Autor Wątek: Jakie pikapy do jesionu.  (Przeczytany 6288 razy)

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Jakie pikapy do jesionu.
« 29 Lis, 2010, 17:49:50 »
Pewnie panowie sie orientują w temacie toteż zapytam grzecznie.
Chciałbym wymienić pikapy w moim wiośle mam framusa jesion bagienny korpus pikapy SD SH1 gryf SH4 most.
Nie moge ukręcić brzmienia na tym secie pikapów mimo kilku podejść do róznych ampów.
Clean jest świetny jednak przester lipa.
Nie gram ciężarów, ale nawet do solówek brzmi to cienko jak sik pawiana.
Szukam bardziej tłusto brzmiących pikapów dobrych do solówek i riffów. Ten SH4 w jesionie naprawdę bardzo słabo. Cienki, piskliwy zaś SH1 zbasowany.
Myśle nad diMarzio lub czymś co poleci ładnie niskim ciepłym środkiem. Wymieniał bym oba pikapy tak więc set Panowie, setka jak się uda wypijemy.  ;D
.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Jakie pikapy do jesionu.
« Odpowiedź #1 29 Lis, 2010, 17:54:33 »
Dziwne, że SH-4 gra słabo, bo w teorii powinien brzmieć właśnie fajnie. Sam z siebie ma dużo środka a jesion to raczej dzwonek bez nadmiaru środka.
wearehelp.bandcamp. com

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Jakie pikapy do jesionu.
« Odpowiedź #2 29 Lis, 2010, 18:40:36 »
Tak, tylko z tego co ja miałem z SH4 do czynienia w olsze, ma też agresywną górkę i w jesionie to może być przesada. Moją sugestią byłoby spróbowanie albo DM Super Distortion albo ewentualnie Tone Zone.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Jakie pikapy do jesionu.
« Odpowiedź #3 29 Lis, 2010, 19:16:19 »
Właśnie pisałem, ale mi posta wcięło: parka tonezone i norton, albo po prostu emg i będziesz miał sweet peemki;)

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: Jakie pikapy do jesionu.
« Odpowiedź #4 29 Lis, 2010, 19:32:05 »
Jeśli chodzi o mnie to pod most tylko Tone Zone   :) a pod gryfem mam Paf Pro bo taki zestaw mam w swoim Lootnick`u i nie chce nic innego.Oczywiście to tylko moja sugestia ale powiem Ci że taki zestaw wg. mnie jest idealne do tego drewna.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jakie pikapy do jesionu.
« Odpowiedź #5 29 Lis, 2010, 19:40:53 »
Wątek jest w złym miejscu.
Tutaj koleś ma jesionowego Dżejdena Rołza z CrunchLabem pod mostem, jesion of kors:



Całkiem nieźle brzmi, chociaż troszkę siarucha jak dla mnie. Dobrze się dowiedzieć swoją drogą, że ToneZone pasi, ma ktoś klipsy nagrane? Co prawda nie wiem czy przypadkiem muszowe mi nie wystarczą, ale zawsze lepiej wiedzieć więcej niż mniej.

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Odp: Jakie pikapy do jesionu.
« Odpowiedź #6 29 Lis, 2010, 20:10:50 »
Mi tez wcieło posta jak pisałem wcześniej - crushingattack dobrze to ująłeś jest nadmiar tej górki, a na SH1 nadmiar dołu. Heh tak wiec na tym secie nie ukręcę lejących się ciepłych solówek ani na pikapie pod gryfem ani na tym pod mostem. Zbieram na tone zone. A poza tym wiosło się bardzo ładnie przebija w kapeli instrument jest dobry tylko mogli lepiej dobrać pikapy i było by już w ogóle szaleństwo :) dzieki za pomoc.
.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jakie pikapy do jesionu.
« Odpowiedź #7 29 Lis, 2010, 20:15:07 »
To ja się wetnę póki można.
Wie ktoś co będzie fajne do super tight brzmień, ale też nie będzie siarzyło? Nie musi być super potężny, powiedzmy sygnał taki jak w SH-4, ale brzmieniowo bardziej zwarte i walące średnimi fajnie.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Jakie pikapy do jesionu.
« Odpowiedź #8 29 Lis, 2010, 20:29:04 »
Jako, że nikt nie podał bariery cenowej, wpierdalam się z Bare Knuckle Pickups :) Do jesionu polecam model Abraxas, zresztą, jak napiszesz do Tima, to na pewno Ci coś doradzi, ich forum też bywa pomocne.

Jeśli trzeba taniej, to tak jak tomus i wróbel doradzili - Tone Zone pod most i PAF Pro albo Air Norton pod gryf.

Aston - SH-5? Ewentualnie D-Sonic, bardzo tajt pasiw pikap.

A, i nie ten dział.
« Ostatnia zmiana: 29 Lis, 2010, 20:31:42 wysłana przez mondomg »

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Jakie pikapy do jesionu.
« Odpowiedź #9 29 Lis, 2010, 21:16:29 »
super tight

Ostatnio jedyne co mi się z tym kojarzy to BKP Aftermath i próbka Bulba, jak to nie jest 'tight' to nie wiem co może być.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jakie pikapy do jesionu.
« Odpowiedź #10 29 Lis, 2010, 21:22:32 »
Spoko, to je wezmę od razu jak sobie kupię kostki ze Stanów (bez urazy coin :-*). Pany, ja szukam tanich i dobrych rozwiązań, nie zajebiście drogich i mocno dobrych. Póki co mam nadzieję, że New7 będą jako tako chodziły, potem zmienię na ToneZone albo D-Sonic (którego miałem w olsze i grał fajnie, chociaż ja wtedy przesadzałem z gejnem i w ogóle byłem zjebany bardziej niż jestem teraz).

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Jakie pikapy do jesionu.
« Odpowiedź #11 29 Lis, 2010, 21:22:56 »
Testowałem pod mostem DiMarzio DiActivator. Wypas na maxa, miałem banana od ucha do ucha.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jakie pikapy do jesionu.
« Odpowiedź #12 30 Lis, 2010, 01:27:46 »
Ja mam w mahoniu d-activator i niszczy. Ale w jesionie zajebiście gada też EMG 707.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3966 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2008, 16:48:54
wysłana przez 7th
28 Odpowiedzi
12823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2011, 16:18:58
wysłana przez Omlet
2 Odpowiedzi
1813 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2011, 22:56:20
wysłana przez coin777
4 Odpowiedzi
2642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2011, 13:36:32
wysłana przez Wilk
3 Odpowiedzi
1280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2013, 17:56:08
wysłana przez commelina