Autor Wątek: Głowa lampowa - metal ~2000 zł - podsumowanie  (Przeczytany 16955 razy)

Offline Arkoslaw

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Witam wszystkich proszę Państwa w moim pierwszym poscie.
 
W życiu każdego gitarzysty przychodzi taki moment, kiedy grajek mówi do siebie: "najwyższa pora na lody Koral". A dokładniej na wzmacniacz gitarowy o budowie lampowej bla bla bla.
Mimo, że tematów na temat takich wzmacniaczy jest multum to albo temat występuje w postaci porównania dwóch albo podawane są linki do stron nieistniejących, albo ludzie wypowiadający się wygadują bzdury albo jeszcze cuś innego.
Przeto w mojej chytrej głowie narodził się pomysł zestawienia tego wszystkiego w jednym temacie.

Może trochę danych dla rozjaśnienia sytuacji:

1. Brzmienie: dobry kanał czysty oraz mocny przester (coś typu Megadeth, Dream Theater, jakieś Anthraxy, Annihilator, Seler i może sobie też zagrać Gojirą czy Panterą - to tak k'woli wyjaśnienia w jakiś brzmieniach będziemy się obracać). Generalnie mocny i zwarty hi-gain ale niekoniecznie wyjeżdżający czołg.

2. Przeznaczenie: próby (!), dom

3. Moc: maksymalna 50 W

4. Cena: ok 2000 zł

Poszperałem trochę po internetach i przygotowałem parę headów:

1. Hayden MOFO 30 - niestety tylko jeden kanał, ale może kogoś zainteresuje - brytyjski wzmak z dwiema charakterystykami brzmienia. Kosztuje ok. 1600 zł
http://www.haydenamps.com/products/mofo-series/mofo-30
2. Orange Dark Terror - Jeden kanał, podobno świetny - cena ok. 1800 zł
http://www.orangeamps.com/dark-terror-2/
3. Engl E315 Gigmaster - dwa kanały ale ciągle 15 W - cena ok. 1900
http://www.englamps.de/index.php?id=36& ... oducts_pi1[uid]=28&iPhoneBypass=1
4. Laboga The Beast - ok. 1900 zł
http://www.laboga.pl/thebeasthead.html
5. MG Firebird -mówią, że to brzmienia Mesy i Fendera za grosze bo kosztuje 1600 pln
http://www.mgamp.com/sklep/product.php?id_product=51
6. Jean Paul - mało znany wzmacniacz, może ktoś miał z nim do czynienia to się wypowie. Cena ok. 1700 zł
http://jean-paul.pl/Jean-Paul%20Tube%20Amps.php
7. Bogner Alchemist - cena ok. 2000
http://www.bogneramplification.com/index_alchemist.php
8. MG Fendmess - większy Firebird, a raczej wzór dla Firebirda - kosztuje 2200
http://www.mgamp.com/sklep/product.php?id_product=19
9. Randall RH50T - ok. 1800 zł
http://www.randallamplifiers.com/Amplif ... ries-Amps/
10. Marshall MA50H - ok. 1500 zł
http://marshallamps.com/product.asp?productCode=MA50H
11. Jet City JCA50H - kosztuje 2200
http://www.jetcityamplification.com/2010/01/30/jca50h/

No, myślę, że przedstawiłem większość nowych głów z tego przedziału cenowego.

Gorąco zapraszam Was do dzielenia się komentarzami i opiniami, a także proponowania innych wzmacniaczy, czy to nowych, czy używanych.


Polecam i pozdrawiam

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Napisałeś tak, że nie wiem czy to ma być wzmak dla Ciebie, czy jak?

Jak szukasz takich wzmaków to jeszcze MG Vintage 40/20, Vintage 50, BASH Studio 20, Silverblade Hellhound 20 jak ktoś nie wierzy w awaryjność (ja uwierzyłem) to można jeszcze Bugera 333/333XL/6260/6262. Jeżeli wchodzą w grę używki to ENGL Thunder/Screamer, Marshall JCM900, JCM2000 TSL100 (włączasz redukcję na 25W jak 100 to za dużo), TSL60 oraz DSL'e, no i Laney GH50L.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Pomysł zajebisty i piszę tego posta tylko dlatego, że chcę poczytać wasze przemyślenia :)

Dlaczego się nie wypowiem? Bo: na samym początku kupiłem sobie hybrydowego Marshalla a później się wkurwiłem i kupiłem od razu Rockerverba i teraz mam spokój :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Na Twoim miejscu brałbym albo Firebirda, albo Fendmessa.
No i zainteresuj się Studio Headem od Basha, sam miałem i byłem z niego bardzo zadowolony :D

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Pomysł zajebisty i piszę tego posta tylko dlatego, że chcę poczytać wasze przemyślenia :)

Dlaczego się nie wypowiem? Bo: na samym początku kupiłem sobie hybrydowego Marshalla a później się wkurwiłem i kupiłem od razu Rockerverba i teraz mam spokój :D

Też sobie napiszę i się nie wypowiem, bo chcę poczytać posty.

Youshy, zostaw mi do siebie jakiś namiar na PW (gg, skajp, mejl, whatever), bo mnie ścisnął GAS na Rockerverba a nie wiem z czym to się je :D

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Na Twoim miejscu brałbym albo Firebirda, albo Fendmessa.
No i zainteresuj się Studio Headem od Basha, sam miałem i byłem z niego bardzo zadowolony :D
bash sh jest ok, ale wersja 50W. 20W jest ok na probe, ale na koncercie brakuje mocy
i always go full retard

Orange

  • Gość

No, myślę, że przedstawiłem większość nowych głów z tego przedziału cenowego.


