Autor Wątek: Muszla DB-01 pomysly na adaptacje  (Przeczytany 37561 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
No projekt sie krystalizuje :) Narazie plytki jeszcze nie ma, bo wymyslilem sobie pewne modyfikacje, ktore soggoth wprowadz w schemat i zrobi customowa plytke.. Chce wykozystac wszystkie dziury w muszli db-1, zeby nie zostaly puste, w najgorszym razie wywierce dodatkowe. DB-1 ma grzybek z boku, ktorym zalaczasz boost, wiec wymyslilem sobie, ze tym grzybkiem bede wybieral jedna z dwojga predkosci tremolo ostawiane dwoma potencjometrami... Bedzie tez dioda sygnalizujaca predkosc, czyli to o czym mowisz, jeszcze nie wiem czy bedzie chodzila na stale (jeden huj, efekt i tak bedzie na stale przypiety pod power bank), ale wydaje mi sie to najmadrzejszym rozwiazaniem, biorac pod uwage sposob zalaczania, o ktorym juz mowilem.. Bypass prawdopodobnie zamowie na osobnej plytce od Kosy z emCustom, jeszcze z nim nie gadalem, ale mam nadzieje, ze dostosuje projekt do moich wymagan, ceny u niego nie zabijaja, wiec licze na rozsadna sume za modul true bypass... Co do sprezyny utrzymujacej pedal w pozycji otwartej, to wpadlem na genialny w swej prostocie patent ;) podmienie sprezyne z mojego Variphase, ktorego i tak mialem przerabiac na stateczny zalaczany 3PDT (z LEDem), phasera lubie miec na wolne zamiatanie, statecznie ustawionego, a przy typie zalaczania jakie on ma jest to niemozliwe, latwo o bypass a i noga sie meczy, zastosowanie tego typu zalaczania do tremolo, gdzie efekt bedzie stopniowo wplywal w sygnal mi sie bardziej mi lezy, no i kuuuufa, widze to :) tak wiec variphase otrzyma blok z db-1 a db-1 sprezynke z variphase i wszyscy beda happy. Wszystkie elementy sa juz zlokalizowane, poza takimi maluskimi potkami, ale nie szukalem zbyt intensywnie ;) problem potka do regulacji mixu (hot potz) tez juz zalatwiony, wystarczy pomiedzy 1, a 3 noge dac rezystor 1k i woala! mamy wymagana wartosc ze schematu :)

Edit; Zamowilem juz czesc podzespolow, czyli dwa opampy - TL072, oraz zamiast 4558 zamowilem dual-opamp Burn Browna OPA2134PA (audiofilski, podobny do 4558, mam nadzieje, ze zadziala). Zamowilem tez kondensatory metal-film .01uF Panasonica i Tantalowe 1uF i 10uF czyli absolutny top i takie jest zalozenie
« Ostatnia zmiana: 22 Lip, 2008, 17:39:09 wysłana przez Sinner »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ten switch po boku jest nie do uzywania jesli obok masz inny efekt. pamietaj o tym ;)
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
No kurwa fakt, a bedzie sasiadowal na bank... Prawdopodobnie przekalkuluje swoje potrzeby i najwyzej dam tam zaslepki i ewentualnie zastanowie sie nad zaadoptowaniem dziur pozniej

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
To mu poszerz dziurkę z przodu... Ma aż dwie... Jedna na diodę (było o jakiejś tu mowa) a druga na ten switch... Chyba nie problem go przełożyć.
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Sinner, paskudo!

az sie sam skusilem.

tylko na chuj mi drugie tremolo?!

he?

no ale byl ten cholerny VTL5C2 akurat to wzialem :)
jebac master volume.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
To mu poszerz dziurkę z przodu... Ma aż dwie... Jedna na diodę (było o jakiejś tu mowa) a druga na ten switch... Chyba nie problem go przełożyć.

Narazie pas, zloze projekt, to bedzie sie myslalo nad modami, narazie jeszcze nie wiem jak to bedzie brzmialo :) Poza tym, moze to wiek, ale im starszy jestem, tym wieksza ilosc kontrolek mi przeszkadza, zawsze przychodzi pora i chec na grzebanie w ustawieniach i najczesciej jest tylko gorzej. Zlozy sie to wszystko do kupy, to przyjdzie czas na refleksje i rachunek sumienia..

