Autor Wątek: Pickupy APG - Warto? Test.  (Przeczytany 22177 razy)

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Pickupy APG - Warto? Test.
« 06 Lut, 2013, 09:34:26 »
Będąc w nieistniejącym chyba już Broken Neck w Gdyni polecili mi pickupy APG http://apguitars.com/?lang=pl

Było to w okresie kiedy miałem dwa Straty. Najpierw wstawiłem pickupy do F. Jeff Beck i było ciekawie. Jako, że gitara miała jakieś małe progi sprzedałem ją i zamówiłem drugi set do "customa" z mayo.
1. Prawdziwa customowa obsługa klienta - pierwszy set mi się jakoś średnio podobał, był za bardzo vintage - rozmowa z Andrzejem - dostałem do testu drugi z przetwornikiem overwound pod gryfem i tak zostało. Grunt to powiedzieć czego się oczekuje i nie ma rzeczy nie wykonalnych.

2. Byłem w szoku, że wreszcie jest coś nowego w bezszumowych singlach...
Stratobucker to jest mały rzeźnik, który po rozłączeniu nie szumi a brzmi jak żyleta, reszta gada bardzo singlowo. Kompletnie inny patent rozłączania niż u wszystkich, którzy jadą na patentach Billa Lawrence z lat 70".

3. Grałem na humbuckerach w szóstkach i brzmiały na prawdę dobrze - pomimo tego, że były to prototypy zrobione na bazie pickupów WSC  :D W związku z tym sam czekam teraz na humbuckery do PiErEsa. Niedługo mają być pickupy do siódemek i może osemek.. A jak będą to będzie można nakurwiać na siódemce.

Te pickupy cechuje - dobry sygnał - zajebiscie dużo harmonicznych - dynamika jak na pasywy przystało - słychać jak gra decha - nie szumią
A... Cena za set do strata - 490   :headbang:

Zrobiłem kiedyś taki test jak ktoś chce posłuchać:


PS. Jeśli ktoś myśli, że ten most (Wilkinson Vintage na 6 śrubach) został tak zajebiście ustawiony w Majonezie to muszę mu powiedzieć - NIESTETY NIE.
« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2013, 09:44:37 wysłana przez freakguitar »
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #1 06 Lut, 2013, 09:42:30 »
Z bezszumowych singli wrzucałem kiedyś jeszcze to: www.humless.strefa.pl . ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Arek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #2 08 Lut, 2013, 12:54:33 »
Jakim nieistniejącym? Broken Neck jest i ma się jakośtam, ale tyle ile gadałem tam może tydzień-dwa temu to nie zapowiada się na zamknięcie. Tak w ramach prostowania informacji i nie siania nieprawdziwych.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #3 08 Lut, 2013, 17:58:22 »
Z tego co wiem po prostu pieróg odpadł z pracowania tam.

I dobrze, kij mu w mrowisko.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #4 09 Lut, 2013, 01:31:50 »
Pickupy APG sa dostepne w gitarach ping pong lee takze nic tylko brac.

Jakis czas temu Pan od APG z hukiem pojawil sie i zniknal z mojego forum. Z tego co pamietam bezszumowe single to po prostu byly humbuckery, a na stronie widnialy piekne zdjecia... Ale niestety DiMarzio. Dla mnie to az za duzo. Tak, jestem hejterem.
mniut i piah

Offline kleks

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
  • macałeś? jak nie to zamknij mordę!
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #5 11 Lut, 2013, 12:36:43 »
Na poczatku się przywitam bo tak wypada :) więc WITAM :)

A teraz do rzeczy @Dale grałeś na tym, macałeś, czy tak tylko na podstawie zdjęć i "bo kotś coś na forum powiedział, wkleił"?

Grał ktoś na tym? Z tego co widzę na stronie i opisie to jest to coś zupełnie innego niż dostepne na rynku przystawy, czy to Merlin, DiMarzio czy też SD :) ktoś ma doswiadczenie w temacie tych przystawek?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #6 11 Lut, 2013, 19:57:08 »
Po zapoznaniu się z panem z APG nie mam zamiaru próbować żadnych ich produktów. Padały prośby o możliwość przetestowania, lądowały w śmiechu i błocie.
mniut i piah

Offline kleks

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
  • macałeś? jak nie to zamknij mordę!
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #7 11 Lut, 2013, 20:21:09 »
a widziałeś się z nim? ja dziś gadałem tel. i mam totalnie różne odczucia:

