Autor Wątek: Pikapy do tele  (Przeczytany 2646 razy)

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Pikapy do tele
« 10 Lut, 2011, 10:17:47 »
Nie siedzę w tym temacie i nic o tym nie wiem, a chyba zbliża się zmiana pickupów w tele.
Co chciałbym uzyskać? Energiczne brzmienie z pazurkiem, ale zarazem z wintydżowym charakterkiem.
Mogą mieć lekko większy output, ale żeby nie straciły przy tym swojej singlowatości
Pickupy mogą wprowadzać troszkę brudu.
I w sumie nie wiem za bardzo co zrobić z mostkowym bo głównie gram na gryfowym lub na splicie.
Może coś w własnym uniwersalnym charakterkiem? Może humba tam wrzucić?
Napewno pod most coś co nie będzie miało za dużo góry bo grając na LP i na gryfowym lipsticku zazwyczaj mam wszystko wykręcone w stronę wysokich tonów i w momencie przełączenia na pozycję bridge - ta góra zabija (i głównie dlatego z niego nie korzystam).
Chciałbym też coś na czym nie zbankrutuję (bernakle maja fajne pikapy do tele ale mnie nie stać raczej)
Miałem kiedyś merliny w tele i mi nie leżały za bardzo więc to odpada
Generalnie chciałbym burzę mózgów w tym temacie, bo praktycznie każda informacja co do pikapów w tele (i w sumie samego tele też) mi się przyda, gdyż jestem w tym kompletnie zielony
pozdro:)
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Pikapy do tele
« Odpowiedź #1 10 Lut, 2011, 10:43:15 »
Hej, ja do niedawna miąłem taki sam dylemat bo miałem japóńskiego telaka w konfiguracji Lace Sensor Gold t-150 pod mostem i DiMarzio DP411 Virtual Tele Neck pod gryfem , i o ile Dimarzio bardzo mi się podobał, miał pazur, trochę brudu i charakter, to Lace był totalnie bezpłóciowy, za czysty i klarowny itd... Fajna rzeczą był 4 way switch który dawał możliwość seryjnego lub paralernego połączenia przetworników i jeśli takowego nie masz to polecam. Ale musisz mieć 4 kablowe wyprowadzenie z pickupów. Długo myślałem żeby nie wstawić jakiś humbuckerów w obudowie singla ale wkoncu wymieniłem się na strata wiec po ptakach.

Less is more, but more gain is more.

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Pikapy do tele
« Odpowiedź #2 10 Lut, 2011, 12:17:22 »
Ja do swojego Tele włozyłem pod most hot railsa i całkowicie zespuło to brzmienie w środkowej pozycji, także jesli uzywasz tego brzmienia to wez to pod uwagę.

W pozycji neck miałem standardowy pikap ( tele custom 62 MiJ ) który bardzo mi odpowiadał, wiec tutaj nie mam doświadczenia.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Pikapy do tele
« Odpowiedź #3 10 Lut, 2011, 14:31:04 »
seryjnego lub paralernego

;D

Ale musisz mieć 4 kablowe wyprowadzenie z pickupów


o RYLY... ;)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Pikapy do tele
« Odpowiedź #4 14 Lut, 2011, 13:36:32 »
Ewentualnie Twang King neck + Area Hot T bridge. Ale jak chcesz mieć coś taniej to przeczytaj sobie to: http://www.tdpri.com/forum/just-pickups/85551-tonerider-vs-keystone-tele-pickups.html . A jak Ci się nie chce czytać to w skrócie :) - Toneridery, albo Keystone'y (Bill Lawrence). Tylko te drugie ciężko sprowadzić. Może się też okazać, że przy wymianie na któreś z tych ostatnich nie będzie wielkiej różnicy, jeżeli masz jakieś w miarę dobre OEMy. Jak Ci się bardzo nie śpieszy to będzie można obczaić toneridera u mnie, bo zamówiłem sobie jednego na próbę. Tylko cholera wie kiedy do mnie dotrze...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3983 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2008, 16:48:54
wysłana przez 7th
14 Odpowiedzi
6062 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2009, 19:31:53
wysłana przez dom?n
28 Odpowiedzi
12872 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2011, 16:18:58
wysłana przez Omlet
12 Odpowiedzi
6343 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2010, 01:27:46
wysłana przez Bjørn
2 Odpowiedzi
1822 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2011, 22:56:20
wysłana przez coin777