Sinner, paskudo!

az sie sam skusilem.

tylko na chuj mi drugie tremolo?!

he?

no ale byl ten cholerny VTL5C2 akurat to wzialem :)

Co za problem? i tak mi plytke robiesz :) zamkniesz w szafie, albo dasz dziewczynie ;)

Czas przedstawic pacjenta!

Muszla jest juz wybebeszona, a wyglada tak;




...od srodeczka...



...tyl - widac plytke z opisami DB-1...



...maly ruch rotacyjny i mamy duzo miejsca na wlasne opisy funkcji...



...tu widac tyl, czyli dziury na diody i - pomiedzy pedalem, a podstawa - dziurke, skad bedzie wychodzil switch, element bypassu od Em Custom (Kosa, odezwij sie!!!)



...wnetrznosci starego DB-1, w wiekszosci do niczego sie nie przydadza...



...zachowam do nowego projektu napewno Hot Potza i te male potki (musze kupic wiecej, wie ktos gdzie to dostac?)...




...wiec, So99, do dziela przyjacielu :)
« Ostatnia zmiana: 23 Lip, 2008, 13:44:02 wysłana przez Sinner »

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Sinner - poty CTR do pcb moze by weszly.

rzucisz pozniej spacing to sie sprawdzi.

zawsze mozna sie nie cackac i rozwiercic.
jebac master volume.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Sinner - poty CTR do pcb moze by weszly.

rzucisz pozniej spacing to sie sprawdzi.

zawsze mozna sie nie cackac i rozwiercic.

Nie wejda, spejsing to juz zweryfikowal... napewno gdzies takie sa, kilku producentow poza dunlopem ich uzyta, z.vex, fulltone... Nie chce rozwiercac, jesli to zrobie, to i tak zostana brzydkie dziury pomiedzy rozwiertami

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Jako, że ostatnimi czasy bardzo interesuję się tremolami, to podłączę się pod temat.
Ogólnie uważam Sinner, że to bardzo fajny pomysł z tym tremolem i stopniowym wmiksowywaniem się efektu w sygnał.
Najbardziej spodobał mi się pomysł załączania tego z tym mikrowłącznikiem. Obawiam się, że ze sprężynką może to różnie funkcjonować. To znaczy trzeba zrobić to na tyle dobrze, żeby było pewne włączanie (sprężynka nie będzie się przesuwała, ześlizgiwała itd.). Z drugiej strony przy zjechaniu pedałem do końca, żeby nie było jakiegoś oporu z kosmosu i żeby nie uszkodzić ani włącznika, ani sprężynki ;) Chyba, że z variphase`a wszystko da się zrobić tak, że będzie cacy (nie znam tego efektu).

A jeszcze jedną mam sugestię, chociaż tutaj raczej trudną do zrealizowania. Sam zauważyłem i pewnie wielu to wie, że fajnie jest mieć tap tempo. Przydaje się i to bardzo ;)

Ogólnie poliżę tyłek tak, jak Sinner lubi najbardziej: aleś Ty mądry i przystojny do tego ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Haha, wiem ;)

Co do tap tempo, to aronoł jak to zrobic, moze kiedys? W zasadzie ja poza phaserem (czesto i gesto) i chorusem (bardzo malo, wolno i delikatnie) nie uzywam ZADNYCH efektow modulacyjnych. Bawiac sie XTL'em podlaczylem kiedys mix dla tremolo pod pedal ekspresji, szybka turbomodulacja, dalem duzy gain i delay i zagralo to zajebiscie. Stad caly pomysl i w zasadzie tylko w takich ustawieniach mi to zaspiewalo i tylko tak bede to uzywal, stad wbijam we wszelkie mody, bo nie mam takich cisnien... Mysle, by dodac dwa kondensatory (roznych wartosci) pod trimpot (ustala glosnosc "wet") przelaczane 3poz miniswitchem (DPDT on/off/on), co jest podobnym modem do tych stosowanych w Boss'ach DD-3 i 5 (vintage/brown mod) czyli usuniecie gorki, bo podobno ten efekt ma bardzo klikajaca modulacje, ale tak jak mowilem wczesniej, musze go najpierw posluchac i sam ocenic na ile jest to niezbedne...

