Autor Wątek: Czego Was życie nauczyło?  (Przeczytany 188663 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #800 26 Lut, 2020, 14:32:25 »
"...niezły temat do wielogodzinnych rozmów i wspólnych rozważań. Zwłaszcza w długie zimowe wieczory."

Spoiler
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #801 29 Lut, 2020, 17:18:49 »
Le yesss. Albo raczej да! Tudzież: bardzo ważna rzecz.

Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 781
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #802 29 Lut, 2020, 22:13:55 »
Le yesss. Albo raczej да! Tudzież: bardzo ważna rzecz.


To jest dramat, że trzeba komukolwiek takie rzeczy tłumaczyć. To jest dramat, że niektórzy wprowadzają ludzi w taki błąd w myśleniu i na tym zarabiają...
Spoiler

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #803 01 Mar, 2020, 01:41:06 »
To prawda, za ckliwą muzyczkę duży minus! :)
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #804 04 Mar, 2020, 15:24:18 »
Ludzie, którzy twierdzą, że mają podzielną uwagę - szczególnie podczas gapienia się w telefon gdy do nich mówisz - ni chu chu nie mają podzielnej uwagi.
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #805 16 Mar, 2020, 22:24:42 »
Poiem Wam, że normalnie 45 nie jest takie zue :)
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #806 19 Mar, 2020, 22:37:08 »
Paczki z głów!

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #807 19 Mar, 2020, 22:38:04 »
Ze baby to jednak huje...
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #808 19 Mar, 2020, 22:48:08 »
Raczej:

- emocjonalny chaos
- zakryty wieloma warstwami podstawowy instynkt w wyborze partnera, którego to instynktu 99% się wyprze
- bardzo luźno traktowana logika i symetria ocen dokładnie takich samych zachowań w związku
- niesamowicie rzadkie przypadki znalezienia poukładanej i przewidywalnej osoby biorącej pełną odpowiedzialność za swoje czyny, słowa i zachowania (ergo: nie wmawiającej Tobie, że to była Twoja wina, że to sorry! wina hormonów i wiadomo nieregularnego czego, w dodatku potrafiącej realnie ocenić siebie, a nawet... przeprosić!)
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #809 01 Kwi, 2020, 15:21:17 »
Kochani - podobnie jak Jeffa Hannemana - dręczy mnie temat okropieństw II Wojny Św. I okropieństw w ogóle, jakie ludzie przez bieg historii serwują innym ludziom.
Nie mogłem pojąć jak takim można być.
I - NIESTETY - wygląda na to, że znalazłem odpowiedź. Jakiś z psychologów niedawno powiedział czy napisał, że to dlatego, że... właśnie tacy jesteśmy.
Jeśli nie ma zasad prawa, humanitaryzmu, czy po prostu jest niskie prawdopodobieństwo kary. Tacy po prostu właśnie jesteśmy jako ludzkość.

Czasem może lepiej się nie dowiedzieć ;)
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #810 01 Kwi, 2020, 16:00:12 »
Jakiś czas temu czytałem artykuł na niewygodny propagandowo temat o polskim obozie koncentracyjnym* w Berezie Kartuskiej... Wstrząsający. Trudno wyrzucić z pamięci. 

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2020, 20:46:08 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #811 01 Kwi, 2020, 18:36:04 »
Kochani - podobnie jak Jeffa Hannemana - dręczy mnie temat okropieństw II Wojny Św. I okropieństw w ogóle, jakie ludzie przez bieg historii serwują innym ludziom.
Nie mogłem pojąć jak takim można być.
I - NIESTETY - wygląda na to, że znalazłem odpowiedź. Jakiś z psychologów niedawno powiedział czy napisał, że to dlatego, że... właśnie tacy jesteśmy.
Jeśli nie ma zasad prawa, humanitaryzmu, czy po prostu jest niskie prawdopodobieństwo kary. Tacy po prostu właśnie jesteśmy jako ludzkość.

Czasem może lepiej się nie dowiedzieć ;)

"Jak dobrze wiesz, szaleństwo jest jak grawitacja. Wystarczy lekko pchnąć..."

"Jedyny sensowny sposób na życie w tym świecie, to ten pozbawiony reguł"

"Jestem przedstawicielem chaosu. I wiesz, co jest najważniejsze w chaosie? Jest sprawiedliwy"

"Przestaliśmy szukać potworów pod naszymi łóżkami, gdy zrozumieliśmy że one są w nas."

