Autor Wątek: sterownik midi  (Przeczytany 16247 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
sterownik midi
« 05 Lis, 2009, 23:41:03 »
Panie i Panowie, pomóżta bo ja już nie wiem by tutaj zrobić  :-\

Kupiłem dopiero co intellifexa, plan jest taki też zeby wsadzić midi w MG i wszystko 1 klikiem zmieniać. Problem  w tym, że aby zmieniać, trzeba mieć czym, a tutaj pomysłów nie ma. Chciałbym aby sterownik był dość mały...  tj, dostęp do 4 ustawień + przełączanie góra/dół mi stykną, dobrze by było, żeby miał pedał ekspresji, jeśli nie, to żeby było można dołączyć do niego osobno.. No i cena, tutaj jestem dość ograniczony, chciałbym wydać, jak zwykle, jak najmniej.

Generalnie sporo osób poleca Behringera. W sumie ma wszystko czego bym oczekiwał od sterownika, ale jest cholernie duży i komu się to będzie chciało targać w kejsie? Ale ma inny atut który za nim przemawia -> cena..

Podoba mi się też spark od emcustom, w zasadzie jest idealny, ale kurna, może jednak dało by cos podobnego ciut taniej? :-\

Vempire też maja fajny sterownik, podobny baaardzo do sparka, ale śpiewają zaniego 600 netto i nie iwem czy można dac pedął ekspresji, więc też trochę sporo.

ma ktos może jakieś inne ciekawe pomysły? obiła mi się o uszy jakas yamaha, ale nie znam niestety oznaczenia, pamietam ze miała takie okrągłe smieszne przyciski i 1 pedał ekspresji...


PS, do uzytkowników intellifexów -> czy można w nim regulować głośność presetu za pomocą pedału ekspresji? (inaczej mówiąc, czy można pedął ekspresji ustawiv jako pedał volume?) obstawiam, że tak, ale wolę się upewnić :D

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #1 05 Lis, 2009, 23:58:41 »
Uwierz mi na słowo. Kwestią czasu jest, gdy te 4 ustawienia przestaną Ci wystarczać...

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #2 06 Lis, 2009, 00:31:25 »
FCB z chipem UNO robi się bardzo sympatyczny i moze nie wygladajac jak bradshaw/skrydstrup/all access robi dużo ztcp. Co do V-empire to mogę się dowiedzieć czy można podpiąć pod to.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #3 06 Lis, 2009, 07:40:08 »
hm, to powiedzcie mi jaka cena za  fcb jest spoko, bo jak go sotatnio mialem to bylo mozna kupic za 350 uzywke.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #4 06 Lis, 2009, 08:05:59 »
Ja polecam sterowniki emcustom, szczegolnie ze firma wspolpracuje z MG... tylko ze sa bez pedalu ekspresji, ale warto sie porozgladac - www.emcustom.eu

EDIT:
http://www.emcustom.eu/spark.html
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #5 06 Lis, 2009, 13:41:54 »
Sparka mam i sobie chwalę: mały, prosty, pancerny z jedną wadą. Ten srebrny jest wyklejany literkami i znaczkami :) , które odchodzą, nie wiem jak jest z czarnym.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #6 06 Lis, 2009, 14:43:40 »
Mam informacje z pierwszej reki, ze w chwili obecnej wszystkie kontrolery sa robione sitodrukiem, wiec nie bedzie problemu ;]
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #7 06 Lis, 2009, 15:11:02 »
I tak trzymać panowie :)

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #8 06 Lis, 2009, 15:17:08 »
I tak trzymać panowie :)

