Autor Wątek: Pickupy APG - Warto? Test.  (Przeczytany 22125 razy)

Offline japl

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #25 13 Lut, 2013, 10:28:25 »
Ja bym akurat z chęcią bym sobie sprawił te pickupy. 500 zł (pewnie dałoby radę zejść sceny, bo z tego co wyczytałem to twórca tych pickup'ów to jednak człowiek a nie zwierz party na kasę). <500 zł i mam pickupy zrobione w Polsce i pewnie lepsze niż seryjne DiMarzio czy Seymour Duncany. Gdy wpadnie trochę więcej kasy to sobie może je nawet sprawię, a co. Zrobią co poniektórym na złość.
ciężko powiedzieć czy lepsze, z tego co mi się gdzieś obiło o uszy jakieś modele są mocno wzorowane na zagranicznych "pierwowzorach"  z dodatkiem ale. Jak pisałem wcześniej mi się podobały i nie grały gorzej niż to co miałem od merlina w innym tele.
Chyba mówisz o tym tele:
Tu są prawdziwe Single Coil pickup'y zrobione na życzenie pierwszego właściciela tej gitary Krzysztofa Paula. Wzorowane  tylko na poglądach KP. Był to projekt custom. Więcej Single Coil do tele APG nie robiło, bo powstali Telebucker'y właśnie o których chyba i chodziło szanownemu Isurez.

Tu możną posłuchać jak to chodzi:


Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #26 13 Lut, 2013, 10:37:40 »
Po nieortodoksyjnym podejściu do języka polskiego mogę powiedzieć śmiało: witamy właściciela APG na sevenstring.pl :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #27 13 Lut, 2013, 11:09:37 »
To jak pan producent tu jest to ja chciałbym zamówić dwa Humbuckery zebra brzmienie coś pod Gibson Les Paul Slash Custom Shop model.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline japl

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #28 13 Lut, 2013, 11:14:42 »
Po nieortodoksyjnym podejściu do języka polskiego mogę powiedzieć śmiało: witamy właściciela APG na sevenstring.pl :)

Nie da się ukryć - to ja. Witam
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2013, 11:16:28 wysłana przez japl »

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #29 13 Lut, 2013, 11:23:07 »
Witam.
A co z moim zamówieniem :)
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline japl

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #30 13 Lut, 2013, 11:39:12 »
To jak pan producent tu jest to ja chciałbym zamówić dwa Humbuckery zebra brzmienie coś pod Gibson Les Paul Slash Custom Shop model.
Dziękuje za zaufanie i zapraszam do kontaktu telefonicznego w tej bardzo ciekawej sprawie. Ten wątek dotyczy czegoś innego i lepiej nie nadużywać cierpliwości moderatora, szczególnie jak wziąć pod uwagę fakt powstania w krótkim czasie linii humbucker'ów do 6,7 i 8 strun, jak zawsze opartej o nowe technologie APG. Było by fajnie poddać tą linie 7,8 dyskusji na tym forum no i przetestować porządnie, żeby nie wyszło jak z nowym windows przed service pack'iem :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #31 13 Lut, 2013, 12:06:09 »
Można prosić o jakieś szczegóły tych pickupów do 7 i 8 strunówek?

Będą wersje bridge i neck? mniej więcej jakie charakterystyki? (hi output czy bardziej pafowe), jakie magnesy?

co to za smaczek z tą nową technologią?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline japl

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #32 13 Lut, 2013, 13:02:29 »
Można prosić o jakieś szczegóły tych pickupów do 7 i 8 strunówek?

Będą wersje bridge i neck? mniej więcej jakie charakterystyki? (hi output czy bardziej pafowe), jakie magnesy?

