Autor Wątek: Pickup Midi  (Przeczytany 6231 razy)

Offline Janek D

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Pickup Midi
« 04 Lip, 2010, 20:08:36 »
możliwe, że temat już się pojawił na tym forum, możliwe, że był mocno wałkowany, ale opcją "szukaj" nic nie znalazłem, jeżeli było coś podobnego - proszę o namiar i zamknięcie tego...
Szukam rozwiązania midi na gitarę,
Otóż ostatnio pomyślałem sobie, że dobrze byłoby mieć gitarę jako kontroler midi. Chodzi o to, żeby znaleźć pickup, który sygnał z gitary zamieni mi na midi, czyli podłączam gitarę pod kompa, włączam Cubase'a, i pod scieżke midi podpinam VST typu np. Massive, a scieżke midi nagrywam gitarą (sygnał z gitary jest przetwarzany na midi...)
Chciałem się teraz spytać ludzi, którzy się orientują, czy system Rolanda z przystawką GK-3 załatwi mi mój problem, czy to jest pickup dedykowany do "syntezatorów gitarowych" GR-20s-20GK - jestem przekonany, że z wtyczek VST osiągnę większe spektrum brzmień, niż jak z kupionego syntezatora ROLAND'a, dlatego potrzebny mi sam pickup, który zamieni moją gitarę w kontroler...
http://www.rolandpolska.pl/gk-3
czy to jest to o czym myślę i czego szukam ?

a teraz ostatnie pytanie - jeżeli to jest to czego szukam - czy są wersje dla gitar 7 strunowych ?? 8)

dziękuję za pomoc ;)

Offline Janek D

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Pickup Midi
« Odpowiedź #1 05 Lip, 2010, 01:13:05 »
Zatem co muszę konkretnie kupić i jakie operacje wykonać, aby swojego 7 strunowego Ibaneza zamienić na 7 strunowy kontroler MIDI ??

Offline Janek D

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Pickup Midi
« Odpowiedź #2 05 Lip, 2010, 09:53:22 »
dzięki za odpowiedź... szukając znalazłem też interfejs midi
http://www.rolandpolska.pl/gi-20

w specyfikacji napisane jest, że komunikaty można wgrywać bez latencji... więc ta maszynka w połączeniu z pickupem z pierwszego posta zrobi mi kontroler midi z wiosła...
Jako, że kiepski ze mnie pianista i zwyczajne klawisze midi mnie nie orają tak rozwiązanie z gitarą bardzo idealnie rozwiąże mi problemy produkcyjne...

Braki w technice trzeba eliminować, więc ta maszynka może być dobrym nauczycielem, anie się odrazu zrażać i sprzedawać maszinę;P

dzięki za odpowiedz będę sobie nabywać , pozdrawiam

Offline Janek D

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Pickup Midi
« Odpowiedź #3 05 Lip, 2010, 14:02:16 »
jest jeszcze opcja faktycznego kontrolera midi gitarowego...


Yamaha EZ AG... niby fajne rozwiązanie, ale coś mi w tym nie działa... :/

chociaż cena jest bardzo fajna...
http://www.zzounds.com/item--YAMEZAG

na 7 strunowe rozwiązanie nie mam już nadziei... chociaż będę czekać - mam nadzieję , że panowie z Rolanda zlitują się nad nami  :P

A jeżeli chodzi o rozwiązania typu harmonie akordy współbrzmienia - lepiej czuję i widzę to na gitarze, niż jak na pianinie... przykładowo chciałbym w utworze nagrać szybki pasaż, albo jakiś zryty akord... technicznie lepiej wykonam to na wiośle, bo leży mi to pod palcami, nad klawiszami musiałbym siedzieć i dźwięk po dźwięku rozkminiać akord, a szybki pasaż prędzej napisze z kostek midi, niż jak nagram na klawiszach - wyrównywanie, kwantyzacja - szkoda mojego cennego czasu na takie pierdzielenie się w tańcu :lol:
« Ostatnia zmiana: 05 Lip, 2010, 14:12:39 wysłana przez Janek D »

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Pickup Midi
« Odpowiedź #4 05 Lip, 2010, 14:27:06 »
Kiedyś się jarałem systemami midi kupiłem dla testów rolanda gr-20 z przystawką gk-3  no i cóż zabawka fajna ale nie znalazłem dla tego systemu zastosowania i sprzedałem. Opóźnienie na wysokich dźwiękach prawie nie zauważalne na basowych już trochę gorzej. Generalnie podobało mi się tylko podkładanie jakichś narastających padów pod długie akordy oraz zabawa w Methenyego. Być może jak kiedyś będę srał kasą to sobie sprawie system ghost grap-techa (bo jednak przystawka rolanda mnie lekko wkurzała) i Axona któregoś.

Offline Janek D

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Pickup Midi
« Odpowiedź #5 05 Lip, 2010, 14:57:16 »
Grunt, żeby nie było latencji... jeżeli stworzą system z zerową latencją to może być potężny bum na to...
przykładowo odpalam sampler na vst - wrzucam sampla z brzmieniem gitary korna... i brzmię rychtyk jak korn ! :D
Synteza dźwięku + gitara jako kontroler, sequencer !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
14326 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2009, 20:58:25
wysłana przez Qvd
10 Odpowiedzi
4998 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2009, 17:29:24
wysłana przez Wybielacz666
12 Odpowiedzi
5361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2010, 10:32:24
wysłana przez xmortex
24 Odpowiedzi
9364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2011, 23:07:42
wysłana przez Aston
11 Odpowiedzi
7488 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Kwi, 2012, 22:35:34
wysłana przez sylkis