Ucinam spekulacje, ze mam cos z firma wspolnego ;] po prostu drugi gitarnik z mojego drugiego zespolu uzywa tego sprzetu i bardzo sobie chwali :)
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #9 07 Lis, 2009, 13:57:58 »
pewnie  w koncu zdecyduje sie na fcb, powiedzcie mi tylko skad wziasc ten firmware uno? i jak wyglada z instalacja tego?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #10 07 Lis, 2009, 14:13:35 »
Idziesz to byle elektronicznego i pytasz czy nagrywają EEPROMy. Jak nie znajdziesz w okolicy to wiele takich na allegro jest co ci nagrają. Podajesz im model pamięci jaki trzeba i podsyłasz wsad(wszystko jest na oficjalnej stronie uno). Na sam koniec podmieniasz pamięć z uno z oryginalną, która siedzi w fcb. Pamięć jest w podstawce więc nie ma problemu z wymianą. Na sam koniec to bootujesz to z jakąś tam kombinacją wciśniętych przycisków i to tyle.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #11 07 Lis, 2009, 15:30:18 »
no to juz widze ze bedzie problem, u mnie w miescie napewno tego nie zrobia,  na allegro tez nie moge znalesc

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #12 07 Lis, 2009, 16:22:33 »
http://allegro.pl/item804426749_eprom_27c256_32kx8_dip_28_testowane_100_sprawne.html
tym wsadem: http://www.ossandust.be/files/FCB_V1_0_2_f_256.BIN
Ja od nich kupowałem. Wysłali mi niedziałającego eeproma (na programatorze działał, w urządzeniu już nie), od razu po zgłoszeniu reklamacji wysłali mi drugi działający i kazali zepsutego zostawić sobie na pamiątkę, a to bardzo miło z ich strony bo taki eeprom z okienkiem jest bardzo ładny ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2009, 16:27:34 wysłana przez Dexterek »
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline rufin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #13 07 Lis, 2009, 16:28:02 »
no to juz widze ze bedzie problem, u mnie w miescie napewno tego nie zrobia,  na allegro tez nie moge znalesc

Pisz do EM Custom. Jakiś czas temu pytałem u nich o chipset z wgranym UNO. Z tego co pamiętam chcieli 35zł + koszty wysyłki.

Pozdrawiam
!!! SPRZEDAM FRAMUS DRAGON 4x12 na V30 + skrzynia !!!!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #14 07 Lis, 2009, 17:42:13 »
Na tej aukcji będzie ponad 20zł taniej ;)
I zamiast chipsetu(lol) z wgranym(lol2) uno(lol3), którego niepotrzebujesz dostaniesz eeprom, który potrzebujesz.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #15 07 Lis, 2009, 18:33:14 »
dzieki za pomoc, teraz brakuje mi jeszcze tylko fcb :D

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #16 07 Lis, 2009, 18:35:41 »
gsc g-laba albo voodoo lab commander (najmniejszy chyba).

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #17 10 Lis, 2009, 00:42:36 »
wybór dokonał się. padło na em custom i spark. w przyszłym tygodniu składam zamówienie, mam nadzieje ze nic sie nie zmieni. Dzięki za rady i pomoc.

Wasz Budzan :*

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #18 10 Lis, 2009, 08:28:22 »
Dobrze zrobiłeś. Mam Sparka, bardzo wygodne gabaryty, trwałe wykonanie (z wyjątkiem tych naklejek...), działa, czego chcieć więcej ;)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: sterownik midi
« Odpowiedź #19 10 Lis, 2009, 08:35:03 »
no właśnie gabaryty głownie mnie przekonały do zakupu. nie chcę targać dużego FCB, a 4 przyciski mysle ze spokojnie starcza, nawet jesli nie to ma 32 banki, wiec mozna pokombinować.

Do Ciebie Mikos to pewnie sie jeszcze odezwe, bo widzialem ze tez masz intellifexa, a nie moge ogarnac niektorych rzeczy. taki srednio przyjazny w obsludze jest, przynajmniej na poczatku ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2010, 12:26:38
wysłana przez maarioo
1 Odpowiedzi
1893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2011, 02:14:49
wysłana przez Aerosmith
4 Odpowiedzi
3041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2011, 12:34:35
wysłana przez primer
3 Odpowiedzi
2341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2013, 15:57:38
wysłana przez wojwyk
6 Odpowiedzi
10297 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2013, 18:09:20
wysłana przez Ghost_of_Cain