Autor Wątek: Music Man JP-7  (Przeczytany 28678 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Music Man JP-7
« Odpowiedź #25 04 Lis, 2007, 00:59:00 »
Wylozysz mi roznice pomiedzy nowa wersja, a "pre d-sonic" ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Music Man JP-7
« Odpowiedź #26 04 Lis, 2007, 11:01:16 »
na pigmeju kolo wlasnie zalozyl taki temat

a swoja droga.

andy jak Ci sie Dean Rustyego Cooleya podoba?? nie jestes ciekaw czy przypadkiem nie bedzie jeszcze wygodniejszy do shredu?? bo widzialem ze ma kupe ciekawych rozwiazan
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Music Man JP-7
« Odpowiedź #27 04 Lis, 2007, 11:06:25 »
Modele produkowane od 2000r do wiosny 2006 maja przystawki Di-Marzio zrobione dla Petrucciego a wlasciwie to sa prawie te same, ktore mial w Ibanezie czyli Steve Special i Air Norton tylko troche udoskonalone pod Johna.Te modele nie maja siodelka kompensacyjnego, nie wiem dokladnie od kiedy MM wstawia je standartowo ale bylo to troche wczesniej niz wymienili przystawke przy mostku na D-Sonic :D (moze od 2005r).Caly osprzet jak klucze, mostek (z piezo lub bez), potencjometry sa we wszystkich modelach takie same. Od wiosny 2006 wszystkie modele Johna maja D-Sonic i siodelko, poza tym drewno i osprzet jez nie zmieniony (basswood body, maple neck, rosewood fretboard).
Modele "Ball Family Reserve" weszly w tym roku i przede wszystkim roznia sie drewnem, i tak: korpus jest z olchy,pod przystawkami jest wstawiony blok z mahoniu i na gorze jest klon (oczka lub zebra-ja mam zeberke :) ), gryf jest mahoniowy i rosewood podstrunnica, dolny rog korpusu jest bardziej odchylony ku dolowi (lepszy dostep do wysokich pozycji-po prostu John przypakowal:) ), osprzet jak w starych modelach, tyle ze jest mozliwosc uzycia obu humbackerow jednoczesnie (jak w Gibsonach) poprzez wyciagniecie potencjometru volume (mala rzecz a cieszy).To chyba wszystko, a do modeli BFR daja taki sam case jak do Limited Edition (tez mam-jest tylko 5 w UK :D oficjalnie) tyle ze jest on duzo ciezszy niz standartowy MusicMana.Gdybys kupowal 7-ke to na pewno wiesz, ze D-Sonic jest montowany odwrotnie niz w 6-kach, tzn.metalowy biegun od strony mostka.Na ang. ebayu jest aktualnie MM JP7 (z piezo bez D-Sonic) w kolorze mystic dream-moze sie skusisz :P
Jakbym cos przeoczyl to sorry,pozdrawiam.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Music Man JP-7
« Odpowiedź #28 04 Lis, 2007, 21:34:19 »
Dzieki za wylewnosc :) Czyli korpus w nowych z dsoniciem nie rozni sie niczym od starych?

Z ebaya brac chyba nie bede, wypatrzylem takiego ktory mnie gwalci za basscentral w pelni zaladowany w wykonczeniu Graphite Pearl, maja tez Desert Gold, ktory myslalem, ze nie jest robiony, ale na starych pickupach i wiele innych...

Info o wadliwych piezo znalazlem w opiniach na HC i na forum pietruchy, dalej nie patrzylem, ale wgryzlo mi sie to w glowe, zagladam na dwa serwisy i na obu pisia na most :/

Zobacze jeszcze co Ibanez wymysli na 2008 w j.customach i w gwiazdke sie sprezentuje..

Dzieki

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Music Man JP-7
« Odpowiedź #29 04 Lis, 2007, 22:04:19 »
jak nie ma jak sa

inne podciecia dolnego rogu i krzywizna korpusu pod prawa reka
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Music Man JP-7
« Odpowiedź #31 24 Lis, 2007, 17:24:02 »
powiem tak

z jednej strony zajebisty pomysl bo widac ze sie kolesia chce kazdy egzmeplarz sfotgrafowac i opisac gdzie idzie. wejdziesz zobaczysz , ktorys Ci sie spodoba to wiesz gdzie go szukac. szacun za to bo to ulatwia sprawe i nie ma chybil trafil ze potem sie komus zamowiona prosto z fabryki gitara nie spodoba

z drugiej strony widac jak cholernie roznia sie niektore klocki w tych gitarach i wykonanie :(
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Music Man JP-7
« Odpowiedź #32 25 Lis, 2007, 01:32:38 »
powiem tak, mam 2 "standartowe" Music Many Pietruchy i 7-ke trafilem wyjatkowo udana natomist 6-ke gada tak jak powinna ale juz w Limited Edition czujes sie "lepsza reke", natomiast wszystkie MM BFR Petrucciego sa "Custom Made" i taka maja grawerke z tylu na plytce poza tym jest zalaczony certyfikat autentycznosci z "high quality", czy ktos w to wierzy czy nie to juz sprawa wiary, natomiast ja moge powiedziec ze to slychac i czuc :) , pomijajac fakt ze jestem od jakiegos czasu kompletnie otlumaniony i zakochany w brzmieniu BFR , wogole nie tykam starych modeli, kurwa niekonczacy sie sustain i taka potezna dynamika ze z podziwu wyjsc nie moge, testowalem dzis w sklepach wzmacniacze no i kilku sprzedawcow bylo w szoku do tego stopnia ze przyniesli 2 customowe PRS-y dla porownania no i BFR "blow away everything" :mrgreen: , ja bylem w szoku i oni tez. Nie wiem czy patent jest m.in. w mahoniowym bloku wstawionym pod przystawki i to w polaczeniu z olcha i klonem daje takiego kopa (no i mahoniowym gryfem), ale Petrucci dla mnie zawsze byl i jest nowoczesnym gitarzysta, ktory sie nie zamyka z klapkami na oczach tylko wciaz szuka czgos nowego i innego-no i znalazl.
Aaaa, NIKT-lakierowany gryf juz mi wcale nie przeszkadza :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Music Man JP-7
« Odpowiedź #33 26 Sty, 2008, 22:40:05 »
ziąą, pytanie troche z dupy, ale pietruch ma straplocki?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Music Man JP-7
« Odpowiedź #34 26 Sty, 2008, 23:23:56 »
nie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Music Man JP-7
« Odpowiedź #35 26 Sty, 2008, 23:32:00 »
nie

to nie kupuje i chuj!

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: Music Man JP-7
« Odpowiedź #36 27 Sty, 2008, 02:36:58 »
a jednak kupiles :D, przeciez na straplockach sie nie gra :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Music Man JP-7
« Odpowiedź #37 27 Sty, 2008, 21:36:29 »
a jednak kupiles :D, przeciez na straplockach sie nie gra :)

Ale straplocki to szpan :)

Oficjalnie sie chwale, ze kupilem pietrucha 7ke z piezo w kolorze graphite pearl.. za 3 dni powinna byc u kumpla, a w PL'u to chuj wie jeszcze

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
45 Odpowiedzi
26338 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2008, 00:43:45
wysłana przez Pan Sinner
24 Odpowiedzi
17035 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2009, 10:49:07
wysłana przez fireboy
33 Odpowiedzi
10231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2012, 22:25:18
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
3592 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2013, 15:49:47
wysłana przez Orange
16 Odpowiedzi
8338 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2013, 20:08:53
wysłana przez youshy