"Ich moralność ich kodeks, to zły żart. Odrzucony przy pierwszych oznakach kłopotów. Są na tyle dobrzy, na ile pozwala im świat. Kiedy spadną żetony, cywilizowani ludzie zjedzą się nawzajem."
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #812 01 Kwi, 2020, 23:07:25 »
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #813 01 Kwi, 2020, 23:39:29 »
Niby komiks (tutaj akurat film), ale doskonale obnaża prawdę o nas samych. Szczególnie ten ostatni cytat.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #814 06 Kwi, 2020, 22:57:54 »
Od tzw. zawsze chciałem mieć dzieciaka, a najlepiej syna. Jak miałem 15 lat to już dla niego kupiłem buciki :) Instynkty rodzicielskie 9. No i zawsze gdy słyszałem, że ktoś celowo nie chce mieć dzieci, to robiłem "ale dlaczego, to tak naprawdę sens życia, nie przekażesz swoich genów, zaginą bezpowrotnie", nawet rozwiodłem się z powodu tej różnicy zdań itd. itd.

Ale im dłużej żyję i poznałem lepiej i coraz więcej ludzi z takim planem, to teraz myślę sobie "Dokładnie stary. Bardzo dobrze, że nie przekażesz swoich genów i zaginą bezpowrotnie" :D 
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #815 07 Kwi, 2020, 06:53:15 »
Nie wszystkich bawi bycie ojcem/matką a ilość trudów, znojów i obowiązków wiążąca się z tym przeważa szalę na niekorzyść. Często widać potem po kimś, że jest chujowym ojcem/matką i nie powinien mieć dziecka ale se zrobił/zrobiła "bo tak trzeba, taka jest kolej rzeczy".  Ponadto w wielu związkach dzieci rujnują wszystko - wszystko się pierdoli bezpowrotnie kiedy się pojawią i potem jest tak, że owszem rodzice je kochają, ale gdzieś głęboko, podświadomie tłamszą tą jedną myśl przed samym sobą bo jest tak straszna, że przeraża ich pomyślenie w ten sposób o swoich dzieciach i przeganiają ją jak muchę. Myśl, że jednak trochę żałują.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #816 07 Kwi, 2020, 08:05:27 »
Są tez tacy, którzy najzwyczajniej na świecie nie lubią dzieci i nie chcą ich mieć. Simple as that.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #817 07 Kwi, 2020, 10:30:41 »
albo lubią ale nie aż na tyle żeby je samemu mieć  ;)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #818 07 Kwi, 2020, 12:34:05 »
Życie wygląda inaczej. Już nie pograsz sobie w ulubioną grę, nie obejrzysz całego sezonu serialu w dwa dni i nie pójdziesz z kolegami na ławkę przed blok pogadać. O nagrywaniu gitary możesz zapomnieć. Czasami nawet kawy spokojnie nie wypijesz. A raczej zimną. Alkohol zredukujesz do zera bo nie sprawia przyjemności spożywanie w chaosie. Poza tym wcześnie wstajesz. Żona niewyspana. Seks? Co to jest?. Dziecko starsze nie słucha. Zabawek pełno pod nogami. Sprzątasz ciągle nie swój bałagan. Z życiowego luzaka stajesz się tym co wszystko zabrania i poucza. Można wymieniać bez końca...
ALE!

Czy warto mieć dzieci? TAK!

Witold lat 4. Lidia 8msc. :-*
007

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #819 07 Kwi, 2020, 12:36:49 »
No właśnie i dlatego nie wszyscy chcą przez to przechodzić i się tak męczyć ;)

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #820 07 Kwi, 2020, 21:22:57 »
Też nie chciałem mieć dzieci. Z racji problemów ze zdrowiem i wuchtą badań wyszło, że przez dłuższy okres czasu będę strzelać ślepakami. Tak, potrwało to miesiąc ;D Mam roczną córeczkę, życie trochę musiałem przeorganizować, ale nie ma tragedii. Nikogo na nic nie namawiam, szanuję decyzję, ale zapewniam, że z własnym dzieciokiem jest totalnie inaczej niż z obcymi purchlakami.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #821 07 Kwi, 2020, 21:48:51 »
W wielkim skrocie dziecko zajmuje czas i wymaga poświęceń i sam tego fakt to już za dużo dla nas ;)

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #822 07 Kwi, 2020, 22:03:00 »
Oczywiście znam dokładnie te wszystkie argumenty, niemniej jednak... :D

albo lubią ale nie aż na tyle żeby je samemu mieć  ;)
Ale za to najlepiej wiedzą jak masz wychowywać swoje
Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #823 07 Kwi, 2020, 22:05:15 »
Ja się w Te sprawy nie wtrącam, byle dziecko nie zachowywalo sie hamsko do mnie kiedy jego rodzice stoją i nic nie robią

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #824 07 Kwi, 2020, 23:26:58 »
I szybko się robią roszczeniowe ;)

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan