Autor Wątek: Perka z kompa na koncercie - Jak zrobić żeby brzmiała lepiej?  (Przeczytany 5048 razy)

Offline lopatron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
  • still a nigga
    • BoneyM
Witam!
Ostatnio gram z zespołem koncerty z elektroniczną perkusją (Superior Dramma). Leci sobie to w specjalnej sesji czasem z jakimś synthem czy dropem no ale do czego zmierzam;

Może wiecie i znacie o jakiś sposobach na to by na koncercie lepiej zabrzmiała*?
Zastanawiam się nad tym od jakiegoś czasu czy może jakieś inne reverby, eq czy inne ustawienia (obecnie leci na takim presecie jak do mixu no)


*no tak żeby dup^ła i urywała dupzko!

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!
Fekal Party

bandit112

  • Gość
Zadajesz ogólne pytanie, nawet bez próbek to dostaniesz ogólną odpowiedź. Po prostu naucz się miksować perkusję, kursów jest masa.

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Kolega raczej nie zadał pytania jak miksować perkusję, tylko jak zrobić, żeby zabrzmiała lepiej na koncercie. To tak, jakbyś kazał gościowi którego boli noga poczytać trochę o chirurgii i leczeniu stawów i ścięgien, niech se sam zoperuje. Nie każdy musi mieć czas i chęci na zdobycie każdej umiejętności we Wszechświecie.

Wracając do tematu proponowałbym poszukać gotowych presetów do Superiora. Nie mówię tutaj o presetach typu mejd baj Misza Mansur przeznaczonych do zastosowania w miksie (chociaż jestem pewien, że któreś zabrzmią fajnie na koncercie), tylko bardziej o poszukaniu jakichś presetów do zastosowań tylko i wyłącznie live. Na pewno ktoś coś takiego poczynił, internety są wielkie.


bandit112

  • Gość
I na koncercie i w miksie perkusja musi brzmieć tak samo dobrze, tam samo selektywnie i z takim samym pierdolnięciem. Jak się nauczy "obrabiać" perkusje to ogarnie temat.

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Jeśli w mixie rzeczywiście brzmi dobrze, a na koncercie nie, to chyba są dwie najbardziej prawdopodobne możliwości:
-jakiś inny instrument robi bałagan
-pomieszczenie płata figle
Jeśli chodzi o radzenie sobie z drugim przypadkiem, to spróbowałbym z korekcją na sumie całej perki ustawianą w danym pomieszczeniu podczas soundchecku. Można też zmniejszyć nieco parametr Dry/Wet(Mix) reverbów(też ustawiać na miejscu).

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Może wiecie i znacie o jakiś sposobach na to by na koncercie lepiej zabrzmiała*?

Puścić ją przez AxeFxII.
Spoiler

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Zeby lepiej brzmiala perka to dorwijcie perkusiste :)
A tak na serio to juz tu wiele razy padlo trzeba ja ladnie zmiksowac i najlepiej nie robic sumy z perki tylko slady oddzielnie trzymac w wav, chyba ze lubicie ja puszczac od razu na zywca tj midi do SD.

Dodatkowo warto zrobic sobie probe dzwieku, ameryki nie odkrylem, ale na tyle wczesniej aby ja poprsotu ustawic tak jak chcecie i zapamietac ustawienia na dana sale/scene.

Pozdro !

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Poka mixdown tej perki . który leci na PA.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2011, 16:22:14
wysłana przez lord_awesomeguy
34 Odpowiedzi
10192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2012, 11:42:23
wysłana przez Muchatek
9 Odpowiedzi
6540 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2013, 15:13:01
wysłana przez Lothar
13 Odpowiedzi
10455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2013, 18:40:20
wysłana przez Orange
10 Odpowiedzi
2479 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2014, 15:46:31
wysłana przez eventched