Autor Wątek: SD 2.0 - wyłączanie humanizera na poszczególnych ściezkach MIDI  (Przeczytany 2027 razy)

Offline JC

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
  • Coffee Anal
Korzystam z Cubase 5 i Superior Drummer 2.0, mam pytanko: czy da się tak zrobić że np. na jednej ścieżce midi gdzie mam stopę i werbel wyłączam humanizera (żeby grał jak automat), a druga ścieżka (tomy, blachy, hihat) żeby grała zhumanizowana?
Satanizm jest zajebisty! Sprzedam
It's only rock'n'roll but I like it

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Musisz odpalić dwa razy SD , F11 - tam dwa razy wybierasz Superiora, na dwie osobne ścieżki wybierasz każdego z osoba, potem w jednym odznaczasz sobie opcje humanizacji i już.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline JC

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
  • Coffee Anal
Dzięki, tak też myślałem. Zobaczę, czy komputer to wytrzyma ;)
Satanizm jest zajebisty! Sprzedam
It's only rock'n'roll but I like it

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
No jak nie wyrobi to wiadome ze mozesz sobie oddzielnie obie sciezki zrobic, troszke wiecej czasu zajmuje, ale komputer wytrzymuje :)


Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Wyłącz humanizację wszędzie,a potem sam sobie zhumanizuj to co potrzebujesz.
nie lubie placki

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jeśli dobrze rozumiem, to idzie to zrobić tak:

W widoku zestawu klikasz prawym przyciskiem na poszczególne elementy i po prawej wybierasz sobie, które opcje humanizacji chcesz włączyć/wyłączyć. Ja tak robię i wszystko działa. Dla przyspieszenia procesu, klikając przytrzymując CTRL zaznaczasz wszystkie elementy, a przytrzymując SHIFT dodajesz elementy do selekcji.

Offline JC

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
  • Coffee Anal
Dzięki bardzo Panowie.
@Rondel - czytałem o tej "ręcznej" humanizacji, ale jak dla mnie to jest za dużo dłubania i tetrania, a ja te nagrywki wykorzystuje głównie dla mnie więc nie muszę być max pro ;)
@Lechu - zrobiłem tak, komputer dał radę
@Mondo - no właśnie o coś takiego mi chodziło. Zrobiłem, wsio działa.

W sumie teraz została mi tylko jedna dodatkowa ścieżka MIDI, na której mam tylko werbel z humanizerem (ale muszę mieć włączonego drugiego SD) do przejść. Szperałem w manualu czy jest taka opcja żeby np. wysyłać do SD jakieś komunikaty MIDI czy coś w tym stylu, w którym miejscu ma być humanizer "on" a w którym "off" (tak jak np w Broomstick Bass można dopisać nutkę, która decyduje czy sound ma byc stacatto, legato czy slide, dla danego dźwieku), żebym mógł się zmieścić z całymi bębnami na jednej ścieżce MIDI,  ale nic nie znalazłem. Anyway, tak też jest zajebiście (a przynajmniej pracuje mi się o wiele wygodniej niż przedtem).
Satanizm jest zajebisty! Sprzedam
It's only rock'n'roll but I like it

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Przejrzałem właśnie i nawet w automatyce SD nie ma takiej opcji, ba, nie ma żadnej opcji automatyzowania tej wtyczki, bez sensu. Pozostaje Ci wyrenderować na oddzielnych ustawieniach różne partie werbla, to chyba najprostsze rozwiązanie. Przy większych projektach tak robię, renderuję oddzielnie stopę, werbel (top, bottom), etc. i wsadzam to do różnych ścieżek oczywiście i tam już aplikuję wtyczki. Oszczędza to sporo RAMu, a 64-bitowego Abletona jak nie widać, tak nie widać...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Midi i 7-ka

Zaczęty przez Radek M Efekty

2 Odpowiedzi
4148 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2008, 13:18:09
wysłana przez Radek M
20 Odpowiedzi
13459 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2009, 23:04:11
wysłana przez pan mikos
19 Odpowiedzi
16373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2009, 08:35:03
wysłana przez Budzan
1 Odpowiedzi
2358 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2009, 22:03:55
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
6114 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2010, 14:57:16
wysłana przez Janek D