Autor Wątek: Pickupy do jesionu  (Przeczytany 1280 razy)

Offline WyldeChild

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Pickupy do jesionu
« 05 Sty, 2013, 16:33:09 »
Witam, wiem, że na forum były rozmowy na ten temat, ale ja chcę dowiedzieć się czegoś bardziej konkretnego. Otóż: gitara jesion+5-cio częściowy klon-mahoń+klon. Chodzi mi przede wszystkim na uniwersalności tj. pod mostem rzeźnia, pod gryfem coś co jednocześnie może zostać użyte do solówek w rzeźni, jak i cleanów. Gram przede wszystkim coś w rodzaju melodic death/progressive  metal oraz takie rzeczy jak blues rock, pop rock, fusion jazz. Bardzo zależy mi na uniwersalności, mają być pasywne, mile widziane rozłączane cewki. Myślałem o secie Merlinów: Hellfire 7 i Ceramic Legend 7. Jak to by siedziało w jesionie? Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Ze stajni DiMarzio np. X2N 7 i Air Norton 7.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Pickupy do jesionu
« Odpowiedź #1 05 Sty, 2013, 16:58:14 »
BKP Nailbomb -  na giełdzie wisi mostkowy zapuszkowany w bardzo dobrej kasie. Jeszcze tylko taki gryfowy i beje!

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: Pickupy do jesionu
« Odpowiedź #2 05 Sty, 2013, 17:44:23 »
Będę nudny - z DiMarzio D-Sonic (albo inny Crunch Lab) pod most i będzie Pan zadowolony. U mnie siedziało w barytonie jesion+klon i byłem zajebiście kontent. Pod gryfem miałem Nortona, ale jakoś mi nie robił, so PAF Pro maybe? Z kolei od Duncana podobał mi się w tej gitarze set SH-4 + SH-2, także też jest to jakaś opcja.
It's always nice to have a penis.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Pickupy do jesionu
« Odpowiedź #3 05 Sty, 2013, 17:56:08 »
Powielę domasa z mostowym, proponując także Nailbomba ( ceramicznego ) a pod gryf VHII . Raz ze określany jako modern szrederka pod gryfem, po nad to wspaniale dogaduje sie z innymi humbami w tym Nailbomb i Aftermath na klinach,  splitowany zachowuje sie jak rasowy singiel, sam jako taki potrafi dać krystaliczne kliny i jazzowe ciepło. Osobiście nie znam bardziej uniwersalnego zestawu. Na dzisiaj to mj ulubiony gryfowy pickup. Może być jeszcze Emerald ale ten ma czasami za dużo tego dolnego ciepełka i wg niektórych może mulić ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
8664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2006, 20:11:36
wysłana przez el-biczel
12 Odpowiedzi
6287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2010, 01:27:46
wysłana przez Bjørn
2 Odpowiedzi
2566 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2011, 23:07:44
wysłana przez mondomg
50 Odpowiedzi
29229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2014, 15:10:17
wysłana przez Dareios
17 Odpowiedzi
7639 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2012, 09:33:52
wysłana przez primer