Autor Wątek: Subiektywna ale szczera Recenzja Bugera V55hd.  (Przeczytany 6624 razy)

Offline jfbiggestfan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Subiektywna ale szczera Recenzja Bugera V55hd.
« 06 Lut, 2013, 12:49:32 »
No cóż, miałem okazję grać na tej główce wraz z dedykowaną paczką bugery na 2x12 głośnikach.
Wygląda to razem przepięknie, bardzo vintage. Robi wrażenie, fakt. Ale tutaj kończy się dobre słowo.

Kanał czysty jest znośny, szału nie ma, mało dynamiczny mimo że full lampa, znam lepsze tranzystory w tej cenie.
Myślałem że to może wina paczki, ale testowałem ją też z moją 1936 marshalla i niewielka zmiana.
Kanał przesterowany można nazwać DOBRYM, jak ktoś lubi brytyjskie brzmienie. Bluesa też można zagrać.

I uwaga - wisienka na torcie - REVERB.

Ze względu na reverb właśnie ODRADZAM wszystkim tą głowę. W życiu nie słyszałem gorszego reverbu, już nawet ten szajs we frontmanie brzmi lepiej. Nawet, gdyby v55 brzmiała dobrze na czystym, to z takim pogłosem plasuje się na ostatniej pozycji mojego osobistego rankingu headów lampowych.

Ktoś powie - za taką cenę nie można oczekiwać cudów. Bugera v55hd kosztuje 1100? 1200?
Ja odpowiem - gówno kupisz, gówno masz. W tej cenie proponuję skupić się na dobrym tranzystorze, bądź głowie homemade, jakiejś kopii noname.

Pozdrawiam twórców bugery v55hd. Nie pijcie więcej podczas projektowania kolejnych headów.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Dalbys rade jakies probki pierdolnac?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline jfbiggestfan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
próbki dostępne w internecie na youtube, na stronie thomanna też są.
Ale uwaga - internet kłamie :)

Ja na szczęście pozbyłem się już tego szajsu :)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Zaraz zaraz, V55 to jest niby ta kopia plexi? Jeśli tak to kurwa dzięki, ratujesz mnie przed wyjebaniem pieniędzy w błoto :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline jfbiggestfan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
v55hd to najniższy model headów bugery. Z tego co mi wiadomo dostępne są wersje wzorowane na plexi, mówisz chyba o modelu 1960. Również nie polecam, zraziłem się do marki ogromnie.

Obczaj bugera 1960 na youtube, ale jeszcze raz uprzedzam - internet kłamie:)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Wiesz, ja szukałem heada do sludge/doom ale mimo wszystko wolałbym jakiś staroć z allegro, byleby miał dobre, głębokie cleany. Wiem że na późniejsze hajgejnowe piece Bugery ludzie już tak nie narzekali (przynajmniej tu) ale i tak dzięki za przestrogę.
Mimo wszystko szkoda że nie nagrałeś próbek.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Wszyscy mówią że tiny terror na niskich strojach (muł, gruz itp.) jest za cichy na gigi :-(
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6502 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2008, 16:36:36
wysłana przez Radek M
11 Odpowiedzi
5108 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 10:51:31
wysłana przez primer
21 Odpowiedzi
11231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2011, 17:14:12
wysłana przez mhrok lama
11 Odpowiedzi
8083 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2013, 19:12:11
wysłana przez hawran
115 Odpowiedzi
39092 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2013, 07:27:43
wysłana przez gizmi7