Autor Wątek: NGD RG8 :)  (Przeczytany 19938 razy)

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
NGD RG8 :)
« 10 Lip, 2013, 16:37:04 »
Nowa bestia na chacie :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #1 10 Lip, 2013, 16:40:20 »
Jak się podoba? Nówkę brałeś?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #2 10 Lip, 2013, 16:49:05 »
Tak wzięta nówka . Dla mnie po wymianie strun i ustawieniu akcji to naprawdę bomba. W przyszłości planuje wymienić pickupy a teraz jeszcze zmienię klucze na blokowane.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #3 10 Lip, 2013, 16:52:38 »
Gratyyyyy:D ja musze czekac jeszcze prawie 2 tygodnie zanim zakoncze deal i wtedy kupuje biale rg8:)

Gdzie kupowales? Bo poki co przymierzam sie na skladmuzyczny.pl

Sify juz stamtad bral ze znizka 7%
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #4 10 Lip, 2013, 16:53:53 »
no klucze i paintjob to dwie bolączki mojej rg8, natomiast mi pickupy siedzą nawet :)
anyways gratki i witam w rodzinie białych rg8 :D

ed:
i faktycznie seryjne struny to masakra (chyba .65 w F), ale za to fajnym ficzerem jest basowa tulejka na 8 strunie, więc mamy pole do popisu :D
« Ostatnia zmiana: 10 Lip, 2013, 16:56:51 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #5 10 Lip, 2013, 16:55:43 »
Gratulacje. Fajnie jakbyś coś więcej napisał na jej temat bo sam się czaje na to wiosło i mam spory dylemat włąśnie czy RG8 czy iron label 7 strunowy.
power to a being never dies

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #6 10 Lip, 2013, 16:56:59 »
Brałem ja z sklepu na Lach & Lach z Tarnowskich Gór. Pickupy są ok ale mam pomysł na moda i chce mieć białe Ionizery jak u Tosina :)
Jeśli chodzi o wygodę gry  super wręcz taka sama jak w rga8 a mam porównanie bo mialem ja 2 tyg zanim sprzedałem. Ustawiłem akcje strun nisko i po wymianie na ernie ball`e jest naprawde spoko. Polecam niezdecydowanym.
Tutaj jest próbka RG8 z Ionizer8



Próbka na oryginalnych pickupach
« Ostatnia zmiana: 10 Lip, 2013, 17:10:08 wysłana przez tomus »

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #7 10 Lip, 2013, 16:57:04 »
Kurde ja też chcę :(
Graty!
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #8 10 Lip, 2013, 17:02:51 »
Myśle że w porównaniu do Black Label  rg8 jest pewnie gorzej wykonane i przede wszystkim BL ma gryf wizard - cieńszy i lepszy tak słyszałem więc pewnie jest jeszcze wygodniejsza i szybsza. Szkoda tylko że ma emg na pokładzie.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #9 10 Lip, 2013, 17:15:29 »
Otóż to, tym bardziej że po EMG zostają wielkie dziury i trzeba by moim zdaniem ratować to jakimiś ramkami, z resztą po wymianie na lundgreny też będziesz miał big black holes :P ( o ile jakoś temu nie zaradzisz).
power to a being never dies

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #10 10 Lip, 2013, 17:16:50 »
Obie maja gryf wizard, rg8 ma wizard II-8 a Iron label ma gryf okreslony jako nitro wizard-8. Nie wiem co to za roznica ale pewnie dali tam jakis rakiet fjuel i dabl blasta zeby gryf byl szybszy od Ciebie:D
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #11 10 Lip, 2013, 17:18:17 »
Jak kupię Ionizery i wstawię je to na pewno z lutnikiem zrobimy to tak żeby nic nie było widać. No chyba że nie będzie tego widać:)
 

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #12 10 Lip, 2013, 17:19:03 »
Otóż to, tym bardziej że po EMG zostają wielkie dziury i trzeba by moim zdaniem ratować to jakimiś ramkami, z resztą po wymianie na lundgreny też będziesz miał big black holes :P ( o ile jakoś temu nie zaradzisz).

