Autor Wątek: NAD! Marshall JVM410H  (Przeczytany 11776 razy)

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
NAD! Marshall JVM410H
« 07 Lis, 2010, 19:47:48 »
Po sprzedazy Sidewindera i umknieciu spod lapek Blackstara Series ONE 100 musialem znalezc cos, z czego bede zadowolony. Ogrywalem rozne ampy, ale najbardziej podpasowal mi JVM 410H ze stajni Marshalla. I tak oto od piatku jest on Ci ze mna.

Dopiero dzisiaj wybralem sie na sale, podpialem glowke do paczuszki i onanizowalem sie brzmieniem przez najblizsze godziny. Jak mi minie efekt WOW, troche go ogram, to byc moze pokusze sie o jakas recencje. Poki co wzmak mnie rozpierdala swoja uniwersalnoscia (4 kanaly z trzema modyfikacjami na kazdym) i brzmieniem, a do tego wszystkiego jeszcze ten 6-przyciskowy, programowalny footswitch - cud, miod i orzeszki!!!

M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #1 07 Lis, 2010, 19:51:54 »
gratuluję :). Nie grałem nigdy ale i tak gratuluję :). Będą próbki?

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #2 07 Lis, 2010, 19:55:08 »
Wygląda chujowo ;)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #3 07 Lis, 2010, 20:05:44 »
Footswitch jest bomba. Brzmieniowo juz dla mnie nie bałdzo - dwa ostatnie kanały są takie sobie, za to dwa pierwsze są całkiem spoko. Nawet nie chodzi o to że nowoczesny, tylko 3 i 4 kanał są za bardzo hardkorowe, a za mało w nich brzmienia. Ale mimo wszystko fajna maszyna. Ile kosztował?
Łe tej.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #4 07 Lis, 2010, 20:11:05 »
No dwa ostatni kanały fakt - gainu maja w cholere, dlatego mam je ustawione na srodkowy mode, gain na 3 i jest bardzo dobrze. Kosztowal nieco ponad 3K
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #5 07 Lis, 2010, 20:20:16 »
Wygląda chujowo ;)

Spieprzaj, ładny jest :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #6 07 Lis, 2010, 20:43:34 »
wlasnie sie zastanawiam nad tym ampem, zrob probki ;)
i always go full retard

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #7 07 Lis, 2010, 21:00:56 »
To fajna cena. ładny jest ładny nawet się nad takim zastanawiałem przy wyborze ampa. Czekamy na próbki

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #8 07 Lis, 2010, 21:05:45 »
Nie podoba mi się jego brzmienie, nie podoba mi się logo na przodzie, ale ma mnóstwo gałek i się cieszysz więc zazdroszczę i gratuluję :)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #9 07 Lis, 2010, 21:14:53 »
miałemgo dosłownie jeden dzien- dla mnie to lipa, ale nie to mi chodzi zeby ci go obrzydzic. Poprostu sa inne lepsze marshalle

tak jak domin pisał pierwsze 2 kanały do przyjecia - a reszta to plastik

mimo wszystko gratulacje

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #10 07 Lis, 2010, 21:42:40 »
Nienawidzę marszałków, a ten model jakoś też mnie nie urzekł nigdy. Czysty kanał w miarę brzmi imho.

Ale jeśli Ci w nim wszystko odpowiada - gratzy. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #11 07 Lis, 2010, 23:27:35 »
Wszystko to kwestia gustu (dla przykladu DR'ka nie lezy mi kompletnie... sorry Dex ;) ) - poki co jestem w niebo wziety :) Zobaczymy co bedzie, jak pogram na nim dluzej. Co do ilosci pokretel i niewykorzystywania wiekszosci, to odziwo - wykorzystuje wszystkie cztery kanaly. Gram w dwoch zespolach, na dwoch roznych wioslach i potrzebuje roznych brzmien, a dzieki temu ampowi w zasadzie dla drugiego zespolu zmieniam jedynie koreckje na kanale czystym. Poza tym fajna sprawa jest mozliwosc ustawienia natezenia reverbu oddzielnie dla kazdego kanalu (cztery potencjometry) oraz dwa oddzielne master volume'y.

Probki beda, jak sie z Leonem i Harvem zgadam na jakies nagrywki.
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #12 07 Lis, 2010, 23:32:41 »
:(
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #13 08 Lis, 2010, 00:20:41 »
mialem 205 czyli z tego co wiem to chyba pierwsze 2 kanały scalone  w jeden + ostatni. ten ostatni to był niezły hardkor, ale na nim grałem :d tona gainu, w sumie brzmiał bardzo ciekawie i sprzedałem go tylko dlatego że był cięzki. tez duzo osob mi pisalo ze to lipa, ale wg mnie był bardzo fajny, chociaż teraz mam laneya i bardziej mi się podoba. taki bardziej dynamiczny jest.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #14 08 Lis, 2010, 08:22:57 »
Z tym gainem na kanalach przesterowanych jest tak, ze kazdy z trzech modow daje inna ilosc gainu. Kanal czerwony to istny szatan i faktycznie tam trzeba gale skrecac mocno w lewo. Natomiast pozostale mody az tak szatanskie nie sa, ale co kto lubi :)
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #15 08 Lis, 2010, 09:06:49 »
nie przejmuj sie ja mam TSL-a i mniej potencjometrów a i tak słyszę "ło jak dużo"
mam pytanko czy jak zmieniasz modyfikacje to podbija też głośność czy tylko daje gain-u?
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #16 08 Lis, 2010, 09:31:35 »
Glosnosci nie podbija, zmienia sie tylko ilosc gainu
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #17 09 Lis, 2010, 01:10:13 »
Gratuluję, z Marshalli to właśnie o tej serii myślałem jak mi się jeszcze grać chciało ;)

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: NAD! Marshall JVM410H
« Odpowiedź #18 26 Lis, 2010, 08:03:18 »
Minal juz jakis czas, odkad headzik jest ze mna, zagralem na nim dwie sztuki oraz kilka prob i chyba moge juz nieco wiecej od siebie napisac.

