Autor Wątek: Supreme MiCh - mini sample  (Przeczytany 9297 razy)

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Supreme MiCh - mini sample
« 04 Lut, 2013, 17:19:40 »
To mój 1x ze kamerą videłoooo i YouTuboooo, chwilę w końcu znalazłem bo córci pilnuję w domu więc dorwałem się do kamery i postanowiłem coś nagrać, żeby nie było, że obiecałem i nic z tego :)

Wiem miał być test 3-4 wiosła, ale nie mam serio czasu i to trochę by wymagało poświęcenia, żeby tego nie zjebać (to zjebałem więc może kolejne się uda lepiej) :).

Nic nie jest zmieniane, a raczej więcej potwierdzone:

1. heban - je
2. fornier - je
3. klon na tobie - je (ofornierowany)
4. mahoń - je
5. przystawy z Epiphona - soooo
6. reszta jak była tak jest
7. na nieszczęście cienkie druty i chuuuuuja się gra na tym - ale dawali za free w RnR więc brałem :)

PS: to nie jest film na zachętę ani nic z tego - tylko jak obiecałem tak robię - wiosło do osobistego zmacania w Gdańsku :)

PS 2: SERIO mam nadz., że nie będzie wojny bo nie taki jest cel, a wiem, że zawsze jak coś zacznę (znaczy temat) to lipa się robi :( - a i sorry za babole (głos córeczki na koniec mówi wszystko :))

LINEK -

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #1 04 Lut, 2013, 17:30:26 »
o ile na cleanach jeszcze ujdzie to przester jest po prostu tragiczny
B ( o ) ( o ) B S

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #2 04 Lut, 2013, 17:49:24 »
Clean fajniusi, ale przester jest tak nieselektywny że szkoda gadać. Mnie na pewno nie przekonał. Wolałbym mieć Epiphone'a niż tego Gibsunga. Ale jeżeli Tobie się podoba, to najważniejsze.

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #3 04 Lut, 2013, 17:55:54 »
No nie przekonało mnie to wideło :)
Ne chodzi tu o błędy, ale tak jak koledzy wyżej napisali, kleen spoko ale dirty to post tragical comedy.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #4 04 Lut, 2013, 18:07:14 »
Clean bardzo obiecujący, ale przester nie powala. Pewnie lepsze pickupy by mogły załatwić sprawę, niemniej za ~2k jakie wyjdzie gicia + pickupy mozna już mieć konkretne wiosło, konkretnego pochodzenia i w miarę dobrej jakości. Zawsze mnie intrygowały te chińskie LP, ale co raz bardziej zaczynam się przekonywać do tego, że one tylko wyglądają niestety.

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #5 04 Lut, 2013, 18:47:58 »
jeszcze jedno z brudem -

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #6 04 Lut, 2013, 18:51:13 »
Właściwie to strasznie bawi mnie to, jak nick autora testu wpływa na ocenę brzmienia.

http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/npad-(new-power-amp-day)-mg-amps-2x50/ - też ograłem sobie piec na Youtubie, na bardzo podobnej gitarze (Epiphone LP Custom) i nikt nie pisał, że przester jest tragedią, że gitara jest tragedią, a słychać mniej więcej tyle samo. Także tego, śmiechłę.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #7 04 Lut, 2013, 18:57:32 »
Tylko w Twoim tescie chodziło o coś innego. Po drugie uważasz że jest inaczej niż piszemy? Sorry, ale przester jest strasznie zmulony. Masz może taką sama gitare, ale inne pickupy, więc może tutaj jest kruczek pogrzebany
B ( o ) ( o ) B S

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #8 04 Lut, 2013, 19:01:46 »
Po drugie uważasz że jest inaczej niż piszemy?

Uważam, że na podstawie filmu nagrywanego najprawdopodobniej aparatem (albo i kamerą, nie ma to w sumie znaczenia) z audio poddanym kompresji i innym cudom charakterystycznym dla dźwięku z video, po prostu nie da się obiektywnie stwierdzić, jak coś brzmi. W dwie strony, dobrze czy źle. Także jeżeli piszecie, że gitara jest chujowa, to wyłącznie dlatego, że jest Gibsungiem.