Przyjrzyj sie pickupom w rg8...masz pasywy w obudowie tak dużej jak aktywy....
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #13 10 Lip, 2013, 17:20:24 »

[/quot
Obie maja gryf wizard, rg8 ma wizard II-8 a Iron label ma gryf okreslony jako nitro wizard-8. Nie wiem co to za roznica ale pewnie dali tam jakis rakiet fjuel i dabl blasta zeby gryf byl szybszy od Ciebie:D

Masz racje to jest nitro wizard i ponoć to jest taki gry jaki Ibanez robi standardowo w Lacs dla swoich artystów.
« Ostatnia zmiana: 10 Lip, 2013, 17:29:54 wysłana przez tomus »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #14 10 Lip, 2013, 20:21:46 »
BKP robia soapbary, tak samo jak ludngreny. Problem solved.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #15 10 Lip, 2013, 20:42:34 »
Ale on kce ajonajzery :/

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #16 10 Lip, 2013, 21:07:15 »
Polecę klasyką:

DiMarzio jedzo gówno.

Spoiler

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #17 10 Lip, 2013, 21:52:36 »
Prawdą jest ze Ajonajzery są takie se ale w kocie czarnym i ręcach Freda trzeba przyznać ze grało to zajebiście.... tak samo jak wszystko inne ;D
Nisko autputowe wsumieniewiadomoco ani to modern ani wintydżowe.
Ze wsiech Dimarcjo chyba jedynie DActivatory zamontowałbym do 8ki
A po za tym zapomniałem o najważniejszym :

GRAŁBYM ;D
« Ostatnia zmiana: 10 Lip, 2013, 21:57:22 wysłana przez commelina »

Offline Slothman

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #18 11 Lip, 2013, 00:21:13 »
Imo te Dimarzio są dobre... Dla Tosina. To pickupy całkowicie zrobione pod jego styl gry. Jak ktoś się nim jara, to będą leżeć, jak ktoś chce mieć wiosło do meszugów... mi by umiarkowanie pasowały. W każdym razie na mocnym przesterze u znajomego dużo lepiej brzmiały D-activatory.
Swoją drogą pytanie. Co by z oferty np. BKP mogło zabrzmieć w stronę Meshu? Nie stać mnie na Lundgreny, a BKP czy Seymoury znam i lubię.
« Ostatnia zmiana: 11 Lip, 2013, 00:24:23 wysłana przez Slothman »

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #19 11 Lip, 2013, 00:35:51 »
mogło zabrzmieć w stronę Meshu?

EZ Mix 2 ;)
Spoiler

IMO Meszuga ma na nowej płycie tak strasznie odhumanizowane i wyjątkowe brzmienie, że od razu będzie słychać, że ktoś się kręci pod nich. Jeżeli potrzebujesz takiego soundu do czegoś więcej niż pogrania sobie coverów, to zastanów się, czy tego właśnie chcesz, bo ulubiony zespół ma to do siebie, że po pół roku chcesz już brzmieć jak inny.

A z BKP to chyba cokolwiek selektywnego, może Aftermath? Mnóstwo ludzi używa tego typowo do djentu i sobie chwali. Moim zdaniem jeszcze zanim kupisz nowy przetwornik za grube siano, pobaw się EQ w różnych miejscach, w dżętowych soundach equalizery robią naprawdę sporo.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #20 11 Lip, 2013, 09:15:39 »
Gratulacje!! :)

BDW , dziś przylatują do mnie SD Blackouts (set) , będę podmieniał w swoim RG2228 , zrobię próbkę porównawczą na wszystkich presetach w Axe i wrzucę dla potomnych. Nie znalazłem takiego porównania na YT a sądzę że komuś może się przydać.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #21 11 Lip, 2013, 09:36:22 »
Prawdą jest ze Ajonajzery są takie se ale w kocie czarnym i ręcach Freda trzeba przyznać ze grało to zajebiście.... tak samo jak wszystko inne ;D
Nisko autputowe wsumieniewiadomoco ani to modern ani wintydżowe.
Ze wsiech Dimarcjo chyba jedynie DActivatory zamontowałbym do 8ki
No właśnie tylko że DActivatory  output 450 a  Ionizery output 440 więc w czym problem? Dla mnie Ionizery jeśli na poważnie brać dane producenta maja więcej środka a mniej góry (co przy charakterystyce lipy będzie dobrze grało) natomiast DActivatory mają wyrównane pasmo.