Generalnie piec za kazdym razem zozpierdala mnie brzmieniem, selektywnoscia i uniwersalnoscia. Nie jest tak, ze na przesterowanych kanalach czerwonych nie da sie grac, wrecz przeciwnie - gain na okolice 3 i jest milusio, nie siarzy, tylko wbija gruzem w ziemie. Jak sie nie podoba, to 'klik' na footswitchu i przechodzimy na inny mod, sprawdza sie do zaiste zajebiscie.

Kanal czysty z tego pieca to chyba jeden z najlepszych cleanow, na jakich gralem - idealnie zbalansowany srodek, klarownosc i zajebiaszczy atak. Podpinajac strata brzmienie przelewa sie nam do szklaneczki, no po prostu bajka. Zreszta z druga kapela czasami funkujemy (hasiok.art.pl) i powiem szczerze, ze nawet moj EP LP Prophecy na EMG 85 pod szyja dawal rade w klimacie! Do tego wszystkiego dochodza nam oczywiscie 3 mody kanalu, dzieki czemu jednym kliknieciem mozna pieknie scrunchowac brzmienie. Klikajac jeszcze raz wchodzimy juz nawet na lekki drive.

Kanal Crunch tez jest niczego sobie - zgodnie z teoria Yonego na tym kanale mozna by zagrac nawet death metal. Nie ma sie co tutaj rozpisywac - ten kanal to po prostu zestaw trzech solidnych drive'ow do wyboru, do koloru (zielonego, pomaranczowego i czerwonego ;) )

Im dalej w las, tym wiecej gainu - OD1. Tego kanalu uzywam z Jebanezem na pupach DiMarzio... nie wiem, moze jestem pojebany i gluchy, ale sound jak ukrecilem IMHO ocieka zajebistoscia :) Jest w kutwe selektywnie, z duuuuzym zapasem gainu (jak juz wspominalem wyzej, gain ustawiony mam na okolice 3), a i tak dzwiek wyrywa jadra po oczodoly.

OD 2 z kolei swietnie dogaduje sie moim Epikiem - charakter przesteru jest inny, a wrazenia mam dokladnie takie same, jak opisywalem przy OD1.

Zeby nie bylo, ze sie paluje, to napisze o jednej rzeczy, ktora mnie w tym ampie wkutwia na maxa (a w zasadzie wkutwiala, bo problem juz rozwiazalem, ale o tym za chwile). Na kanalach OD1 i OD2 JVM ma straszliwa tendencje do niemilosiernego sprzegania, piskania i piszczenia, nawet na niskich wartosciach pokretla gain. Boss NS-2 nie dawal sobie z tym rady, nawet odkrecajac te bramke na maxa. Nie kumam dlaczego tak sie dzieje, ale wyczytalem ze ten Marszalek tak ma i juz. Problem rozwiazalem szybko i skutecznie zeniac NS-2 i zakupujac ISP. Decimator zalatwia temat bez mrugniecia okiem (a do tego blyszczy sie jak psu jajca, wiec automatycznie +10 do lansu-baunsu).

Podsumowujac - JVM z pewnoscia zostanie ze mna na dluzej, sprawdza sie w moich klimatach idealnie (suthern/stoner), charakter brzmienia lezy im, jak garnitur szyty na miare u Armaniego - po prostu nic dodac, nic ujac. Do tego wszystkiego dochodzi swietne rozwiazanie z 6-przyciskowym, programowalnym footswitchem - oczywiscie nie zapamieta on ustawien galek, ale mozna zaprogramowac dowolny kanal, z dowolnym modem; reverb; master vol 1 lub 2; bypass na petli, wiec to rozwiazanie daje rade. Mi ten wzmak robi i tyle!

PS
mialo byc krotko i na temat, a wyszlo jak wyszlo... jezeli szanowni admini uznaja, ze ten wywod powinien znalezc sie w dziale recenzji, to smialo mozna przenosic, czy co tam innego.

PPS
Zapomnialem dodac, ze swietnym rozwiazaniem jest mozliwosc ustawienia wartosci reverbu oddzielnie dla kazdego kanalu.
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2010, 08:05:01 wysłana przez Gohes »
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
11975 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2009, 01:52:00
wysłana przez Radek M
10 Odpowiedzi
7066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2010, 22:07:43
wysłana przez Dexterek
8 Odpowiedzi
4089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2012, 09:09:12
wysłana przez primer
7 Odpowiedzi
2388 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2012, 17:45:40
wysłana przez yapcok
2 Odpowiedzi
1853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2013, 12:16:52
wysłana przez Vethuleion