Autor Wątek: GRUBE STRUNY - GRYF  (Przeczytany 22691 razy)

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #25 10 Cze, 2012, 20:36:21 »
24,75 i 13-74 errni bola w Drop A. Jest dżęt i bździąg :D

no własnie....na jakie gitarze? jak ci szło wtedy z gryfem przy takim secie ,mocno go korygowałeś na pręcie?.....
« Ostatnia zmiana: 10 Cze, 2012, 20:43:05 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Lamassu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Nie ma czegoś takiego jak "za dużo dołu"
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #26 10 Cze, 2012, 20:49:18 »
24,75 i 13-74 errni bola w Drop A. Jest dżęt i bździąg :D

no własnie....a jak ci szło wtedy z gryfem przy takim secie ,mocno go korygowałeś na pręcie?.....
No właśnie nie za bardzo , a mam budżetowego ibaneza. ogólnie w napięciu jest fajnie , nie za twardo , nie za miękko.
Tak się fajnie cieszyłem, A TU KURWA BENC!

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #27 12 Cze, 2012, 11:32:43 »
a waszym zdaniem taki set  : 13 - 20 - 30w - 42w - 52w - 60w -70w,  gryf RGA7 (strojąc go  półtonu lub ton niżej i pomijając grywalność takiego seta ) uciągnie  bez problemu? Nie ukrywam że chcę zaeksperymentować tak żeby 3 najgrubsze struny to były 52 60 70 a jak to będzie brzmieć to już inna sprawa ,nie chcę po prostu na sam początek spierdolić sobie gitary a konkretnie gryfu
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #28 12 Cze, 2012, 11:47:39 »
Bez sensu, lepiej daj jusz 74 na ostatnio albo i 80

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #29 12 Cze, 2012, 12:49:25 »
Ja obecnie zamontowałem set 13-60, wiosło ma skale 25,5 i stroje do dropB. Przyznam że jest bardzo przyjemnie i kurwi ładni. Jedyne co bym zrobił to ciut obniżył akcje strun i będzie miód. Grubszych setów nie testowałem nigdy więc trudno mi powiedzieć coś więcej.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #30 12 Cze, 2012, 12:50:13 »
w gitarach akustycznych, 12-strunowych w szczególności, takie naprężenia to standard. gryf basu przenosi dużo większe naprężenia, niż gryf gitary ze standardowym kompletem strun i jakoś basy się nie łamią z tego powodu nagminnie. a są ździebko dłuższe ;)

grubości strun dobrałeś sobie IMO z dupy, ale nie mnie powstrzymywać Cię przed nabyciem wiedzy metodą empiryczną ;D

jak będziesz kręcił prętem (a czeka Cię to chyba raczej na pewno), to
- kręć przy poluzowanych strunach
- po regulacji daj gryfowi z godzinkę odpocząć, zanim kategorycznie ocenisz rezultat i ewentualnie zaczniesz kręcić dalej
   ja wiem sam set to raczej kupa każdy to tutaj mówi ;) ale narazie innych strun nie mam i na razie będę kombinować z tym co mam na słuch i pod wzmacniacz ,ale tak jak na razie to jest najmniejszy problem bardziej mnie interesuje czy beż żadnego stresu mogę na rga7 robić czy gryf to uciągnie i się nie odkształci na stałę albo nie daj Bóg klejenie jakie nie trzaśnie ....tu mam dylemat a z grubością to raczej już dalej nie pójdę, do 70-ciu mi wystarczy albo zjadę lekko w dół do 60-tki włącznie zależnie jak to będzie brzmiało i pod łapą chodziło :)
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #31 12 Cze, 2012, 12:59:03 »
Gryf przeżyje, ale z Twoją ręką może być słabiej :P
mniut i piah

