Autor Wątek: NGD RG8 :)  (Przeczytany 19939 razy)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #25 11 Lip, 2013, 10:01:48 »
Prawdą jest ze Ajonajzery są takie se ale w kocie czarnym i ręcach Freda trzeba przyznać ze grało to zajebiście.... tak samo jak wszystko inne ;D
Nisko autputowe wsumieniewiadomoco ani to modern ani wintydżowe.
Ze wsiech Dimarcjo chyba jedynie DActivatory zamontowałbym do 8ki
No właśnie tylko że DActivatory  output 450 a  Ionizery output 440 więc w czym problem? Dla mnie Ionizery jeśli na poważnie brać dane producenta maja więcej środka a mniej góry (co przy charakterystyce lipy będzie dobrze grało) natomiast DActivatory mają wyrównane pasmo.


Proponuję spróbować, bedziesz wiedział w czym problem.
A jaka jest charakterystyka lipy ?

Posty połączone: 11 Lip, 2013, 09:59:03
Gratulacje!! :)

BDW , dziś przylatują do mnie SD Blackouts (set) , będę podmieniał w swoim RG2228 , zrobię próbkę porównawczą na wszystkich presetach w Axe i wrzucę dla potomnych. Nie znalazłem takiego porównania na YT a sądzę że komuś może się przydać.

To trochę to potrwa ;D

no co ty, sa przeciez ludzie co na yt wrzucali dlugie filmiki, presecik po preseciku stockowym z axe'a :D :D :D
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #26 11 Lip, 2013, 10:04:00 »
Ustawiłem akcje strun nisko i po wymianie na ernie ball`e jest naprawde spoko. Polecam niezdecydowanym.

Jaki zestaw założyłeś?

Ernie ball regular slinky  10 13 17 26 36 46 60 70

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #27 11 Lip, 2013, 10:31:46 »
Ustawiłem akcje strun nisko i po wymianie na ernie ball`e jest naprawde spoko. Polecam niezdecydowanym.

Jaki zestaw założyłeś?

Ernie ball regular slinky  10 13 17 26 36 46 60 70

tez chcialem o to zapytac. Dobra a jak ja nastroiles? Drop E czy wyzej?
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #28 11 Lip, 2013, 10:35:49 »
Zostawiłem na razie w stroju Maczugowym:) 


1D#, 2A#, 3F#, 4C#, 5G#, 6D#, 7A#, 8F
« Ostatnia zmiana: 11 Lip, 2013, 10:37:40 wysłana przez tomus »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #29 11 Lip, 2013, 10:52:41 »
Gratki, ładna i nie droga 8mka ;) to chyba dobra droga.

Co do BKP, to z mojego małego doświadczenia, to dwa z nich zestroiłem do granic F# i E w moim byłym PAS'ie. Mam tu na myśli Warpig Ceramic i Painkiller, myślę, że oba dobrze sprawdzają się w ogólnie pojętych djentach, tylko pytanie kto czego szuka. Warpig był bardziej "miękki", miałem wrażenie, że czystszy, natomiast Painkiller zachowywał się w Drop E tak samo selektywnie jak w np. Drop B, nie czuło się tego, że jest tak nisko, do tego bardzo szybko, dynamicznie i agresywnie, no ja właśnie takie brzmienie preferowałem.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #30 11 Lip, 2013, 11:15:55 »
Prawdą jest ze Ajonajzery są takie se ale w kocie czarnym i ręcach Freda trzeba przyznać ze grało to zajebiście.... tak samo jak wszystko inne ;D
Nisko autputowe wsumieniewiadomoco ani to modern ani wintydżowe.
Ze wsiech Dimarcjo chyba jedynie DActivatory zamontowałbym do 8ki
No właśnie tylko że DActivatory  output 450 a  Ionizery output 440 więc w czym problem? Dla mnie Ionizery jeśli na poważnie brać dane producenta maja więcej środka a mniej góry (co przy charakterystyce lipy będzie dobrze grało) natomiast DActivatory mają wyrównane pasmo.


Proponuję spróbować, bedziesz wiedział w czym problem.
A jaka jest charakterystyka lipy ?