Ode mnie tyle w temacie, pozdrawiam. :)

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #9 04 Lut, 2013, 19:10:19 »
dodam dla jasności (nie wiem czy to wam coś pomorze w opiniach) - nagranie kamerą FULL HD JVC w maksymalnej jakości jaką daje :), ja nie kompresowałem nic - 1 film ma 1,5 GB i ładował się na YT pół dnia :), 2 ma 300-400 MB i też ładował się z 1,5 godziny :), a łącze mam przyzwoite :)

dlatego tak zrobiłem, bo to mój 1x z YT i nagraniem na kamerę, poza tym chciałem, żeby było jak najbardziej realnie (na ile to możliwe z YT i kamerą), dlatego nie ma tu magicznych wtyczek, POD-ów i innych FOTOSZOPÓW :)

czekam dalej na Wasze komentarze

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #10 04 Lut, 2013, 19:21:23 »
dodam dla jasności (nie wiem czy to wam coś pomorze w opiniach)

Ekipa z Pomorza, jak tam opinie? 
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #11 04 Lut, 2013, 19:21:45 »
Drugi filmik nagrywałeś na innej gicie, a w pierwszym fajne były fajne riffy. Do tego zgodzę się z Lopusem.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #12 04 Lut, 2013, 19:22:04 »
Mi sie tam przester nawet podoba. Cleany za to nie. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #13 04 Lut, 2013, 19:35:41 »
Drugi filmik nagrywałeś na innej gicie, a w pierwszym fajne były fajne riffy. Do tego zgodzę się z Lopusem.

z Lopusem

z Lopusem

z Lopusem

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #14 04 Lut, 2013, 19:37:14 »
Drugi filmik nagrywałeś na innej gicie, a w pierwszym fajne były fajne riffy. Do tego zgodzę się z Lopusem.

z Lopusem

z Lopusem

z Lopusem


Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #15 04 Lut, 2013, 19:39:13 »
To już mogłeś mnie chociaż poprawić pirovarit
Zgadzam się z Lupusem

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #16 04 Lut, 2013, 19:41:08 »
To już mogłeś mnie chociaż poprawić pirovarit
Taki to już ze mnie zimny drań

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #17 04 Lut, 2013, 20:38:10 »
Przecie jest ze wsi :)
return to monke

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #18 05 Lut, 2013, 11:35:11 »
Nagraj w wolnej chwili coś na przesterze, tylko nie stawiaj centralnie kamery na osi z głośnikami tylko bardziej z boku.

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #19 05 Lut, 2013, 15:03:44 »
Może jutro mi się uda :) ... do tego czasu słów kilka:

1. Chopie - po czym wnosisz, że 2 wiosła? Po brzmieniu czy odbiciu w TV :) :) :) - jestem na tyle perfidny, że "może" jest to zrobione specjalnie :) ... a tak 100% serio, czy Waszym zdaniem brzmienia "brudne" są mega inne/podobne/różne? To dosć ważne w tym ćwiczeniu - zamknijcie oczy i uznajmy, że to jest tylko AUDIO - chcę wiedzieć czy poza głosnoscią słychać różnice DUŻE / znaczące / determinujące wybór?

2. Jutro postaram się nagrać to trochę inaczej zobaczę co wyjdzie - też będą 2 próbki ale tu odrazu powiem, że na 99,9% będą to 2 różne wiesła dokładnie na tych samych ustawieniach - a może nawet lepiej damy wszystko na 12:00 - wtedy też chciałbym Wasze opinie co do soundu (nie że chujowo, ale, że tak lepiej tam gorzej) no i na koniec powiem Wam co i jak było nagrane (wiesła jakie i z czym) - sorry za takie zamieszanie, ale to dosć istotne bo jak zostało zauważone "autor oraz pochodzenia wiosła mogę wpływać na opinie :)"

