Autor Wątek: Music Man JP-7  (Przeczytany 28677 razy)

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Music Man JP-7
« 09 Sty, 2007, 00:24:23 »
Witam!
Dopiero co sie zarejestrowalem, wiec podziele sie fotkami swojej siodemki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/493347c42488a91f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8f837cc1bd1042bb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bbf9f1a1363bf339.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9b9fa41b6749ca0.html

MM J.Petrucci z piezo i D-Sonic przy mostku-jest to dla mnie najwyzsza półki 7-ek i osobiscie jestem pod wrazeniem wykonania gryfu-tak wygodny nie jest Universe, idealnie (dla mnie przynajmniej i chyba tez dla Petrucciego:)) jest polozenie przelaczników (wszystko w zasiegu "reki"),brzmienie powalajace-czyste fenderowskie w srodkowej pozycji przełącznika, tluste przy gryfie  (idealne pod solo) no i "mieso" z D-Sonic (bardzo selektywna i dynamiczna przystawka), oprocz tego b.ciekawe brzmienia z polaczenia przystawek magnetycznych z piezo.
Odkad zaczalem grac na gitarach z przystawka piezo to jakos nie bardzo chcialbym wracac to gitar wylacznie z p.magnetycznymi, wczesniej nie mialo to dla mnie znaczenia. Pozdrawiam

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Music Man JP-7
« Odpowiedź #1 16 Sty, 2007, 09:18:43 »
nowy moel JP F-1

specyfikacja:
Walnut Burst JP7. The body is made of alder, mahogany tone block, and maple top. The neck is mahogany.





inne dostepne kolory:
Bahama BlueBurst (Luke)

Black Burst (6 string F-1)

Ruby Burst
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2008, 19:25:56 wysłana przez Harvest »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Music Man JP-7
« Odpowiedź #2 16 Sty, 2007, 20:57:01 »
Dzieki za info, nie wiedzialem ze wyszedl nowy model JP7 z innego drewna, Petrucci wypowiadal sie jakis czas temu, ze szykuja z Ernie Ball cos nowego, ale bez konkretow, a na 6-ce z klonem na gorze to gra juz na koncercie w New York Radio Hall-dvd "Score".
Nie wiesz moze jaka jest cena nowego JP7-a moze masz dojscie zeby go sciagnac z USA? Pozdrawiam.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Music Man JP-7
« Odpowiedź #3 16 Sty, 2007, 21:03:26 »
Cytat: "Andy"
Dzieki za info, nie wiedzialem ze wyszedl nowy model JP7 z innego drewna, Petrucci wypowiadal sie jakis czas temu, ze szykuja z Ernie Ball cos nowego, ale bez konkretow, a na 6-ce z klonem na gorze to gra juz na koncercie w New York Radio Hall-dvd "Score".
Nie wiesz moze jaka jest cena nowego JP7-a moze masz dojscie zeby go sciagnac z USA? Pozdrawiam.


juz w tamtym roku byly pogloski ze pracuja nad czyms z mahoniu,mial to byc baryton z mahoniowym korpusem a wyszlo to co jest

jeszcze nie ma oficialnego info. za tydzien powinna byc znana cena i dostepnosc tego modelu,zaraz po targach NAMM,wtedy mozemy poszukac tej gitarki. Moj znajomy sciaga sprzet z USA,mysle ze do UK tez bez problemow moze wyslac jesli bylbys zainteresowany

kurcze szkoda ze pomalowali gryf
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Music Man JP-7
« Odpowiedź #4 16 Sty, 2007, 22:49:53 »
Dzieki wielkie, wlasnie-ja tez nie lubie lakierowanych gryfów, chociaz Petrucci jest pedantyczny jesli chodzi o wygode gry wiec moze nie jest to tak tragicznie:)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Music Man JP-7
« Odpowiedź #6 06 Lut, 2007, 21:32:04 »
Na wznowieniu Rock Discipline na DVD, jest dodatek, gdzie JP chwali sie, ze zmienil marke i pokazuje miedzy innymi tego double necka i barytona