Sprezyna... Hmmm... Variphase juz jej nie ma :D Nie wstawilem jeszcze bloku hamujacego do Variphase z DB-1, bo trzeba zrobic jedna dodatkowa dziurke, ale przyszle camo-tremolo ta sprezyne juz ma!

Dowody rzeczowe:

Stary blok na DB-01...



...stara sprezynka w Variphase...



...siup, dupe rób i woala!!!!!





...jeszcze musze zmolestowac ten przelacznik, bo pasuje gabarytami, jeno musze najpierw zrobic bypass do Variphase, bo mnie serce boli... 3PDT Fulltone'a juz zamowione z MusicToolz :)


Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
I pracowity do tego  ;D

Kurcze fajnie się to zapowiada.
Tylko jeszcze jedno mam pytanie do tego: ogólnie będzie to działało tak, że puszczony pedał (he he fajnie brzmi :) ) powoduje, że efekt się wyłączy? Nie jestem zboczeńcem pod tym względem, ale jakie planujesz rozwiązana bypassowe? Pytam, bo nie wiem z jakiego schematu korzystasz ;)

A w takim shellku trudno o jakieś sensowne rozwiązanie z nabijanym tempem...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
I pracowity do tego  ;D

Kurcze fajnie się to zapowiada.
Tylko jeszcze jedno mam pytanie do tego: ogólnie będzie to działało tak, że puszczony pedał (he he fajnie brzmi :) ) powoduje, że efekt się wyłączy? Nie jestem zboczeńcem pod tym względem, ale jakie planujesz rozwiązana bypassowe? Pytam, bo nie wiem z jakiego schematu korzystasz ;)


Jakto jak? :D Przeciez pisalem, ze zamowie modul true bypass od Em Custom... Zalozenie jest takie, by stosowac topowe materialy, a hujowym bypassem mozna wiecej zrobic szkody, niz pozytku, stad pomysl na Em Custom... W "normalnych" efektach to nie jest problem, 3PDT i problem solved, ale tu mamy troche inna sytuacje. Jestem nawet pozytywnie nastawiony do buforowanych bypassow, ale jeszcze raz - pod warunkiem dobrej jakosci takowych, a z tym jest roznie

edit; zobaczysz jak przygotuje ostatecznie wnetrze cavity i kabelki do polaczen :D nawet jesli niewiele pomoze, to napewno nie zaszkodzi
« Ostatnia zmiana: 23 Lip, 2008, 15:52:54 wysłana przez Sinner »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Kurna no pewnie, że pisałeś o bypassie od EMów...

Zawsze łatwiej z 3PDT rozwiązać można true bypassa. Chyba, że zrezygnujesz ze sprężynki :P
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
nie wyobrazam sobie tego projektu z 3PDT, musi zalaczac tak jak sobie to wymyslilem

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ale ta kaczka Dime'a jest paskudna.

daj ten szkielet do galwanizacji, i pierdolnij chrom, albo skombinuj proszkowo jakis kolor w stylu pomaranczy z Variphase :D

PS. najlepiej taki niebieski hawajski, błękicik taki ;D
« Ostatnia zmiana: 23 Lip, 2008, 16:41:21 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
ta kaczka jest oklejona jakims materialem ?

taki pomysl mi wpadl ze mozna by zrobic wykonczenie wiosla materialem moro tak jak w jemie floral :)
myspace.com/drownmyday

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Domin, ty grasz na 6kach, to sie nie odzywaj ;)

Motyl, hu wie, to jest jakas powloka, ale ma fakture drubego lakieru... Wrazliwa na obicia, odchodzi w platkach :/

D_Rivv

  • Gość
O kurwa, jak wykończenie ma być moro, to jeszcze do tego lufę i gąsienice dorób. :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
zamowilem kolejne elementy, so99 zrobil juz plytke, zostaly tylko rezystory i potki ;] i ruszam z projektem

edit; Znalazlem odpowiednie potencjometry- 9mm Alpha PC mount na Mouser.com http://www.mouser.com/Search/Refine.aspx?Ntt=317-2090F- Sa dokladnie takie, jakich potrzebuje, maluskie i dobrej jakosci, jeszcze dzis zamowie. Zamowilem tez nowy potek do sterowania stopa. Trudno powiedziec kiedy bedzie, bo dopiero zostal zamowiony u Fulltone'a przez MusicToolz. Zastanawiam sie nad zrobieniem tego efektu totalnie od podstaw, z wlasnym malowaniem itd. Muszle dostepne sa na SBE za okolo 40$. Nadal nie moge sie skontaktowac z tworca bypassu do projektu. Prawdopodobnie skonczy sie to tak, ze pogoogluje i znajde sposob, by zrobic go samemu. Zobaczymy