1 - można testować, można oddać i wymienić
2 - można zamówić CUSTOMA czyli mówisz co chcesz z brzmienia i się robi :)
3 - konkretny typ. nie głaszcze się po jajkach tylko mówi co i jak
4 - lubuje się w brzmieniu i jego pełni, a nie w masowych napierdalankach typu EMG, SD, ect.
5 - teraz będzie robił prototypy 7 i 8 stringów

podoba mi się to na chwilę obecną masz opcję custom i nie jest to masówka, która jest dostępna wszędzie na oklepanych (nie do końca fajnych) patentach

ktoś to macał? koleś podobno robił i robi customa dla Skawy - który jest mega zbokiem jeśli chodzi o brzmienia i to ze stratów :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #8 12 Lut, 2013, 00:20:26 »
O tak własnie działa firma APG:

Cytuj
Hej,
o co ci chodzi z APG, kiedy gadałeś z "panem z APG", bo ja ci nie pamiętam. Bzdury wygadujesz na dwóch forach na mój temat.
Uważaj co robisz

A tak wygladała dyskusja na moim forum:
http://www.gitara-online.pl/viewtopic.php?f=14&t=7210

Zdaje się, że szykuje się wizyta mafii w domu...
mniut i piah

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #9 12 Lut, 2013, 00:25:45 »
Widzę że koleś jest z Gdyni to może w trosce o własne życie nie powinienem się w tym temacie wypowiadać? :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #10 12 Lut, 2013, 00:43:31 »
Czyli słuszne miałem wrażenie, że debiut na forum broniący jakiejś polskiej manufaktury to nie zbieg okoliczności...
:D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #11 12 Lut, 2013, 00:45:35 »
Niestety tak to wygląda. A to kurewsko zraża ludzi do produktu, nie wiadomo jakby nie był zajebisty.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline RPA

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #12 12 Lut, 2013, 00:59:43 »
W wyniku wymiany mailowej z "pewnym producentem elektroniki gitarowej" dowiedziałem się o różnistych "zagrywkach taktycznych" i mentalności pana A.P., no i od tego czasu nawet nie spoglądam w stronę jego wyrobów, nieważne jak cudowne i jak tanie by nie były.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #13 12 Lut, 2013, 01:01:03 »
Po lekturze linka od Dale'a, ponownym przeczytaniu postów tutaj na forum i dostrzeżeniu
Cytuj
macałeś? jak nie to zamknij mordę!
moje zainteresowanie tymi pickupami właśnie poszło się ostro jebać, że aż słychać jęki jak dochodzi.
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2013, 01:04:33 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #14 12 Lut, 2013, 01:05:51 »
Chyba wszyscy A. P. z Gdyni związani z gitarami mają jakiś problem z deklem :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline kleks

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
  • macałeś? jak nie to zamknij mordę!
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #15 12 Lut, 2013, 07:27:53 »
rozumiem aluzje co do podpisu - z buta powiem NIE to nie ja jestem APG :) - taki mam bo tak uważam - dosć mam matołów co się wypowiadają po lekturze forum, obejrzeniu YT czy dlatego, że wydawaniu opinii o czymś czego w życiu w ręku nie trzymali, nie "macali", nie grali czy też nie pierdolnęli o glebę :)

czyli co generalnie nikt nie grał? nie mówię tu o wrażeniach po rozmowie z człowiekiem - bo jak bym tak miał podchodzić to bym wypierdolił do śmietnika Merliny zanim je przetestowałem :) - a wszystko po mailu od twórcy :(

zapytam jeszcze raz - ktoś grał? porównał to z np. hi-end Fenderem, SD, DiM?

ps: wracam do lektury forum DC

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #16 12 Lut, 2013, 07:52:58 »
Przeczytałem całą dyskusje z gitara-online.pl i mam wrażenie że koleś po prostu nie chce mieć klientów albo założył za ciasne gacie jak się wypowiadał... Zdecydowanie nie skorzystam, chociaż właśnie jestem na etapie poszukiwań singla do 7ki i chętnie bym sprawdził.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #17 12 Lut, 2013, 07:58:27 »
bym wypierdolił do śmietnika Merliny zanim je przetestowałem :) - a wszystko po mailu od twórcy :(
pierwszy raz słyszę złą opinię o kontakcie z Merlinem ;o

co do APG, to rynek tak jest nasycony innymi markami, że bez solidnych próbek się nie obejdzie jeśli chce się produkt sprzedać

ed: noo i podejscia do klienta ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2013, 08:00:40 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline kleks

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
  • macałeś? jak nie to zamknij mordę!
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #18 12 Lut, 2013, 08:09:14 »
dobra wypiłem kawę, przeczytałem co trzeba i na szybko powiem tak:

