Autor Wątek: Co zrobić, żeby zabrzmieć lepiej?  (Przeczytany 6541 razy)

Offline Bady Gaj

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Co zrobić, żeby zabrzmieć lepiej?
« 24 Lut, 2013, 16:46:19 »
Siemacie. Zaczynam swoją przygodę z miksowaniem. Trochę siedziałem nad pierwszym brzmieniem i efekty wrzuciłem tutaj:

Wiem, że nie jest to brzmienie powalające na kolana, ale chciałbym się dowiedzieć, co powinienem poprawić, co zrobiłem źle itp.

Z góry dzięki.
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2014, 20:27:04 wysłana przez Bady Gaj »

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Powinieneś więcej ćwiczyć
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Jebnąć mocniej w struny.

bandit112

  • Gość
Z kwestii brzmieniowych to praktycznie wszystko. Zmienić stopę (albo najlepiej wszystkie gary), ustawić poziomy, obciąć muł z gitar itp...

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Jak z gitar wytnie muł, to już w ogóle ich nie będzie. Dopierdol gitarom więcej góry. W ogóle im dopierdol.

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
1) Nagraj wszystkie ślady jeszcze raz. Ktoś już powiedział - więcej ćwiczyć.
2) Wywal dół z gitar.
3) Wywal krańcowe częstotliwości z gitar, delikatnie możesz podnieść wysoki środek.
Za pierdolnięcie w gitarach nie odpowiadają częstotliwości niskie, może to i fajnie sobie podbijać bas jak się gra samemu dla siebie, grając w sekcji zostaw miejsce na bas i stopę.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Wersja dla leniwych.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Kurwa wiedziałem że skądś znam ten riff (podobny), Poniżej numer z pierwszego oficjalnego wydawnictwa mojej starej kapeli Ravendusk. Płyte zarejestrowaliśmy coś koło 1999 roku, a sam numer powstał jakieś dwa lata wcześniej - mamy 16 lat hahaha - tak mi sie skojarzyło, chociaż zagrane lepiej nie było jak u kolegi hehe.

Wlacz osadzony player soundcloud


Pozdrawiam,

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • NailbombAudio
Polecam sobie posluchac/poczytac wywody Slipperman'a aka Tim Gilles'a

Wyprowadza on fajną teze, ktorej podstawą jest to, że osiągniecie porządanej zdolności w danym temacie zajmuje naprawde w chuj czasu. Wciskana jest nam troche bujda, że sami jesteśmy w stanie zrobić wszystko, a rzeczywistosc wyglada tak że jest coraz wiecej przeciętnie brzmiących/skomponowanych/zagranych plyt.

Dlatego osobom aspirujacym do bycia dobrym muzykiem, polecam polecieć na presetach do superiora i ez mixie, i ogólnie nie spuszczać się za bardzo nad tematem, bo zje wam to masę czasu, który nie wiem czy koniecznie chcecie tracic


taka fizoloficzna dygresja, nie denerwujcie się

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Polecam sobie posluchac/poczytac wywody Slipperman'a aka Tim Gilles'a

Wyprowadza on fajną teze, ktorej podstawą jest to, że osiągniecie porządanej zdolności w danym temacie zajmuje naprawde w chuj czasu. Wciskana jest nam troche bujda, że sami jesteśmy w stanie zrobić wszystko, a rzeczywistosc wyglada tak że jest coraz wiecej przeciętnie brzmiących/skomponowanych/zagranych plyt.

Dlatego osobom aspirujacym do bycia dobrym muzykiem, polecam polecieć na presetach do superiora i ez mixie, i ogólnie nie spuszczać się za bardzo nad tematem, bo zje wam to masę czasu, który nie wiem czy koniecznie chcecie tracic


taka fizoloficzna dygresja, nie denerwujcie się

W sumie to się zgadzam ale też podstawowa wiedza z nagrywania, mixu i brzmienia pomaga w swiadomym tworzeniu. I graniu live.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
5284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2011, 16:22:14
wysłana przez lord_awesomeguy
34 Odpowiedzi
10192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2012, 11:42:23
wysłana przez Muchatek
7 Odpowiedzi
5048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2013, 14:14:22
wysłana przez Lechu_
13 Odpowiedzi
10455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2013, 18:40:20
wysłana przez Orange
10 Odpowiedzi
2481 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2014, 15:46:31
wysłana przez eventched