Autor Wątek: Muszla DB-01 pomysly na adaptacje  (Przeczytany 37559 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Muszla DB-01 pomysly na adaptacje
« 18 Lip, 2008, 20:16:58 »
Mam muszelke po zjebanym DB-01 Dime WahWah ktora kupilem jakis czas temu jako sprawny efekt... Mam wszystkie elementy z PCB, czyli gniazda, induktor, potki i takie tam, ktore dzialaja, ale szczerze mowiac nie mam pewnosci, czy mam ochote na kolejny efekt wahwah, Clyde Deluxe Fulltona totalnie mnie zaspokaja oralnie. Wpadlem na swierzy pomysl, by przerobic go na efekt tremolo, a pedalem sterowac mix dry/wet. Ale moze Wy macie jakies lepsze pomysly? Podejme sie najbardziej pojebanego projektu :) :-*

D_Rivv

  • Gość
Sinner 20:17:35
http://forum.sevenstring.pl/efekty/muszla-db-01-pomysly-na-adaptacje/new/#newJa 20:18:16
a moze
Ja 20:18:20
se volume pedal z tego zrob
Ja 20:18:26
albo jakies volume swell
Sinner 20:18:50
forum
Ja 20:19:10
oki

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Pfffffaahaha, przehui z Ciebie len!

na hu mi pedzio glosnosci?? Mam galke glosnosci w gitarze, umiem i niezawacham sie jej uzyc

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Ona tak nie zadziała jak volume pedal... Gałka vol. w gitarze to bardziej można nazwać 'output'...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Zadziala, jesli wepniesz volume pedała zaraz po gitarze.

E: fajna opcja byla by, gdyby wsadzić do tego bebechy z jakiego distorszyna i pedałem kontrolować natęzenie przesteru...
zawsze chcialem miec cos takiego :D
« Ostatnia zmiana: 18 Lip, 2008, 20:44:20 wysłana przez purple_h »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a użycie jako przycisk do kapusty wchodzi w gre, czy koniecznie musi byc do gitary?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ona tak nie zadziała jak volume pedal... Gałka vol. w gitarze to bardziej można nazwać 'output'...

Pomysl chwile

g-zs, nie mam kapusty niestety :( jedynie sprzet do gitary

purple_h - mam wystarczajaca ilosc efektow z tej grupy, poza tym ida dwa nastepne, wiec pierdole

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Pomysl chwile
...
Zadziala, jesli wepniesz volume pedała zaraz po gitarze.
... No to trochę bez sensu chyba :D Ja bym to wpinał w pętlę za wszystkim ale przed reverbem np...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Sterownik stroboskopu?
Zawsze mnie denerwuje na koncertach, że prędkość stroboskopu nigdy nie równa się prędkości muzyki którą gram. Taki patent by rozwiał ten problem.




:D
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Sterownik stroboskopu?
Zawsze mnie denerwuje na koncertach, że prędkość stroboskopu nigdy nie równa się prędkości muzyki którą gram. Taki patent by rozwiał ten problem.


to grajcie do metronomu z wyjsciem midi
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
pojemnik na skuna zrob
myspace.com/drownmyday

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
pojemnik na skuna zrob

pfhahaha

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
tremolo z regulowanym tempem. a potem mi je sprzedasz ;)
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Tempem?? A nie lepiej mix??

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
z tempem mozesz sie bawic, bo poza normalnym sposobem tzn. odpalasz, ustawiasz i nie zmieniasz, mozesz tez dynamicznie tremolic ( tutaj od 2:05 w podkladowej gitarze - chuja slychac ;) jak co to wytne inny przyklad i wstawie w formie mp3).

mix tez ciekawy, ale malo uzyteczny. chyba ze zrobic takie zlozone magiczne cos pt.

