Autor Wątek: Czego Was życie nauczyło?  (Przeczytany 179857 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #275 30 Paź, 2014, 05:49:31 »
Cytuj
( Obraz usunięty.)

To już bądźmy do końca patriotyczni, i posłużmy się wytworem rodzimego przemysłu. Np:



http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_Tor

Strzela toto hamerykańską półcalówką, tak dla porównania wielkości ta pierwsza z lewej:



:zuo:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #276 30 Paź, 2014, 22:43:23 »
Czytam tę książkę "Cel snajpera" Chrisa Kyle (że niby tego najlepszego snajpera na świecie) i on pisze, że SEALsi marzyli o snajperkach, jakie ma nasz GROM - z komputerem balistycznym! Czyli headshoty z 2km dla naszych to norma, dla SEALsów wyczyn.
« Ostatnia zmiana: 30 Paź, 2014, 22:46:23 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #277 01 Lis, 2014, 23:26:05 »
Paczki z głów!

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #278 02 Lis, 2014, 12:39:00 »
plus: "jedzie na dlugich czy ma chujowo ustawione światła?"
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #279 02 Lis, 2014, 13:08:41 »
Najgorzej jest, jak się jedzie (albo stoi w korku) osobówką, a na zderzaku pojawi się fura typu ford transit albo renault master. Wtedy tak czy siak razi i wkurwia.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #280 02 Lis, 2014, 16:12:10 »
E tam , po prostu przestawiasz lusterko.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #281 02 Lis, 2014, 16:15:01 »
Ja mam jeszcze dwa po bokach.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #282 02 Lis, 2014, 17:30:47 »
Albo jeszcze jak ktoś ma te ksenony czy jak się to gówno nazywa. Powinno być kurwa zakazane, śmierć na drodze po prostu, jak ci nagle ktoś zza pleców zaczyna napierdalać po oczach tak, że żadne przestawianie lusterek nie pomaga. A jak jadą z naprzeciwka to też w sumie nie lepiej. Chujstwo jebane, nienawidze. Nie rozumiem po co ludzie to sobie wpierdalają, tylko zagrożenie tym pierdolonym ścierwem strwarzają, bo zmuszają innych do nagłego zwolnienia do w chuj niskich prędkości, co by mieć czas na reakcję jakby coś pod koła wskoczyło, gdy się kurwa nic nie widzi. I jeszcze taki chuj będzie ci trąbić i jechac na dupie i później się oburzać, jak pierdolcowi na sekunde błyśniesz po tym, jak się łaskawie w końcu wyprzedził. Zawsze mam ochotę takich rozjebać, po prostu tłuc łbem po asfalcie, kretyni kompletnie bez wyobraźni, kutasa sę przedłużają, czy jak?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #283 02 Lis, 2014, 18:19:36 »
ksenony dają zdecydowanie lepsze swiatło,  oświetlają szerzej i równo, nie pozostawiając pustych miejsc jak tradycyjne swiatła samochodów. Dla posiadacza zdecydowanie bezpieczniejsze i dla pieszych na poboczu oraz nieoświetlonych rowerzystów.
Bandit szczęściarz jesteś ze masz te po bokach, prawdopodobnie jednak zle ustawione, z resztą chyba 80% kierowców ma je źle ustwione.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #284 02 Lis, 2014, 18:21:04 »
Najgorzej jest, jak się jedzie (albo stoi w korku) osobówką, a na zderzaku pojawi się fura typu ford transit albo renault master. Wtedy tak czy siak razi i wkurwia.
Albo dowolny SUV. Zwłaszcza Cayenne wydaje się zaprojektowane, żeby napierdalać mi we wszystkie lusterka.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #285 02 Lis, 2014, 18:52:20 »
Zwłaszcza Cayenne wydaje się zaprojektowane, żeby napierdalać mi we wszystkie lusterka.