Posty połączone: 11 Lip, 2013, 09:59:03
Gratulacje!! :)

BDW , dziś przylatują do mnie SD Blackouts (set) , będę podmieniał w swoim RG2228 , zrobię próbkę porównawczą na wszystkich presetach w Axe i wrzucę dla potomnych. Nie znalazłem takiego porównania na YT a sądzę że komuś może się przydać.

To trochę to potrwa ;D




Spoiler

Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #31 11 Lip, 2013, 12:33:52 »
Czekam na prupki z niecierpliwością, Lechu_. Na jesień planuję zakup RG8 i myślałem nad wsadzeniem do niego właśnie blekotów :)
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #32 11 Lip, 2013, 12:39:30 »
Tyle tych RG8, że by trzeba przemianować stronę na eightstring.pl :P nie no fajnie, sam bym chciał jakąś tanią 8mke, ale kasy brak ostatnio :(
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #33 11 Lip, 2013, 12:42:35 »
Jak dla mnie to rozsądna gitara i myślę że w tej cenie to może być hit  :devil:

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #34 11 Lip, 2013, 12:54:23 »
Tyle tych RG8, że by trzeba przemianować stronę na eightstring.pl :P nie no fajnie, sam bym chciał jakąś tanią 8mke, ale kasy brak ostatnio :(

Tyle??? chyba trollujesz z lekka, ale hmm...poki co Tomus, Sify, LeafyStair...to daje w sumie 3! (jestę kalkulatorę) ja za 2-3 tygodnie, no i majkel jesienia...to przyznac sie kto jeszcze? :P
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #35 11 Lip, 2013, 12:57:17 »
Tyle tych RG8, że by trzeba przemianować stronę na eightstring.pl :P nie no fajnie, sam bym chciał jakąś tanią 8mke, ale kasy brak ostatnio :(

Tyle??? chyba trollujesz z lekka, ale hmm...poki co Tomus, Sify, LeafyStair...to daje w sumie 3! (jestę kalkulatorę) ja za 2-3 tygodnie, no i majkel jesienia...to przyznac sie kto jeszcze? :P



Rodzinka się powiększa ....ciekawe czy wszystkie będą białe:)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #36 11 Lip, 2013, 13:01:48 »
Tyle tych RG8, że by trzeba przemianować stronę na eightstring.pl :P nie no fajnie, sam bym chciał jakąś tanią 8mke, ale kasy brak ostatnio :(

Tyle??? chyba trollujesz z lekka, ale hmm...poki co Tomus, Sify, LeafyStair...to daje w sumie 3! (jestę kalkulatorę) ja za 2-3 tygodnie, no i majkel jesienia...to przyznac sie kto jeszcze? :P



Rodzinka się powiększa ....ciekawe czy wszystkie będą białe:)

innej nie biere, na czarnej musiałbym blek metal grać (kolor zobowiązuje) a ja nie kcem:D
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #37 11 Lip, 2013, 13:12:12 »
Tyle tych RG8, że by trzeba przemianować stronę na eightstring.pl :P nie no fajnie, sam bym chciał jakąś tanią 8mke, ale kasy brak ostatnio :(

Tyle??? chyba trollujesz żartujesz z lekka, ale hmm...poki co Tomus, Sify, LeafyStair...to daje w sumie 3! (jestę kalkulatorę) ja za 2-3 tygodnie, no i majkel jesienia...to przyznac sie kto jeszcze? :P

Fix'ed i TAK :)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #38 11 Lip, 2013, 13:31:50 »
Tylko biała!

Jeszcze "pohebanić" ten kupiasty palisander i zamienić kropki na jakieś sensowne markery, co jest do zrobienia nawet home-made, i mamy całkiem ładne wiosełko.