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Music Man JP-7
« Odpowiedź #7 06 Lut, 2007, 23:41:31 »
Cytat: "Sinner"
Na wznowieniu Rock Discipline na DVD, jest dodatek, gdzie JP chwali sie, ze zmienil marke i pokazuje miedzy innymi tego double necka i barytona


Rock Discipline na dvd bylo wznowione w 2002r. i  Petrucci prezentuje swoje MM-ale to sa te pierwsze modele (jeszcze bez D-Sonic), ja mam juz tego nowego z D-Sonic, natomiast ten o ktory pytalem to jest nowosc i nazywa sie BFR (jeszcze chyba nie ma w sprzedazy-byl na targach NAMM) - sa one z innego drewna (olcha,mahon i klon na gorze) i troche zmieniony ksztalt deski (dolny róg). Zobacz na www.johnpetrucci.co m
Pozdrawiam.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Music Man JP-7
« Odpowiedź #8 06 Lut, 2007, 23:45:15 »
Tak, ale ja pije do fotki z linka Nikt'a

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Music Man JP-7
« Odpowiedź #9 06 Lut, 2007, 23:51:53 »
OK, sorki-nie zjarzylem :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Music Man JP-7
« Odpowiedź #10 07 Lut, 2007, 00:14:27 »
Cytat: "Andy"
OK, sorki-nie zjarzylem :D


Nie przejmuj sie, to wina nikt'a

Za malo widoczne linki daje ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Music Man JP-7
« Odpowiedź #11 13 Maj, 2007, 17:34:03 »
uhuhuhu

limitowane wykonczenie plus cusotm markery w ksztalcie kielonow koktajlowych:


a ten ponizej to moj ulubiony kolor MM JPM:
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2008, 19:24:51 wysłana przez Harvest »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Music Man JP-7
« Odpowiedź #12 13 Maj, 2007, 20:46:29 »
Troche za ostre kolory jak dla mnie, ale markery wygladaja pieknie. :shock:

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Music Man JP-7
« Odpowiedź #13 13 Maj, 2007, 21:08:42 »
lubie takie jaskrawe

musze sprobowac tego JPM7 chociaz JPM6 mnie nie zachwycil :/ przynajmniej nie na tyle ile sie licza za niego
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Music Man JP-7
« Odpowiedź #14 13 Maj, 2007, 21:26:08 »
Ja jestem bardzo zadowolony z JP7, mam tez MM JP6 i starego Ibaneza J.Petrucci (kolor camo) i powiem ci, ze Ibek jest drapiezny, natomiast MM brzmia pelniej-szersze pasmo i D-Sonic ma wygar, no i piezo jak dla mnie bardzo przydatne.
Poza tym gryf w MM Petrucciego to dla mnie rewelacja, nie gralem nigdy na bardziej wygodnej gitarze.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Music Man JP-7
« Odpowiedź #15 13 Maj, 2007, 22:31:46 »
mi wlasnie gryf nie lezy i rozstaw strun zawiodlo mnie satynowane wykonczenie i niskiej proby klon

:/ za to korpus i to charakterystyczne wciecie jest bardzo wygodne... szkoda ze nie zrobili neck joint tak zaokraglonego jak w Silhouette Special
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Music Man JP-7
« Odpowiedź #16 14 Maj, 2007, 21:37:15 »
W 7-kach daja tylko klon "high quality", natomiast jesli chodzi o 6-ki to zalezy jaki egzemplarz ci sie trafi, faktycznie niektore modele nie maja tyle "ptasich oczek" co powinny miec, ja kupowalem swoja 6-ke od goscia w Cambridge, ktory mial w domu 36 modeli MM JP :!: (kurwa maniak Petrucciego-w calej chacie same plakaty DT) i faktycznie wykonczenie bylo rozne, wydaje mi sie ze modele z piezo sa lepiej dopracowane.Pozdr.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Music Man JP-7
« Odpowiedź #17 14 Maj, 2007, 21:52:41 »
mialem z piezo i zwyklego . obydwa byly bardzo srednie pod wzgledem klonu na gryfie.