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #32 12 Cze, 2012, 13:33:48 »
Gryf przeżyje, ale z Twoją ręką może być słabiej :P
paluchy dadzą radę miał m kilka lat przerwy w szarpaniu na drutach ale w  końcówce lat 90-tych i tak grałem na 6-tce na niższych strojach ez strunami 11-58 więc nie będzie strachu a i pracę miałem taką że paluchy przyzwyczajone do wysiłku ;)
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #33 12 Cze, 2012, 13:51:16 »
wiesz to stare czasy i początki kornów i tych innych (połowa lat 90tych, najpierw było pół tonu niżej a póżniej ton niżej cały strój i najgrubsza Edo D ,jak na tamte czasy było nisko, teraz to już inna bajka,ja miałem parę lat przerwy i dopiero wgryzam się na nowo w temat (ciągnie wilka do lasu;) paluchy zgrabiały trza rozruszać a to trochę potrwa ;)
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #34 12 Cze, 2012, 16:24:58 »
zastanawia mnie tylko  tylko jedno ....dlaczego musi być aż taka różnica między szóstą a siódmą struną jeżeli chodzi o rozmiar czyli np 52- 70 ja to bym chciał właśnie 52-60-70 zakładam oczywiście teoretycznie że pierdolnięcie jakiegokolwiek  akordu na tych trzech da trochę więcej mięska pomijając grę na pojedyńczych ale muszę to sprawdzić chyba żę jest coś w setach o czym nie wiem że tak się nie robi :s
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #35 12 Cze, 2012, 17:07:47 »
no generalnie 52 to dość mocno napięte E, a 60 to luźne B (raczej C), a okolice 70 to takie akuratne A a raczej nie stroisz gitary kończąc na EBA ;)
i always go full retard

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #36 12 Cze, 2012, 20:28:26 »
...zaczynam kumać, dzięki za podpowiedzi ,ja tam w teorii nie kumaty byłem, wszystko na słuch łapałem i tego skutki oto są ;)

Posty połączone: 12 Cze, 2012, 21:03:13
czyli  jescze raz mając struny DEAN MARKLEY 11 - 13 - 20 - 30w - 42w - 52w - 60 BLUE STEEL. i pojedyńczą 70-tkę, wymienić tą ostatnią 60-tkę na 70-tkę i to będzie dobrze? rozkład sił na gryfie będzie w miarę równy???
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2012, 21:03:13 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #37 13 Cze, 2012, 00:09:40 »
jak będziesz kręcił prętem (a czeka Cię to chyba raczej na pewno), to
- kręć przy poluzowanych strunach
- po regulacji daj gryfowi z godzinkę odpocząć, zanim kategorycznie ocenisz rezultat i ewentualnie zaczniesz kręcić dalej
A ja radzę właśnie kręcić na naciągniętych. Ba, wręcz nastrojonych do docelowego stroju. Co więcej: zamiast czekać na ostateczną zmianę kształtu zająć się dostrajaniem strun. Żeby nie było: sam tak robię od lat z powodzeniem. Czynna długość gwintu na prentach regulacyjnych wystarcza aby spokojnie kręcić pod obciążeniem a jeszcze nie miałem sytuacji aby po wyregulowaniu pod ten konkretny strój coś się później znacząco zmieniło.
żeby zachować równe naprężenia grubość strun musi rosnąć geometrycznie a nie liniowo
A co powiesz o proporcjach rdzeń/owijka?

...zaczynam kumać, dzięki za podpowiedzi ,ja tam w teorii nie kumaty byłem, wszystko na słuch łapałem i tego skutki oto są ;)

Posty połączone: 12 Cze, 2012, 21:03:13
czyli  jescze raz mając struny DEAN MARKLEY 11 - 13 - 20 - 30w - 42w - 52w - 60 BLUE STEEL. i pojedyńczą 70-tkę, wymienić tą ostatnią 60-tkę na 70-tkę i to będzie dobrze? rozkład sił na gryfie będzie w miarę równy???
Na pewno bardziej zrównoważony niż to co proponowałeś na początku :P Ja bym jeszcze odchudził najcieńszą, tym bardziej, że to blue steel. Na 11stkach ton niżej grałem przez kilka ładnych lat. Dają radę ale z perspektywy czasu stwierdzam, że trochę ograniczały artykulacje. Przynajmniej te twardsze, które się chujowo podciągało. Jedenastki od Dunlopa całkiem przyjazne były w tym stroju. Od innych producentów jednak wolę 10tki.
synkopy to guwno

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #38 13 Cze, 2012, 01:05:21 »
NIC już niewiem!
i always go full retard

