Autor Wątek: NGD czyli jak dać się zrobić w balona na allegro i nadal być szczęśliwym  (Przeczytany 11030 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Pomyślałem, że w ramach łagodzenia stresu przedporodowego :) napiszę Wam o moim nowym nabytku.

By z grubsza przedstawić historię, chodziło o to, by za ok 1300 - 1500 złotych nabyć solidne wiosełko "na próbownię". Ot, żeby zawsze coś tam stało i aby nie było stresu gdy trza na próbę walić prosto z roboty. Celem generalnie były Epifony, ale nic konkretnego na myśli nie miałem, miało mieć konkretny, grubiutki gryf, grać w E/drop D, stroić i nie wymagać dużego wkładu na starcie.

Jednak, gdy zobaczyłem owo dziwadło, zrozumiałem, że musi to być to i nic innego - bo trafił się dość rzadki epifon, Les Paul Elite hollowbody, produkowany w Korei pod koniec lat 90-tych, imitujący żeniby Gibsona LP Florentine:

http://www.epiphonewiki.com/index.php/File:LesPaulElite.jpg
http://www.epiphonewiki.com/index.php/Semi-acoustic_Les_Paul_Models

Kosztował więcej niż zakładałem, zdaje się 1690 zł, ale podszedłem do sprawy filozoficznie, znaczy się powiedziałem "srał to pies".

No i kliknąłem, kretyn jeden ze mnie, zaufawszy sprzedawcy, że wiosło jest pełnosprawne i że niczego mu nie brak. Szczególnie interesował mnie stan progów, którego ze zdjęć nie mogłem wywnioskować. Odpowiedź brzmiała mniej - więcej: "będzie pan zadowolony".

Wiosło przyjechało i zapłakałem. Pierwszych progów w zasadzie nie było. To znaczy były, ale jakieś dziwne, miały na sobie Rowy Mariańskie, a podstrunnica była brudna jak plaża w Rowach, już niemariańskich, o piątej nad ranem. Pikap mostowy wył, jak użytkownicy plaży w Rowach, o piątej minut trzydzieści.

W pierwszym odruchu chciałem wiosło odesłać - sprzedawca zgodził się bez słowa. Napisałem mu zresztą, że są tyko dwie wersje rzeczywistości: albo jest nieświadomy, co sprzedaje i ja mu wybaczam, albo jest zwyczajnym, prostym oszustem i łachudrą, co w mym naiwnym i pozytywnym rozumku się nie mieści i muszę sprawdzić, co w takich sytuacjach się robi, a zrobić można wiele. Po namyśle, stwierdziłem, że druga taka okazja się nie trafi, bo poza trefnymi progami i kiepskim stanem paru (istotnych however) detali trafił mi się naprawdę piękny kawał wiosła.

Po raz drugi pomyślałem "srał to pies", trudno, stać mnie na tą zabawę. A o tak zwanym sprzedawcy, pomyślałem tylko "I fart in your general direction" - i szybko zapomniałem.

Wiosło poszło w odpowiednie ręce, dostało nowe progi, pod most Schallera z szuflady, siodełko z kości i dużo czułości. Kosztowało to fortunę, bo nie oddaje wioseł artystom, którzy progi wymieniają za dwieście złotych.

Gra. Jest prze-elegancka. Waży swoje. Ma fenomenalny gryf. Cieszę się, że ją zostawiłem.

Foty zrobiłem dla was, misiaczki; wybaczcie brudny jak zwykle balkon. Ostatnia słitfocia przedstawia parę Bonifacy - Filemon, czyli Epi z moją malłódką, czyli faworytką od dłuższego czasu i podstawowym wiosłem na wszelkie okazje.

Spoiler

PS koleś na allegro to amxgit - ma może czasem fajne wiosła, ale proszę Was, zanim coś u niego kupicie - weźcie to do ręki. Koniecznie.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Piękny...
Mam gas na tego Giba Florentine. Graty. ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Wiosło poszło w odpowiednie ręce, dostało nowe progi, pod most Schallera z szuflady, siodełko z kości i dużo czułości. Kosztowało to fortunę, bo nie oddaje wioseł artystom, którzy progi wymieniają za dwieście złotych.

Przyznaj się, że progi wymieniłeś za 250 :D

Gratuluję, wygląda przepięknie, nigdy wcześniej nie widziałem takiego LP :) Graty!

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 798
A tam jebać LP, Malwood zajebisty  :o

Offline tonal_gravity

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
no to mam nowy GAS, allegro here I come!:-) ciekawe czy jest dużo lżejsza niż przeciętny LP?

