Autor Wątek: Bare Knuckle - warto?  (Przeczytany 146451 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bare Knuckle - warto?
« 02 Lut, 2012, 19:11:20 »
Witam,

zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Otóż, szukam przetwornika do ostrego łojenia, w projektach w jakich się udzielam, gram raczej bardzo mocno, więc oczekuję od przetwornika by był "mocny", ale jednocześnie agresywny i szybki. Generalnie jestem zwolennikiem aktywów, w szczególności podobają mi się Merlin Eclipse gdy chodzą na 9V oraz Seymour Duncan AHB-1 BlackOuts, jednak chcę po próbować z pasywami. Niestety DiMrazio i SD nie podchodzą mi (te które testowałem), więc postanowiłem zagłębić się w "egzotykę" taką jak Q-Tuner na którego model Super High Z zGASował mnie Sinner, niestety wygląda na to, że nie jest on już dostępny. No i właśnie na Bare Knuckle, z próbek na stronie powalają mnie Warpig Ceramic i Cold Sweat, z naciskiem na ten pierwszy. Boję się jednak że przetwornik z taką mocą, do tego pasyw, może mulić, a ja lubię szybką reakcję pickupa, bez mułu, ale z masywnym dołem i "kurwą" w brzmieniu.

To jak? Co brać?

Ps. Wiosło to mój LTD EC-1000, choć zastanawiam się czy jak nie będę w niebo wzięty nie przełożyć ew. pickupa do PAS'a, gdzie obecnie siedzi Eclipse.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #1 02 Lut, 2012, 19:28:11 »
Zaspamuje sobie tutaj coś, żeby potem przychodziły mi powiadomienia, bo ewentualna wiedza może mi się kiedyś przydać :D

Dziękuję.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #2 02 Lut, 2012, 19:33:27 »
Ja się będę mógł ogólnie wypowiedzieć na temat bkp jak mi przyjdzie secik do tele (jeśli to w jakikolwiek sposób będzie pomocne :) )
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #3 02 Lut, 2012, 19:40:42 »
Cóż.. nie miałem nigdy BK, ale miałem inne drogie pickupy z magiczną nazwą, w tym samym czasie miałem polskie, tanie pickupy bez magicznej nazwy i jakie było moje zdziwienie jak te drugie grały nie gorzej, a może i lepiej(z pewnością znajdą się tacy dla których) od tych magicznych.
Jakoś sceptycznie podchodzę do tych BKP, bo wiem, że za 50-60% ich ceny mogę mieć pickupy, które robią mi znakomicie. No ale może kiedyś zaszaleją i przetestuję BKP, albo Youshy zechce mi swoje wysałać na testy :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #4 02 Lut, 2012, 19:45:55 »
Cóż.. nie miałem nigdy BK, ale miałem inne drogie pickupy z magiczną nazwą, w tym samym czasie miałem polskie, tanie pickupy bez magicznej nazwy i jakie było moje zdziwienie jak te drugie grały nie gorzej, a może i lepiej(z pewnością znajdą się tacy dla których) od tych magicznych.
Jakoś sceptycznie podchodzę do tych BKP, bo wiem, że za 50-60% ich ceny mogę mieć pickupy, które robią mi znakomicie. No ale może kiedyś zaszaleją i przetestuję BKP, albo Youshy zechce mi swoje wysałać na testy :D

To Ty mi wtedy wysyłasz Cornforda na testy, a co! :D

albo przyjadę z wiśniówką/spotkamy się gdzieś w pół drogi i pobijemy duet Wró/Zorro! Jak szaleć to szaleć!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #5 02 Lut, 2012, 21:21:11 »
ja mam Mule i Nailbomb w swojej siodemce, ale nie sa one mega mocne. Natomiast uważam że daja bardzo szlachetny dzwięk, aksamitny - mi sie podobają

Miałem tez set The Boss w Telecasterze i również bardzo przyjemnie.

Ja polecam, być może sa tansze i wcale nie gorsze - ale to trzeba samemu sobie spróbować

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #6 02 Lut, 2012, 21:23:44 »
...Warpig Ceramic...
to kto pierwszy, Musza, czy Coin? :D
ja tam mam tylko Aftermatha ;)

Pierwszy!



Polecam Warpiga, Fajny kontrolowany dół, nie za dużo jak by się mogło wydawać po opisie na stronie i output też nie jest jakoś przesadzony.
Jestem na tak!
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #7 02 Lut, 2012, 21:28:17 »
Boję się jednak że przetwornik z taką mocą, do tego pasyw, może mulić, a ja lubię szybką reakcję pickupa, bez mułu, ale z masywnym dołem i "kurwą" w brzmieniu.

po twoim opisie daje gwarantowaną satysfakcję z Warpiga, ale musisz go sobie zamówić, bo nikt Ci swoich nie odda, a przynajmniej ja na pewno nie ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2012, 21:29:52 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #8 02 Lut, 2012, 21:35:36 »
Moje Warpigi są na stałe przyklejone do wiosła ;)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #9 02 Lut, 2012, 22:11:07 »
Nie zamierzam kupować używek z jednego, tylko jednego względu: wiem, że ich nie ma w PL :)

Dzięki, pomagają mi takie opinie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Orange

  • Gość
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #10 03 Lut, 2012, 00:04:17 »
Co nie ma?
Rok temu sam sprzedawałem...

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #11 03 Lut, 2012, 00:09:43 »
Tyle, że nie zamierzam czekać roku ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #12 03 Lut, 2012, 00:48:57 »
Ja mam Nailbomba pod mostem i Riff Raffa pod gryfem. Cóż, uważam, że to najlepiej wydane dwieście kilkadziesiąt funciaków. Kto chce wydawać połowę tej ceny, to jego sprawa. Ja nie żałuję.
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #13 03 Lut, 2012, 08:06:23 »
Mam Nailbomba ceramicznego i jestem zachwycony. Mam go w 8ce, pod mostem mieszka biedaczek i  uważam ze panowie z BKP doradzili słusznie, choc nie powiem, celowałem na poczatku w Warpiga. W sumie nie wiem jak by to było, ale jest basu znakomicie sporo ;)
Za chwile powinien dojść ich odpowiednik SH4, niejaki pan Holydiver, to bede miał bezpośrednie porównanie czy warto było czy nie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #14 03 Lut, 2012, 09:23:39 »
Ta, jak Holydiver dojdzie, to ja wezmę i przyjadę - i razem dojdziemy :D. W mym 8siem z kolei Nailbomb alnico i również cieszę się nim coraz bardziej. Stwierdziłem, że wezmę jeden pikap w cenie dwóch, bo drugiego nie potrzebuję - statystyka używania gryfowego wyniosła zero, nie było z czym dyskutować. Frapuje mnie jeszcze Painkiller, bo Muszka pisał, że ma ciekawy środek. Może kiedyś, w wersji, powiedzmy... 7?
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #15 04 Lut, 2012, 00:57:57 »
Nailbomb się nada, Warpig jest zdecydowanie "bardziejszy", ale mniej uniwersalny. Ogólnie: tak, warto.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #16 04 Lut, 2012, 09:59:01 »
Warpig jest zdecydowanie "bardziejszy", ale mniej uniwersalny.

Po obcowaniu z oboma sam nie wiem ::)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #17 04 Lut, 2012, 23:47:34 »
Po obcowaniu z oboma nie będę się kłócił, takie wrażenie odniosłem po krótkim ograniu, Ty masz je na co dzień. Tak czy siak, z tak mocnego pikapa nie miałbym tyle pożytku, co z Nailbomba.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #18 05 Lut, 2012, 09:45:18 »
Ja obcuję z Nailbombem alnico i Warpigiem niewiadomojakim na codzień. Jeśli miałbym powiedzieć, który jest bardziej uniwersalny, zupełnie nie wiem, którego wskazać. Warpig to zdecydowany faworyt w lipowym wiośle, z tych dwóch Nailbomb z pewnością jest bardziej wyrazisty w Setiusie, czyli full mahoń.