1. efekt ON - pedalem regulujesz czas z ustalonym na stale mix.
2. efekt OFF, ale nie do konca - pedalem regulujesz mix, ale w dolnym polozeniu pedalu mix jest na 0% i tremolo praktycznie nie gra. czas masz ustawiony na stale.

chociaz tremolo troche fajniej nadaje sie do kostek, na to tez mam projekt, ale to kiedy indziej ;)

druga opcja - chorus/vibrato, czyli skopiuj Rotovibe.
« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2008, 16:20:37 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Wstaw ten przyklad :) Wiesz, poki co opcja z miksem najbardziej mi sie podoba, bawilem sie kiedys na XTL'u ze sterowaniem czasem w tremolo i hujnia z tego wyszla, opcja mixowania kopala dupe na duzym gainie i duzej szybkosci, mix z pedalu dawal genialny wjazd wibrowania dzwieku, a w polaczeniu z delayem zrywal mi zawiasy moszny..

Myslalem tez o wstawieniu tam analogowego echa i sterowanie czasem powtorzen (napewno rozumiesz dlaczego, przy zmianie tego parametru mamy kapitalne efekty), ale to troche upierdliwe z kilku wzgledow

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
delay to tez zajebista sprawa, ale malo czytelnie moze to wyjsc. poza tym nie mozesz tego sterowac w real-time, bo zamulisz powtorzenia przy najmniejszym poruszeniu pedalu.

http://joleneczka.wrzuta.pl/audio/qYJs2wiW0J/hey-sic <- tu masz cala piosenke Heya, z nieskroconym solo i w normalnej jakosci. to moze pomoze ;) zaczyna sie 2:25 i slychac dokladnie o co mi chodzi.
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
nie mozesz tego sterowac w real-time, bo zamulisz powtorzenia przy najmniejszym poruszeniu pedalu.

Wlasnie o to mi chodzi...

Zdecydowalem sie na tremolo, bede musial zmienic hot potza na inny wytrzymaly potek (allessandro?) bo maja inna wartosc, niz bedzie mi potrzebna. Jak go zloze na tanich potkach na test, to zadecyduje gdzie pojdzie sterowanie z nogi

edit: te optyczne tremolo http://www.tonepad.com/getFileInfo.asp?id=84

Akurat starczy mi dziur w muszli na wszystkie galki kontroli

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
A tak z ciekawości: jak tam jest rozwiązany mechanizm? Najzwyklejszy potencjometr z elektronicznego da się założyć?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Najzwyklejszy potencjometr pada jak kafka przy tego typu uzytkowaniu

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ale mi idzie o rodzaj zastosowanego tam potka.
Każdy jeden tam się da założyć czy trzeba kupować coś niesamowitego specjalnych kształtów?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
inny jest ksztaly bolca na zebatke, ale widzialem projekty DIY ze zwyklym potkiem 100k

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Wlasnie o to mi chodzi...

jak na moje, to zeby kombinowac z czasem powtorzen mozna poswiecic sobie troche kregoslupa i schylic sie galeczki ;) zajebiscie ciesze sie ze to tremolo robisz. ciekaw jestem bardzo jak to wypadnie, bo pedalowe tremolo od dawna pozostaje w sferze moich marzen. nawet chcialem Dunlopa TVP-1 kupowac, ale jednak wole TVN ;p
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
No plytka jest juz w produkcji, uklon dla So99'a za to. Trzeba jeszcze kilka spraw przemyslec, np, wymyslilem sobie, ze zalaczanie bedzie takie jak w Variphase'e, czy jak kto woli w Morleyach, w momencie jak zaczniesz wdeptywac pedal automatycznie i stopniowo tremolo bedzie sie wmiksowywac w sygnal, do wartosci 100%. Jest to stosunkowo latwe do zrobienia w teorii, w zasadzie muszle dunlopa sa do tego dostosowane, wystarczy sprezynka ustalajaca pedal w poz otwartej i przelacznik typu push-to-breake (taki jak w killswitchu bucketheada), czyli nie bedzie to rozwiazane tak jak w morleyach - optycznie, a mechanicznie...

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
patent fajny, jednak ja sie zawsze boje pedalow ktore trzeba caly czas noga przytrzymywac. wole patent z migajaca dioda + osobny wlacznik, jak w niektorych Morleyach. chociaz w tym opakowaniu nie ma takiej opcji. ale diode bym sprobowal wcisnac, to jest fajny feature (tylko byle nie pod pedalem, lepiej po boku obudowy).
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
12270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2008, 23:18:13
wysłana przez Vin$