Autor Wątek: Kolumny FRFR pod multiefekt do gry na żywo  (Przeczytany 78415 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
I jak tam Lothar, kolumna doszla? Jak sie spisuje?

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Zanim napiszę coś konstruktywnego chce ją dobrze ograć bo mam mieszane uczucia.

Jak ogrywałem ją z Fractalem - to było zajebiście, głosno w pizde i mega selektywnie. A z podem tak nie jest. Ale pewnie jestem zbiasowany tym jak grał Fractal a jak POD i zapewne gdybym nie slyszal wczesniej Axe'a to bym teraz nie narzekal.
W poniedziałek powinien dojść do mnie Kemper. Zobaczymy jak się będzie wtedy sprawowała kolumna.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Ogrywałeś na próbie z bandem? Rozumiem,  że rozmawiamy o 15tce ?

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Tak, ogrywałem. Ale tylko jedna próba na presetach, które no, umówmy się, nie są szczytem marzeń jeśli chodzi o możliwości PODa. No i tak średnio sie przez ten fakt przebijałem przez EVH 5150III z paczką 412. Ale też chyba nie ma co wymagać tyle samo od sprzętu wartego  prawie cztery razy mniej ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91


może coś to wniesie Alto jest 30 sekund pod koniec

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91


Monitory z Fractalem

5:22 Alto ts 112a, później ts 115a

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wskrzeszam temat, bo znalazłem coś bardzo moim zdaniem interesującego dla FRFRowców. ;)

http://matrixguitaramplification.com/products/q12a-active-monitor/

http://forum.fractalaudio.com/amps-cabs/61846-matrix-q12a-out.html <--- pierwsze opinie i pierwsze recenzje jednych z pierwszych użytkowników. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Znając Matrixa to kolesie wiedzą co robią. Chętnie bym ograł ten sprzęcik :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Mogliby w kolumnie zrobić wgłębienie na Kempera jak na iPhona ;)...
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
A tam Kempera. Łatwiej zrobić szufladę na Axe. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Cedryk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
    • youtube
Lothar ogrywałeś może już Alto TS115A na Kemperze albo tą Yamahe DXR12 z czymkolwiek? Jeśli tak, podziel się opinią. Jestem ciekaw wrażeń. ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Sty, 2013, 23:41:25 wysłana przez Cedryk »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Lothar ogrywałeś może już Alto TS115A na Kemperze albo tą Yamahe DXR12 z czymkolwiek? Jeśli tak, podziel się opinią. Jestem ciekaw wrażeń. ;)

Kupiłem sobie ALTO TS115A i gram normalnie razem z Kemperem ;)
Nie ma żadnych problemów na próbach, nie czuję też dyskomfortu, że drugi gitarzysta ma halfstacka EVH 5150III a ja tylko kolumnę aktywną za 1300zł lol.
Kolumna jest głosna jak skurwysyn.

Co prawda Yamaha DXR12, czy jakies RCFy które ogrywałem, były lepiej wykonane, miały lepszą jakosć dźwięku ale moim zdaniem w żaden sposób nie była to taka różnica zebym placił 3-4k za kolumnę, kiedy prawie to samo mam za 1,3k.

Wrażenia identyko z Fractalem.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
... na poprzedniej stronie umieściłem ten filmik

Offline Cedryk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
    • youtube
Lothar jak jest z mocą takiego Alto? Jedna paczka wystarczy do nagłośnienia małego klubu?

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Ale mówisz o samej gitarze? Czy checsz cały band naglosnic poprzez ALTO czy tylko jedna gitare?
Jak tylko gitarę, to spokojnie moze być potraktowane jako backline. Jesli chodzi o naglasnianie calej kapeli to nie mam pojecia jak się sprawdzi - ale  na pewno bym inwestował wtedy w conajmniej dwie sztuki. Pamietaj, że one przedewszystkim są zaprojektowane aby były osobistymi monitorami odsłuchowymi.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bloody As Hell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
  • Stejki! ♥
Ciekaw jestem jak te Alto mają się do Mackie SRM450v2. Wkurwie się jak są lepsze ;c

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Ciekaw jestem jak te Alto mają się do Mackie SRM450v2. Wkurwie się jak są lepsze ;c

Osobiscie nie testowałem tych Mackie ale z opinii, które czytałem to ALTO raczej lepsze.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bloody As Hell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
  • Stejki! ♥
Ciekaw jestem jak te Alto mają się do Mackie SRM450v2. Wkurwie się jak są lepsze ;c

Osobiscie nie testowałem tych Mackie ale z opinii, które czytałem to ALTO raczej lepsze.

A jak się ma do siebie 12 a 15 cali? Głównie chodzi mi o różnicę w niższych strojach. Zastanawiałem się nad 15, ale w końcu wyszła 12, bo tańsza...

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Ja mam 15" i nikt nie narzeka. Mi się sprawdza.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bloody As Hell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
  • Stejki! ♥
Ja mam 15" i nikt nie narzeka. Mi się sprawdza.

Domyślam się. A kwestia brzmieniowa? Jak testowałeś kolumienki, to zauważyłeś jakieś znaczne zmiany?

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Ja mam 15" i nikt nie narzeka. Mi się sprawdza.

Domyślam się. A kwestia brzmieniowa? Jak testowałeś kolumienki, to zauważyłeś jakieś znaczne zmiany?

Nie.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Tak czytam i czytam na naszym forum o aktywnych monitorach, o Fractalu, o Kemperze, o Pod HD 500 i PRO. Ludzie zryliście mi czerep. Jestem pewny, że sprzedaję swoje graty i na początek zaczynam od kolumny YAMAHA DXR15    Wiem, że Yamaha w wersji 12" ma głośnik Eminence dół i Celestion góra. Nie doczytałem o kolumnie 15" ale interesuje mnie troszkę więcej dołu który zapewne dostanę z 15" kolumny . Mam kolosalny GAS na Kemper'a ale mnie na niego jeszcze nie stać. Więc chyba zacznę od POD HD500 w połączeniu z Yamaha DXR15. Kurwa co się ze mną dzieje :)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Jakbys chcial znac moje zdanie to lepiej:

- Oszczedzić kasę kupując ALTO zamiast Yamahy (przyznam, jest lepiej zbudowana, ma parę niepotrzebnych pstryczków, których ALTO nie ma - no i minimalnie lepiej brzmi)
- Zaoszczędzoną kasę dodać do budżetu na Fractala/Kempera bo sorry ale dla mnie PODy HD to jakas kupa w porównaniu do dwóch wymienionych poprzednio.

A głosnik to sobie pozniej bez problemu zmienisz.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Właśnie, zastanawiałem się na jakie głośniki wymienić te w Alto 115, żeby zrobić z niego jeszcze lepiej brzmiącą kolumnę? Da się tak w ogóle?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 351
    • CTG TV
Cytuj
Zaoszczędzoną kasę dodać do budżetu na Fractala/Kempera bo sorry ale dla mnie PODy HD to jakas kupa w porównaniu do dwóch wymienionych poprzednio.

Złej baletnicy nawet POD HD przeszkadza :D
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3538 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2013, 00:18:22
wysłana przez harry_manback
9 Odpowiedzi
4872 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2013, 10:15:36
wysłana przez Br-Owca
2 Odpowiedzi
4093 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2018, 13:58:52
wysłana przez sify11
1 Odpowiedzi
2264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2018, 11:39:59
wysłana przez Ghost_of_Cain
3 Odpowiedzi
1911 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2021, 23:23:39
wysłana przez tsonga