co to za smaczek z tą nową technologią?
Sytuacja wygląda tak:
Założenia - linia przetworników dla 6,7,8 ... strun, konstrukcja humbucker APG (właśnie tę technologii) http://www.facebook.com/photo.php?fbid=510557712305813&set=a.301465339881719.86090.223759144319006&type=1&theater lub klasyczny dla tradycjonalistów [Paf lub Dimarzio style], brzmienie od klasycznego ale 'poprawionego' ;D przez wiele odmian rockowego do szczęścia dla szatanów. Zawsze głęboko, selektywnie, gdzie trzeba agresywnie, czasem ciemnie ;D
Wersje testowe już istnieją ale nie ukrywam, jak zawsze zaczynam od pierwszego eszelonu, na przykład Viktor Smolski - RAGE http://www.facebook.com/photo.php?fbid=556369464391304&set=a.556368911058026.136961.223759144319006&type=1&theater, żeby skrócić czas pracy nad nowym produktem, no i mieć fajnego endorser'a :) W małych ilościach wychodzi to teraz i na lokalny rynek w większości dla moich stałych klientów, tu można znaleźć info na ten temat http://www.facebook.com/apguitars . Po ukończeniu prac nad podzespołami było by dobrze rozszerzyć grono testerów dla 7->.
Będzie dobrze, zostało nie wiele. Za miesiąc-dwa ma być dostępne w trybie unlimited.

...coś w tym stylu.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #33 13 Lut, 2013, 13:09:01 »
Czyli, że "Hotrailsy" x2? (chodzi mi o budowę singiel-humbucker) Jak tak to chętnie bym obadał :)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline japl

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #34 13 Lut, 2013, 13:24:50 »
Czyli, że "Hotrailsy" x2? (chodzi mi o budowę singiel-humbucker) Jak tak to chętnie bym obadał :)
To co pisałem na temat nowej linii dotyczy pełnowymiarowych humbucker'ów, a z tego co zrozumiałem chcesz mieć minihumb w kształcie stratocaster singlecoil. Jak tak, to mam oczywiście na 6 strun taki. Nazywa się Full Rail na dwa brzmienia - obydwa bez szumu. Jest wersja pod mostek i gryf, tu jest przykład 'użycia':

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #35 13 Lut, 2013, 13:50:14 »
Nie, nie. Humbucker z minihumbuckerów :D Zawsze zastanawiałem się jak to zagra. Czyli to nie to?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #36 13 Lut, 2013, 13:53:37 »
Nie, nie. Humbucker z minihumbuckerów :D Zawsze zastanawiałem się jak to zagra. Czyli to nie to?
Czyli 4 w jednym chyba coś takiego jak na tym foto
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #37 13 Lut, 2013, 14:10:04 »
No właśnie tak to wygląda dlatego myślałem, że taki model do 7 będzie.

zejść sceny,
zejść sceny - to ty se możesz po koncercie :)
O żesz, pijany byłem jak to pisałem.

 :facepalm:

Jasne, jasne :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline japl

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #38 13 Lut, 2013, 16:05:48 »
No właśnie tak to wygląda dlatego myślałem, że taki model do 7 będzie.


Teraz rozumiem, tak na zdjęciu taki i jest 2 mini obok 4 cewki. Ale dla 6-ki. Można z tego wyciągnąć sporo różnych brzmień, ale...

I to Ale, wygląda tak, że koszt tej konstrukcji oraz pracochłonność jest na krawędzi opłacalności i dla tego robię to tylko na zamówienie (bardzo limited edition) no i dla 6 tylko, koszt uruchomienia wersji 7 strunowej - forma wtryskowa i takie tam inne podzespoły nie pokrywają się z potencjalnej ilością zamówień. Przynajmniej na dziś.
Nowa linia do 6,7,8 będzie wyglądać tak samo, ale będzie miała 2 cewki i dwa sensownych brzmienia Humbucker lub vintage single lub p-90. Obydwa bez szumu.

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #39 27 Lut, 2013, 12:57:45 »
ECH YHM YHM,,,

WAŻNA UWAGA, produkty APG, które miałem przyjemność testować często były prototypami. To młoda firma w fazie rozwoju, więc nie ma co się przypierdalać od startu tylko czekać na efekty. Ująłem w pierwszym poście, że coś "ma być" wykazując przyszłościowy charakter jakiś seri do 7 i 8. Co powstanie? Jak będziemy grzeczni to będzie sie to działo na naszych oczach

2. Przepraszam, że nagranie kamerą nie może być wyznacznikiem, ale nawet na YT słychać od razu, że mamy doczynienia z poważnym soundem.

