Autor Wątek: Pickupy Tesla  (Przeczytany 29236 razy)

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #25 11 Cze, 2012, 08:32:30 »
Zamontowałem już chyba kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt) pickupów Tesla w różnych wiosłach. Ogólnie szału nie ma, ale z całą pewnością KAŻDA zmiana ze stockowych na Tesle była bardzo pozytywna. Znaczy się różnicę na plus słychać :-) Tak więc za tą cenę to jest jakaś alternatywa, by zejść ze stockowych no-name...
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #26 11 Cze, 2012, 09:46:47 »
Zamontowałem już chyba kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt) pickupów Tesla w różnych wiosłach. Ogólnie szału nie ma, ale z całą pewnością KAŻDA zmiana ze stockowych na Tesle była bardzo pozytywna. Znaczy się różnicę na plus słychać :-) Tak więc za tą cenę to jest jakaś alternatywa, by zejść ze stockowych no-name...

A czy masz jakieś pojęcie o VR-Extreme? Chodzi mi o niskie strojenie (drop A) w pełnym mahoniu? Ja właśnie kupiłem, żeby wymienić stockowe pickupy w moim Epiphone SG G-400... Na moje ucho, ta gitara ma bardzo dużą dynamikę w niskim paśmie (fajnie reaguje na zmiany tłumienia strun) ale braki w wysokim środku i górce, dlatego bez odpowiedniego dopalenia, brzmi mało selektywnie. Natomiast to pierwsze, bardzo mi odpowiada i nie chce zmieniać tej gitary.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #27 11 Cze, 2012, 10:31:14 »
Omson te dwa ostatnie filmiki nie dają żadnego pojęcia jak to brzmi. Jak szukasz rady jaki przetwornik dać do niskiego stroju od TESLA, to może spytaj u Guitar Project? To są bardzo mili ludzie z którymi zawsze się dogadałem, myślę, że możesz liczyć na radę. Rozumiem, że pasywy tylko wchodzą w grę?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #28 11 Cze, 2012, 10:44:00 »
Omson te dwa ostatnie filmiki nie dają żadnego pojęcia jak to brzmi. Jak szukasz rady jaki przetwornik dać do niskiego stroju od TESLA, to może spytaj u Guitar Project? To są bardzo mili ludzie z którymi zawsze się dogadałem, myślę, że możesz liczyć na radę. Rozumiem, że pasywy tylko wchodzą w grę?

A to to ja wiem - tam nawet znajomy kieruje :) Natomiast pytam tutaj niejako po fakcie ;)

Edit:

Pytałem o to - niestety nie ma doświadczenia z niskimi strojami.
« Ostatnia zmiana: 11 Cze, 2012, 12:28:01 wysłana przez OMSON »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #29 11 Cze, 2012, 15:34:00 »
Zamontowałem już chyba kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt) pickupów Tesla w różnych wiosłach. Ogólnie szału nie ma, ale z całą pewnością KAŻDA zmiana ze stockowych na Tesle była bardzo pozytywna. Znaczy się różnicę na plus słychać :-) Tak więc za tą cenę to jest jakaś alternatywa, by zejść ze stockowych no-name...
A umiałbyś tak ogólnie powiedzieć jak Tesle wypadają na tle Merlinów?
Zastanawiam się nad wymianą highoutputowej wersji Classic Strat Humbuckerów na Plasma 7 i raczej ciężko byłoby je porównać ze względu na kompletnie odmienną charakterystykę, tylko zastanawiam się czy to nie będzie zamiana jak z Merca na Fiata...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #30 13 Cze, 2012, 21:27:17 »
No moim zdaniem jak na swoją ceną brzmią nieźle Merliny jak by nie patrzeć są droższe o 80 zł.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #31 13 Cze, 2012, 21:31:50 »
Mam nadzieję namówić Puffmajstra na Plasma X-1 do jego drugiego wiosła, wrażenia opiszę na 100%!
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #32 15 Cze, 2012, 09:20:38 »
Znalazłem taki kanał dotyczący pickupów Tesla:

http://www.veengle.com/s/tesla+pickups/2.html

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #33 17 Sie, 2012, 15:55:47 »
Mam nadzieję namówić Puffmajstra na Plasma X-1 do jego drugiego wiosła, wrażenia opiszę na 100%!