Gratulacje! :tak:

... może klucze i siodełko , zeby biały był biały bielusieńki a nie taki biały zeby by.......  oj  Mysterjot maruda spana :P

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #39 11 Lip, 2013, 13:50:01 »
Ja w jedynym słusznym kolorze biorę, bo czarne grają brutalniej 8)
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #40 11 Lip, 2013, 13:57:26 »

Jeszcze "pohebanić" ten kupiasty palisander i zamienić kropki na jakieś sensowne markery, co jest do zrobienia nawet home-made, i mamy całkiem ładne wiosełko.

jest do zrobienia, ale widzialem juz okazy rg8 na ebayu (akurat czarna) z bardzo ciekawym palisandrem, ktory by sie zajebiscie komponowal z nakladka na top z jakiegos egzotycznego drzewa. A co do przerobek to bym kropki zamalowal i glowke zrobil biala na start.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #41 11 Lip, 2013, 14:20:14 »
Cytuj
.. może klucze i siodełko , zeby biały był biały bielusieńki a nie taki biały zeby by.......  oj  Mysterjot maruda spana

Szprejem se machne! :P

Po prostu jak gitara jest cała czarna, cała biała lub biało-czarna, to mi palisądrą wizualnie nie pasuje, tylko hebą. Z fajnym kolorowym albo naturalnym topem, czy nawet stratopodobną płytką - ok, ale tu - nie.
« Ostatnia zmiana: 11 Lip, 2013, 17:11:13 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #42 11 Lip, 2013, 16:34:38 »
@tomus

probki dajesz:D

jak masz czas/ochote/umiesz to spróbuj nastepujace (opieram sie na ss.org takze nie bijcie):
- odlacz potka od tonu - ma to ponoc otworzyc z deka brzmienie
lub/i
- zamien gryfowy z mostkowym miejscami - gryfowy ma mniejszy output i na hajgejnie brzmienie powinno byc klarowniejsze, a mostkowy w pozycji przy gryfie tez dobrze zabrzmi

@Mister Jezh

ja juz mam 2 mocne koncepty na inne wykonczenie:

- uno: "mroczny wariant" zdjac lakier z topu i wykonczyc a la sig maczugi i dac biale przetworniki ale normalne, nie takie w plastikowej obudowie tylko zwykle, kontrast pomiedzy bialymi bokami i tylem a transparentnym czarnym topem powinien zajebiscie wygladac:)
- due: "ubergay wariant" zdjac lakier z calej i zrobic cos takiego i obudowy stockowych pikapow zrobic na bialo bo nie chce kupowac bialych emg, w ogole nie chce emg :P
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 11 Lip, 2013, 16:36:30 wysłana przez escape_artist »
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #43 11 Lip, 2013, 18:16:22 »
podoba mi sie wersja gay
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Slothman

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Odp: NGD RG8 :)
« Odpowiedź #44 11 Lip, 2013, 21:10:43 »
Ajtam. Rołzłud (nie żaden tam palisander) to bardzo ładne drewno  :lol:
A co do Meszugów... Chodzi mi o jeden aspekt w ich brzmieniu. Jest selektywne, ale i nie jest cienkie. Często masa "dżętofcuf" kręci brzmienie, w którym ósma struna brzmi tak w tak samo zdehumanizowany sposób, ale i ma dużo mniej tego... nie powiem mięsa, ale "grubości" :D
Zastanawiam sie nad jakimiś aktywami do ósemki. Brzmienie Abasiego z okresu EMG też nie jest właśnie cienkie, a selektywności nie brak. Albo AHB. Strasznie lubię ten pickup, ale w wersji 7 i 6. W ósemce nie miałem. Ale chyba Yony ma AHB w V8 to mam szansę się dowiedzieć  :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
8435 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2009, 16:38:49
wysłana przez ftideus
Nowy model Ibaneza: RG8

Zaczęty przez 7th « 1 2 ... 5 6 » Gitary 8-strunowe

137 Odpowiedzi
64182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2013, 15:43:12
wysłana przez y
13 Odpowiedzi
13376 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2013, 12:06:33
wysłana przez Drozd
[NGD] LTD AW-7

Zaczęty przez 13 « 1 2 » Gitary 7-strunowe

29 Odpowiedzi
10214 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2013, 09:29:51
wysłana przez Młody
25 Odpowiedzi
11962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2013, 15:48:16
wysłana przez g-zs