Autor Wątek: Pedalboard z looperem z dwiema sekcjami oraz konkurs na kable...  (Przeczytany 3089 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Hej,

Mam dwie kwestie związane z projektowaniem małego pedalboardu, gdyby ktoś miał ochotę pomóc i wrzucić swoje trzy grosze, będę wdzięczny.

1. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem opis sterowników / looperów EM Custom i sposób ich włączania w pętlę wzmaka, ale jeśli tak, to ad meritum:

zasadniczo chodzi o to, żeby podzielić loopy na te przed preampem i te w głównej pętli ampa. Na poniższym, uproszczonym schemacie umieściłem rzeczy absolutnie zasadnicze: reverb, booster czystego, dopałkę. Pętle L1-L3 mają być pętlowe ;), a pętle, powiedzmy, L4-L6 - przed-preampowe.

Jeśli podstawa jest naszkicowana poprawnie, to gdzie tu wpiąć bramkę?? Bawiłem się tanimi bramkami z własną pętlą i z dobrym efektem wpinałem cały preamp wzmaka w pętlę bramki, tak jak wielokrotnie tu na forum naprowadzano zbłądzonych. Ale teraz zanosi się na to, że będę miał prostą kopię decimatora - czyli bez pętli.

Wpiąć ją przed całość?



2. Przeraża mnie temat kabli, które będą między efektami a looperkiem. Polećcie coś. Absolutnie nie chcę oszczędzać, ale wszystko w granicach rozsądku (na vovoxa i nawet o połowę tańsze się raczej nie skuszę ;) ...). Poniżej czegoś takiego (Adam Hall) nie chcę schodzić, a gdyby to było ok, to nawet ma fajne, małe wtyki:

http://tnij.org/ukgz

Może być?

Dzięki za wszelkie rady.
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2013, 22:12:37 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Myślę, że raczej out z loopera podpinasz do return pętli wzmaka, wyjście jakiegoś loopa w emcustom (za efektami w liinii, przed szajsem w pętli wzmaka) do input wzmaka, a wejście tej samego loopa do send pętli wzmaka. Uff...
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Myślę, że raczej out z loopera podpinasz do return pętli wzmaka, wyjście jakiegoś loopa w emcustom (za efektami w liinii, przed szajsem w pętli wzmaka) do input wzmaka, a wejście tej samego loopa do send pętli wzmaka. Uff...

No, to też jest prawdopodobne, pytanie jak to w środku wygląda.. Ale skoro na stronie jest napisane:

"Takie podłączenie jest możliwe kosztem jednej pętli której złącza wykorzystujemy do włączenia loopera w pętlę wzmacniacza. Punkt podziału ustawiany jest w menu loopera".

- To raczej odpada fizyczne umieszczenie pętli pomiędzy pętlami - wtedy byłoby to stałe, a nie "ustawiane w menu loopera".

Oczywiście napisałem do konstruktorów Stepa. Ale niezależnie od tej wątpliwości interesuje mnie przede wszystkim, gdzie tu kurde wpiąć bramkę :D

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Czy w tym looperze można dowolnie ustawiać kolejność poszczególnych pętli? Jeśli tak, to prawie luz ;)
Ja bym podzielił pętle zgodnie z kierunkiem sygnału, tzn L1-L3 przed preampem, L4-l6 za preampem, ale to już takie moje zboczenie.
Po kolei:
Gitara -> In stepa
L1 -> bramka
L2 -> dopałka
L3 -> preamp wzmaka (send pętli -> in wzmaka, send wzmaka -> return pętli)
L4 -> booster (to ma być volume booster, tak?)
L5 -> reverb
Out stepa -> Return wzmaka

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ok, dzięki. Poratowaliście, poratował i p. Marek (wystarczyło zerknąć w instrukcję od Revolution by rozwiać wątpliwości).

Wyedytowałem rysunek w pierwszym poście, tak "dla potomności".

Rozumiem, że w tym układzie bramka działa dla preampu i tnie co trzeba z przesteru pieca, si?

A booster, tak - volume boost.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Bramka w tym momencie daje Ci +10 do niesprzęgania. Szumy własne wzmacniacza będą słyszalne - jak przy skręconym vol w gitarze.
Możesz też spróbować postawić bramkę za preampem, żeby ucinać szumy całkowite, ale w tym wypadku rezultat zależy od tego jak szumi sama gitara i jak bardzo wzmacniacz te szumy wzmacnia. Jeśli sama gitara+wzmacniasz szumią bardzo, trzeba wysoko ustawić próg, przez co przy bardziej dynamicznych partiach bramka będzie je ciąć.
W przypadku jednej bramki sensowniejsze wydaje mi się zastosowanie przed preampem. Możesz też zwolnić jedną pętle wpinając bramkę i dopałkę do wspólnego loopa.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Właściwie, to ostatnio szumy inne niż generowane przez najeżony preamp wzmaka mnie nie dręczą (może też czasem trochę mnie wnerwiają singlowe niespodzianki z samej gitary, w niektórych okolicznościach przyrody).

Tanią bramkę z własną pętlą stosowałem również do wpięcia preampu wzmaka w jej pętlę, tak jak tu:

W pętle kostki ma byc wpiety przester. Jesli uzywasz przesteru z wzmacniacza to musisz wpiąc cały preamp w petle bramki, czyli tak:
Wepnij send bramki w input wzmaka, a return bramki w send pętli wzmacniacza. Output bramki w return pętli wzmaka.

Stąd wątpliwości, co najlepiej zrobić, jeśli bramkę będę miał lepszą, ale bez swojej pętli.

Dzięki.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3185 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2009, 22:26:18
wysłana przez el-biczel
18 Odpowiedzi
9659 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2009, 18:19:49
wysłana przez Dale Cooper
0 Odpowiedzi
1587 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2011, 19:21:57
wysłana przez terrormuzik
0 Odpowiedzi
948 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2011, 20:10:35
wysłana przez PJ_SF
99 Odpowiedzi
39369 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2013, 07:53:06
wysłana przez deely