Autor Wątek: Sprowadzanie wzmaka z USA - jak to zrobić, żeby się nie narobić?  (Przeczytany 10195 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
1. ubezpieczenie masz wliczone w przesylke, poczta polska tak samo ma ze stawkami za przesylke. ubezpieczona jest drozsza.
2. wszystkie ceny w sklepach netowych maja przeciez wliczony podatek. co innego jak sciagasz z japonii, tam licza Ci cene bezpodatku
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Prawda jest tak, że jeżeli macie FV to nie ma wielkiej szansy by ktoś się dowalił i zapłacicie cło od wartości zadeklarowanej, a wartość ta powinna być zgodna z wartością na FV - ale trzeba taką FV mieć. Prawie NIKT wam FV zaniżonej w USA takiej nie wystawi, bo i po co się narażać? Jeżeli jej nie macie w ogóle to wartość określa się na oko. Z tym też jest często dużo problemów, bo celnicy są BOGAMI, latają na chmurach i na wszystkim się znają-nieznają. Oczywiście da się to obejść, jak wszystko, ale NIE napiszę jak i to nie z powodu ala 'pies ogrodnika' a dlatego, że jest to ryzykowne i niezgodne z prawem.

Najgorszym idiotyzmem jest właśnie liczenie cła i VAT od całości kwoty (Zadeklarowana wartość + koszt przesyłki + inne koszty, nie wiem pakowania czy co tam będzie na FV)...

Można to też wysłać jako Gift, wtedy do 100$ jest zwolnione z celnej. Chyba, że się jakiś ziemski pół-bóg dowali do paczki i stwierdzi, że ... ;)

@nikt
2. dlaczego mam płacić dwa razy podatek


dlatego, że istnieje bariera celna pomiędzy USA i EU, towar zakupiony za granicą podlega opodatkowaniu w krajach UE, niestety. Można sobie kupować do woli po EU ;) Ale tutaj nas i tak zabija Ojro.

A dolar nie potanieje znacznie przez najbliższy rok, jedyna szansa, że USA się wjebie do Iranu (bez nas) - wtedy może być jakieś tąpnięcie, ale dopóki EU się sypie to będzie coraz gorzej...

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Takie stare efekty, jak piszesz, mozna dostac na ebayu za 40-50$ wiec co celnicy maja rozeznać?
Pokaż mi piewszą serię TS'a 808 za 50 dolarów, a osobiście wsiadam w tej chwili w pociąg i jadę Ci pogratulować.
wearehelp.bandcamp. com

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Nie miałem konkretnie na myśli TS808, ale wiele innych efektów jak np. mxr, boss czy nawet ts9, które można spokojnie dorwać poniżej 50$. Wystarczy trochę się pomęczyć i poszukać
Leweoczkomisiarysia

Offline zyzio

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Witam na forum to mój pierwszy post.
Podpinam się pod powyższy watek z prośbą o radę. Gram na szóstkach juz prawie 20 lat i chodzi mi po głowie siódemka. Myślę o Schecterze Damien Elite 7 lub Loomisie i chciałbym sprowadzić wiosło z Juesej. Mam tam bliska rodzinę, mam tez w Polandzie kuzynkę z tej samej rodziny która ma obywatelstwo USA. Czy ten układ mozna wykorzystać w jakiś godziwy sposób zeby nie dać się wyssać organom podatkowo-celnym?
Jesli ktoś jest nieco zorientowany w temacie to będę wdzięczny za sugestie
Pozdrawiam

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Witam na forum to mój pierwszy post.
Podpinam się pod powyższy watek z prośbą o radę. Gram na szóstkach juz prawie 20 lat i chodzi mi po głowie siódemka. Myślę o Schecterze Damien Elite 7 lub Loomisie i chciałbym sprowadzić wiosło z Juesej. Mam tam bliska rodzinę, mam tez w Polandzie kuzynkę z tej samej rodziny która ma obywatelstwo USA. Czy ten układ mozna wykorzystać w jakiś godziwy sposób zeby nie dać się wyssać organom podatkowo-celnym?
Jesli ktoś jest nieco zorientowany w temacie to będę wdzięczny za sugestie
Pozdrawiam

Niech kupi i Ci po prostu przywiezie, najprostsze rozwiązanie :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Witam na forum to mój pierwszy post.
Podpinam się pod powyższy watek z prośbą o radę. Gram na szóstkach juz prawie 20 lat i chodzi mi po głowie siódemka. Myślę o Schecterze Damien Elite 7 lub Loomisie i chciałbym sprowadzić wiosło z Juesej. Mam tam bliska rodzinę, mam tez w Polandzie kuzynkę z tej samej rodziny która ma obywatelstwo USA. Czy ten układ mozna wykorzystać w jakiś godziwy sposób zeby nie dać się wyssać organom podatkowo-celnym?
Jesli ktoś jest nieco zorientowany w temacie to będę wdzięczny za sugestie
Pozdrawiam

Rodzinka z juesej wysyła Ci wiosło jako prezent i problem solved. Celnicy raczej się nie przypieprzą.
ore ore na traktore

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ale do paczki to włożyć jakieś dresy i czekolady żeby wyglądało na prezent bo inaczej zgodnie z prawem - podatki.
Poważnie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline zyzio

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8

Niech kupi i Ci po prostu przywiezie, najprostsze rozwiązanie :)

Sęk w tym że ci co są tam to nie przyjeżdżają tu a ta co jest tu nie wybiera się w najbliższym czasie tam :D
Oczywiście wiem że moga przysłać jako prezent ale zgodnie z prawem cło itd.. Bardziej chodziło mi o to czy nie ma opcji takiej że oni tam kupują i przysyłają tej która jest tutaj jako jej rzecz, niby uzywana gitare którą ona tam zostawiła (mieszkała tam całe życie a 2 lata temu ściągnęła do Polandu na studia podyplomowe) i teraz chce sobie ją tu ściagnąć bo se chce pograć np. I wtedy sprawa byłaby czysta jak łza.

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Poczytaj sobie o mieniu przesiedleńczym, to jest o czym piszesz.  No a jak czytam te pierdoły o prezentach, co piszecie, to sorry - gift czyli rzecz nie podlegająca opodatkowaniu to jest towar o zadeklarowanej wartości 50 USD. Powyżej zaczynają się opłaty - najpierw VAT 23%, potem cło (3,7%). Jeśli celnik stwierdzi, że towar jest więcej wart trzeba przedstawić dowody (aukcja, przelew, wyciąg z Paypala etc.).  Dołożenie starych dresów, czy 2 tygodniowych skarpet do paczki z Diezlem VH4 czy Two Rockiem, może deko obniżyć wartość wzmaka, ale raczej nie do poziomu 50 USD ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2011, 21:57:55
wysłana przez Vertigo
7 Odpowiedzi
5286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2011, 16:22:14
wysłana przez lord_awesomeguy
7 Odpowiedzi
5050 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2013, 14:14:22
wysłana przez Lechu_
13 Odpowiedzi
10456 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2013, 18:40:20
wysłana przez Orange
20 Odpowiedzi
10598 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2013, 21:04:34
wysłana przez Ghost_of_Cain