Autor Wątek: [NGD] Zdżęciałem do reszty, czyli jak wytresować białą hydre? RG8-WH  (Przeczytany 11961 razy)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Witam,

GAS gigant spełniony!!!

udało się w końcu i zakupiłem bez ogrania uprzedniego na własność białą 8-głową hydrę:)

Mądry, po zakupie sifego, poprosilem o fotki egzemplarza ktory znajdowal sie w sklepie Lach&Lach w Tarnowskich Górach (mieli jako jedyni od reki biale rg8 w rozsadnej cenie). Jeszcze tego samego dnia dostalem foty na maila (w zaleznosci od egzemplarza moga byc babole na lakierze albo cos nie tak z wpasowaniem gryfu w korpus, na szczescie u mnie tylko jest lakier minimalnie przy gniezdzie i przy krawedzi od komory z elektronika zle zrobiony) no i  zlozylem zamowienie.

Jedyny maly zonk po stronie sklepu to taki ze czekalem na wioslo jeden dzien dluzej, bo kolo ze sklepu wzial dane do wysylki z potwierdzenia przelewu ktore im wyslalem zamiast z danych konta uzytkownika ktore podalem przy rejestracji w sklepie i wioslo poszlo do rodzicow gdzie jestem nadal zameldowany...ale luz, gitara cała dotarła.

Wrażenia manualne:
jest nieźle, choc schecter Omen-8 mi podszedl, to ten ibanez ma to "coś", czego omen-8 nie ma...np tego jebitnego klocka przy łączeniu gryfu z korpusem...plaski top. Gitara jest lżejsza niż się spodziewałem. 27 cali w ogole mi nie sprawia problemu i do tego gitara prosto z pudelka byla nastrojona i akcja strun niska:)

Struny:
wg wiszacej karteczki na sznurku zawiazanym do klucza to sa to D'addario...najgrubsza 65tka... sa lekkie flaki ale na jakis czas starczy, w szufladzie czeka set do 7ki GHS 10-60 i pojedyncza 80tka :)
Przestroilem dwie najnizsze struny o caly ton w dol czyli mam od najwyzszej do najnizszej tak:

1D#, 2A#, 3F#, 4C#, 5G#, 6D#, 7G#, 8D#

Przetworniki:

Zadziwiajaco dobre jak na stock. Co prawda ja mam "cyfre", bo gram i cwicze na ampkicie na ajfonie, ale gitara zabrzmiala bardzo fajnie na presecie z przesterem ktory mialem zrobiony pod PAS-a kiedy go nisko stroilem. Nic nie muli :D Na pewno troche czasu minie zanim zdecyduje je wymienic. Generalnie na szybko podłaczyłem zestaw 2.1 ktory mam do kompa pod wyjscie słuchawkowe od ampkit linka i kiedy zacząłem grać na najniższych rejestrach to poczułem CZYSTE ZUOOOO :D jest to bez porownania odmienne uczucie gdyby to samo sprobowac na 6tce barytonie tak nisko nastrojonej. Ma się wrażenie jakby obudził się któryś z Przedwiecznych, albo po prostu 8-głowa hydra zieje ogniem każdą głową i sieje spustoszenie w miescie, przy okazji strzelając laserami z oczu:D

Obrazek poniżej bardzo dobrze opisuje to uczucie w skrócie:D
Spoiler


Próbki wrzucę jak tylko przetransportuję gitarę do biura, gdzie bedę mógł na spokojnie coś ponagrywać bo w domu aktualnie nie mam kompletnie mozliwosci, bo ilekroc biore gitare do ręki to syn chce grac ze mną...i nawet gra na 8ce tak samo dobrze jak ja póki co :D

Foty poniżej (zrobione na szybko telefonem dziś rano, lepsze zrobię później lustrzanką):

Spoiler
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Gdybyś kiedyś się jej chciał pozbywać to daj znać :D Ustawiam się do kolejki pierwszy. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Gratki, białe wiosła są spoko :D Oby Ci służyła!
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
@Az

oj to tak szybko nie nastapi, chocby z racji ile czasu mam na granie :D

btw moze niedlugo przetestuje ja na normalnym wzmaku - kumpel ma mg fendmessa combo i jakies kostki (mxr zw overdrive i jakis tam delay), pewnie bedzie mulic, ale co tam:D
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Graty panie piękne wiosło *.*

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
@Az

oj to tak szybko nie nastapi, chocby z racji ile czasu mam na granie :D

btw moze niedlugo przetestuje ja na normalnym wzmaku - kumpel ma mg fendmessa combo i jakies kostki (mxr zw overdrive i jakis tam delay), pewnie bedzie mulic, ale co tam:D

lajcik, mi też niespieszno :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ale mi Pany GASa robicie na białego RG8. Jak żyć.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Graty!
Dobrze że mi już GAS na 8semke przeszedł :)
No i ten tego... nie wiem czy wiesz ale białym to metalu nie pograsz :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
 
Ale mi Pany GASa robicie na białego RG8. Jak żyć.

