Autor Wątek: MIDI control  (Przeczytany 13459 razy)

Offline kur_krank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
MIDI control
« 19 Lut, 2009, 22:13:55 »
witam

Jaki polecilibyście sterownik midi na podłogę? Jest parę na allegro a zamierzam kupić procek i czymś by trzeba to pokierować.

pozdro

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #1 19 Lut, 2009, 22:17:14 »
Fcb 1010 ma dużo możliwoiści i jest tani dosyć.
« Ostatnia zmiana: 19 Lut, 2009, 22:19:06 wysłana przez BartekL »

Offline kur_krank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #2 19 Lut, 2009, 22:26:36 »
też go biorę jak najbardziej pod uwagę. miałem z nim kontakt raz i spoko. wytrzymały jest?

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #3 19 Lut, 2009, 22:36:18 »
Mam ten sterownik od czerwca, noszę go luzem. Raz basista(...) zajebał nim o framugę drzwi, tak porządnie i nic mu się nie stało. Jak na razie mogę powiedzieć, że wtytrzymały.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #4 19 Lut, 2009, 23:35:28 »
Ja jakoś w maju kupuje EMcustom Spark.
Nie wiem jak sam Spark, ale mialem do czynienia z jakimś sterownikiem do loopera Revolution1 tej firmy, solidna robota, choć nie miałem okazji jej przetestować o podłogę czy framugę ;)
Co do sterowników EMcustom to są małe, przez co IMO zajebiste.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #5 20 Lut, 2009, 00:08:45 »
Ja uzywam(tak jak drugi gitarul u mnie) FCB i jestem zadowolony. Wedlug mnie znakomita relacja ceny do jakosci. Akurat ciezko tutaj o konkurencje w tym przypadku, a jeszce ze zmienionym softem na uno to juz wogole(ja mam standardowy, bo mi nie potrzeba wiecej). Pomimo ze guziki i pedaly sa plastikowe nie zauwazylem zeby to jakos specjalnie wplywalo na trwalosc. Guziki depcze bez litosci, tak samo korzystam z pedalow i dziala wszystko jak nalezy.


Jedyne zastrzezenie jakie mam, to male odstepy miedzy guzikami. Obsluga chociazby w glanach czy innych "buciorach" jest troszke utrudniona. No ale umowmy sie, sterownik ma sterowac, a ten to robi dobrze i bez awaryjnie, i za niewielka w porownaniu do innych sterownikow kase, dlatego ja jestem zdecydowanie na tak(chociaz nie ukrywam ze strownik z metalowymi pedalami i słiczami HD to by byla fajna sprawa, tyle ze napewno droga)
No pain No gain !

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #6 20 Lut, 2009, 10:33:10 »
wez pod uwage ze fbc jest bardzo duzy, np spark miesci sie do szuflady w racku

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #7 20 Lut, 2009, 11:20:15 »
I w FCB pedały są po prawej stronie, dla niektórych do wada-np dla mnie.

Offline Mr. Q

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #8 21 Lut, 2009, 00:05:49 »
Zależy jaki procek i czym konkretnie chcesz kierować - jakimi parametrami. Do zmiany presetów wystarczy np. Boss FC50, itp. Coś prostego i małego do 300 zł znajdziesz na allegro.
FCB jest full wypas z chipem UNO i dodatkowo łatwo go przerobić na zasilanie phantom po kablu midi - ale wielki i ciężki, do racka nie schowasz co jest wadą jeśli nie potrzebujesz tylu opcji jakie oferuje. Co do jakości to mam od 5 lat i wszystko działa, soft się nie wiesza, mechanicznie bez zarzutu. Przydałby się jeszcze jeden rządek przycisków... :)

Pozostałe to już raczej powyżej 1 tyś, a większość z nich i tak FCB przebija pod kątem możliwości.

Może G-Lab looper jeśli chcesz kostki dodać jakieś?

Offline kur_krank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #9 21 Lut, 2009, 10:16:52 »
Zastanawiałem się nad looperem ale chyba wole walnąć sobie proc za ok 1000 i mieć poukładane presety niż kupić 4 kostki i wydać za nie 1500 a g lab nowy kosztuje w granicach 900 (a model 2 więcej). Poza tym raczkuje w tym temacie dopiero. Zależy mi na reverbie i delayu i od czasu do czasu jakiś phasing wrzucić. Wiadomo że analogi jakością  lepsze od proca ale proc ma więcej możliwości...jak się mylę to mnie proszę poprawić :P

Żeby nie robić osobnego wątku to możecie skrobnąć przy okazji kontrolera jakieś sugestie dotyczące procka. (chce kupić raz a dobrze:D )
« Ostatnia zmiana: 22 Lut, 2009, 00:08:54 wysłana przez kur_krank »

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #10 24 Lut, 2009, 18:07:19 »
G-major plus fcb1010 to zestaw wystarczający w zupełności średnio wymagającym gitarzystom :) Jeżeli taniej to rocktron intellifex plus fcb1010.

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #11 25 Lut, 2009, 02:49:13 »
Za tą kasę nie kupisz żadnego tak transparentnego procka jak G-Major. Zdecydowanie dobry wybór, jeżeli nie wymagasz kosmicznych rozwiązań z dłubaniem w efektach. Jeżeli o jakość dźwięku chodzi, to nie ma czego zarzucić majorowi, poza bardzo przeciętnym chorusem.

Wady tego procka dotyczą raczej kwestii czysto technicznych: odpadające przysicki i psujące sie potencjometry. Ale to już klasyk, a i tak znajdzie się sporo zaciętych użytkowników ;)

A fcb? Przez chwilę miałem z nim styczność. Mnie nie zawiódł, ale słyszałem różne opinie. Jednym działa idealnie, innym się sypie po kilku użyciach.

