Autor Wątek: DOBRY Les Paul  (Przeczytany 54439 razy)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #50 12 Lis, 2009, 08:38:54 »
kurna bo sie małe burdello zrobiło,chodzi tutaj o to ze koles chce kupic gitare w stylu LP za dana kwote kapuchy i jest jakas promocja na tego EPI Prophecy z ponad 3ech koła na 1799zł i ze sie kurwa kalkuluje w to wejsc za ta kase i jesscze zostanie sporo w kielni szmalcu. Nikt tu nie porównuje tego do LPC bo to absurd w morde jeza  ???
A jak dysponujesz takimi srodkami zeby nabyc tego 'Gothica' to juz bym siedział z nim na krzesle i go testował,chociaz z limitówek ja bym wolał Les Paul Voodoo. To była fajna pojechana seria  :P
« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2009, 09:03:54 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #51 12 Lis, 2009, 12:18:55 »
Ja pierdole, kurwa mac... oczywiscie ze nie pisze o Gibsonie LPC, bo to byloby z deka niepowazne, nie sadzicie ? Chociaz i pewnie znajda sie tacy, co stwierdza, ze EC1000 jest rownie dobry, jak Gibol LPC :D

Porownujemy pazdziochy do 2k i pada Prophecy jako dobry LP... Ja sie wiec pytam - jesli jest wart tych 1700zl (jest ktos na tyle glupi zeby kupic "nie po promocji" za 3k ???), to domyslam sie, ze jest to poziom LPC od EPIPHONE'A. Czy tak ? Bo jesli tak, to:

a) To nie jest dobry LP
b) Daj sobie spokoj
c) Przeplac 1000zl. i kup cos od HR
wearehelp.bandcamp. com

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #52 12 Lis, 2009, 12:33:18 »
Coz, ja mam prophecy i szczerze powiedziawszy nie ma zielonego pojecia, dlaczego tak po tym modelu jedziesz. Zjada on na sniadanie dwa modele Studio od Gibsona na ktorych gralem, jest wykonany i brzmi na tym samym poziomie, co Epi LPC i nie ma w nim ani jednego elementu, do ktorego mozna by sie przyczepic. Nie wiem - moze mam szczescie i trafilem na perelke, ale jest to gita wypasiona i za ta cene nie znalazlem nic lepszego (a szukalem 4 miechy jakiegos sensownego LP wsrod wiekoszsci marek, jakie pojawiaja sie u nas w Polszy). Na koniec jeszcze jedziesz po mnie (tak - umiem czytac miedzy wierszami), bo wydalem ponad 2K za to wioslo...

Wrzuc na luz czlowieku-man, ogarnij swoje zachowanie i moze zacznij dyskutowac na poziomie, a nie jak jakim-to-ja-kurwa-znawca-i-zajebistym-madafaka-nie-jestem - wyobraz sobie, ze ktos moze miec inne zdanie niz Twoje, bedace odzwierciedleniem stanu faktycznego. Ja w kazdym badz razie nie uwazam sie za uposledzonego idiote, ktory mial 3 badyle w reku przez swoje zycie - troche drewna przez moje lapy przeszlo z kazdej polki cenowej i jakies pojecie na powyzszy temat mam (szczegolnie, ze mam tego LP wystarczajaco dlugo, aby moc go obiektywnie ocenic).
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #53 12 Lis, 2009, 12:39:12 »
Nie jade bezposrednio po Prophecy, tylko po LPC, bo zakladam, ze jest to ta sama polka cenowa - czy nie ? Tez sie pytalem wczesniej. Jesli gra tak jak LPC to podtrzymuje swoje zdanie. Jesli graja jak Studio/Special Gibsona - spoko.
BTW 3k za nowego Epi to smieszna cena :D Nie przekonasz mnie.
wearehelp.bandcamp. com

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #54 12 Lis, 2009, 12:43:20 »
OK - 3K to duzo, ja na szczescie wychaczylem za mniej, ale 2K, to juz niezly Deal za wioslo tego typu z EMG na pokladzie
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #55 12 Lis, 2009, 12:55:24 »
Kurczę, no niby materiał badawczy mam, ale widzę, że moja wiedza jest niewystarczająca, żeby udzielać się w tym temacie :/ . No nic, narzekaliście na brak fot, to coś wrzucę:

« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2009, 12:57:12 wysłana przez Muchatek »

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #56 12 Lis, 2009, 12:57:50 »
^ Kurwa stary, za malo badyla przerzuciles, zeby sie w tym temacie wypowiadac. Zarzucic fotka to i ja moge. Brak Epiphone'a w tej kolekcji automatycznie powinno banowac Ci IP.
wearehelp.bandcamp. com

