Autor Wątek: Mały sterownik z pętlą czy multi do sterowania wzmakiem przez MIDI?  (Przeczytany 10293 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Cześć!

Potrzebuję tymczasowego, ale solidnego urządzenia, które przesyłałoby komunikat midi zmieniający kanał w piecu i jednocześnie włączało w pętlę wzmaka efekt / efekt zewnętrzny (będzie to booster / equalizer / "przezroczysty" drive, itp). Celem nadrzędnym jest brak lagów / szumu, etc. przy przełączaniu. Pętla może być jedna, przełączniki choćby trzy.

Rozumiem, że EM Custom Spark, Step i G-Lab GSC bez problemu to zrobią plus dużo więcej i do nich dopnę sobie co tam chcę. Rozumiem też, że multiefekty z Midi Out też mają dużą szansę zadziałać.

Ale przetestowałem takie rozwiązanie na stareńkim, skądinąd świetnym Boss GT-3 i kilka zjawisk mnie zmartwiło - jak nie nagły skok szumu przy przełączaniu presetu / kanału w piecu (przy wrzuceniu tylko podbicia EQ w multiefekcie), to okropny lag (taka cicha przerwa właściwie) przy przełączaniu presetu / kanału z wpiętym w pętlę bossa boosterem. Czytałem też na forum, że nowe multi Bossa miewają podobne problemy...

Mogę spiąć poślady i wydać kasę na Sparka czy co tam jest najbardziej polecane - o ile nie występują problemy z przełączaniem! Ale nie wiem, co będzie in the nearest future i chętnie zastosuję też rozwiązanie tymczasowe - używany FS midi plus G-LAB Looper M2L z midi-thru to kwestia 500 zł, jakiś stary Floor Pod plus to też podobna kwota.

Bawić się w to w ogóle, czy atakować Sparka / GSC? Doznam ciężkiego szoku, jeśli lubiane urządzenia rodzimych producentów będą produkować jakąć własną ciszę / lag przy przełączaniu... :(

Doradźcie, please.

Offline EMcustom

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Spark czy GSC nie będą źródłem lagów.
Spotkałem się z tym że to piec trochę myśli zanim zdecyduje się przełączyć.
Opisz dokładniej jaki masz sprzęt
Marek

www.emcustom.eu [Profesjonalna elektronika dla muzyków]
www.hasiok.art.pl

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Spark czy GSC nie będą źródłem lagów.
Spotkałem się z tym że to piec trochę myśli zanim zdecyduje się przełączyć.
Opisz dokładniej jaki masz sprzęt

EVH 5150 III.

Z FS przełącza się ładnie. Chciałbym, żeby po midi było identycznie szybko. Niestety FS jest skomplikowany, inaczej dawno poprosiłbym kogoś o wykonanie zamiennika FS w ktorym byłaby opcja jednoczesnego załączenia pętli i zmiany kanału, bo to jest celem podstawowym. Spark / step to rozwiązanie nieco bardziej rozwojowe. Ale pewnie już bym dawno któryś sterownik wypróbował gdyby tylko były w sprzedaży :-P :-)

Offline EMcustom

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
Nie rozumiem. Cały czas je sprzedajemy :)
Dowiem się coś na temat tego pieca i dam znać. Poślij mi maila bo tu rzadko zaglądam
Tam jest foot na jacku czy na złączu DIN 7 pinowym.
Bo widze że są dwie wersje.
Na stronie mają schemat foota z jackiem
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2013, 08:05:21 wysłana przez EMcustom »
Marek

www.emcustom.eu [Profesjonalna elektronika dla muzyków]
www.hasiok.art.pl

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Hej, kurczę! :-)

Przecież właśnie dostałem na maila info, że zmieniacie design i funkcjonalność, zatem trzeba poczekać miesiąc :-)

Poczekam. Ale przez tych kilka tygodni może mi niechcący wpaść w ręce co innego. A spark / step pod każdym względem mi się podoba.

FS jest na jacku stereo, tak jak tam w sieci.

Przenoszę sie na mail, wielkie dzięki za kontakt.

Offline Jackylhyde

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Jako przerabiacz kilku looperów troszkę zaprzeczę emcustom. A dokładniej tej o g-labie (gsc) . Potwierdzam-jest mały lag w przerzucaniu kanałów w piecach. Nawet oficjalne testy...chyba w eis.... to potwierdziły. Na pocieszenie dodam, że looper który mi zrobiliscie, mimo poziomu skomplikowania lagów takich nie uswiadcza :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Jako przerabiacz kilku looperów troszkę zaprzeczę emcustom. A dokładniej tej o g-labie (gsc) . Potwierdzam-jest mały lag w przerzucaniu kanałów w piecach. Nawet oficjalne testy...chyba w eis.... to potwierdziły. Na pocieszenie dodam, że looper który mi zrobiliscie, mimo poziomu skomplikowania lagów takich nie uswiadcza :)

Dzięki.

Ech, kurde. To nie pierwsza opinia o lagującym G-LABie. Cieszę się, że nie kupiłem. Nie mogę się doczekać własnego Stepa, oby wszystko mi zagrało.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2751 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2010, 15:44:09
wysłana przez Rafik
21 Odpowiedzi
9225 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2013, 12:16:03
wysłana przez xaperfly
0 Odpowiedzi
1423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2017, 09:29:31
wysłana przez marcineeeek
6 Odpowiedzi
2368 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2021, 20:17:25
wysłana przez wuj Bat
1 Odpowiedzi
12589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2022, 02:31:19
wysłana przez gizmi7