Chciałbym cytować "Dale Coppera" ale szkoda cytować tak żałosne wypowiedzi. Wstyd za sevenstringa. Niektórzy nie sprawdzą organoletycznie a komentują, nie potrafią też komunikować się z innymi a zwalają za to winę na drugich. Jesteście chujowi ludzie :)
Cytuj
czyli co generalnie nikt nie grał? nie mówię tu o wrażeniach po rozmowie z człowiekiem - bo jak bym tak miał podchodzić to bym wypierdolił do śmietnika Merliny zanim je przetestowałem  - a wszystko po mailu od twórcy

zapytam jeszcze raz - ktoś grał? porównał to z np. hi-end Fenderem, SD, DiM?

ps: wracam do lektury forum DC

Jako, że pickupy to moje hobby to odpowiadam, że tak grałem na tym i nie wyssałem z palca tego tematu.
 Napisałem najważniejszą cechę pickupów APG i w pełni ją zbadałem - harmoniczne, równowaga pasma, odpowiedni sygnał i charakter drewna. To są najważniejsze cechy dobrego pickupu, nie wszystkie SD to mają i nie wszystki Dimarzio.

Wiele z poniższych przetworników wędrowało do tych samych gitar co pozwalało na wyciągnięcie optymalnych cech konkretnego modelu przetwornika.

Miałem Dimarzio (paf pro, paf joe x2, fred x2, evolution neck, bridge, super 2, Virtual Hot tele, dimarzio IBZ) Seymour Duncan (Sh5, Sdjb junior, sh2, sh4, sh6) Bill Lawrence do tele a raczej Wilde (L202tn chyba jedyny w polsce i l-48 i L500L w setiusie) Tom Anderson H2, hmm jeszcze pickupy PRS'a testowałem w setiusie, w PRsach Dragon II, HFS, Mccarty. W stracie: Fender Samarium Cobalt Noiseless, Am Standard z różnych epok, Merlin Classic Strat. Kent Armstrong PAFs. W gitarkach brata (gramy razem) Suhr Ssh+, Fletcher Landau... PRS HFS V.Bass, Joe Barden Two Tone, Caparisson PHR.. Peavey Custom Shop hmm EVH Wolfgang (ten nowy humbucker), jakieś sety Dimarzio w Fender Heartfield... Na pewno nie ująłem wszystkiego.

Piszę tu o rzeczach, które gościły u mnie na dłużej, a nie o tym co u kogoś macałem. Moja opinia  (nie reklama) jest w pierwszym poście  :szukaj:

Pozdrawiam AP  ;)
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #40 29 Maj, 2014, 14:40:46 »
Necro bump.

Kilka dni temu rozmawiałem z panem Andryeyem z APG, po tym, jak skierował mnie tam kolejny dobry znajomy. Po ograniu na miejscu kilku konstrukcji, zacząłem się poważnie zastanawiać nad zamówieniem setu do giba. Miał ktoś w międzyczasie coś więcej do czynienia z pickupami tej firmy? chętnie dowiedziałbym się więcej od strony user experience ;)

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #41 29 Maj, 2014, 21:51:19 »
Też słyszałem ostatnio dobre opinie, ma ktoś na forum ?

Spoiler
.

Orange

  • Gość
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #42 01 Paź, 2016, 21:26:42 »
Chcę dostać złotą łopatę.

Uprzedzam, że przeczytałem wątek z forum Dale'a 2 razy, ten tutaj też od początku.
Czy ktoś miał te pikapy w łapach? Z moich obserwacji potalów społecznościowych i aukcyjnych wynika, że żadko one trafiają do obiegu. Operając się na mojej teorii obrotu sprzętem ogę wysnuć wniosek, że:
1 są tak zajebiste, że ktoś, kto je kupi już się ich nie pozbywa
2 są tak nezajebiste, że nikt ich nie kupuje i nie odsprzedaje.

Jest też trzecia opcja patrząc kiedy strona APG była aktualizowana i jak działa - firma padła.