Weź już nie szpanuj, że jesteś z Warszawy.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #286 02 Lis, 2014, 19:08:36 »
Przy okazji przypominam, że wbrew ogólnym przekonaniom miasta takie jak Mińsk Mazowiecki to nie Warszawa.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #287 02 Lis, 2014, 19:09:15 »
A cóż to za szpan, zeby stwierdził: " mnie tam w moim cayenne nic nie oślepia"  to by było coś ;)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #288 02 Lis, 2014, 21:02:28 »
ksenony dają zdecydowanie lepsze swiatło,  oświetlają szerzej i równo, nie pozostawiając pustych miejsc jak tradycyjne swiatła samochodów. Dla posiadacza zdecydowanie bezpieczniejsze i dla pieszych na poboczu oraz nieoświetlonych rowerzystów.
Bandit szczęściarz jesteś ze masz te po bokach, prawdopodobnie jednak zle ustawione, z resztą chyba 80% kierowców ma je źle ustwione.

Mam ustawione je tak, żeby widzieć pojazdy, które znajdują się za mną. Wobec tego widzę też ich światła...

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #289 02 Lis, 2014, 21:13:31 »
Albo jeszcze jak ktoś ma te ksenony czy jak się to gówno nazywa. Powinno być kurwa zakazane, śmierć na drodze po prostu, jak ci nagle ktoś zza pleców zaczyna napierdalać po oczach tak, że żadne przestawianie lusterek nie pomaga. A jak jadą z naprzeciwka to też w sumie nie lepiej. Chujstwo jebane, nienawidze. Nie rozumiem po co ludzie to sobie wpierdalają, tylko zagrożenie tym pierdolonym ścierwem strwarzają, bo zmuszają innych do nagłego zwolnienia do w chuj niskich prędkości, co by mieć czas na reakcję jakby coś pod koła wskoczyło, gdy się kurwa nic nie widzi. I jeszcze taki chuj będzie ci trąbić i jechac na dupie i później się oburzać, jak pierdolcowi na sekunde błyśniesz po tym, jak się łaskawie w końcu wyprzedził. Zawsze mam ochotę takich rozjebać, po prostu tłuc łbem po asfalcie, kretyni kompletnie bez wyobraźni, kutasa sę przedłużają, czy jak?
Nie. Fabryczne ksenony nie oślepiają tak jak piszesz. HIDy czyli żarniki ksenonowe zamontowane w reflektor, który nie został do ksenonów przystosowany oślepiają. I to akurat jest zakazane, na to nikt homologacji nie da. To samo tyczy się tych gównianych żarówek marketowych z napisem "xenon".
Ksenony same w sobie są zajebiste i dopiero jak pojedziesz nocą autem w nie wyposażonym to je docenisz.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #290 02 Lis, 2014, 21:48:01 »
Być może, aż tak się nie znam. Wiem tylko, że jazda nocą to często koszmar, gdy tym niebieskawo-białym światłem nakurwiają po oczach i zachowują się tak, jak opisałem. Nic, tylko wziąć takiego i mu halogenem prosto w ryj zajebać, aż mu siatkówkę wypali.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #291 02 Lis, 2014, 22:53:48 »
Laser. Panie, tylko laser!

Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #292 03 Lis, 2014, 01:45:05 »
Być może, aż tak się nie znam. Wiem tylko, że jazda nocą to często koszmar, gdy tym niebieskawo-białym światłem nakurwiają po oczach i zachowują się tak, jak opisałem. Nic, tylko wziąć takiego i mu halogenem prosto w ryj zajebać, aż mu siatkówkę wypali.
To jest właśnie minus niskich samochodów. O ile Murcielago jest praktyczne, bo można jebnąć pod szlabanem na autostradzie bez zatrzymywania, to niestety trochę oślepiają z naprzeciwka. Tylko Tarpan!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #293 03 Lis, 2014, 08:30:26 »
ksenony dają zdecydowanie lepsze swiatło,  oświetlają szerzej i równo, nie pozostawiając pustych miejsc jak tradycyjne swiatła samochodów. Dla posiadacza zdecydowanie bezpieczniejsze i dla pieszych na poboczu oraz nieoświetlonych rowerzystów.
Bandit szczęściarz jesteś ze masz te po bokach, prawdopodobnie jednak zle ustawione, z resztą chyba 80% kierowców ma je źle ustwione.

Mam ustawione je tak, żeby widzieć pojazdy, które znajdują się za mną. Wobec tego widzę też ich światła...