Ja osobiście polecałbym ENGL Z-15, ale to tylko mój Englowy fetysz się odzywa ;)
(a połączenie z majorem wyśmienite. dodatkowe 2 styki do przełączania kanałów. razem z majorem 3. to już mozna myśleć o podpięciu jakiejś wymagającej Mesy do tego)
« Ostatnia zmiana: 25 Lut, 2009, 02:55:12 wysłana przez Cynic »
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Tomatix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #12 25 Lut, 2009, 07:37:14 »
Jesli szukasz czegos prostego, malego, porecznego i niezniszczalengo, to polecam Roland GFC-50.
Sympatyczne urzadzenie - mam od 4 lat. Dzialal, dziala i pewnie podziala jeszcze.
_______
Setius --> crybaby/bad horsie-->6505-->NoisyBox

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #13 25 Lut, 2009, 09:53:56 »
Ja osobiście polecałbym ENGL Z-15, ale to tylko mój Englowy fetysz się odzywa ;)
(a połączenie z majorem wyśmienite. dodatkowe 2 styki do przełączania kanałów. razem z majorem 3. to już mozna myśleć o podpięciu jakiejś wymagającej Mesy do tego)
FCB też ma dwa dodatkowe styki pojedyncze, natomiat major ma jeden, ale podwójny.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #14 25 Lut, 2009, 10:40:08 »
Za tą kasę nie kupisz żadnego tak transparentnego procka jak G-Major.

Jest! Napewno Rocktron Intellifex i do tego jest tanszy!

Offline kur_krank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #15 25 Lut, 2009, 16:41:05 »
No właśnie (wiem że to już było) ale proszę o krótkie porównanie g-majora z intellifexem na zasadzie wady/zalety/opcje ;) i może jeszcze Expression rocktronowski jeśli możecie - dzięki

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #16 25 Lut, 2009, 16:46:27 »
Za tą kasę nie kupisz żadnego tak transparentnego procka jak G-Major. Zdecydowanie dobry wybór, jeżeli nie wymagasz kosmicznych rozwiązań z dłubaniem w efektach. Jeżeli o jakość dźwięku chodzi, to nie ma czego zarzucić majorowi, poza bardzo przeciętnym chorusem.

radzilbym Ci sie nie wypowiadac na temt G majora bo sie osmieszasz po raz kolejny w temacie rackow

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #17 25 Lut, 2009, 16:50:51 »
No właśnie (wiem że to już było) ale proszę o krótkie porównanie g-majora z intellifexem na zasadzie wady/zalety/opcje ;) i może jeszcze Expression rocktronowski jeśli możecie - dzięki

mozliwosci to sobie mozesz porownac w manualach, a co do brzmienia to jezeli sam nie przetestujesz to nikt ci nie doradzi, ja mialem oba, oba maja zalety i wady. Sam musisz wybrac ktore wady ci mniej przeszkadzaja ktore wiecej. A jezeli nie mialem proca tej klasy ktorego bys nie wybral bedzie git.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #18 25 Lut, 2009, 16:57:23 »
zasadniczo do prostych zastosowan wystarczy g sharp, fajny delay reverb i chorus, reszta efektow niespecjalnie ciekawa, zwlaszcza phaser

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #19 26 Lut, 2009, 14:02:07 »
Ktory lepszy nikt Ci nie powie, bo oba sa zawodowe. major ma ogromne mozliwosci strowania midi(pedalami ekspresjii) a liffex jest baaardzo biedny w tej kwestii. Jezeli wystarczy Ci tylko przelaczanie efektow to spoko. To co ma w sobie intellifex brzmi swietnie, bardzo dobre delaye, Hush, fajny chorus(lepszy niz w majorze jak na moje ucho) ale to nie jest multi z milionem funkcji. major wygrywa mnogoscia efektow jak i ich mozliwoscia edycji. za to przegrywa jezeli chodzi o trwalosc. Liffexy sa bardzo wytrzymale - pancerne amerykanskie multi - o majora bym sie bardzo bal jezeli zlecial by mi na ziemie z halstacka, o liffexa raczej nie.

Ja wybralem majora, bo ma wiecej funkcji i edycja jest podobna do tego co znalem z vetty, wiec latwo mi sie w mnim poruszac, ale liffex to bardzo fajne urzadzenie, bo to co ma jest znakomite.
No pain No gain !

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: MIDI control
« Odpowiedź #20 26 Lut, 2009, 23:04:11 »
Mam Rocktrona i jestem zadowolony. Duży plus za to, że nie "tnie pasma", chyba że ktoś akurat ma na to wyjebane. Reszta tak jak napisał Radek, choć jeśli chodzi o możliwość edycji to nie wiem czy można ustawić na g-majorze 8 głosowy delay ;)
Generalnie brzmi naturalnie i jak potrzebujesz z efektów głównie delaya i reverba, a jakiś chorusik tak do podkolorowania lekkiego, to Intellifex da radę. Jak chcesz wydziwiać z efektami to Rocktron może Ci nie starczyć.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Midi i 7-ka

Zaczęty przez Radek M Efekty

2 Odpowiedzi
4148 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2008, 13:18:09
wysłana przez Radek M
0 Odpowiedzi
3287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2009, 12:16:32
wysłana przez waleczny_gladiator
3 Odpowiedzi
3317 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2010, 23:22:04
wysłana przez 7
2 Odpowiedzi
1360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2011, 21:27:23
wysłana przez sylkis
2 Odpowiedzi
1712 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2014, 13:52:49
wysłana przez kmukro