Do rzeczy jednak.
Czy ktoś z szacownych forumisiów miał i macał wyroby APG? Szuakm czegoś w kierunku Tele i stąd takie pytanie. Jeśli ktoś miał/ma chętne usłyszę jak to się prezentuje. Co do jakości wykonania - mam je na biurku, więc widzę. Wiem, ze zaraz padnie "masz to se stestuj", ale jak znam siebie,to jak zamontuje to zostaną w gitarze foreva, nawet jak mi nie bedze podobao się ich brzmeinie - przyzwyczaję się, ot-co. A nie chce jeszcze zakaldać, bo w zakresie moich mozliwośći znajdują się Quarter Pounds pana SD i The Boss BKP - obydwa w setach. Teraz niech mi ktoś powie dlaczego powinienem założyć APG, a nie SD. Dodam jeszcze - kto nie zna moich preferencji MERLIN PONAD WSZYSTKO, choś ostatno niestety otworzyły mi się oczy i na inne marki, które daja mi to co Merlin nie ( i vice versa nie znalazłem u SD a u Merlina tak)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #43 01 Paź, 2016, 22:12:59 »
Chcę dostać złotą łopatę.

Uprzedzam, że przeczytałem wątek z forum Dale'a 2 razy, ten tutaj też od początku.
Czy ktoś miał te pikapy w łapach? Z moich obserwacji potalów społecznościowych i aukcyjnych wynika, że żadko one trafiają do obiegu. Operając się na mojej teorii obrotu sprzętem ogę wysnuć wniosek, że:
1 są tak zajebiste, że ktoś, kto je kupi już się ich nie pozbywa
2 są tak nezajebiste, że nikt ich nie kupuje i nie odsprzedaje.

Jest też trzecia opcja patrząc kiedy strona APG była aktualizowana i jak działa - firma padła.

Do rzeczy jednak.
Czy ktoś z szacownych forumisiów miał i macał wyroby APG? Szuakm czegoś w kierunku Tele i stąd takie pytanie. Jeśli ktoś miał/ma chętne usłyszę jak to się prezentuje. Co do jakości wykonania - mam je na biurku, więc widzę. Wiem, ze zaraz padnie "masz to se stestuj", ale jak znam siebie,to jak zamontuje to zostaną w gitarze foreva, nawet jak mi nie bedze podobao się ich brzmeinie - przyzwyczaję się, ot-co. A nie chce jeszcze zakaldać, bo w zakresie moich mozliwośći znajdują się Quarter Pounds pana SD i The Boss BKP - obydwa w setach. Teraz niech mi ktoś powie dlaczego powinienem założyć APG, a nie SD. Dodam jeszcze - kto nie zna moich preferencji MERLIN PONAD WSZYSTKO, choś ostatno niestety otworzyły mi się oczy i na inne marki, które daja mi to co Merlin nie ( i vice versa nie znalazłem u SD a u Merlina tak)
Wołam @lwronk

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #44 01 Paź, 2016, 22:47:33 »
Miałem set customowych humbuckerów, bez szału brzmienie, single podobno całkiem niezłe, ale to nie jest półka bkp, tylko właśnie okolice sd, chyba że trafisz na mniej udane egzemplarze. Miała być jakość, a było jakoś. Ogólnie bez szalu  ale też tragedii nie było.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #45 02 Paź, 2016, 06:54:03 »
Myśle ze o zdanie na ich temat możesz pisać do Lootnicka, choć uprzedzam, ze raczej bedzie pisał w samych superlatywach, bo jest nimi kompletnie zajarany. Jak u niego byłem to mówił, ze powymienial we wszystkich wiosłach BKP i SDki na APG bo brzmią równie dobrze, a kosztują mało. Słyszałem jego Tele (semi hollow) i jego PRSa na tych pickupach i rownież złego słowa powiedzieć nie moge, ale słyszałem to na niewielkiej głośności, na wzmaku cyfrowym, w gitarach ze względnie dobrym drewnem (to był jego private stock, wiec zakładam ze drewno gorna polka).
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
10829 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2011, 08:21:38
wysłana przez wuj Bat
17 Odpowiedzi
13578 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2013, 00:13:01
wysłana przez Yakus
5 Odpowiedzi
13411 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2018, 20:48:54
wysłana przez sharpi2
30 Odpowiedzi
7918 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2021, 16:27:08
wysłana przez Orange
15 Odpowiedzi
3218 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2021, 00:35:19
wysłana przez Mat