) kolumnę Harley Benton HB112, jak zaintereszony to wal na PW, cena jest na bank niższa niż myślisz ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!


Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Stiv trza było braść z rnr ;)
i always go full retard

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Stiv trza było braść z rnr ;)

Czekam na maila z danymi do przelewu, ale coś długo idzie... :/
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Miyagi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
JCA22h w rnr jednak kosztuje trochę więcej niż na thomannie ^^ bym się w swoim ograniczniki nie zmieścił ^^

tube meister 5 raczej nie przebije się przez perkusistę który jednak lubi mocniej uderzyć i trzeba go upominać :P

power brake dobra sprawa... z tym, że byłyby to dodatkowe pieniądze do wydania... a jakbym sobie mógł pozwalać na dodatkowe wydatki to bym wtedy brał nawet 50W lampę bo co tam :D bym się o perkusistę nie martwił niech się poci i męczy :D

dromee - jednak z samoróbek to jeśli już to myślał bym o Bashu lub MG które cieszą się dobrą i sprawdzoną opinią :)

Orange

  • Gość
ALe masz forumowych lutowaczy, którzy ci powerbrejk do 100 zł spokojnie wystrugają (do takiej 20 w głowy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
JCA22h w rnr jednak kosztuje trochę więcej niż na thomannie ^^ bym się w swoim ograniczniki nie zmieścił ^^

tube meister 5 raczej nie przebije się przez perkusistę który jednak lubi mocniej uderzyć i trzeba go upominać :P

power brake dobra sprawa... z tym, że byłyby to dodatkowe pieniądze do wydania... a jakbym sobie mógł pozwalać na dodatkowe wydatki to bym wtedy brał nawet 50W lampę bo co tam :D bym się o perkusistę nie martwił niech się poci i męczy :D

To bierz z R'n'R wersję JCA50h, z tego co wiem Isurez mało co by takiego kupił, model poekspozycyjny, za chyba 1250PLN, wtedy na bank problemów z przebiciem nie będzie :D Powerbrake jak Sify pisze, jest kilku majstrów co tu je robią, nie którzy, mają nawet majster w nicku :D


dromee - jednak z samoróbek to jeśli już to myślał bym o Bashu lub MG które cieszą się dobrą i sprawdzoną opinią :)


Nie używał bym tu słowa, "samoróbka", to normalnie działające (no BASH już nie) firmy produkujące, moim zdaniem, jedne z lepiej brzmiących wzmacniaczy na rynku. Sam posiadałem na własność MG Raven II 100 i MG Vintage 40/20, nie mogę o nich złego słowa powiedzieć, szczególnie Raven II to był udany wzmak, a sprzedałem za grosze (taki trochę Custom był, to szkoda). Grałem też na Vintage 5, Vintage 50, Fendmess 50 i Raven 50, każdy gniecie mosznę. Aha, no i na Vulture, też gniótł.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
MG firebirda 40/20W używkę z redukcją mocy, sam o takim myślałem ale jeszcze nigdy używki nigdzie nie spotkałem więc raczej bieda albo cokolwiek innego co taki reduktor posiada, wspomniane HK tubemeister na przykład, 1500 to niezły budżet jak na domową lampkę. Ja kiedyś kupiłem używanego Blackhearta z dedykowaną kolumną 1x12 na eminence za 500zł a tam jest zabieg trioda/pentoda 3/5W więc w domu już dało się pograć.
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Miyagi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
ALe masz forumowych lutowaczy, którzy ci powerbrejk do 100 zł spokojnie wystrugają (do takiej 20 w głowy)

hmm... to trzeba przemyśleć to w takim razie ^^ Może któryś się odezwie w temacie do tego czasu ;P
Pytanie czy to sprawdzone i bezpieczne konstrukcje żeby mi się wzmacniacz nie spalił/eksplodował/uciekł :P

Nie używał bym tu słowa, "samoróbka", to normalnie działające (no BASH już nie) firmy produkujące, moim zdaniem, jedne z lepiej brzmiących wzmacniaczy na rynku. Sam posiadałem na własność MG Raven II 100 i MG Vintage 40/20, nie mogę o nich złego słowa powiedzieć, szczególnie Raven II to był udany wzmak, a sprzedałem za grosze (taki trochę Custom był, to szkoda). Grałem też na Vintage 5, Vintage 50, Fendmess 50 i Raven 50, każdy gniecie mosznę. Aha, no i na Vulture, też gniótł.

Mój błąd ^^ faktycznie słowo "samoróbka" tu nie bardzo pasowało ale miałem nadzieję, że będzie wiadomo o co chodzi :) a chodziło o to właśnie, że są to sprawdzone i chwalone firmy ;)

jak na życzenie. MG Firebird 20 na naszym podwórku:

http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/%28sprzedam%29-mg-firebird-pocket-pod-tani-chorus/

No właśnie widziałem tą ofertę i gdybym miał już gotówkę to pewno bym o niego walczył ;) (tak tak wepchnąłbym się w kolejkę :P)

Niestety... jest połowa miesiąca a wypłata będzie na początku września tak więc... pozostaje mi zwinąć się w kulkę i cicho płakać nad brutalnością losu :( :D

Offline przemekprzemek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
Proponuje Laboga RAD - fajne,uniwersalne combo, używki można dostać za grosze a grają na prawdę śwetnie jak za pieniądze,za któe chodzą.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Co do firebirda to chodzo słuchy, że jeszcze jeden się na giełdzie pojawi

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jak na życzenie. MG Firebird 20 na naszym podwórku:

http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/%28sprzedam%29-mg-firebird-pocket-pod-tani-chorus/

"Panie kolejka, jest, ta?"

Z samego tematu sprzedażowego nic takiego nie wynika :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
ALe masz forumowych lutowaczy, którzy ci powerbrejk do 100 zł spokojnie wystrugają (do takiej 20 w głowy)

hmm... to trzeba przemyśleć to w takim razie ^^ Może któryś się odezwie w temacie do tego czasu ;P
Pytanie czy to sprawdzone i bezpieczne konstrukcje żeby mi się wzmacniacz nie spalił/eksplodował/uciekł :P

Właśnie produkcji prostego i taniego powerbrake teraz myślę - jak opanuję kwestie ekonomiki, to się zamelduję ;)
--
http://nagrywamy.com/

Offline Miyagi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
Co do firebirda to chodzo słuchy, że jeszcze jeden się na giełdzie pojawi

muahahaha :D kurde jak widać jeżeli chodzi o wydawanie pieniędzy których jeszcze nie dostałem to dopisuje mi szczęście :P

Właśnie produkcji prostego i taniego powerbrake teraz myślę - jak opanuję kwestie ekonomiki, to się zamelduję ;)
--
http://nagrywamy.com/

Tak więc czekam ;) żebym wiedział na co szykować pieniądze :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
97 Odpowiedzi
29979 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2012, 05:53:54
wysłana przez Drevniak
21 Odpowiedzi
9028 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2013, 13:03:39
wysłana przez Szneka
8 Odpowiedzi
4958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2016, 18:38:02
wysłana przez przemak
12 Odpowiedzi
2736 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2019, 22:50:52
wysłana przez KoValus
44 Odpowiedzi
17025 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2021, 10:09:22
wysłana przez dari555