 
Imo te Dimarzio są dobre... Dla Tosina. To pickupy całkowicie zrobione pod jego styl gry. Jak ktoś się nim jara, to będą leżeć, jak ktoś chce mieć wiosło do meszugów... mi by umiarkowanie pasowały. W każdym razie na mocnym przesterze u znajomego dużo lepiej brzmiały D-activatory.
Swoją drogą pytanie. Co by z oferty np. BKP mogło zabrzmieć w stronę Meshu? Nie stać mnie na Lundgreny, a BKP czy Seymoury znam i lubię.


Odnośnie co dla kogo . Mnie bardziej pasuje brzmienie Meshu niż AAL ,ale jak wiemy Maczugi nagrywając płytę posłużyli się wtyczkami z Cubase`a nałożonymi na czysty sygnał gitar. Dlatego w koncertowych warunkach nie będzie to miało znaczenia czy masz Lungreny czy BKP. Dochodząc do Ionizerów Tosina uważam że są to pickupy bardziej wszechstronne nie tylko do djentu i przy tak niskich strojach nie potrzeba dużo gainu ...

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #22 11 Lip, 2013, 09:53:39 »
Z tego co slysze w tej probce Ionizerow w RG8 to nie podoba mi sie brzmienie na najnizszej strunie, przez to ze maja mniej gory to brzmi to "bułowato" - prawie dokladnie tak jak na drugiej plytce AAL, bardziej bym grał na tym stoner'a niż dżęcił:D Po prostu nie moje docelowe brzmienie na 8ke. Co do stockow to ja sie przekonam niedługo i zobacze co ukrece na nich na ampkicie.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #23 11 Lip, 2013, 09:56:52 »
Prawdą jest ze Ajonajzery są takie se ale w kocie czarnym i ręcach Freda trzeba przyznać ze grało to zajebiście.... tak samo jak wszystko inne ;D
Nisko autputowe wsumieniewiadomoco ani to modern ani wintydżowe.
Ze wsiech Dimarcjo chyba jedynie DActivatory zamontowałbym do 8ki
No właśnie tylko że DActivatory  output 450 a  Ionizery output 440 więc w czym problem? Dla mnie Ionizery jeśli na poważnie brać dane producenta maja więcej środka a mniej góry (co przy charakterystyce lipy będzie dobrze grało) natomiast DActivatory mają wyrównane pasmo.


Proponuję spróbować, bedziesz wiedział w czym problem.
A jaka jest charakterystyka lipy ?

Posty połączone: 11 Lip, 2013, 09:59:03
Gratulacje!! :)

BDW , dziś przylatują do mnie SD Blackouts (set) , będę podmieniał w swoim RG2228 , zrobię próbkę porównawczą na wszystkich presetach w Axe i wrzucę dla potomnych. Nie znalazłem takiego porównania na YT a sądzę że komuś może się przydać.

To trochę to potrwa ;D
« Ostatnia zmiana: 11 Lip, 2013, 09:59:03 wysłana przez commelina »

Offline nimnod

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #24 11 Lip, 2013, 10:00:58 »
Ustawiłem akcje strun nisko i po wymianie na ernie ball`e jest naprawde spoko. Polecam niezdecydowanym.

Jaki zestaw założyłeś?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
8435 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2009, 16:38:49
wysłana przez ftideus
Nowy model Ibaneza: RG8

Zaczęty przez 7th « 1 2 ... 5 6 » Gitary 8-strunowe

137 Odpowiedzi
64179 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2013, 15:43:12
wysłana przez y
13 Odpowiedzi
13368 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2013, 12:06:33
wysłana przez Drozd
[NGD] LTD AW-7

Zaczęty przez 13 « 1 2 » Gitary 7-strunowe

29 Odpowiedzi
10214 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2013, 09:29:51
wysłana przez Młody
25 Odpowiedzi
11962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2013, 15:48:16
wysłana przez g-zs