Autor Wątek: Prime Vibe - nowinki technologiczne i cuda niewidy  (Przeczytany 43491 razy)

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
Gdzieś na necie wychwyciłem nowe ciekawe urządzonko ,które jakoby poprawiało akustyczne brzmienie instrumentu.Można powiedzieć ,ze nie trzeba czekać nastu lat ,aż wiosło się rozegra ,wystarczy zostawić je sam na sam z tym czymś i po po paru dniach mamy nowe wiosło które jest rozegrane jak dwudziestoletni staruszek. Tak przynajmniej twierdzi producent.

http://prime-vibe.com/product-info/

Parę recenzji pozytywnych już wyczytałem ale czy można im wierzyć to już inna kwestia. Co myślicie o takim czymś ? Czy jest to wgl możliwe z fizycznego punktu widzenia ?
 

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Kup i sprawdź. Myślę, że bardziej na to działa efekt placebo. ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Niby tak. Czytałem o jakiś grzybach które rozprowadzone na powierzchni nowiuśkich skrzypiec zmieniały ich właściwości akustyczne do tego stopnia, że w ślepym teście nie dało się ich rozróżnić od stradivariusów.

Więc - chu nołs?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
O grzybach? Owszem słyszałem historię o porównaniu nowoczesnych skrzypiec i Stradivariusów. Był to ślepy test. Ale tu chyba nie o tym mowa, bo to było raczej na temat świetności wyrobów tegoż wiekowego lutnika. ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
IMO właśnie takie rzeczy to przyszłość lutnictwa, zmiana właściwości akustycznych drewna przez ingerencje na poziomie komórkowym i molekularnym daje nieograniczone możliwości. Biotechnologia w 100%. Fajnie byłoby się czymś takim zajmować.

Spoiler

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
IMO właśnie takie rzeczy to przyszłość lutnictwa, zmiana właściwości akustycznych drewna przez ingerencje na poziomie komórkowym i molekularnym daje nieograniczone możliwości. Biotechnologia w 100%. Fajnie byłoby się czymś takim zajmować.

Spoiler
Bo nie ma. W polsce kształci się teoretyków, a nie praktyków. Teoretyk może zostać nauczycielem, albo jak bardzo sie postara to wykładowcą. EOT

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Za dobry mam ostatnio humor, by się kłócić w internetach, zatem niech wam będzie, ja i tak wiem swoje.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Ciekawe kiedy wynajdą coś na szybsze wygrzewanie się lamp i kabli.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
Z fizycznego punktu widzenia jest to możliwe, jak podczas zwykłego grania jest to możliwe to i w sztucznych warunkach można wymusić drganie dechy.
Myślę że takimi bajerami powinni zajmować się producenci, oddawać w łapy już rozegraną deskę. Kiedyś samochody z salonu trzeba by dotrzeć przez 3-4k kilometrów. Teraz silniki są docieranie na hamowniach w fabryce. To samo czeka gitary.
Skill?! A na co to komu?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Z fizycznego punktu widzenia jest to możliwe, jak podczas zwykłego grania jest to możliwe to i w sztucznych warunkach można wymusić drganie dechy.
Myślę że takimi bajerami powinni zajmować się producenci, oddawać w łapy już rozegraną deskę. Kiedyś samochody z salonu trzeba by dotrzeć przez 3-4k kilometrów. Teraz silniki są docieranie na hamowniach w fabryce. To samo czeka gitary.

Tyle, że samochody nie nabywają jakiś znaczących właściwości po dotarciu (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę). W przypadku gitar (sprawdzałem organoleptycznie) jest tak że gitary się rozgrywają trochę pod kątem grającego. Więc - jak będą osiągane różne wyniki tegoż rozgrywania?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
Mówimy o sytuacji ogrywania wiosła w sklepie, sztucznie rozegrane zagada lepiej od zwykłego. Kupowanie takiego gadżetu do rozegrania już posiadanego wiosła to bzdura, wiosło w łapę i trzeba grać.
Skill?! A na co to komu?


Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Niby tak. Czytałem o jakiś grzybach które rozprowadzone na powierzchni nowiuśkich skrzypiec zmieniały ich właściwości akustyczne do tego stopnia, że w ślepym teście nie dało się ich rozróżnić od stradivariusów.

Więc - chu nołs?

Ale grzyby chyba się żywią  podłożem na którym rosną  i zamieniają je w próchno . A może chodziło o to , że jak się człowiek naje grzybów , to nie może odróżnić  jednych skrzypiec od drugich ;)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Niby tak. Czytałem o jakiś grzybach które rozprowadzone na powierzchni nowiuśkich skrzypiec zmieniały ich właściwości akustyczne do tego stopnia, że w ślepym teście nie dało się ich rozróżnić od stradivariusów.

Więc - chu nołs?

Ale grzyby chyba się żywią  podłożem na którym rosną  i zamieniają je w próchno . A może chodziło o to , że jak się człowiek naje grzybów , to nie może odróżnić  jednych skrzypiec od drugich ;)

Przeczytaj artykuł z linka :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Czytałem , żartowałem   :)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Zacząłem czytać recenzję z Magazynu Gitarzysta, doszedłem do słowa 'audiofilskiej' i zaprzestałem dalszej lektury, bo uznałem, że to nie ma sensu.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Zacząłem czytać recenzję z Magazynu Gitarzysta, doszedłem do słowa 'audiofilskiej' i zaprzestałem dalszej lektury, bo uznałem, że to nie ma sensu.

Zamiast bawić się w ignoranta to ja bym po prostu poprosił o próbki audio "przed" i "po".
Jakby to była audiofilska zabawka to kosztowałaby 99k$ anie 99$, co jest zaskakująco niską ceną imo.
I w teorii ma to o wiele większą szansę działać niż kabel usb zrobiony ze stopu meteorytów i kości mamuta, który trasmituje bardziej spiczaste jedynki i okrągłe zera.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Kurde panowie co za problem zrobić coś takiego. Pozbieram jutro graty w domu i zobaczę co da się zrobić. ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline tonal_gravity

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
guitarhelp.pl zrobił test tego urządzenia, pisali o tym na swoim fb. nie maja rozbrzmiewania jeszcze w swojej ofercie, przynajmniej tej online. ciekawe ile by to kosztowało?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
guitarhelp.pl zrobił test tego urządzenia, pisali o tym na swoim fb. nie maja rozbrzmiewania jeszcze w swojej ofercie, przynajmniej tej online. ciekawe ile by to kosztowało?


Mają ;)
http://www.guitarhelp.pl/higro-sound

Offline tonal_gravity

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
tak, to wygląda na rozbrzmiewanie z dodatkowymi ficzerami. Ani słowa o samym urządzeniu w opisie, pojawia mi się w głowie teoria spiskowa;-)

Offline Bloody As Hell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
  • Stejki! ♥


Jak dla mnie różnica bardzo słyszalna.
Nawet mimo 480p xd

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
No momentami brzmi na tym filmiku jak porównania Epiphone-Gibson, szczególnie pod koniec. Faktycznie słyszalna różnica, ale i tak wolałbym sam to sprawdzić.

Offline Bloody As Hell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
  • Stejki! ♥
Jakiś czas temu bardzo sceptycznie byłem do tego urządzonka nastawiony, ale poczytałem trochę, posłuchałem próbek i stwierdziłem, że ma to sens. Jak będę miał zbyteczne 4 stówki, to pewnie nie wytrzymam i kupię, cobym organoleptycznie sobie sprawdził na gitarach ;)

Fajne zresztą jest to, że można tak podpicować nieograniczone ilości gitar i innych strunowców.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
9474 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2008, 11:22:46
wysłana przez zerodead
10 Odpowiedzi
8319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2009, 13:46:26
wysłana przez leszekblues
10 Odpowiedzi
7953 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sie, 2011, 13:11:21
wysłana przez pele
1 Odpowiedzi
4146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2019, 22:53:14
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
6424 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2023, 21:30:32
wysłana przez Skibodeptak