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #39 13 Cze, 2012, 01:33:50 »
o jakimś przypadku zerwania gwintu na jednym z prętów w basie szóstce kiedyś słyszałem. nexusa bodajże.
a dostroić oczywiście, że tak, wyraziłem się nieprecyzyjnie :)
tylko, zanim się uzna, że warto kręcić jeszcze bo krzywizna nie taka, warto poczekać chwilę :)
Ja też słyszałem różne rzeczy o prentach. Jak to ktoś usłyszał trzask dobywający się z leżącego futerała i okazało się, że w stracie fendera ni stąd ni zowąd pierdolnął prent. O rozjebanych nakrentkach/gwintach tesz słyszałem. Ale wiedząc w jaki sposób ludzie siem zabierajom za regulację, domyślam siem w jaki sposób takie cuda sie dziejom. W ogóle co jeden to lepszy. Pamiętam minę wielce zdziwionego kumpla, gdy mu powiedziałem, że w nowo kupionej gicie; w której po wzięciu prosto ze sklepa nakrentka najzwyklejszego prenta (o pojedynczym działaniu) była totalnie poluzowana; na dzień dobry nie pierdoląc się wykonałem 4-5 obrotów. Stwierdził, że mogłem go wbić w gryf :facepalm:(zajebiste kurwa wyobrażenie o działaniu tak prostego mechanizmu) :facepalm: i powinienem robić 1/8 obrotu, odczekać kilka dni, zrobić znowu... :facepalm: Wyobrażasz sobie, ile by mi to zajęło? :o :P

Ja ustawiam od razu do docelowego kształtu, stroję, ponaginam gryfa, w jednom w drugom stronę, pogram chwilę, jak coś jest nie tak, to ewentualnie skoryguję o ułamki obrotu i cześć. A rzadko muszę cokolwiek jeszcze doregulowywać. Nawet w tych pierdolonych ośmiostrunowych długogryfowych dziwadłach uzyskanie pożądanego przeze mnie reliefu sprowadzało się do jednorazowej regulacji. Dwa razy może mi się zdarzyło poprawiać i zawsze po dłuższym czasie: w moim dżeku(na drugi dzień) z cienkim wiotkim klonowym gryfikiem i w skerveseńskiej prosiałce z mahuniowym gryfem(po 4 dniach grania). Ale potem już był spokój.
« Ostatnia zmiana: 13 Cze, 2012, 01:39:12 wysłana przez Vicol »
synkopy to guwno

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #40 13 Cze, 2012, 01:38:01 »
Vicol, jesteś boski :*
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #41 13 Cze, 2012, 11:34:51 »
zastanawia mnie tylko  tylko jedno ....dlaczego musi być aż taka różnica między szóstą a siódmą struną jeżeli chodzi o rozmiar

http://forum.sevenstring.pl/struny/tabele-naciagow/
Paczki z głów!

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #42 13 Cze, 2012, 15:42:01 »
w gitarach akustycznych, 12-strunowych w szczególności, takie naprężenia to standard. gryf basu przenosi dużo większe naprężenia, niż gryf gitary ze standardowym kompletem strun i jakoś basy się nie łamią z tego powodu nagminnie. a są ździebko dłuższe ;)

grubości strun dobrałeś sobie IMO z dupy, ale nie mnie powstrzymywać Cię przed nabyciem wiedzy metodą empiryczną ;D

jak będziesz kręcił prętem (a czeka Cię to chyba raczej na pewno), to
- kręć przy poluzowanych strunach
- po regulacji daj gryfowi z godzinkę odpocząć, zanim kategorycznie ocenisz rezultat i ewentualnie zaczniesz kręcić dalej
   ja wiem sam set to raczej kupa każdy to tutaj mówi ;) ale narazie innych strun nie mam i na razie będę kombinować z tym co mam na słuch i pod wzmacniacz ,ale tak jak na razie to jest najmniejszy problem bardziej mnie interesuje czy beż żadnego stresu mogę na rga7 robić czy gryf to uciągnie i się nie odkształci na stałę albo nie daj Bóg klejenie jakie nie trzaśnie ....tu mam dylemat a z grubością to raczej już dalej nie pójdę, do 70-ciu mi wystarczy albo zjadę lekko w dół do 60-tki włącznie zależnie jak to będzie brzmiało i pod łapą chodziło :)
Vic, syćko prawda.
ino oryginalny plan kolegi zakładał dosyć radykalne naprężenia i co za tym idzie pewnie radykalną regulację. a nie wiem, czy kolega wcześniej regulował pręt w gryfie. lepiej na zimne dmuchać w takich wypadkach IMO :)

