Autor Wątek: połączenie laptopa, efektów i monitorów  (Przeczytany 3543 razy)

Offline Ad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
połączenie laptopa, efektów i monitorów
« 05 Sty, 2013, 16:25:43 »
Potrzebuję wsparcia w jakimś sensownym połączeniu sprzętu.
W tej chwili mam tak:
Laptop -> (usb) X3 Live -> direct L/R out monitory
Gitara -> X3 Live -> direct L/R out monitory
POD działa jako karta dźwiękowa, służy mi do nagrywania gitary, odsłuchu przy graniu i odtwarzania podkładu/muzyki/filmów z laptopa. Jedyną wadą tego rozwiązania jest "usb dropout" w uszkodzonym PODzie - co jakiś czas dźwięk się zawiesza i muszę restartować komputer.
Mam w planach zakup loopera JamMan Stereo, który byłby wpięty w live out L/R w X3 Live i wyjście loopera na L/R monitory.
I tu pojawia się problem: looper zapętli mi też podkład puszczany z komputera. Ponadto irytuje mnie już trochę włączanie PODa, kiedy chcę posłuchać muzyki lub filmu na monitorach (i restartowanie wszystkiego co 20 minut).
W związku z tym wymyśliłem następujące rozwiązanie:
dokupić mikser behringer xenyx q502 USB lub q802 USB, prawy i lewy kanał z loopera za PODem wpuścić na dwa wejścia miksera, monitory w wyjście miksera. Ponadto te miksery mają podobno interfejs audio USB, czyli po podłączeniu po USB do kompa miałbym zewnętrzną, sprawną, kartę dźwiękową z wyjściem na monitory (brak konieczności ciągłego używania PODa, nawet gdy nie gram aktualnie na gitarze).
Czy takie podłączanie przez mikser ma sens?
Czy może da się to jakoś prościej połączyć?
Ktoś się orientuje jak działa interfejs USB w tych behringerach, tzn czy normalnie podłączam po USB do komputera, ustawiam w jakimś programie, że ma to być dla niego karta dźwiękowa i z monitorów podłączonych do miksera leci dźwięk?

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
gitara -> POD -> looper -> wejscie karty audio -> (direct monitoring) na monitory.
a podkład normalnie puszczasz z kompa,

Kup sobie 2i2, albo steinberga CI1 i bedzie Ci hulac wszystko. Miksery USB olej. Szczegolnie klasy Behringera

Offline Ad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Dzięki za sugestię, ale...
Potrzebny mi direct monitoring w stereo, a nie w mono (używam pogłosów stereo, dual tone rozłożonych w panoramie itd) - zakup interfejsu za 500-600zł, który ograniczy możliwości obecnego hardware mija się z celem.
Co jest złego w "mikserach klasy Behringera"? Serio pytam, czy się psują, czy ingerują w sygnał? Mam znajomych (DJe, gitarzyści, pracownicy studiów nagraniowych), którzy używają Behringerów i chwalą sobie ten sprzęt - nie jest bardzo profesjonalny, ale też zupełnie nie pasuje do niepochlebnych opinii szerzonych na forach internetowych.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
ja od dłuższego czasu używam tego (który też może pracować jako interfejs USB) i jakoś działa, nie nagrywam na nim mam w niego wpięte 3 interfejsy i monitory żeby nie latać za kablami, w sumie kiedyś coś tam na nim nagrałem i jakoś brzmiało (nie zaczynajmy tematu preampów).



Pozdrawiam,

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Podobno te preampy są lepsze niż w obecnym statku matce x32 :D
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Podobno te preampy są lepsze niż w obecnym statku matce x32 :D
a widzisz tak się składa ze nie czekając na wasze testy preampów, sam dzisiaj zreampowałem gitary i zgrałem min przez preampy z tego miksera ha !, dzisiaj powrzucam co wyszło ;)
Pozdrawiam,

Posty połączone: 17 Sty, 2013, 16:41:13
obiecany test: http://forum.sevenstring.pl/hardware/audiobox44vsl-firestudio2626-ada8000-behringer-xenyx-%28test-budzetowych-preampow%29

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2013, 16:41:14 wysłana przez sinquestsound »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
9869 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2012, 12:59:38
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
2363 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2015, 17:05:26
wysłana przez deely
19 Odpowiedzi
6741 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2016, 19:55:41
wysłana przez Pronounce
18 Odpowiedzi
8336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2016, 17:27:34
wysłana przez wuj Bat
1 Odpowiedzi
2623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2017, 12:08:10
wysłana przez Zelman