Autor Wątek: Schecter BlackJack C7 - recenzja  (Przeczytany 6322 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Schecter BlackJack C7 - recenzja
« 14 Sie, 2008, 15:29:56 »
 Schecter C7 Blackjack














Specyfikacja

Na dobry początek warto powiedzieć z czego, oraz jak gitara jest wykonana. Także podam od razu kilka suchych faktów, które także można również znaleźć na stronie producenta:


Konstrukcja: gryf wklejany / Ultra Access
Korpus: mahoń
Gryf i podstrunnica: klon oraz palisander
Przetworniki: Seymour Duncan SH-1(’59) oraz SH-4(JB)
Most: TonePros TOM / struny przez korpus
Binding: Multi-ply
Kllucze: Grover
Kolor osprzętu: ciemny chrom
Menzura: 26,5”
Progi: 24 X-jumbo
Elektronika: Vol/Tone/5-Way switch






















Pierwsze wrażenie ( wrażenia wizualne i jakość)

Wiadomym jest, iż Schecter Blackjack jest instrumentem ze średniej/niższej(niestety nie u nas w kraju) półki cenowej(ok. 600-700$ w USA, w Polsce prawdopodobnie ok. 3,5 tys zł), dlatego nie spodziewałem się niczego spektakularnego po tym instrumencie. Jednak z czystym sumieniem mogę powiedzieć ze zostałem pozytywnie zaskoczony. Lakier położony jak należy, progi nabite równo, całość harmonijnie ze sobą współgrająca i wyglądająca nad wyraz profesjonalnie. Obłędnie wręcz wygodne łączenie gryfu z korpusem jest ogromnym plusem tej gitary, która nawiązuje budową oraz wymiarami gryfu do instrumentów marki Gibson. Na naklejce, w którą zaopatrzona jest płytka od elektroniki widnieją podpisy trzech panów, a dokładniej inspektorów jakości w fabryce Schectera w Stanach Zjednaczonych. Niby mamy do czynienia z wyrobem daleko-wschodnim(jak by nie było Korea Południowa) , to jednak dodatkowo wzmożona troska o jakość jest gwarantem tego, iż nie otrzymamy gniota(w końcu wszędzie są już frezarki CNC, ważne jest nie dopuszczenie do sprzedaży instrumentów nie wykonanych poprawnie).
Warto też dodać ze C7 bardzo do twarzy z wypukłym wierzchem korpusu.
Osprzęt, wygląda równie ciekawie co cała reszta, ale trudno się tutaj dziwić, gdyż w całości jest markowy.





















Jeżeli zaś chodzi o minusy, to to z jaką pieczołowitością został wykonany instrument zawsze widać po bindingu. Także i w tym przypadku jest to widoczne. Ogólnie jest on położony poprawnie(prezentuje się również ciekawie – ma kremowy kolor, a na korpusie oraz główce są puszczone dodatkowo dwie żyłki), jednak są pewne skazy(małe kropeczki czarnego lakieru, czy nie równe podpiłowania na brzegach podstrunnicy). Pamiętać musimy jednak, iż nie jest to instrument wart 2000$, a dużo mniej:)
Jeszcze jednym minusem( i tutaj zawiodłem się nie na schecterze, a TonePros’ie) jest ciemny chrom, który na moście już po kilku dniach zaczął schodzić przeistaczając się w chrom normalny J wszystko dalej wygląda dobrze, jednak po tej jakości osprzęcie, wymagałbym czegoś więcej.

Biorąc pod uwagę przedział cenowy i wszystkie zalety, wady wizualne oraz jakość osprzętu, moja ocena to

8/10
























Brzmienie


To czy dane brzmienie się nam podoba czy nie jak wiadomo, jest sprawą subiektywną, także będę tutaj pisał tylko o moich własnych odczuciach. Pewien punkt wyjściowy mamy, mianowicie dwa Seymoury w które uzbrojona jest gitara, oraz klonowy gryf i mahoniowy korpus, już to samo w sobie gwarantuje pewien poziom. Brzmienie zdecydowanie ciemne, LesPaulowe(ze względu na wklejany gryf i mahoniowy korpus), ale jednak z troszkę jaśniejszym pazurkiem. Osobiście preferuję jeszcze jaśniejsze brzemienie struny B7, która z ciemno brzmiącymi z natury wzmacniaczami jak chociażby mesa DR miała tendencje do lekkiego zmulania. Oczywiście dało się i to zniwelować odpowiednio kręcąc EQ. Podobnego problemu już nie było kiedy skonfrontowałem schectera z peveyem 5150, czyli z natury sterylnie brzmiącym wzmacniaczem. Dobór przetworników pozwala na zabawy, w jazzowo-strato-rockowo-metalowe brzmienia. Rozłączane humby brzmią bardzo interesująco, także instrument daje sobie rade także i w funky oraz pochodnych. W zależności od wzmacniacza możemy ukręcić wszystko. Oczywiście nie każdemu pasuje aż taka różnorodność i spektrum brzmieniowe(dla niektórych osobników jest to ewidentna wada), dlatego czy to jest plus, czy minus, trzeba osądzić samemu. Sam daje:


9/10


























Wygoda gry


Tutaj sprawa ma się podobnie jak z brzmieniem, gitarzyści dzielą się na tych którzy lubią gibsonowskie kształty, oraz na tych którzy wolą Ibanezowskie deseczki J ja należę do tych drugich, a schecter pod tym(i nie tylko tym) względem ma więcej wspólnego z Gibsonem niż z Ibanezem. Mam mały problem z oceną, gdyż gryf z jednej strony jest raczej „chunky” a z drugiej profil podstrunnicy oraz łączenie gryfu z korpusem są szalenie przyjazne gitarzyście. Dlatego daję:

7,5/10



Reasumując Schecter C7 BlackJack  to bardzo ciekawa propozycja dla ludzi którzy szukają instrumentu ze stałym mostem, który mógłby posłużyć chociażby do nagrań w studio czy grania koncertów. Z całym przekonaniem, mogę powiedzieć że jest to instrument profesjonalny, i wielu zadowoliło by jego brzmienie. Pod względem wykonania, nie jest to najwyższa światowa półka, jednak śmiało można powiedzieć że dogania on wiele dużo droższych instrumentów.




Ocena ogólna




8/10


(zaznaczam, że oceny są tak wysokie, ponieważ brałem pod uwagę wszystkie parametry, w tym także najistotniejszy dla biednego muzyka – czyli cenę  )



EDIT: sorka, ale mi się obrazki walą i wyskakują nie tam gdzie chce, a tam gdzie same chcą
« Ostatnia zmiana: 14 Sie, 2008, 17:00:24 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
fajny tekst :)
gitarka fajnie sie prezentuje ale jak dla mnie dyskwalifikuja ja 2 rzeczy: po pierwsze za krótka menzura, po 2 body z mahoniu, co jest dla mnie całkowicie dyskwalifikujace gitarę do niskich i jeszcze nizszych strojów
« Ostatnia zmiana: 14 Sie, 2008, 16:51:41 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
fajny tekst :)
gitarka fajnie sie prezentuje ale jak dla mnie dyskwalifikuja ja 2 rzeczy: po pierwsze za krótka menzura, po 2 body z mahoniu, co jest dla mnie całkowicie dyskwalifikujace gitarę do niskich i jeszcze nizszych strojów

26.5 krotka ?

Jako fan olchy i jasnych drewien się tutaj zgodzę ale jest też tak że dłuższa menzura "rozjaśnia" brzmienie i to dosyć znacząco

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
no 26,5 to jest tylko 1 cal więcej od standardowego. Dluzsza menzura rozjaśnia, bo struny ladniej rozbrzmiewają i sa napreżone, ale w stroju G przy menzurze 28" momentami mam za duzo basu a mojego mahoniowego Rana strojonego w A# ratuje tylko SD LiveWire który potrafi zaskrzeczeć i rozjasnia tym brzmienie
B ( o ) ( o ) B S

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
a :) Stroj "troche" wyjasnia co i jak ;-)

Ja rozpatrywalem stroj B :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
tak wysoko? :D uszy by mi rozsadziło xD
B ( o ) ( o ) B S

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
no 26,5 to jest tylko 1 cal więcej od standardowego. Dluzsza menzura rozjaśnia, bo struny ladniej rozbrzmiewają i sa napreżone, ale w stroju G przy menzurze 28" momentami mam za duzo basu a mojego mahoniowego Rana strojonego w A# ratuje tylko SD LiveWire który potrafi zaskrzeczeć i rozjasnia tym brzmienie

Ja gram na SG w G# i nie narzekam. Pod mostem mam SD SH-6. Chyba ze mamy inne gusta brzmieniowe :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a bo SG to właśnie są takie mahoniowe :D ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Milo ze sie podoba. Postaram sie cos skrobnac w przyszlosci o K7 i Uv :)


A co do menzury i mahoniu, to 26,5'' pozwala na jakas tam zabawe z nizszymi stroja, ale oczywscie nie az tak ekstremalnymi :) A mahon rzeczywiscie brzmi ciemno, i trzeba z wzmakiem kombinowac i odpowiedni dobrac, zeby brzmienie zbyt zmulone nie bylo.
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
12319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2010, 23:46:02
wysłana przez Aston
22 Odpowiedzi
9645 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2012, 08:30:12
wysłana przez lupus
0 Odpowiedzi
3764 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2012, 13:28:56
wysłana przez Dale Cooper
20 Odpowiedzi
10413 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2012, 14:22:54
wysłana przez Phoenix
54 Odpowiedzi
29862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2013, 15:35:27
wysłana przez Dale Cooper