ale to nie o to chodzi. ogolnie nie porwalo mnie jakos to wioslo. pewnie dlatego ze nie gram takiej muzy do jakiej zostalo zaprojektowane.  :roll:

swoja droga niezla bania jesli dobieraja drewna w zaleznosci do ilu strunowego wiosla to ma isc :/
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Music Man JP-7
« Odpowiedź #18 15 Maj, 2007, 08:52:29 »
Cytat: "Andy"
Troche za ostre kolory jak dla mnie, ale markery wygladaja pieknie. :shock:


e tam pięknie...

kielony to na podstrunnicy tylko od wódy mogą być :D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Music Man JP-7
« Odpowiedź #19 11 Sie, 2007, 12:22:50 »
drumcityguitarland. com ma juz wszystkie nowe JPM7, ceny jakby wysoki


zajebiscie mi sie nie podobaja te wszystkie inlaye limitowane a podpis highly flamed top wzbudza u mnie spory usmiech :D

list price powala jeszcze bardziej :))
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2008, 19:24:15 wysłana przez Harvest »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Music Man JP-7
« Odpowiedź #20 11 Sie, 2007, 13:11:50 »
te inlaye ponizej 12-go progu wygladaja troszke jak male serduszka :D


Nikt, PM-a masz :)
No pain No gain !

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Music Man JP-7
« Odpowiedź #21 11 Sie, 2007, 22:14:17 »
Gralem juz na nowej 7-ce JP i nie pasuje mi lakierowany z tylu gryf, za to kupilem w koncu zapasowa 7-ke, udalo mi wyrwac Unieverse na ebayu ang. za 620£ z 2002r, no i z calym szacunkiem dla Ibaneza ale do MM to im daleko jesli chodzi o wykonanie jak i brzmienie rowniez (nie mowie o LACS), tak wiec Universe bedzie faktycznie "rezerwowy" w moim przypadku przynajmniej (jestem nawet lekko rozczarowany :x ).Pozdr.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Music Man JP-7
« Odpowiedź #22 12 Sie, 2007, 08:54:17 »
nie ta półka cenowa. ograj jakiegos J-customa, to juz bardziej

chetnie bym ogral tego nowego JPM  :roll:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Music Man JP-7
« Odpowiedź #23 03 Lis, 2007, 22:16:45 »
Od paru miesiecy nie moge przezyc tej gitary, myslalem, ze mi przejdzie, ale nie przeszlo... dzis macalem 7kowa wersje i mnie nie ma... Kce!

Andy, kilka osob na harmony central nazekalo na piezo, podobno czesto wysiada, miales z nim jakies problemy?

Strona EBMM jest juz od dawna nie uzupelniana, zastanawiaja mnie tez opcje wykonczenia... widzialem pare razy te gitary w wykonczeniu Sapphire Black, a w rubryce build an instrument ta opcja kolorystyczna nie wystepuje... Masz jakas aktualna liste wykonczen?

pozdr

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Music Man JP-7
« Odpowiedź #24 04 Lis, 2007, 00:44:24 »
Mam aktualnie 4 Music Many Petrucciego (wszystkie z piezo) i nie mialem nigdy zadnych problemow z ta przystawka, szczerze mowiac pierwszy raz slysze od Ciebie, ze ludzie mieli z tym problemy w MMJP :?: , osobiscie jestem bardzo zadowolony z 7-ki i nie chce zadnej innej marki, MM lezy mi idealnie-szczegolnie wazne dla mnie jest dojscie do wysokich pozycji, no i komfort gry przy "shreddingu" :D , swietnie sprawuje sie przystawka przy gryfie (uzywam jej do solowek)-jest bardzo czytelna i idealnie ukazuje technike muzyka przy graniu staccato (lub jej brak :) ) .Pozdr.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
45 Odpowiedzi
26335 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2008, 00:43:45
wysłana przez Pan Sinner
24 Odpowiedzi
17035 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2009, 10:49:07
wysłana przez fireboy
33 Odpowiedzi
10231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2012, 22:25:18
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
3592 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2013, 15:49:47
wysłana przez Orange
16 Odpowiedzi
8337 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2013, 20:08:53
wysłana przez youshy