  na regulacji gryfu zęby zjadłem że tak powiem,parę lat się grało i swój sposób mam czyli najpierw kilka dni same struny  odczekać jak się rozciągną na gryfie strojąc co dzień  do stroju podstawowego aby naciąg był maksymalny na strunach ,dopiero zabawa w strojenie (oczywiście każdy jak tam chce;) w dół do brzmienia jak pasuje... nastroić , spra dzić gryf...nie pasi luzuje struny , podciągam śrubę i znowy stroję i tak do skutku,śrubę można zerwać właśnie wtedy kiedy gitara jest nastrojona i parcie na samą śrubę jest maksymalne ...wtedy gwint możę nie wytrzymać (taka jest moja teoria)..a pytam ogryf w ibanezach rga7 bo wcześniej nie miałem ibka więc nie wiem jak się zachowują , no to że fabryki są przenoszone do tańszych krajów samo mówi za siebie że materiały też są gorzej ej selekcjonowane, żle sezonowane drewno na szybciocha  i takie tam ...dlatego pytam o gitary jak się zachowują teraz :) czyli kończąć ten temat bo nie chcę zawracać wszystkim głowy  zostaję przy secie DEAN MARKLEY 11 - 13 - 20 - 30w - 42w - 52w - 60 BLUE STEEL i 60 -tke wymieniam na -70 kę.Na razie tylko takie struny mam i będę z nimi kombinował.Proszę o potwierdzenie czy narazie tak może być
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #43 13 Cze, 2012, 15:53:56 »
tak
i always go full retard

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #44 13 Cze, 2012, 21:52:27 »
DZIĘKI WIELKIE!!!! wszystkim za dobre rady szczególne dzięki dla AMANITA i VICOLA .Biorę się za wymianę fabrycznych na swoje ;) a później to już tylko  paluchy rozgrzewać   parę lat przerwy zrobiło swoje

Posty połączone: 13 Cze, 2012, 22:25:44
A tak już na marginesie czy ktoś wie czy na forum był przerabiany temat albo, może jest dział jak stroją się zespoły(te znane na rynku) i jakich setów strun używają.Bardziej mi zależy właśnie na tym jakich setów używają zespoły ostatnio tłukę w słuchawkach PERIPHERY.może ktoś ma jakieś wiadomości..Skraca to czas kombinacji z gitarą w jakim kierunku brzmieniowym chce się iść...;p
« Ostatnia zmiana: 13 Cze, 2012, 22:25:44 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #45 14 Cze, 2012, 01:48:06 »
Myślisz że brzmienie Kaloryferów bierze się ze strun? :P

Używają możliwie cienkich, dla większego bźdiąg. A ogólnie to cały temat z dupy bo graja w drop C i drop Gis :P Także lecimy od nowa lol.
mniut i piah

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #46 14 Cze, 2012, 13:51:44 »
Używają D'Addario, jeśli Ci to w czymś pomoże.

Vicol ma tendencję do ustawiania minimalnej łódki, do "razowego groove-deathu a nie pedalskiego djentu" także ja bym z nim uważał ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #47 14 Cze, 2012, 16:15:11 »
groove death :tak:
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Orange

  • Gość
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #48 15 Cze, 2012, 00:48:53 »
po co Vicol ustawia na gryfie wódke do razowego?

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: GRUBE STRUNY - GRYF
« Odpowiedź #49 15 Cze, 2012, 00:49:56 »
Bo prażynki porozrzucał i nie może znaleźć :P
synkopy to guwno

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
54 Odpowiedzi
24186 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2007, 10:03:38
wysłana przez Harvest
10 Odpowiedzi
4058 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2010, 12:48:33
wysłana przez Orange
47 Odpowiedzi
14066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2011, 10:40:34
wysłana przez sify11
45 Odpowiedzi
23243 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2012, 01:38:42
wysłana przez OMSON
13 Odpowiedzi
4984 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2015, 02:20:33
wysłana przez Sleepwalker74