Autor Wątek: Czego Was życie nauczyło?  (Przeczytany 178847 razy)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #775 23 Gru, 2019, 12:02:08 »
A tak swoją drogą. Bylem wczoraj w galerii handlowej w Polsce. Przytłaczająca większość w markowych, drogich ciuchach i z nowymi iphonami w łapach. Można się poczuć jak biedak.

Ja się nie czuję, bo po bytności we Włoszech zauważam że te ich ciuchy w większości są w średnim guście.

Np. wszystko super, ale zwieńczone nieironicznie noszoną czapką z daszkiem.
Albo cokolwiek z logiem New York Yankees gdy się nie jest fanem gry w palanta.
A styl "bogaty góral" to już w ogóle.

Tak się noszą ludzie w dolinie krzemowej, którzy zapomnieli że ich wiek zaczyna się od czwórki. Mój kolega Włoch lepiej wygląda żyjąc z pensji nauczyciela na pół etatu.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #776 23 Gru, 2019, 18:47:39 »
Ja tam mógłbym chodzić w sumie w worku na ziemniaki byle na gitary bylo :D

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #777 02 Sty, 2020, 10:19:42 »
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #778 17 Sty, 2020, 21:56:21 »
4string

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #779 25 Sty, 2020, 22:49:53 »
Dobrze gada, dobrze się słucha, może komuś pomoże :)

Paczki z głów!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #780 30 Sty, 2020, 20:50:04 »
Dobrze gada, dobrze się słucha, może komuś pomoże :)



Kuurła panie, 34 minuty?

Raz kolejny sprawdza się stare porzekadło: umiesz liczyć? Licz na siebie.

Siedzę w tej jebanej Szwajcarii na budżecie mocno studenckim, bo pośrednik nie załatwił mieszkania, więc musiałem na szybko ogarnąć AirBnB i zapłacić za tę przyjemność z góry co, nie powiem, wpłynęło na moje finanse.

Na szczęście host to spoko facet.

Emigracja ssie, ale za rok pewnie i tak ten manewr powtórzę, bo piniądz nie rośnie na drzewach.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #781 30 Sty, 2020, 21:11:57 »
Dobrze gada, dobrze się słucha, może komuś pomoże :)



Kuurła panie, 34 minuty?

Raz kolejny sprawdza się stare porzekadło: umiesz liczyć? Licz na siebie.

Siedzę w tej jebanej Szwajcarii na budżecie mocno studenckim, bo pośrednik nie załatwił mieszkania, więc musiałem na szybko ogarnąć AirBnB i zapłacić za tę przyjemność z góry co, nie powiem, wpłynęło na moje finanse.

Na szczęście host to spoko facet.

Emigracja ssie, ale za rok pewnie i tak ten manewr powtórzę, bo piniądz nie rośnie na drzewach.

Jakie miasto ?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #782 30 Sty, 2020, 21:32:25 »
Dobrze gada, dobrze się słucha, może komuś pomoże :)


Jakis TL;DW?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #783 31 Sty, 2020, 00:26:58 »
Elo, tylko 34 minuty ;) Wszytstkie zajęte jak prezesy co najmniej... ;) Jest też opcja na 1,25 prędkości. Mądrego warto posłuchać, na pierdzenie na kiblu i słajpowanie fejsa więcej schodzi.

Jakis TL;DW?
Jest na koniec.
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #784 31 Sty, 2020, 07:36:18 »
Oszczędności pozwalające przetrwać bez pracy rodzinie co najmniej pół roku - fajne, potrzebne, ale czy do końca realne ? Czyli wychodzi na to, że biorąc kredyt musisz odłożyć tak naprawdę na dwa wkłady własne (jeden to wkład właściwy a drugi poduszka bezpieczeństwa) a ludzie mają już problem z jednym żeby uciułać.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #785 31 Sty, 2020, 16:32:10 »
Oszczędności pozwalające przetrwać bez pracy rodzinie co najmniej pół roku - fajne, potrzebne, ale czy do końca realne ? Czyli wychodzi na to, że biorąc kredyt musisz odłożyć tak naprawdę na dwa wkłady własne (jeden to wkład właściwy a drugi poduszka bezpieczeństwa) a ludzie mają już problem z jednym żeby uciułać.

A po co ? Rzuc prace jarek da ci mieszkanie+ ... rwa mac nawet nie wiecie jak mnie po prostu szczerze wkurwia to co sie dzieje w PL - wszystko idzie w gore tylko nie place, nie jestes w stanie odlozyc na mieszkanie, a jak juz masz wklad to zyjesz od 10 do 10. Zalozysz firme - skarbowka cie dopierdoli, podatkow pierdyliard i 3/4 idzie na nierobow - a wystarczy ze zarabiasz nieco lepiej to juz nie jestes klasa srednia a bogacz - ja pierdole -
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #786 31 Sty, 2020, 17:20:50 »
Oszczędności pozwalające przetrwać bez pracy rodzinie co najmniej pół roku - fajne, potrzebne, ale czy do końca realne ? Czyli wychodzi na to, że biorąc kredyt musisz odłożyć tak naprawdę na dwa wkłady własne (jeden to wkład właściwy a drugi poduszka bezpieczeństwa) a ludzie mają już problem z jednym żeby uciułać.