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
A nie idzie zedrzeć tego dziadoskiego camo? Metalowa szczota na wiertarę i jedziesz...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
fajne to tremolo jest ;]

Sinner - nie marudz o probki bo mam zapierdol przekurewski.

ale - mowie - jest w cipe.

z tym ze wrzucilem 072/4558 JRC.

 
jebac master volume.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
EmCustom sie odezwal, prawdopodobnie zrobi mi maly mod do bypassu. Standardowo to jest modul truebypassowy, ale chce miech opcje bypassu buforowanego. ja zamiast 4558 dam burn browna o ktorym mowilem, mam tez inne opampy (w tym 4558, nowe i NOS) zobaczymy, jak beda gadac.

Spoiler

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
EmCustom sie odezwal, prawdopodobnie zrobi mi maly mod do bypassu. Standardowo to jest modul truebypassowy, ale chce miech opcje bypassu buforowanego. ja zamiast 4558 dam burn browna o ktorym mowilem, mam tez inne opampy (w tym 4558, nowe i NOS) zobaczymy, jak beda gadac.

Spoiler



edit; Tak tylko glosno mysle, ale ta wypowiedz podsunela mi pewien pomysl;

(...)chyba ze zrobic takie zlozone magiczne cos pt.

1. efekt ON - pedalem regulujesz czas z ustalonym na stale mix.
2. efekt OFF, ale nie do konca - pedalem regulujesz mix, ale w dolnym polozeniu pedalu mix jest na 0% i tremolo praktycznie nie gra. czas masz ustawiony na stale.

Taka funkcjonalnosc jest wykluczona, chociazby z uwagi na to, ze przy miksie na zero bypass bylby bardzo umowny, podejzewam, ze zjebal by brzmienie. Zreszta, zalozylem juz, ze bedzie to efekt z automatycznym bypassem, ktory bedzie sie robil na dniach. Ale sama idea innego zastosowania przelacznika jest fajna do moda 1/2 speed! Kumacie, taki jak w tremolo Fulltone. Klikasz i masz speed o polowe mniejszy. Tym sposobem mial bym kolejny ficzer w tremolo i zalatwil bym problem po przelaczniku u muszli, bo po przerobce, caly system bypassowania przeniesie sie w strone pięty. Soggoth mowi mi, ze to za duzo jebania, ale chyba wykmilem jak prosto to zrobic (senkju google), potrzeba; przelacznika (3pdt jesli z dioda), kondensatorka 100uF, troche kabla i wiary, ze sie uda :) Myslalem tez o innych zastosowaniach, np wybor pomiedzy dwoma trybami, jeden tryb kontroluje mix (tak jak w standardowym zalozeniu mojego tremolo), a po przelaczeniu kontrolujemy spacing, ale mod 1/2 speed mnie podnieca

Co Wy na to?

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Sogg mowi ze jak bedziesz mial to obsugiwac to normalnie brejkdensa odwalisz ;]
jebac master volume.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
pomysl fajny, ale pomyslalbym raczej o dwoch kompletnie niezaleznych predkosciach, nie tylko o polowe mniejszych. w ten sposob mozesz ustawic i ostry helikopter, i takie vintage plytkie vibrato ze starych Fenderow. to zawsze szerszy wachlarz mozliwosci nizli jedno obnizanie tempa o polowe. chyba ze to ciezkie do wykonania ze wzgledow pojemnosciowych.

Sogg mowi ze jak bedziesz mial to obsugiwac to normalnie brejkdensa odwalisz ;]

kto mowi ze bedzie tego uzywac w real-time, przelaczanie miedzy trybami na zywo bedzie niemozliwe, ale w trakcie zwyklej gry bez uzycia tremola ze spokojem jest to wykonalne.
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
12270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2008, 23:18:13
wysłana przez Vin$