Autor Wątek: Pickupy Les Paul Diagram - Pomocy, help , hilfe ! (Pasywne)  (Przeczytany 3810 razy)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Siemka, mam mały problem otóż próbujemy włożyć do gitarki Epiphone Les Paul Custom secik sh jazz, sh-4. Wszystko polutowałem i zmontowałem wg. schematu
http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/schematics.php?schematic=2h_2v_2t_3w
jednak dalej występuje buczenie i inne takie nieprzyjemne zdarzenia.Wcześniej jakimś cudem udało mi się zamontować set EMG - sądziłem że teraz będzie łatwiej - no niestety myliłem się. (korzystając z okazji - mam stockowe potencjonometry 500K na których próbuje to wszystko uruchomić, oraz te z zestawu EMG - jakieś 25 coś. Który lepiej by było zostawić w secie?
Posiada ktoś podobny zestaw (na takim secie w sensie h-h etc.?)
Bardzo prosiłbym o podesłanie jakiegoś zdjęcia poprawnie zlutowanego seciku - gdzieś popełniłem błąd - o ile schemat "niby" mówi wszystko to fajnie by było się wzorować na takim live foto.
Z góry dziękuje  ;D

Online maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
1. Bazuj na tym schemacie, a nie na fotach.
2. Do pasywnych przetworników potrzebne Ci są poty 500k (logarytmiczne do Vol i liniowe do Ton)
3. Sprawdź czy podłączyłeś masę mostka bo w aktywach trzeba ją odlutować.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Hmm.. a gdzie powinna być ta masa od mostka?:P (taki mały kabelek, czarny mi wystaje z osobnego tunelu w gitarze - wydaje mi się że to jest to i powinno być podłączone) . Mam problem z tym schematem ponieważ przy 3-way switchu tak jakby brakowało mi jednego kabelka - tego na samej górze, co dynda na schemacie osobno (generalnie ze schematu wynika że powinno być ich 5 - z tym że ja mam 4 (ten 4 właśnie, którego mi "brak" - dyndający osobno) zdaje się być częścią tego podwójnego ze schematu, który idzie do gniazda. Tutaj się pogubiłem. Szukałem info na zagranicznych forach i wyczytałem że były jakieś "sposoby lutowania" np z lat 60 etc - to może być to? :|

PS. Używam stockowych potków od epiphona - nie pamiętałem który to vol, który tone. Były one oznaczone w fabryce kawałkiem plastra (sic). Rozumiem że te z tym "zielonym jebadełkiem" (nie wiem jak to nazwać- taki zielony kwadracik z malutkimi drucikami) to potki tonu (tak mi wychodzi z diagramu)

Dzięki za odpowiedź :)
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2010, 12:48:40 wysłana przez Zbir »

Online maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Tak jak mówisz masa mostka to ten kabelek i powinien być podłączony do obudowy któregokolwiek z potencjometrów.
Co do switcha: zależy jakiego masz. Generalnie liczą się te 3 styki obok siebie. Na środkowy dajesz główny sygnał który idzie do gniazda. Zewnętrzne to odpływy sygnału przetworników. Górny styk to nic innego jak masa można analogicznie podłączyć jak masę mostka.

Edek
Te 2 blaszki środkowe to jest jeden styk.
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2010, 12:53:40 wysłana przez maślak »

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Teach me master!

Czuli generalnie ten jeden kabel co odchodzi od 3 way switcha , a składa się w rzeczywistości z dwóch kabli (w tym z tego co go nie ma) podłączyć do jednego kwadracika w gnieździe ? (w gnieździe mam 2 guziczki). Kolejne moje pytanie czy mogę podłączyć gniazdo z 3 guziczkami (te z EMG - mniej używane) i zostawić jeden wolny środkowy guziczek ?

Jakbyś jeszcze mógł mi potwierdzić czy dobrze myślę że te potencjonometry co mają na sobie te zielone guziczki "jebadełka" to potki tonu? (być może się tu walnełem i mnie zmyliła ta zielona kropka na potkach tonu w schemacie - głupi byłem że wyciągając stocki nie podpisałem ich - wtedy nei sądziłem że mi się one jeszcze przydadzą)

Ratujesz mnie men , danke ^^

Online maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Zrób proszę zdjęcie swojego cavity to Ci pomogę.

Edit
Te zielone kropki na schemacie to kondensatory - jedną nóżką należy podłączyć do obudowy potencjometru, druga do środkowej nóżki potencjometru.
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2010, 13:53:22 wysłana przez maślak »

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Jednak udało się - podczas ostatnich harców z EMG zawinełem jeden kabelek tak ładnie że... wtopipł się w kondonik od drugiego ( bo to było że jeden kabel w drugim był).
Jeszcze raz dzięki i pozdrówki dla Maślaka - men rozwiałeś majne wątpliwości :) weed


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
77 Odpowiedzi
44972 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2010, 01:45:11
wysłana przez głuchy_zjeb
3 Odpowiedzi
4453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2009, 17:28:17
wysłana przez Drevniak
5 Odpowiedzi
3006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2009, 12:12:51
wysłana przez kagus72
78 Odpowiedzi
54725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2009, 14:52:01
wysłana przez Draiman69
13 Odpowiedzi
3706 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2013, 09:38:23
wysłana przez tonal_gravity