Trzymanie poduszki jest tym bardziej dołujące jak się patrzy na inflację. Banki dają jakiś śmieszny % od kasy na lokatach / oszczędnościowych, a wszystko drożeje i to coraz szybciej. A obligacje skarbowe kupować trochę strach w tym kraju, chociaż są sensowne produkty powiązane z inflacją. Więc odechciewa się trzymać tyle pieniędzy, ja zdecydowanie chętniej nadpłacam kredyt właśnie...

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #787 31 Sty, 2020, 17:42:13 »
Jakis TL;DW?

- Ponieś wszystkie koszty początkowe udzielenia kredytu.
- Nadpłać albo najlepiej spłać w całości przed terminem. Jak chcesz zwrot części kosztów (wyrok TSUE) to musisz się sądzić, większość olewa.
- Bank odzyskuje kasę i reinwestuje.
- Ty zostajesz bez kapitału tuż przed tąpnięciem na rynkach.
- Jak nie zdążysz spłacić a zmniejszyłeś poduszkę to bank ma w większości zwróconą swoją inwestycję w Twoją nieruchomość plus nadal hipotekę a na Ciebie przenosi w pełni ryzyko.
- Zupełnie nie patrz na to że rata kredytu również podlega inflacji...
- Nazywaj trzymanie kasy na lokacie INWESTYCJĄ. Zwłaszcza jeśli jej oprocentowanie roczne wynosi tyle ile obecnie możesz zrobić jako laik na dowolnej spółce GPW w 1 tydzień.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #788 31 Sty, 2020, 19:02:45 »
Koronawirus zaczyna się panoszyć, i tak wszyscy umrzemy.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #789 31 Sty, 2020, 20:33:50 »
Oszczędności pozwalające przetrwać bez pracy rodzinie co najmniej pół roku - fajne, potrzebne, ale czy do końca realne ? Czyli wychodzi na to, że biorąc kredyt musisz odłożyć tak naprawdę na dwa wkłady własne (jeden to wkład właściwy a drugi poduszka bezpieczeństwa) a ludzie mają już problem z jednym żeby uciułać.

Trzymanie poduszki jest tym bardziej dołujące jak się patrzy na inflację. Banki dają jakiś śmieszny % od kasy na lokatach / oszczędnościowych, a wszystko drożeje i to coraz szybciej. A obligacje skarbowe kupować trochę strach w tym kraju, chociaż są sensowne produkty powiązane z inflacją. Więc odechciewa się trzymać tyle pieniędzy, ja zdecydowanie chętniej nadpłacam kredyt właśnie...
Więc skupuj to co drożeje.

Spoiler

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #790 31 Sty, 2020, 21:03:10 »
Jakie miasto ?

Zürich. Musiałem kurwa w największe i najdroższe miasto iść. xD

Chociaż wszędzie w okolicy drogo więc jeden pies. Spędziłem wcześniej tydzień na podłodze u kumpla w jego korzystnym podatkowo zadupiu i ceny generalnie wyższe niż w np. jedynym Lidlu w Zurychu.

A po co ? Rzuc prace jarek da ci mieszkanie+ ... rwa mac nawet nie wiecie jak mnie po prostu szczerze wkurwia to co sie dzieje w PL - wszystko idzie w gore tylko nie place, nie jestes w stanie odlozyc na mieszkanie, a jak juz masz wklad to zyjesz od 10 do 10.

Wszystko drożeje bo nieruchomości drożeją. A czemu drożeją? Bo w warunkach gdy 42% ludzi nie ma zdolności kredytowej 46% mieszkań kupowanych jest pod inwestycje(co i tak jest spadkiem z 56%):

https://www.nbp.pl/publikacje/rynek_nieruchomosci/raport_2018.pdf

(Strona 93)

Kto kupuje te mieszkania? Raczej nie ci ciągnący socjal bo oni wszystko przejadają.

Inna rzecz że mamy efekty pogarszających się susz w Europie i nie tylko: mniejszy uzysk z hektara na najważniejsze owoce i warzywa.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #791 31 Sty, 2020, 21:14:55 »
Jakis TL;DW?

- Ponieś wszystkie koszty początkowe udzielenia kredytu.
- Nadpłać albo najlepiej spłać w całości przed terminem. Jak chcesz zwrot części kosztów (wyrok TSUE) to musisz się sądzić, większość olewa.
- Bank odzyskuje kasę i reinwestuje.
- Ty zostajesz bez kapitału tuż przed tąpnięciem na rynkach.
- Jak nie zdążysz spłacić a zmniejszyłeś poduszkę to bank ma w większości zwróconą swoją inwestycję w Twoją nieruchomość plus nadal hipotekę a na Ciebie przenosi w pełni ryzyko.
- Zupełnie nie patrz na to że rata kredytu również podlega inflacji...
- Nazywaj trzymanie kasy na lokacie INWESTYCJĄ. Zwłaszcza jeśli jej oprocentowanie roczne wynosi tyle ile obecnie możesz zrobić jako laik na dowolnej spółce GPW w 1 tydzień.