Offline kielczak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #57 12 Lis, 2009, 13:47:42 »
A pisałeś coś tutaj? Chętnie powitam twoje opinie o LP'kach :)

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #58 12 Lis, 2009, 14:00:34 »
Nie no, nie pisałem. Mało mam postów, nikt by mi i tak nie uwierzył.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #59 12 Lis, 2009, 14:28:15 »
ja widziałem jak na tej gitarze koles wypierdalał pieknie i to na EMG HZ miesko i selektywnosc znakomita,znajde linka to go wstawie
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-custom-zakk-wylde-bullseye
o jest 6:17 vogg z decapitated
« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2009, 14:54:42 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #60 12 Lis, 2009, 14:35:01 »
a drugi wezmie do lap ta sama gitare i wypierdoli brzydko i nieselektywnie... .. kiedys mialem gitare presto zqa 250 PLN wzial ja do lap jeden bluesman.. jak zajebal solowke to spadly mi kapcie.. :) pytanie co jest kwestia wiosla a co wioslarza ;)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #61 12 Lis, 2009, 14:57:33 »
tak ale nikt nie wpada do studia goscinnie zagrac solo z chujowa gitara raczej
Sie.. sie.. sie..

Offline kielczak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #62 12 Lis, 2009, 15:24:44 »
Prędzej kupię Soundera za 3 stówy, żeby go rozwalić na scenie, niż Epipka za 3 i pół kawałka ;)
To już są naprawdę poważne pieniądze i praktycznie każde markowe wiosło można kupić, a nie chińskie podróbki Gibsonów

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #63 13 Lis, 2009, 00:00:06 »
dobra sporo gadamy a szydlo trzeba zobaczyc.. zalaczam foty mojej greczynki... na wsciekla nie wyglada ale pod maska ma co trzeba.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #64 13 Lis, 2009, 06:44:30 »
http://allegro.pl/item815630594_greco_les_paul_standard_1980_rok_japonia_piekny.html w temacie moim zdaniem najlepszy wybor, cena nie rewelacyjna, ale ok
« Ostatnia zmiana: 13 Lis, 2009, 06:47:10 wysłana przez oz »

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #65 13 Lis, 2009, 10:09:40 »
zgadzam sie. nic w tej cenie nie zagada lepiej. - wedlug mnie :)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #66 13 Lis, 2009, 15:36:20 »
Jak ktos ma Epi LP Prophecy to prosze go uprzejmie o wyjecie srub i tulej stopbara albo chociaz zdrapanie kawalka lakieru pod plytka z elektronika - tak zeby nie bylo widac. Jak tam jest (lity?buahahah) mahon to ja jestem swiety turecki. Co do topow to tez nie bylbym taki pewien.
wearehelp.bandcamp. com

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #67 13 Lis, 2009, 17:39:09 »
top to cieniutki fornir jest, i to na pewno, bo widac to w SG na profilowanych krawedziach. w sprawie mahoniu powinien wypowiedziec sie drewnoznawca ("identifying wood / yep, it's wood" ;) ), bo to chyba nie jest takie hopsiup.
Łe tej.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #68 13 Lis, 2009, 21:56:21 »
Dobra pominmy moze kwestie tego, czy to co klada do Epi wspolczesnie to mahon, klon, mdf, czy inny wynalazek. Zajmijmy sie moze tym, czy to drewno nadaje sie do gitar w ogole :) Czy drewno w gitarze powinno sie wypaczac od "heavy" strun ? Tj. czy stopbar powinien ryc w nim dziure od duzego naciagu (forfakssejk 12-56 w Eb). I czy powinny leciec wiory przy wykrecaniu/wyciaganiu z niej srubek/tulej/plytek/pickupow.
wearehelp.bandcamp. com