No to masz fatalnie ustawione. W bocznych nie powinieneś widzeć co jest za Tobą tylko po bokach poczynając od tylnego słupka gdzie zazwyczaj znajduje się ten tzw czarny pkt.
Sporo ludzi ustawia je tak ze widzą bok swojego samochodu a to znacznie ogranicza widocznośc tego co sie dzieje po bokach i często jest powodem wjezdzania przed nos bo zwyczajnie nie widziesz "przeciwnika".
Tiry ustawiają sobie tak by widzieć co się dzieje wzdłuż a dodatkowe na bok ale to jest ciut inna specyfika ;)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #294 03 Lis, 2014, 08:51:09 »
Podobno najlepsze ustawienie bocznych lusterek to takie, żeby widzieć ich brzegiem krawędź auta. Ale nie tak że pół lusterka zajmą drzwi, ale "krawędź na krawędzi". Bo wtedy jest punkt odniesienia. Przynajmniej tak mi na kursie wałkowali, ale wiadomo jak to jest na kursach... Dochodzi też kwestia wysokości lusterek, czy ustawiamy je "na drogę", "na niebo" czy pomiędzy ;)

A same ksenony jak ktoś napisał to nie problem sam w sobie. Są mocniejsze, mają dużo jaskrawsze światło, ale prawidłowo ustawione nie powinny oślepiać, czy to w lusterkach czy naprzeciwko. Oczywiście w autach o wysoko umieszczonych lampach nie da się tego do końca uniknąć, ale to da się wytłumaczyć. W przeciwieństwie do jakiś pierdków, które walą ci po szybie oczojebnie niebieskim światłem, bo sobie nakupowali "xenonuf" z marketu za 9.99 :facepalm:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #295 03 Lis, 2014, 14:27:53 »
Commel, a jak masz w osobówce podwóje lusterka, aby zlikwidować martwe pola?
Duże patrzące bardziej na zewnątrz + małe bardziej przy samochodzie?
I mnie też uczyli tak jak MrJ, a dokładniej abym w rogu lusterka miał kraniec tylnej klamki (choć to jeszcze od auta zależy). A co do wysokości to ustawiam tak, aby widzieć jak najwięcej drogi za mną.
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2014, 14:32:58 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #296 03 Lis, 2014, 14:51:44 »
Primo : ksenony (fabryczne+sprawne) ustawiane są automatycznie (nie reguluje się ich) poprzez reakcje na wychylanie nadwozia na nierównościach. Wszystkie "oślepiacze" to "HID" lub niesprawny układ czujników położenia (układ, czujnik - wyp.fabryka). Auto w nie wyposażone (fabrycznie) to na prawdę zajebista sprawa podczas jazdy nocą, serio :)
Ps. nie mam, ale może w następnym wozidle się już uda mieć.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #297 03 Lis, 2014, 15:27:04 »
Commel, a jak masz w osobówce podwóje lusterka, aby zlikwidować martwe pola?
Duże patrzące bardziej na zewnątrz + małe bardziej przy samochodzie?
I mnie też uczyli tak jak MrJ, a dokładniej abym w rogu lusterka miał kraniec tylnej klamki (choć to jeszcze od auta zależy). A co do wysokości to ustawiam tak, aby widzieć jak najwięcej drogi za mną.

Jeśli to stare typy to możesz mieć problem jeśli te nowsze to są robione tak jak lustra wew więc nie powinno być problemu

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #298 04 Lis, 2014, 00:15:59 »
Być może, aż tak się nie znam. Wiem tylko, że jazda nocą to często koszmar, gdy tym niebieskawo-białym światłem nakurwiają po oczach i zachowują się tak, jak opisałem. Nic, tylko wziąć takiego i mu halogenem prosto w ryj zajebać, aż mu siatkówkę wypali.
To jest właśnie minus niskich samochodów. O ile Murcielago jest praktyczne, bo można jebnąć pod szlabanem na autostradzie bez zatrzymywania, to niestety trochę oślepiają z naprzeciwka. Tylko Tarpan!
Wybrałem kompromis i moje auto ma met czydzieści, a nie jest Deaeawooo Tico ;).
Paczki z głów!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #299 04 Lis, 2014, 10:01:42 »
Tico wbrew pozorom nie jest wcale takie niskie - ma 1,40m, w granicach np. klasę większego Golfa III (1,41-1,43m). Niziutkie to są choćby Hondy Civic V - 1,29m i to bez modowanego zawieszenia, jak się je położy na glebie to pewnie <1,25m :P
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.