Jeśli można się posłużyć analogią - Nailbomb jest jak nieoczekiwany cios kastetem, za to Warpig jak techniczne uderzenie wielką rękawicą bokserską. Do szóstki typu LP, wybrałbym zdecydowanie Nailbomba alnico.
weimar guitar gently weeps

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #19 05 Lut, 2012, 13:07:50 »
Dzięki za wszelkie opinie, na uniwersalności nie zależy mi za bardzo, liczy się pierdolnięcie.

Zdecydowanie wolę przetworniki na magnesach ceramicznych, niż alnico, lubię agresję w tych pierwszych, dlatego też bardzo interesują mnie QTuner, podobno magnes neodymowy niszczy. Jakby gdzies ktoś widział, byłbym wdzięczny za cynk.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #20 05 Lut, 2012, 15:34:40 »
Sugeruję się opisem który dostałem od Sinnera, który znając moje predyspozycje muzyczno/brzmieniowe, uznał że to przedtwornik dla mnie, czyli sieka.

Edit: Właśnie dysponuję gotówką na przetwornik w wysokości 730PLN, fajnie by było jakby coś zostało.
« Ostatnia zmiana: 05 Lut, 2012, 15:37:02 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #21 05 Lut, 2012, 16:30:20 »
Dzięki za wszelkie opinie, na uniwersalności nie zależy mi za bardzo, liczy się pierdolnięcie.

Zdecydowanie wolę przetworniki na magnesach ceramicznych, niż alnico, lubię agresję w tych pierwszych, dlatego też bardzo interesują mnie QTuner, podobno magnes neodymowy niszczy. Jakby gdzies ktoś widział, byłbym wdzięczny za cynk.
ja tam miałem tylko możliwość porównywać Aftermatha z Mondowym Nailbombem. Aftermath wydaje się być pomiędzy Nailbombem i Warpigiem w tym sensie, że voicing ma podobny do Nailbomba - jest dosyć jasny, z kontrolowanym dołem, natomiast charakter ataku ma w stylu warpiga (cios tępym narzędziem). może wynika to z konstrukcji podobnej do Warpiga, oba są symetryczne, ze śrubami w obydwóch cewkach. żeby nie wywoływać nieporozumień - Aftermath jest bardzo zwarty, wręcz chirurgiczny, swoją drogą Musza też wspominał, że był zaskoczony jak zwarty jest C-Pig w porównaniu do tego, czego się spodziewał.

...tylko, że one w 2 różnych gitarach były, ba, z różną ilością strun ::)

Jak dla mnie to spokojnie można się sugerować opisami Tim'a. W 90% się pokrywają z moimi własnymi odczuciami.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #22 05 Lut, 2012, 16:49:07 »
te 10% to Painkiller? :D

Tylko ten "extremely fast (& tight) bass response" po zmianie z Nailbomba mnie się nie zgadzał, ale z perspektywy czasu i po różnych zmianach to jednak wszystko tam jest okej ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #23 13 Lut, 2012, 15:36:14 »
Tak trochę OT - jak zamawialiście BKP'sy to czym wam przychodziły? Kurierem? Pocztą Polską?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #24 13 Lut, 2012, 15:37:41 »
Jak najbardziej w temacie ;). Royal Mail + Poczta Polska.

(BTW - RM jakiś dzień, PP ze 4... ;))
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
18732 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Kwi, 2009, 14:05:10
wysłana przez T0mexs
17 Odpowiedzi
12228 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2009, 17:27:43
wysłana przez terrormuzik
19 Odpowiedzi
16308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2011, 13:45:50
wysłana przez primer
17 Odpowiedzi
7648 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2012, 09:33:52
wysłana przez primer
25 Odpowiedzi
14066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2014, 23:41:32
wysłana przez mondomg