Offline Merlin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
    • http://www.merlinpickups.com
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #69 14 Lis, 2009, 23:21:45 »
A propos Epi to mogę opowiedzieć historię mojej gitary. Wnioski można wyciągnąć samodzielnie.
Mniej więcej rok temu postanowiłem kupić jakiegoś Les Paula do firmy w celu testowania w nim przetworników. Skonsultowałem temat z moim znajomym, który polecił mi Epiphone Les Paul Custom. Ponieważ mój znajomy zna się na rzeczy więc zdecydowałem się kupić tę gitarę. Pokazałem znajomemu palcem w katalogu jaki kolor mnie interesuje, znajomy zadzwonił do innego znajomego a ten inny znajomy przewiózł gitarę prosto od dystrybutora. Razem z twardym kejsem zapłaciłem coś w okolicy 2000zł. Nie wiem czy gitara była wybierana-przebierana. Chyba nie ale nie mam pewności. W każdym razie
gitara przyjechała w kejsie ze wszystkimi papierami i bajerami i oczywiście z nalepką Made in China z tyłu główki. Wyjąłem z niej całą elektronikę i zamontowałem zestaw Eclipse (neck+bridge) oraz całą nową elektronikę. Zmieniłem struny i dokręciłem wszystkie wkręty i nakrętki przy kluczach. Jedyną przeróbką jaką wykonałem powiedzmy "w drewnie" było oszlifowanie bocznych krawędzi siodełka. Były prostokątne a ja je zrobiłem na okrągło. Tak dla komfortu. Jeśli chodzi o regulacje to leciutko obniżyłem struny mostkiem i ustawiłem oktawy. Gryfu nie regulowałem bo nie było takiej potrzeby. Oprócz drobnej nierówności bindingu w jednym miejscu korpusu nie zauważyłem żadnych skuch. No może tyle, że musiałem dobrze wyczyścić komorę
potencjometrów z różnych paprochów. Niczego nie ekranowałem. Masa od mostka została odpięta.Ponieważ mam znajomego realizatora-gitarzystę w olsztyńskim Studiu X poprosiłem go o nagranie kilku próbek. Znajomy zabrał gitarę do studia. Po kilku dniach zadzwonił do mnie i pyta czy ja się zgodzę, żeby gitarzysta zespołu Riverside użył mojej gitary do nagrania solówek ponieważ tak się złożyło przypadkiem, że Riveside w tym czasie nagrywali płytę ADHD w tym studiu i okazało się, że ten Epi to najlepiej brzmiąca gitara w okolicy. Oczywiście zgodziłem się i można tego posłuchać na wydanej już płycie
Riverside. Przy okazji gitarzysta Riverside zaordynował kilka Eclipsów do swoich gitar. W opini ludzi którzy grali na tej gitarze brzmi ona bardzo dobrze i gra się na niej bardzo komfortowo. Nie sprawdzałem czy jest tam prawdziwy mahoń, ile milimetrów ma top klonowy ani czy korpus ma komory rezonansowe. Jakoś niespecjalnie mnie to interesuje. Gitara jest ciężka, dobrze leży i odzywa się tak jak moim zdaniem powinien się odzywać Les Paul. To mi wystarcza. Nalepka Made in China wcale nie przeszkadza mi w graniu :)
Pozdrawiam

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #70 15 Lis, 2009, 01:33:58 »
Muszę powiedzieć że ogrywałem kiedyś LP Custom od EPI, dosyć starego już rocznikeim i gadał bardzo fajnie nawet na mocno starych strunach, co świadczy ze na swieżych zagadałby zajebiście, ale posiadał go starej daty bluesman-pijok, wiec nie zanosilo sie zeby gitara zobaczyla szybko nowe stringi. 

Offline kielczak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #71 15 Lis, 2009, 12:31:31 »
Stare Epi z Korei > dzisiejsze mejd in czajna.

Będę próbował do HR się dostać ogrywać gitary... Nie wie ktoś, czy jest szansa w świętokrzyskim/Wwie/Łodzi ograć Gibsona Classic?

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #72 19 Lis, 2009, 00:54:21 »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #73 19 Lis, 2009, 01:43:16 »


trussrod cover na dwie srubki - na allegrze ma na trzy. geometria glowki sie nie zgadza, nakretka na switchu tez nie (szesciokatna WTF? w zyciu nie widzialem czegos takiego na Gibsonowskich wioslach). progi wygladaja obrzydliwie. nie za bardzo kumam czy Elitisty byly w roznych wersjach robione, ale mi to smierdzi podrobka, i to dosc mocno.

Łe tej.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: DOBRY Les Paul
« Odpowiedź #74 19 Lis, 2009, 02:37:27 »


Takie inkrustacje na podstrunnicy to ja rozumiem :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
2954 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2009, 12:12:51
wysłana przez kagus72
10 Odpowiedzi
8664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2009, 00:36:46
wysłana przez Martens_emenems
21 Odpowiedzi
11231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2010, 23:24:20
wysłana przez davqoniu
45 Odpowiedzi
23263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2010, 00:19:44
wysłana przez Icchok Lejb Perec
23 Odpowiedzi
15030 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2010, 14:17:59
wysłana przez Guziel