Autor Wątek: Nju Pedalbord Dej  (Przeczytany 1914 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Nju Pedalbord Dej
« 09 Mar, 2013, 12:01:27 »
Kiedy jest się bedroom warriorem pojawia się problem z rozstawianiem za każdym razem zabawek na podłodze. Zakup pedalboardu byłby dobrym rozwiązaniem, ale w tym wypadku mamy do czynienia z bedroom warriorem, który nie sra kasą :D Więc postanowiłem sobie zrobić małego PB z tego, co mi się po domu wala.
Idea była prosta - mieć łatwy dostęp do zabawek, których nie używam z lenistwa, a fajnie by było. I wydać na to jak najmniej kasy.
So, policzyłem co chcę mieć na desce i wyszło: Cry Baby, tuner, phaser, delay i zasilacz. Oraz produkujący się już dłuższą chwilę noise gate ;)
Gdzieś na strychu leżała nadliczbowa półka z biblioteczki którą kiedyś składałem. Dokupić musiałem kilka płacht papieru do szlifowania, ciemną lakierobejcę (bo w domu są oczywiście, ale same kurwa w klimacie "orzech"), trochę rzepa i otwornicę. w sumie wyszło jakieś 80 zł, z czego większość kosztu to ta jebana otwornica.

Detale
Detale


Zdecydowałem się na patent w klimacie Pedaltrainów, bo to najwygodniejsze pedalboardy jakie miałem pod nogą i jazda. Pozaznaczanie i wycięcie dziur, zeszlifowanie starej powłoki bejcowej i pocięcie/poklejenie nóżek to była chwila (i zapewne dzięki temu oraz moim niesamowitym skillom wszystko wyszło średnio proste ;)), Najwięcej czasu zajęło czekanie na schnięcie lakierobejcy i szpachli.
Nóżki zrobiłem z dwóch warstw tej dechy sklejonych razem, żeby było stabilniej. Chciałem na nie nakleić gumowe podkładki, ale że nie było takich akurat w żadnym sklepie w okolicy, to nakleiłem filcowe, coby nie rysowało podłogi i też jest fajnie.


Oczywiście nie obyło się bez wtop, bo ja jestem taki bardziej hui nie cieśla, ale przed nadmiarem rozpaczy ratuje mnie moje Zen. To co się wyrwało przez nieuważne wiercenie potraktowałem Techniką Rotera i też jest dobrze. Dodatkowo ta półka była trochę wypaczona, więc na koniec musiałem jeszcze doszlifowywać a i tak tu i ówdzie wszystko nie schodzi się idealnie prosto. Ale strzelać z tego nie zamierzam, więc serdecznie mnie to jebie.


Efekt końcowy jest całkiem spoko, I think. Używam od dwóch tygodni, decha jest mała i łatwo mieści się pod biurkiem, jak chcę pograć to po prostu wysuwam przed nie i można napierdalać. Mam dziką radochę z tego, ze wróciłem do zabaw z Cry Baby, bo tego mi brakowało fest.


Jak widać, całość nie jest kompletna, ale teraz wszystko już w rękach Dromee :>
« Ostatnia zmiana: 09 Mar, 2013, 12:05:05 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Orange

  • Gość
Odp: Nju Pedalbord Dej
« Odpowiedź #1 09 Mar, 2013, 20:26:20 »
Gratuluję :D

Mi sie walała walizka z Castoramy i ją przerobiłem - choć takiego domowego "pedaltraina" też miałem :D

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Nju Pedalbord Dej
« Odpowiedź #2 09 Mar, 2013, 23:13:17 »
ja jestem taki bardziej hui
Tajest!
Dobrze, że nie było gumowych nóżek, bo byś nie mógł suwać.
A i ten, no... fajne!

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: Nju Pedalbord Dej
« Odpowiedź #3 09 Mar, 2013, 23:29:03 »
Czuje się wywołany do tablicy ;) cóż...już bliżej niż dalej :) a drewno w pedale i kolor dodaje do wintydżu ;) , gratulować.

Posty połączone: 09 Mar, 2013, 23:31:02
« Ostatnia zmiana: 09 Mar, 2013, 23:31:02 wysłana przez dromee »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Nju Pedalbord Dej
« Odpowiedź #4 10 Mar, 2013, 11:04:11 »
No wlaśnie zauważyłem że mi jakoś tak bardziej wintażżż wszystko brzmi. Już wiem dlaczego ;) :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Nju Pedalbord Dej
« Odpowiedź #5 10 Mar, 2013, 12:17:09 »
Drugi mam w piecu, nie bój Ty sia :P :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
16269 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 11:50:57
wysłana przez Budzan
39 Odpowiedzi
18204 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2010, 17:02:58
wysłana przez Mihau
16 Odpowiedzi
8772 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2011, 22:09:58
wysłana przez Stefan
10 Odpowiedzi
4323 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2012, 17:51:18
wysłana przez Orange
2 Odpowiedzi
1142 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2013, 08:06:43
wysłana przez Zomballo