Autor Wątek: Domowy statyw na 5 gitar - zrób to sam  (Przeczytany 11606 razy)

Orange

  • Gość
Domowy statyw na 5 gitar - zrób to sam
« 14 Lip, 2013, 23:05:45 »
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem więcej niż jednej gitary. Każda w innym stroju. Kiedy ćwiczę mam tak, że "a pograłbym na tej". Za chwilę "a to pogram to". I zmieniam sobie wiosła co chwilkę. Wszystko byłoby cacy, tyle że gitary leżą w futerałach w sąsiednim pokoju... Wpadłem więc na pomysł statywu na kilka gitar. Forumowy Capsoft ma taki statyw z rurek pvc. Ja nie mam dostępu do marketu budowlanego (nawet po piwo muszę jeździć 16 km), mam za to dostęp do desek. Krótkie poszukiwania przyniosły rezultat w postaci filmiku idiotsystem DIY:



Tu statyw jest na 3 wioseł. Krótka kalkulacja i wyszło mi ile dłuższe musi toto być, żeby pomieścić 5 badyli. Po godzinach wyciąłem sobie zestaw desek:



Pomysł odłożyłem na później, miałem dużo pracy, itp (w międzyczasie zdążyłem się nawet ożenić :D). Kilka dni temu dostałem dzieciaka do opieki. Nie miałem co z łobuzem zrobić - zaplątałem go w budowę tego ustrojstwa.
Z desek złożyliśmy podstawę:




Złożyliśmy "na sucho"



Budowa prosta jak budowa cepa. Klejenie to była zabawa...



Póżniej reszta części i malowanko.





W stosunku do pierwowzoru dodałem sobie kilka ficzerków: listewka po prawej do powieszenia pasków:



I jako, że zawsze mam jakieś rozbebeszone wiosło na podorędziu listewka po prawej - żeby sama decha miała o co się oprzeć.




Na statywie mieści się 5 gitar (included akustyki, etc)





Lub nawet 6 elektryków :D



Ustrojstwo jest w miarę stabilne (podparcie gitar nie może być w środku podstawy, żeby wiosła nie stały pionowo), wszystkie są pod ręką. Dzieciak się cieszy bo miał zajęcie. Ja się cieszę, bo tak :D Polecam każemu skonstruowanie takiego czegoś - radocha jest i zawsze sie przyda w domu :D

Spoiler



Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Orędż - ten stack to jest to 6-watowe VHT Special cośtam? Jeśli tak, chciałbyś sprzedać? ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1093 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2012, 12:57:52
wysłana przez Yony
17 Odpowiedzi
8218 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2012, 10:29:54
wysłana przez lord_awesomeguy
263 Odpowiedzi
86378 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2012, 21:18:46
wysłana przez blackdahlia
0 Odpowiedzi
1518 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2013, 07:39:12
wysłana przez indabrain
5 Odpowiedzi
1651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2014, 12:25:28
wysłana przez OfensywnyRondel