Autor Wątek: Który Bare Knuckle do jesionu???  (Przeczytany 7650 razy)

Offline Jimmie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Który Bare Knuckle do jesionu???
« 29 Kwi, 2012, 20:12:24 »
Witam forumowiczów
Planuję zamówienie gitary u pana Lootnicka. Ma to być siedmiostrunowy baryton 28" wykonany w całości z jesionu. Orientuje się może ktoś, który z pickupów z rodziny Bare Knuckle nada się najbardziej? Od pickupu oczekuje selektywności i oczywiście solidnego pierdol....cia  :headbang: (strój dropB plus F# na siódmej strunie). Chodzi mi o pickup przy mostku. Proszę o pomoc kogoś kto miał styczność z tymi pickupami.
Z góry Dzięki.  ;)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Hmmm... a co grasz? W PAS'ie mam jesion przy 27', najpierw miałem BKP Warpig Ceramic, i gadało to dobrze, bardzo selektywnie, BARDZO. Dość trudno było opanować charakterystyczną górkę, dół mocny, bardzo mocny, środka bardzo mało. Fajnie to gadało, ale bez szału. Teraz siedzą tam BKP Painkiller i jest znacznie lepiej, nie są aż tak selektywne jak Warpig, choć dalej kładą SD/Dimarzio i inne wynalazki jakie słyszałem. Co mi się podoba, góra stała się dużo ciekawsza i łatwa w kontroli, dół zrównoważony, środek ostry i również zrównoważony. Generalnie, dla mnie teraz to gada tak jak powinno. Ze strojem schodziłem do E i dalej było selektywnie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Witam forumowiczów
Planuję zamówienie gitary u pana Lootnicka. Ma to być siedmiostrunowy baryton 28" wykonany w całości z jesionu. Orientuje się może ktoś, który z pickupów z rodziny Bare Knuckle nada się najbardziej? Od pickupu oczekuje selektywności i oczywiście solidnego pierdol....cia  :headbang: (strój dropB plus F# na siódmej strunie). Chodzi mi o pickup przy mostku. Proszę o pomoc kogoś kto miał styczność z tymi pickupami.
Z góry Dzięki.  ;)

Polecam nie wstydzić się i napisać do chłopaków z BKP, myślę że w 100% Ci pomogą i będziesz zadowolony :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Słyszałem Aftermath w jesionowym PASie Amanity na 30" i wszystko się tam zgadza. Jeśli chcesz nieco mocniejszy, bardziej naturalny pikap, to Nailbomb i spokój. Zrób to.

Offline Jimmie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Witam forumowiczów
Planuję zamówienie gitary u pana Lootnicka. Ma to być siedmiostrunowy baryton 28" wykonany w całości z jesionu. Orientuje się może ktoś, który z pickupów z rodziny Bare Knuckle nada się najbardziej? Od pickupu oczekuje selektywności i oczywiście solidnego pierdol....cia  :headbang: (strój dropB plus F# na siódmej strunie). Chodzi mi o pickup przy mostku. Proszę o pomoc kogoś kto miał styczność z tymi pickupami.
Z góry Dzięki.  ;)

Polecam nie wstydzić się i napisać do chłopaków z BKP, myślę że w 100% Ci pomogą i będziesz zadowolony :)
W sumie racja. Najlepiej napisać do producenta, ew zadzwonię do Lootnicka co by tam wstawił.
Hmmm... a co grasz? W PAS'ie mam jesion przy 27', najpierw miałem BKP Warpig Ceramic, i gadało to dobrze, bardzo selektywnie, BARDZO. Dość trudno było opanować charakterystyczną górkę, dół mocny, bardzo mocny, środka bardzo mało. Fajnie to gadało, ale bez szału. Teraz siedzą tam BKP Painkiller i jest znacznie lepiej, nie są aż tak selektywne jak Warpig, choć dalej kładą SD/Dimarzio i inne wynalazki jakie słyszałem. Co mi się podoba, góra stała się dużo ciekawsza i łatwa w kontroli, dół zrównoważony, środek ostry i również zrównoważony. Generalnie, dla mnie teraz to gada tak jak powinno. Ze strojem schodziłem do E i dalej było selektywnie.
Generalnie gram coś co zahacza o djent. Painkiller powiadasz lepiej się sprawdza w jesionie niż Warpig, no zobaczymy jeszcze na co się zdecyduję.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jeżeli grasz coś co zahacza o djent to z czystym sercem polecam Ci Painkiller, powinieneś być usatysfakcjonowany. Słyszałem też, że Cold Sweat i Aftermach też dają radę w takiej muzie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Witam forumowiczów
Planuję zamówienie gitary u pana Lootnicka. Ma to być siedmiostrunowy baryton 28" wykonany w całości z jesionu. Orientuje się może ktoś, który z pickupów z rodziny Bare Knuckle nada się najbardziej? Od pickupu oczekuje selektywności i oczywiście solidnego pierdol....cia  :headbang: (strój dropB plus F# na siódmej strunie). Chodzi mi o pickup przy mostku. Proszę o pomoc kogoś kto miał styczność z tymi pickupami.
Z góry Dzięki.  ;)

Polecam nie wstydzić się i napisać do chłopaków z BKP, myślę że w 100% Ci pomogą i będziesz zadowolony :)
W sumie racja. Najlepiej napisać do producenta, ew zadzwonię do Lootnicka co by tam wstawił.

Ja miałem podobny problem, napisałem co chcę mieć, odpisali - 100% utrafili :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Mam w jesionie Nailbomba ceramicznego przy moście,Baciu ma alnico i obaj jesteśmy ze swych zajebiście zadowoleni .
Painkillera słyszałem w lipowym jebanezie Lorda i tez było zajebiście .

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
EMG 707

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi, 2012, 21:21:25 wysłana przez Thoth »
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Jimmie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Hmmm... a co grasz? W PAS'ie mam jesion przy 27', najpierw miałem BKP Warpig Ceramic, i gadało to dobrze, bardzo selektywnie, BARDZO. Dość trudno było opanować charakterystyczną górkę, dół mocny, bardzo mocny, środka bardzo mało. Fajnie to gadało, ale bez szału. Teraz siedzą tam BKP Painkiller i jest znacznie lepiej, nie są aż tak selektywne jak Warpig, choć dalej kładą SD/Dimarzio i inne wynalazki jakie słyszałem. Co mi się podoba, góra stała się dużo ciekawsza i łatwa w kontroli, dół zrównoważony, środek ostry i również zrównoważony. Generalnie, dla mnie teraz to gada tak jak powinno. Ze strojem schodziłem do E i dalej było selektywnie.
A jak gada ten painkiller przy mostku na czystym kanale? bardzo możliwe, że będę miał w gicie tylko jeden pickup, więc kwestia grania na czyściochu nie jest bez znaczenia, choć nie ukrywam, że najważniejsze jest dla mnie pier :headbang: dolnięcie.  ;)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Na PAS'ie raczej nie grywam za wiele na czystym, gada jak gada, rewelacji nie masz co oczekiwać, to nie jest pickup do tego. Moim zdaniem jest dość wybity środek i co ważne moim zdaniem pickup jest dość "sztywny".
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Co za problem grać kliny na rozłączonych cewkach?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
A jak gada ten painkiller przy mostku na czystym kanale?
Na tym do strojenia? To on służy do grania? :o
bardzo możliwe, że będę miał w gicie tylko jeden pickup
To wzmak też powinien być odpowiedni. Jednokanałowy.
synkopy to guwno

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ja mam jesionowy, siedmiostrunowy baryton z Bare Knuckle Painkillerem 7 pod mostkiem i nie narzekam. Jest żyleta z dużą ilością dołu, jest fajnie. Do djentów się nada, jak zresztą każdy inny pickup :)
« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2012, 14:52:21 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Ja mam spadkowego Warpiga i  nie polecam. Nie podoba mi się, jest mało selektywny przy złożonych akordach gdzie mam problem z rozpoznaniem strun.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ja mam spadkowego Warpiga i  nie polecam. Nie podoba mi się, jest mało selektywny przy złożonych akordach gdzie mam problem z rozpoznaniem strun.

Fakt w EC (mahon) jest mniej czytelny, ale w PAS'ie (jesion) jest bardzo selektywny.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Orange

  • Gość
Ja mam spadkowego Warpiga i  nie polecam. Nie podoba mi się, jest mało selektywny przy złożonych akordach gdzie mam problem z rozpoznaniem strun.
tak normalnie to masz: e h d g a d e h i fis (albo e) przy normalnym strojeniu. Możesz sobie podpisać, nauczysz się na pamięć, to będziesz na oko rozpoznawał :D

Spoiler

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
ja mam jesionowego Lootnicka + Nailbomb Alnico V
Dlamnie troche za mało mocy + moze ceramiczny byłby lepszy, ale podejrzewam ze to dlatego ze jesion eksponuje góre, do tego jcm800 ktory tez wali górką.

Mysle cały czas o zmianie - niby wszystko fajnie ale brak mi takiego fajnego skompresowanego attaku;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
12229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2009, 17:27:43
wysłana przez terrormuzik
685 Odpowiedzi
146508 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2023, 21:18:37
wysłana przez staryt
25 Odpowiedzi
14068 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2014, 23:41:32
wysłana przez mondomg
19 Odpowiedzi
7304 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2012, 01:18:19
wysłana przez mattuck
3 Odpowiedzi
3161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2014, 12:47:09
wysłana przez pringles50g