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Aż się kurde chce jakiś hejwi metal pograć. Bardzo ładne wiosło, gratuluję ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Sam kupiłem ostatnio od Adriana (amxgit) Jacksona JRR-94 i nie narzekam, dałem odłamek kwoty którą trzeba dać za to wiosło na jebaju  :D

Offline genius

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Dzięki. Foty były robione w lekkim półćmoku, więc wygląda nawet mroczniej niż w rzeczywistości ;-)

A to nie jest czasem sam gryf robiony na zamówienie ?

Nie, dlaczego?

więcej fot Malwoorizona!

wuala bitte: http://tnij.org/vmxw

Jest tam też kilka fot z białym pickguardem, jednak ziółwiowy zdecydowanie bardziej mi się podoba.

Wiosło jest świetne i godne osobnej opowieści, ale to tylko na priv dla zainteresowanych, bo kompletna historia robi dobry PR i jest marketingowo korzystna dla twórców gitary, a niekompletna - nie do końca.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 798
Jest tam też kilka fot z białym pickguardem, jednak ziółwiowy zdecydowanie bardziej mi się podoba.

Tak, z zółwiowym wygląda o wiele korzystniej. Świetne wiosło.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 320
No to już wiem na co teraz bd polować ]:-> . Nie sądziłem że epi robił te wiosła. Miałem mega GAS na es-137, ale kosztuje majątek :P. Teraz można pospełniać marzenia ]:->

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Piękne wiosło, bardzo mi się podoba wizualnie, może kiedyś będzie mi dane ograć. Gratulacje ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
więcej fot Malwoorizona!

Jak offtopic, to jeszcze mam takie fotki, niezbyt pikne, ale pochwalcie mnie za koszulkie! :D

Spoiler

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
co to za klub?
Taka mała knajpka, Grzałka czy jakoś tak, na Piotrkowskiej w tej bramie, co disco czekolada  :-)

Posty połączone: 15 Maj, 2013, 15:45:37
aś zarósł ;)

Ciężko pracowałem. A w zasadzie nie pracowałem, bo gdy odpoczywałem na urlopie wychowawczym od mateczki-korporacji, przyszło mi do głowy, by znów zapuścić pióra jak... cholera, 18 lat temu :-)

« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2013, 15:45:37 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 320
Ej jak Ty tą gitarę znalazłeś ?:/

Offline Baszoo

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Też ostatnio miałem przygodę na allegro - w skrócie
kupiłem wiosło, które okazało się nie tym modelem co opisywany!
Gdyby był wyższy niż kupiony to nie byłoby problemu, ale jak zwykle było na odwrót ;)

Sprawa finalnie rozwiązała się tak, że wiosło zwróciłem i dostałem zwrot kasy z 'flaszką' na przepicie niesmaku po transakcji.

Obecnie już nie jestem tak ufny i wolę zdać więcej pytań niż mniej zakładając, że napewno jest tak jak sobie wyobrażam.

Offline Hellhammer86

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Mój kolega kupił na allegro u amxgit ESP LTD 1000 Deluxe. Jest bardzo zadowolony i zapłacił znacznie mniej niż sądził że wyłoży za ten sprzęt. Z tego co widzę po komentarzach na innych forach i po komentarzach z allegro  (jest ich ponad 40) gość ma same pozytywy i sprzedaje po naprawdę atrakcyjnych cenach. Swoją drogą jeżeli bez słowa zgodził się na odesłanie to znaczy, że jest ok. Epi muszę przyznać unikatowe.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Uwaga, update.

Muszę przyznać, że sprzedawca z allegro mnie pozytywnie zaskoczył. Po podjęciu decyzji, że wiosło zostaje u mnie zasygnalizowałem mu krótko, że byłoby miło, gdyby zechciał partycypować w kosztach serwisu wiosła, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. 

Po dłuższym czasie zadzwonił, przeprosił i przyznał, że w owym czasie nie miał na tyle doświadczenia by rzeczowo i zgodnie z prawdą opisać stan wiosła. Zwrócił też lwią część moich wydatków, co chyba nie zdarza się często w takich sytuacjach.

No kurde. Skreśliłem gościa, ale zdaje się, że się zrehabilitował :-)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
5435 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 20:06:03
wysłana przez mondomg
7 Odpowiedzi
5392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2011, 23:25:52
wysłana przez mhrok lama
7 Odpowiedzi
5341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2011, 10:29:47
wysłana przez dan777
34 Odpowiedzi
10500 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2012, 11:42:23
wysłana przez Muchatek
13 Odpowiedzi
6191 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2012, 13:11:07
wysłana przez wuj Bat