Autor Wątek: Pickupy do niskich strojów do Les Paula  (Przeczytany 3489 razy)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Pickupy do niskich strojów do Les Paula
« 13 Maj, 2013, 21:21:58 »
Założyłem wszędzie taki temat, tylko nie tutaj, więc nadrabiam. Dzisiaj sprzedałem oryginalny Gibsonowski set i w sumie dosyć szybko muszę kupić coś nowego, bo wiosło leży bez pickupów. Wiesło jak na prawdziwego Żipsąna przystało nakurwia dolnym środkiem, a zestrajając je do H praktycznie basem. Szukam jakichś pickupów, które rozjaśnią mi nieco brzmienie, wytną bas i dodadzą klarowności. Wymagania to ceramiczne magnesy oraz fajnie by było jak by miał takie "chrupnięcie" w brzmieniu, podobne do tego z SD Blackouts AHB-1. Idealnym rozwiązaniem byłby Bare Knuckle Painkiller + coś, ale niestety na nowego nie mam gotówki, a używek nie ma. Na chwile obecną najbardziej zastanawiam się nad SH-5 lub SH-6 pod most i SH-1, SH-2 lub SH-6 pod gryf. Wszelkie przemyslenia i propozycje mile widziane. W sumie jak ktoś ma coś ciekawego do opchnięcia to niech też pisze, ale PW.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Ja miałem w swoim Studio set EMG (drop H) i problemów z basem nie było. Selektywnie z pierdolnięciem.

A tak, zapomniałem dodać, mają być pasywy :D

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
500t

Podbity bas. Musiał bym ujebywać TSem, a nie chcę.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
SH5 siądzie
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
SH5 siądzie

W sumie nie wiem, boję się tego "P.A.F. on steroids", bo nie chcę PAFa na sterydach, tylko pełny modern pickup.

Orientujecie się może na ile akuratne są te wykresy (bas/mid/treb) na stronie SD?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
painkiller :)
i always go full retard

Orange

  • Gość
Dacrajt.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
painkiller :)

Dacrajt.

Znajdźcie mi używkę...

Spoiler

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Miałem Sh-4 w mahoniu w drop A, 25,5", do drop c się jakoś trzymał, niżej stracił nieco selektywności i się zamulił, osobiście bym nie wsadzał do Les Paula z nastawieniem na low tuning.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jeśli chcesz przyciąć basy to pomysł z Painkillerem jest raczej słaby, one maja dosyć mocne pompowanie w dolnych rejestrach, a przy tym dziwnie "iskrzący" gorny rejestr co niekoniecznie każdemu musi sie podobać. Z arcji na materiały ta górka z PK może nieco zniknąc ale pierdolnięcie w basi zapewne pozostanie. IMO najbliższe temu co piszesz byłby Black Hawk. Porównanie do aktywów i taki e tam. Ew Black Dog ale ten jest taki hot wintage i gdzieś tam w poprzednim zyciu był Paf(i)em ;).

Reszta na PW

Offline tonal_gravity

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Bierz sh-6, przerabiałem go w 2-ch LP i bas dzięki niemu staje się łatwiejszy w kontroli, wciąż jest go sporo ale tak jakby zaczynała siedzieć we właściwym miejscu. Ale naprawdę dobre efekty uzyskał byś dopiero aktywnymi pikapami.

Z jakiego powodu nie chcesz aktywów? Domyślam się że nie uśmiecha ci się frezowanie w korpusie miejsca na baterie, coś jeszcze?
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2013, 11:34:43 wysłana przez tonal_gravity »

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Bierz sh-6, przerabiałem go w 2-ch LP i bas dzięki niemu staje się łatwiejszy w kontroli, wciąż jest go sporo ale tak jakby zaczynała siedzieć we właściwym miejscu. Ale naprawdę dobre efekty uzyskał byś dopiero aktywnymi pikapami.

Z jakiego powodu nie chcesz aktywów? Domyślam się że nie uśmiecha ci się frezowanie w korpusie miejsca na baterie, coś jeszcze?

Nie pokaram LP aktywnymi pickupami. Po prostu nie. Mam resztki godności :D

Czy ktoś mi coś powie na temat SH-10 (full shred)?

Offline tonal_gravity

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Serio? Teraz są takie fajnie wyglądające EMG w niklowanych puszkach, nikt się nie zorietuje ;-p, a po zmianie potków bateria mieści się w tylnim cavity, wystarczy 2 gąbki z pudełka od pickupów i nic nie grzechocze:-)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
41 Odpowiedzi
12826 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2009, 18:36:16
wysłana przez zerodead
19 Odpowiedzi
9526 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2009, 17:02:38
wysłana przez ukasheq
7 Odpowiedzi
3719 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2010, 14:47:01
wysłana przez maślak
3 Odpowiedzi
3191 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2011, 21:13:08
wysłana przez wrobelsparrow
2 Odpowiedzi
1391 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2013, 13:26:31
wysłana przez lwronk