W zależności od ilości posiadanej kasy można jeszcze rozważyć kupno ziemi, złoto albo dolary. Cokolwiek lepsze niż lokata.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #792 31 Sty, 2020, 21:46:44 »
W wielkim skrócie i z praktyki - jak wyjdziesz z tematu wkładu własnego, to zamiast nadpłacać zbuduj sobie jakiś zapas na miękkie lądowanie i przetrwanie w razie czego, a dopiero potem myśl o nadpłacaniu.
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #793 31 Sty, 2020, 21:55:46 »
Koronawirus zaczyna się panoszyć, i tak wszyscy umrzemy.

Próżna nadzieja. Już nas miały wybić SARS, ebola i chyba ze 3 razy ptasia grypa. I co ? I dupa.
« Ostatnia zmiana: 31 Sty, 2020, 21:57:36 wysłana przez theremin »
4string

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #794 31 Sty, 2020, 22:20:02 »
Koronawirus zaczyna się panoszyć, i tak wszyscy umrzemy.

Próżna nadzieja. Już nas miały wybić SARS, ebola i chyba ze 3 razy ptasia grypa. I co ? I dupa.

Dupy to nas wykańczają dosłownie od zawsze.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #795 01 Lut, 2020, 01:01:01 »
Jakie miasto ?

Zürich. Musiałem kurwa w największe i najdroższe miasto iść. xD

Chociaż wszędzie w okolicy drogo więc jeden pies. Spędziłem wcześniej tydzień na podłodze u kumpla w jego korzystnym podatkowo zadupiu i ceny generalnie wyższe niż w np. jedynym Lidlu w Zurychu.

A po co ? Rzuc prace jarek da ci mieszkanie+ ... rwa mac nawet nie wiecie jak mnie po prostu szczerze wkurwia to co sie dzieje w PL - wszystko idzie w gore tylko nie place, nie jestes w stanie odlozyc na mieszkanie, a jak juz masz wklad to zyjesz od 10 do 10.

Wszystko drożeje bo nieruchomości drożeją. A czemu drożeją? Bo w warunkach gdy 42% ludzi nie ma zdolności kredytowej 46% mieszkań kupowanych jest pod inwestycje(co i tak jest spadkiem z 56%):

https://www.nbp.pl/publikacje/rynek_nieruchomosci/raport_2018.pdf

(Strona 93)

Kto kupuje te mieszkania? Raczej nie ci ciągnący socjal bo oni wszystko przejadają.

Inna rzecz że mamy efekty pogarszających się susz w Europie i nie tylko: mniejszy uzysk z hektara na najważniejsze owoce i warzywa.

Spoko ok - tylko wyjedz 100 km na zachod od granicy PL - skok jakosci zycia jest po prostu przytlaczajacy. No do cholery jasnej - mamy swietnych inzynierow, lekarzy swiatowej klasy, w pizdu dobrych uczelni a na koniec i tak co 2 madrzejszy ledwo dostaje 2500 netto miesiecznie i o emeryturze moze zapomniec - nauczyciele, lekarze, itd, wszystko trzyma sie niemal na sline i zaraz wszystko pierdolnie to NIEEEE 500+, mieszkanie+. zaraz bedzie samochod +, a dla najbardziej potrzebujacych talon na kurwe i balon meter en la leche kurwasz mac...huj tam ide pisac temat NGD

Posty połączone: 01 Lut, 2020, 01:03:44
Koronawirus zaczyna się panoszyć, i tak wszyscy umrzemy.

No ja cie blagam nie zaczynaj tej paniki jeszcze na ss.pl, bo przez byle redaktorka co chwila mam telefon z PL z pytaniem czy mam zapas maseczek, czy nie sram w szalecie i mam co jesc LOL
« Ostatnia zmiana: 01 Lut, 2020, 01:03:44 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #796 01 Lut, 2020, 01:16:32 »
Dupy to nas wykańczają dosłownie od zawsze.

No na ten przykład dziś. Pytanie retoryczne: przez kogo nie przespałem nocy?... ;)
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #797 01 Lut, 2020, 01:20:35 »
Dupy to nas wykańczają dosłownie od zawsze.

No na ten przykład dziś. Pytanie retoryczne: przez kogo nie przespałem nocy?... ;)

Pytanie czy to było miłe czy niemiłe nieprzespanie!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #798 01 Lut, 2020, 02:38:52 »
No o tym nawet nie pomyślałem! :D

Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #799 01 Lut, 2020, 13:23:45 »
Jakie miasto ?

Zürich. Musiałem kurwa w największe i najdroższe miasto iść. xD


 Zurück? :D
4string