1 - zgadzam się z opiniami ludzi z Forum jak i AP - to jest to czego ja nie lubię: dotknij, pograj, porównaj, wypowiedz się :)

2 - koleś faktycznie emocjonalnie podszedł do tematu, ale chyba się mu nie dziwię :) to tak jakby ktoś o Waszym dziecku dyskutował za Waszymi plecami i pisząc, że na zdjęciu spoko, z uwag w dzienniczku już inaczej, a tak naprawdę to nikt go nie spotkał :)

3 - hmmmm nadal mnie to zastanawia jak to gada i może się przejadę nad morze :)

4 - rozumiem zdenerwowanie ludzi na ton wypowiedzi, ale jak już pisałem ja bym Merlina nie testował po mailu z cyklu "Fajnie tak sobie wymienić wszystkie oczekiwane cechy nowego brzmienia :) Tylko ile z nich jest faktycznie do osiągnięcia. ... Plastyczne. Trudno coś powiedzieć. Termin mocno nietechniczny ..." - tak trochę nie do końca to fajnie wygląda, ale przetestowałem ...


tak też się zastanawiam, że często ci dobrzy są pojebani :)

hmmm zastanawia mnie też fakt, że Mayones Legend był na Musikmesse z setem APG, gra na tym Skawa, rozwiązania wzorowane na najlepszych klasykach jeśli chodzi o brzmienie i konstrukcje - stawiam, że nie jest to produkt dla napierdalaczy, którym musi brzmieć jak piła łańcuchowa, ale raczej dla ludzi, którzy chcę czegoś więcej :)

no nic szuka dalej ludzi, którzy to ograli :)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #19 12 Lut, 2013, 08:42:31 »
Przeczytałem.
Kolo zaczął z dupy końca potem trochę wyluzował ale zakończył beznadziejnie tym-
P.S. Mam nadzieje że nikt nie został obrażony po przeczytaniu tego postu, ale nie dam 100%
Niby taki żarcik ale i tak swoje wiem.

No ja tez za-PS-uje.
Prawie kupiłem te APG ale sevenstring jest bardzo opiniotwórczy, a ja jestem bardzo uległy i poszukam gdzieś indziej.
PS. 2 Bylem nawet trochę napalony na humbuckery.
PS. 3 Ma może ktoś jakiś fajny secik do opchnięcia, najlepiej w puszkach niklowanych czy tam chromowanych.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #20 12 Lut, 2013, 09:28:07 »
miałem te pickupy w telecasterze i podobobały mi się, fajnie to grało. Natomiast o tym co było powypisywane w tamtym temacie to po prostu szkoda znów pisać.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #21 12 Lut, 2013, 11:38:01 »
Ostrzegam wszystkich.

Jak sobie chcecie pojeździć po producencie to Dale dał Wam link i na jego forum możecie do woli. Tutaj zapraszam do dyskusji jeśli ktoś grał na produktach APG a nie do kolejnego flame'u.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Orange

  • Gość
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #22 12 Lut, 2013, 19:28:03 »
Już to widzę.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #23 12 Lut, 2013, 21:40:38 »
Ja bym akurat z chęcią bym sobie sprawił te pickupy. 500 zł (pewnie dałoby radę zejść sceny, bo z tego co wyczytałem to twórca tych pickup'ów to jednak człowiek a nie zwierz party na kasę). <500 zł i mam pickupy zrobione w Polsce i pewnie lepsze niż seryjne DiMarzio czy Seymour Duncany. Gdy wpadnie trochę więcej kasy to sobie może je nawet sprawię, a co. Zrobią co poniektórym na złość.
ciężko powiedzieć czy lepsze, z tego co mi się gdzieś obiło o uszy jakieś modele są mocno wzorowane na zagranicznych "pierwowzorach"  z dodatkiem ale. Jak pisałem wcześniej mi się podobały i nie grały gorzej niż to co miałem od merlina w innym tele.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Pickupy APG - Warto? Test.
« Odpowiedź #24 12 Lut, 2013, 23:22:26 »
zejść sceny,
zejść sceny - to ty se możesz po koncercie :)
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
10845 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2011, 08:21:38
wysłana przez wuj Bat
17 Odpowiedzi
13609 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2013, 00:13:01
wysłana przez Yakus
5 Odpowiedzi
13431 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2018, 20:48:54
wysłana przez sharpi2
30 Odpowiedzi
7957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2021, 16:27:08
wysłana przez Orange
15 Odpowiedzi
3244 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2021, 00:35:19
wysłana przez Mat