Autor Wątek: Ciekawy projekt DIY - świetne fotostory - Gryf do PRS  (Przeczytany 3362 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Przypadkiem trafiłem na ten temat:

http://www.thegearpage.net/board/showthread.php?t=1087082

naprawdę wszystko co zrobił koleś robi wrażenie - również fotostory jest bardzo szczegółowe - muszę przyznać że sam się sporo dowiedziałem - bo niby zdawałem sobie sprawę jak się coś robi, ale jednak dopiero to dało mi pełny obraz sytuacji :)

Polecam, szczególnie jeżeli ktoś lubi PRSy i dwustu letni palisander ;)

Efekt - zajebisty.
No pain No gain !

Zomballo

  • Gość
Zajefajny patent z klejenia progów super glue! Faktycznie z tego topicu mozna sie sporo dowiedzieć.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Szczerze mówiąc nie wiem jakie kleje powinny być do czego używane, ale gdyby się zrobiło wywiad wśród lutników i firm które produkują gitary to mogło być ciekawie i zaskakująco :) nawet to ilu z nich w ogóle klei, a ilu nie. To samo zresztą tyczy się lakierów i tym podobnych ;) jeżeli myślisz że to są jakieś specjalne "gitarowe" lakiery to śmiem wątpić ;)

A czy klej cyjano-akrylowy jest złym pomysłem do podklejenia progów? Według mnie nie, bo klei wszystko i jest bardzo twardy. Kolo zaznaczył że progów raczej nie będzie wymieniał (pewnie se zrobi cały gryf jak ten mu się znudzi ;) ). Napisał też czemu to zrobił. Według mnie wszystko się zgadza.

Może niech się ktoś ze Skerv-team'u wypowie, ale myślę że każdy kto się zajmuje tymi sprawami może mieć swoje patenty - lepsze czy gorsze, to już chyba mocno względna sprawa.

Dla mnie interesujące było obejrzenie narzędzi których używał, a które to nieczęsto widać na zdjęciach. Zresztą efekt finalny wedłyg mnie trąci zajebistością.
« Ostatnia zmiana: 28 Mar, 2013, 14:47:32 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Na orgu ostatnio mike wrzucał jak przerobili 12 strunowego PRSa na 7 strunówkę. też zajebisty efekt.

bardzo ciekawie to wyszło. dzięki radek
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Z orgiem jestem średnio obeznany, a po ostatnich rewelacjach jeszcze bardziej mi tam nie po drodze, więc jak znajdziesz linka to zarzuć, chętnie zrobię obczajkę ;)
No pain No gain !


Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
No pain No gain !

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Niemożliwe że to ten sam PRS. Szpachla czyni cuda.

Właśnie przeglądam fotostory z góry tematu. Też bym tak chciał.
« Ostatnia zmiana: 28 Mar, 2013, 15:40:27 wysłana przez ChopZeWsi »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Co do klejenia fogle to wszyscy kleją. cały jednak bajer lutniczego klejenia polega na tym by to klejenie mozna było w razie awarii rozkleić. Także czy skrzypce czy gitary w razie jakiegoś uszczerbku można było rozłożyć na czesci pierwsze i złożyc jeszcze raz. Taka była sztuka lutnicza, co jest dzisiaj , różnie to bywa. Zasadniczo staramy sie stosować takie kleje które nam to umożliwiają. Co do progów. W świeżych gitarach nie jest to konieczne, natomiast przy wymianach progów to zabieg dość często stosowany i nie ma tutaj nic nowego. W nowych np parker klejący na "amen" progi do podstrunnicy, Sintoms zreszta robi takie progi bez "płetwy". Niektórzy lutnicy stosują w nowych instrumentach klejenie . Wszystko zależy czym sie nabija i jak progi przystosowane są do radiusa podstrunnicy. Jeśli założymy nierdzewki no to ok jeśli jednak jakoweś inne przy kolejnej wymianie prawdopodobnie trzeba bedzie wymienić również podstrunnice ale przy Waszych możliwościach ;) czyli czestotliwości zmiany sprzetu żadnemu ten problem nie grozi ;D

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Zajebiste. Podziwiam cierpliwość i zdolności, zarówno z palisandrem jak i 12 -> 7 strunowcem.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2765 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2007, 12:17:11
wysłana przez spooky_head
45 Odpowiedzi
23845 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2012, 01:38:42
wysłana przez OMSON
11 Odpowiedzi
8244 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2013, 22:58:45
wysłana przez shortt
24 Odpowiedzi
14208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2013, 16:38:15
wysłana przez Radek M
1 Odpowiedzi
5955 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2017, 20:05:27
wysłana przez Mat