Zyć w rzyć , Szybko i na bogato :P

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Graty!
Dobrze że mi już GAS na 8semke przeszedł :)
No i ten tego... nie wiem czy wiesz ale białym to metalu nie pograsz :D

Ej no wiadomo ze ja to tylko dla szpanu, hipsterowania i grania coverow comy kupilem :D
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Biały się ładnie komponuje z brokatowymi różowymi naklejkami, a dzięki temu wiosło brzmi szybciej, na bogatości i z prędkością czasu. Kumitsu +10
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Pomacałby takom ósemkie na gejparty, ale chuj bombki szczelił. Lubię białe gitary.

Zomballo

  • Gość
Dobry kawał paździocha! Gratki!

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Dobra, są próbki na razie przeflancowane przez ampkita (co do brzmienia przesteru to juz powoli cos nabiera ksztaltow, jeszcze nie to, ale jest znośnie)

czysty kanał

https://www.dropbox.com/s/pz2zk9n1k0j3g4i/rg8%20czysty%20prupka.wav

Spoiler

a tu zbiórka kilku riffow, nagranych dzisiaj rano generalnie w jednej stylistyce:P

https://www.dropbox.com/s/ownea7a31zungul/Session%2070%20%28Mix%29.wav
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Też się zastanawiałem nad RG8.
Graty, niech djentCi jak szalona.

Nagraj jakieś kompletniejsze próbki.
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
ehhh łądna bo biała... :)

Też chciałbym 8mke ale mam za krótkie palce na ten gryf :/

Offline Paprot

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
To może dorzucę swoje 3 grosze do tematu. Po pierwsze chciałbym przywitać wszystkich użytkowników forum i dołączyć do społeczności, dla której 6 strun to zdecydowanie za mało :)

Wczoraj stałem się szczęśliwym nabywcą RG8 i generalnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wiosełkiem. Ogrywałem wcześniej Schectery ale niestety nie podchodził mi za bardzo gryf, Ibka wziąłem w ciemno i póki co po pierwszych bataliach mogę stwierdzić, że:

-pickupy są bardzo średnie, mulą i na pewno pójdą do wymiany
-fabryczne struny to makaron, ale nie ma tragedii bo to groszowe sprawy
-progi ładnie nabite, żadnych rantów
-ogólne wykonanie w porządku, klucze nieźle trzymają strój
-biały kolor wygląda zajebiście na żywo

Co mnie przede wszystkim zaskoczyło - mimo, że gitarka ma zajebiście szeroki gryf (lotniskowiec) to pomimo moich małych łapek nie mam kłopotu z graniem (chociaż pajączki póki co idą marnie). Generalnie kasy wydanej na gitarę nie żałuję i jak dostanę się do jakiegoś konkretnego sprzętu nagłośnieniowego nagram jakieś próbki.
Także, Szorstki, o palce się nie musisz obawiać, mniejszych rąk ode mnie raczej mieć nie będziesz :D

Pozdrawiam

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Cytuj
Sprzedający MaRio_2006
Tak to jest jak siedmiolatki sobie kupują ósemki.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Z racji, że mnie budowa domu pożera finansowo Hydra idzie na sprzedaż :( link do giełdy:

http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/(s)-ibanez-rg8-wh/
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Gnat

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Orientujecie się czy WH jest dostępna w wersji dla kalek? Bo nie mogę nigdzie znaleźć...

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
niestety nie, jest tylko czarna dla lewusów.

||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Cytuj
Sprzedający MaRio_2006
Tak to jest jak siedmiolatki sobie kupują ósemki.

Czyli Stivo2005 ma 8 :D ;D ?
.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
14363 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2014, 11:01:14
wysłana przez Dale Cooper
7 Odpowiedzi
5208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2011, 23:25:52
wysłana przez mhrok lama
13 Odpowiedzi
5963 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2012, 13:11:07
wysłana przez wuj Bat
37 Odpowiedzi
17546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2012, 18:25:46
wysłana przez purpleman
20 Odpowiedzi
10598 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2013, 21:04:34
wysłana przez Ghost_of_Cain