Dlaczego nowych?

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony

Offline Arkoslaw

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
hmm... dlaczego nowych? nie wiem :D przy okazji, tak, jestem na etapie poszukiwania wzmacniacza ale przy okazji chciałem uporządkować co nieco.

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Jeszcze fajnym wzmakiem wydaje się być Laney Ironheart

Offline Arkoslaw

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Mam jedno pytanie: czy to 20 W powiedzmy na paczce 212 poradzi sobie na próbie?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Powinien poradzić sobie, ale głośność nie zależy tylko od mocy, a przede wszystkim od skuteczności. 212 na CV30 powinno pocisnąć spokojnie, nie zależnie od perkusisty.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
na probe 20W to tak akurat, nie za cicho nie za głośno :)
i always go full retard

Orange

  • Gość
czyli starcza ci basz :D

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Nie za bardzo rozumiem Wasze podejście - jak coś starczy na próbe to znaczy, że na koncert gdzie masz przody starczy to tymbardziej.
To jest takie trochę pierdolenie, przecież niektóre wzmaki z 50 wat mają większy "volume" niż niejedne "setki". I tak samo może być z 20, która będzie głośniejsza niz 50.
Pozatym, możesz sobie 20stke podłączyć pod dwie czy tam nawet cztery paczki 412 i zagłuszysz tym wszystko w przestrzeni kilometra.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Jimmie

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Polecam MG Fendmess, nigdy mnie nie zawiódł, napier.... jak trzeba i do tego ładny kilnnn.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Nie za bardzo rozumiem Wasze podejście - jak coś starczy na próbe to znaczy, że na koncert gdzie masz przody starczy to tymbardziej.
To jest takie trochę pierdolenie, przecież niektóre wzmaki z 50 wat mają większy "volume" niż niejedne "setki". I tak samo może być z 20, która będzie głośniejsza niz 50.
Pozatym, możesz sobie 20stke podłączyć pod dwie czy tam nawet cztery paczki 412 i zagłuszysz tym wszystko w przestrzeni kilometra.
co do głośności dochodzi też rozmiar pomieszczenia w jakim grasz.
a co do przodów to zależnie od miejscówki, ale często trzeba lecieć z beklajnu :/
i always go full retard

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Nie za bardzo rozumiem Wasze podejście - jak coś starczy na próbe to znaczy, że na koncert gdzie masz przody starczy to tymbardziej.
To jest takie trochę pierdolenie, przecież niektóre wzmaki z 50 wat mają większy "volume" niż niejedne "setki". I tak samo może być z 20, która będzie głośniejsza niz 50.
Pozatym, możesz sobie 20stke podłączyć pod dwie czy tam nawet cztery paczki 412 i zagłuszysz tym wszystko w przestrzeni kilometra.
co do głośności dochodzi też rozmiar pomieszczenia w jakim grasz.
a co do przodów to zależnie od miejscówki, ale często trzeba lecieć z beklajnu :/

Ten temat był wałkowany milion razy -> miejscówa nie ma przodow = osikana buda a nie koncert.

« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2012, 22:04:05 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Tak jak Lothar mówi, 20W to taka moc ze starczy w każdych warunkach (oczywiście lampowy wzmak plus normalna paka na dobrych głosnikach, niekoniecznie 412), ba! Jestem skłonny stwierdzić że 10W to wystarczająca moc. 100W nie jest nikomu potrzebne, 50W też za dużo, co prawda taki mam teraz head ale niema mneijszych wersji, gdyby były na pewno wziąłbym 20 (mozna bardziej rozkręcić, poręczniejsze, lżejsze itd).

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Jak miałem Basha SH20 i podpinałem go pod pakę 212, to dawało to radę na koncertach, był nawet jeszcze zapas, jakby go trzeba było bardziej rozkręcić.

Offline Arkoslaw

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Tak sobie trochę pomyślałem (po co mi matura :) ) i wysnułem wniosek, że ostateczna konfrontacja przebiegnie na linii: MG Firebird v BASH Studio 20. Tak bardzo trudny wybór  :headache:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
A nie da się zamówić Dorico w wersji słabszej, niż 100W?
Pełnoprawny Bash MK5 to 4k, a Bash Dorico 100W wg. stronki to 2,7k (tylko nie wiem, czy to Dorico z MK5 już, czy jeszcze z MK4).
Gdyby te 2,7K okroić z tych, załóżmy, 50W - to może zmieściłby się w budżecie?
Lub może dałoby w ogóle pełnoprawnego MK5 zamówić w wersji np tych 20W? Gdyby tak było, to pewnie by to była zajebista opcja :) (w sumie pytam trochę dla siebie, bo ciągle mi nie minęła podjarka na MK5 od czasu, kiedy był na niego hype na forum)
Chociaż jeśli dobrze kojarzę, to Bash średnio przepada za nie-katalogowymi modami - to u MG już by łatwiej było...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Kompletnie różne dwa wzmaki, ja mając taki wybór wybrał bym MG. Zresztą, miałem dwa wzmaki od Marka i oba były bardzo dobrymi maszynami.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Orange

  • Gość
Sajd ma regulowaną głośność (pstryczkiem) raczej nie pójdzie na robienie słabszych wersji

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
12752 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2010, 09:38:20
wysłana przez Dale Cooper
60 Odpowiedzi
12503 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2013, 01:37:19
wysłana przez Ewolter
11 Odpowiedzi
4400 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2013, 18:36:17
wysłana przez gizmi7
49 Odpowiedzi
9056 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2015, 20:02:21
wysłana przez Orange
4 Odpowiedzi
2233 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2022, 22:34:04
wysłana przez SolarisP