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #20 05 Lut, 2013, 15:54:51 »
Może jestem głuchy, ale dla mnie to wiosło nie brzmi źle. Szczególnie jak za NOWE za 2k. Przestery nagrywane kamerką będącą naprzeciw wzmaka nie mogą być selektywne.
Nie zmienia to faktu, że dalej jestem przeciwny temu precedensowi. Niech to żółtki nazwą jakoś po swojemu, niech wygląda tak samo. Ale od znaków towarowych mi wara, małe ryżożerne kreatury!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #21 05 Lut, 2013, 16:11:58 »
Druga próbka brzmi trochę selektywniej. Może to przez inne riffy, może coś zmieniłeś w ustawieniach wzmaka, ale gitara jednak ta sama.
Liczyłem że poleciałeś w kulki zmieniając gitę, a ja bym był jedynym, który zgadł. Ja bym tak zrobił. :D

Zrób taki test jak Stivo z Pasem, Prsem i Flejmem.
« Ostatnia zmiana: 05 Lut, 2013, 16:16:39 wysłana przez ChopZeWsi »

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #22 05 Lut, 2013, 16:53:21 »
:) to by były jaja :) - ktoś jeszcze przemyślanina na temat 1 vs. 2 (brzmienie i różnice/podobieństwa)? Podpowiem, że korekcja na zasadzie "dmuchnąłem w pokrętło" no i inna pora dnia - co za tym idzie, inne nastawienie :) no i pewnie delikatnie inne ustawienia paki/kamery :).

z testem lepszej jakości tak średnio bo jebania na maxa tym bardziej, że nie mam nic na chacie :(, ale coś wymyśle :) no i obiecałem w sumie taki: Supreme, Epiphone Studio, PRS Custom 24 SE, LP IV :)

jutro tak jak mówiłem - sam brudek na 2 wiosłach albo i 3 :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #23 05 Lut, 2013, 17:04:56 »
Czekam, mam nadzieję, z rana coś zobaczyć, bo wieczór zajęty. Akurat mój test jak pisałem strzałem w dziesiątke nie był, bo jedno wiosło gada na jednych ustawieniach dobrze, a drugie na innych.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Supreme MiCh - mini sample
« Odpowiedź #24 05 Lut, 2013, 17:11:18 »
bo dobra nie będę cioooooołłłł w Ch... 2 próbka nagrana na tych samych ustawieniach ale na innym wiesłe :) :) :)  - BRAWA DLA CHOOOOPA :) :) :)

1. Chyyynsky Supreme z przystawkami od Epiphona za 40/50 zł na Allegro jak ktoś ma szczęście tyle dostać (nie wiem jakie po rezystancji standard PAF) nic nie zmieniane koszt wiosła ... no niech będzie, że 2000 PLN z casem

2. Flame LP IV Customek (ze stockowego tylko drewno) z DiMarzio SuperDistortion i PAF PRO (za qwa 800-900 zł wtedy bo NOWE), schallery, srelllly, wiosło kosztowało w sumie jakies 3500 PLN ze casem i paskiem

No i teraz pytanie - czy jest taaaaaaaaaaaaaka przepasć i czy wynika z fakty DiMarzio vs. Chińskie Epiphony :)

Dodam, że ludzie nie lubią jak się ich w ch..... robi i nie taki był cel :) - musiałem zneutralizować "autora i pochodzenia wiosła"

jutrzejszy test: Supreme vs. LP IV ale nie powiem, który pierwszy wszystko na 12:00, a potem zobaczymy :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
12334 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2007, 11:13:01
wysłana przez lord_awesomeguy
0 Odpowiedzi
1482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2012, 10:20:31
wysłana przez admaxo
5 Odpowiedzi
1517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2012, 12:19:50
wysłana przez KykuPL
173 Odpowiedzi
51863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2013, 17:36:57
wysłana przez Maciek
26 Odpowiedzi
12198 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2013, 18:27:37
wysłana przez Myxu