Teraz tak myślę, że było lepiej je wziąć - zamiast VR-Extreme... Te drugie jakieś takie "suche" są jednak. Na dodatek Plasma X-1 są jeszcze tańsze :D

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #34 07 Sty, 2014, 21:04:56 »
Widzę, że tu już od półtora roku cisza, a za dużo nie zostało powiedziane... Mam w swojej backupowej gitarze VR Extreme, niedługo będę zamawiał kolejne pickupy tej firmy, bardzo polecam, przynajmniej ten Extreme mnie bardzo pozytywnie zaskoczył, IMO zdecydowanie wstydu nie ma, spokojnie może konkurować z Seymourami, Dimarzio i innymi popularnymi konstrukcjami. Sam VR Extreme brzmi dość ciemno, ma dużo środka, ale na pewno nie "zamula", brzmienie raczej modern, bardzo selektywne, zajebiście się spisuje na mocnym i średnim przesterze, na lekkim crunchu też fajnie, ale nic nie urywa, nienawidzę ceramicznych pickupów na kanale czystym, więc nie będę się w tej kwestii wypowiadał. Bardzo ładnie się czyści gałką volume, niski poziom szumów, super się spisuje w klimatach a la lata 90' i przy strojeniu drop D - np. Soundgarden, RATM, Alice in Chains czy Tool. Generalnie polecam zapoznać się z produktami tej firmy, grałem też na Plasmach X1 i jakichś P-90 w obudowie humbuckerów, nie pamiętam nazwy, oba również trzymały bardzo wysoki poziom wykonania i fajnie grały, szczególnie te P-90 niszczyły system w środkowym ustawieniu przełącznika pickupów na high-gainowym ustawieniu wzmacniacza.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #35 07 Sty, 2014, 23:43:34 »
Ja swojego czasu zastanawiałem się nad wsadzeniem do swojego EXG-7 Plasmy 71 (bo wyszedłem z założenia, że wszystko będzie lepsze od stockowego pickupa z RG 7321, który wylądował w nim po poprzednim właścicielu), jednakże z braku odpowiednio dokonanych próbek, videłsów, whateva na YT oraz recenzji, wstrzymałem się przed zakupem. Jeśli miał ktoś z tym styczność i jest w stanie powiedzieć, jak się to sprawuje w klimatach wyższogejnowych, to byłoby całkiem zacnie. Diagram gdzieś-tam-na-allegro nie wskazywał iż są to takie klimaty, ale kto wie...
« Ostatnia zmiana: 07 Sty, 2014, 23:47:09 wysłana przez Mother Puncher »
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #36 08 Sty, 2014, 07:10:53 »
mam tesle plasmy w ibanezie dn500, spoko są,

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #37 08 Sty, 2014, 08:07:44 »
Gizmi nazywają się Opus i to single w obudowie humbów. Mam takiego pod gryfem w bardzo chujowym Corcie. I Plasmę X-1 też mam. Przetworniki bardzo fajne. Dobrze zrobione i za tą kasę zdecydowanie godne uwagi.
Ale ja już to gdzieś pisałem chyba ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline muker

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #38 13 Kwi, 2014, 19:30:22 »
Ja ogrywałem Tesle Plasme 3 w dwóch różnych ZAKach (teraz Mayones), i szczerze mówiąc po wymianie z oryginalnych pickupów Schallera zrobiła się maszyna do rzucania gruzem :P ZAK sam w sobie to dobre wiosło a z tą Teslą to mistrzostwo.

Offline fortepian

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #39 17 Kwi, 2014, 02:09:19 »
Do mojego SGR C-7 by Schecter właśnie zamówiłem komplet Tesla Plasma 71. Stockowe pickupy w tej gitarce na cleanach dają radę, ale próba ich sterowania czasem potrafi mocno zasmucić. Jak dojdą i już je wymienię, to na pewno wrzucę jakąś opinię. Oby pozytywną  ;)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #40 17 Kwi, 2014, 10:27:25 »
Ja mam u siebie w sterlingu tesla x1 i... jest slaby. Chociaz biorac pod uwage ze kosztuje 100zl to bym sie zastanowil. Dosyc wyrownane pasmo z lekka przewaga gornego srodka (do strzelania jak znalazl). Sredni output. Pod gryfem mam sh2 który nawet wsadzony pod most zjadl te tesle. Nie wiem jak jest z innym modelem bo tylko te mam ;).

Wysłane z mojego GT-I9300

Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Dareios

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #41 22 Lip, 2014, 14:45:08 »
Coś wiadomo na temat tej plasmy7? Na guitarproject jest wykres który pokazuje że te pickupy walą mocno środkiem. Ktoś to testował w jakiejś 7-ce? Cena niby kusząca ale podbicie środka z minimalną górą jest mocno zastanawiające i ryzykowne że będzie mulić.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #42 22 Lip, 2014, 14:55:57 »
...podbicie środka z minimalną górą jest mocno zastanawiające i ryzykowne na bank, że nie będzie mulić.

Fixed ;)

Painkiller, na wykresach ma właśnie podbity "górny środek" i bardziej wkurwionego pickupa nie znam.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Dareios

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #43 22 Lip, 2014, 15:24:15 »
Painkiller na wykresie owszem ma podbity środek, ale góra jest wyższa od basu. Natomiast w Plasmie góra jest poniżej poziomu basu. Może nie tyle mnie ten środek przeraża co jego relacja z górą. Bo jak wiadomo z miksowania - czasami podcięcia na jednych częstotliwościach dają lepszy efekt niż podbicia na innych.

Generalnie mam BC Rich Warlock Platinum 7 z dechą z Agatnisu a w to wszystko wmontowane są stockowe pickupy BDSM. A w nich fajna jest chyba tylko nazwa. Chcę wymienić bo ciężko mi osiągnąć jakieś zadowalające brzmienie (nagrywam po kablu przez POD Studio GX i nakładam różne symulacje, ostatnio eksperymentuję z reampingiem przez kostkę i emulacjami paczek). Zastanawiam się nad Merlinem Hellfire, ale zainteresowała mnie ta tesla, jednak to trochę taka legenda - wielu słyszało a konkretów mało.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #44 22 Lip, 2014, 18:56:58 »
Generalnie mam BC Rich Warlock Platinum 7 z dechą z Agatnisu a w to wszystko wmontowane są stockowe pickupy BDSM. A w nich fajna jest chyba tylko nazwa...Zastanawiam się nad Merlinem Hellfire, ale zainteresowała mnie ta tesla, jednak to trochę taka legenda - wielu słyszało a konkretów mało.

Miałem bardzo podobnego B.C.Rich'a i szczerze, BSDM nie są takie złe, problem leży raczej w samej desce, która jest bardzo słaba, ma tendencję do mulenia i to bardzo.

Hellfire szczerze odradzam, nie sprawdzi się w tej desce, w ogóle, czego szukasz, jak ma to brzmieć? Co grasz?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Dareios

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #45 22 Lip, 2014, 21:29:21 »
Mulenie akurat nie jest moim wielkim zmartwieniem, a raczej siarzenie. I to takie specyficzne bo ciężko to wyciąć filtrem o wąskim Q aby nie odciąć góry. Przy mocnym przesterze ziarno jest jakby takie grube, mało w tym klarowności, kiepska separacja między strunami. O ile jeszcze gram na standardowych 6 strunach (przestrojonych o ton w dół) to jest w miarę OK, ale jak wchodzę na strunę A to się robi bałagan.

Co gram? Trudno sprecyzować, bo gram różne rzeczy, zależy co akurat skomponuję. Ale generalnie siedzę w ciężkich, hi-gainowych klimatach. Jak chciałbym brzmieć? Cóż, lubię takie czyste, sterylne przesterowania, bez brudu, piachu i siary.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #46 23 Lip, 2014, 00:11:10 »
Może zarzuć jakimś linkiem?

I tak szczerze, na Agatisie wiele nie uciągniesz, średnie drewno, wspominam je chyba najmniej ciepło z wszystkich jakie kiedykolwiek testowałem, nie licz na selektywność.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Dareios

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #47 23 Lip, 2014, 00:43:42 »
Lubię coś takiego jak w momencie do którego przeskoczy film:

http://youtu.be/5aJuO3_Pkhk?t=11m24s

Tak swoją drogą ten gitarzysta zmarł 24 marca tego roku

Oczywiście nie mówię że tylko takie lubię, bo to przecież zależy jeszcze od kontekstu, czasami w miksie sprawdza się lepiej brzmienie które solo nie brzmi powalająco, ale te brzmienia które teraz skręcam kiepsko mi się miksują.

Myślałem nad EMG albo innymi aktywami, ale nie bardzo uśmiecha mi się przerabiać całą elektronikę i upychać baterię między kablami.

EDIT:

Taa, uwielbiam jak skrypty próbują być bardziej inteligentne ode mnie i zamiast ułatwiać życie to je utrudniają. Film zamiast przeskakiwać do 11:24 biegnie od samego początku
« Ostatnia zmiana: 23 Lip, 2014, 00:45:45 wysłana przez Dareios »

Offline Dareios

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #48 13 Sie, 2014, 01:09:27 »
Może zarzuć jakimś linkiem?

I tak szczerze, na Agatisie wiele nie uciągniesz, średnie drewno, wspominam je chyba najmniej ciepło z wszystkich jakie kiedykolwiek testowałem, nie licz na selektywność.

To co byś radził do tego wsadzić? Hellfajka dlaczego odpada, co będzie robić? Zastanawiałem się nad aktywami ale za dużo brandzlowania przy wymianie pasywa. Tak jak mówiłem, jak gram na standardowych 6 strunach to jeszcze jest ok (no chyba że wchodzę na wyższe dźwięki to wtedy na wykresie widzę filtr grzebieniowy), gorzej gdy wchodzę na strunę A (zawsze od Daddario, reszta od erniego - może to właśnie te struny są słabe?) to sie robi syf.

Generalnie muszę tą gitarę trochę odświeżyć, wymienić jeden klucz, wyregulować, więc dam ją do lutnika i on by mi przy okazji przystawkę wymienił tylko kurde nie mam pojęcia na jaką

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Pickupy Tesla
« Odpowiedź #49 13 Sie, 2014, 07:55:13 »
Może zarzuć jakimś linkiem?

I tak szczerze, na Agatisie wiele nie uciągniesz, średnie drewno, wspominam je chyba najmniej ciepło z wszystkich jakie kiedykolwiek testowałem, nie licz na selektywność.

To co byś radził do tego wsadzić? Hellfajka dlaczego odpada, co będzie robić? Zastanawiałem się nad aktywami ale za dużo brandzlowania przy wymianie pasywa. Tak jak mówiłem, jak gram na standardowych 6 strunach to jeszcze jest ok (no chyba że wchodzę na wyższe dźwięki to wtedy na wykresie widzę filtr grzebieniowy), gorzej gdy wchodzę na strunę A (zawsze od Daddario, reszta od erniego - może to właśnie te struny są słabe?) to sie robi syf.

Hellfire + Agathis zrobi Ci konkretnego muła z wiosła. Musisz celować w coś umiarkowanego lub (moim zdaniem) jasnego do tego wiosła, i nie sugeruj się tym co jest na wykresach, bo to wiele nie wnosi. Najbezpieczniej będzie wrzucić tam jakiegoś SH-6, Nazgula, Painkiller'a czy Aftermath'a, nie wiem jak Juggernaut, ogram go w przyszłym tygodniu w swoim RG7321 to powiem. Możesz też celować w Nailbomb'a, który podobno zagada we wszystkim.

Struny jak struny, jak są stare to każde nie grajo, sam używam tylko Daddario, schodziłem na nich do E i nie było muła (na moim byłym PAS'ie, gdzie korpus był jesionowy, top z cynamonowca kamforowego, a gryf to było 5 części klon/bubinga na podstrunicą z hebanu, przetworniki to Painkiller'y).
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
4834 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2011, 07:49:59
wysłana przez Drevniak
13 Odpowiedzi
9048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2014, 09:16:18
wysłana przez Sulphur
5 Odpowiedzi
3281 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2014, 01:04:21
wysłana przez gizmi7
11 Odpowiedzi
4260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2015, 13:10:59
wysłana przez Leon
16 Odpowiedzi
4729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2015, 12:45:16
wysłana przez gizmi7